Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2010., 13:21   #41
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
I mi smo svi u jendom krevetu, malenog povremeno stavim u kinderbet da ga stariji ne probudi ...većinom smo svi na jednom krevetu 160*200 koji je spojen sa 90*200 (krevet od starijeg) i imamo dosta mjesta, tj MM ima jer se obojica prikelje za mene
e ovakve dimenzije su identične kod nas ,a i situacija ista nam se uskoro bliži Na početku trudnoće zaredalo se štošta toga,pa uz najbolju volju nisam poslušala date mi savjete kako je krajnje vrijeme da Dino pređe u svoju sobu a sad imamo malo težu prilagodbu sa novim vrtićem,stoga sam digla ruke od toga jer ne da mi se maltretirat niti sebe niti njega.On je navikao na nas potpuno tokom noći,svjestan je da seka dolazi i bojim se da bi jako povezao u negativnom kontekstu sekin dolazak sa njegovim izlaskom iz sobe.Stoga smo se on i ja dogovorili da će i on i seka kad ona malo naraste,ići u svoju sobu spavati i da će čuvati jedno drugo.A sad jedino mama mora malo pretrpiti nemirno njegovo spavanje,u trećem tromjesečju trudnoće.Imam sreće što mogu toliko mirno ko kip na jednom mjestu spavati,samo me pustite da spavam
Amrićak is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2010., 13:23   #42
joj, jedva čekam drugu princes, i više ju iščekujem neg prvu jer valjda znam kaj me čeka, a prvu volim, ma neopisivo, bez granice i kontrole, ludo....ma ne mogu opisati!
i mi smo svi u istom krevetu, malo manjem neg mandyni! A valjda bu beba s nama....
__________________
On the road again......
....moje male ljubavi Z i V....
danka 29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2010., 13:46   #43
mislim stvarno negdje na pol prve stranice sam prestala čitati jer cvilim ko da sam trudna totalno su me oprali hormoni i još k tome govorite o mojim najvećim strahovima i vidim da na kraju sve ispadne super kako i ja očekujem i nadam se. Nedavno sam plakala pol večeri mm-u da kak ću ja sad kad dođe beba jer neću više 100% sebe i svog vremena davati prvom, da mi se već sad srce para, a opet znam da želim i drugom dati sve što mu treba i ne treba Kad se sjetim kako smo s M. imali svo vrijeme svijeta samo za njega, nekako mi još uvijek nepojmljivo zvuči kako će to izgledati s drugim, s njih dvojicom. Nadam se da će sve biti ok, da ćemo se brzo snaći i da će ljubav rastiiiiiii za obojicu
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2010., 14:20   #44
Quote:
MalaLola kaže: Pogledaj post
mislim stvarno negdje na pol prve stranice sam prestala čitati jer cvilim ko da sam trudna totalno su me oprali hormoni i još k tome govorite o mojim najvećim strahovima i vidim da na kraju sve ispadne super kako i ja očekujem i nadam se. Nedavno sam plakala pol večeri mm-u da kak ću ja sad kad dođe beba jer neću više 100% sebe i svog vremena davati prvom, da mi se već sad srce para, a opet znam da želim i drugom dati sve što mu treba i ne treba Kad se sjetim kako smo s M. imali svo vrijeme svijeta samo za njega, nekako mi još uvijek nepojmljivo zvuči kako će to izgledati s drugim, s njih dvojicom. Nadam se da će sve biti ok, da ćemo se brzo snaći i da će ljubav rastiiiiiii za obojicu
Evo i meni je lakše kad čitam da se skoro sve identično osjećamo.
I da nas ima još koji ćemo u svoje male kvadrate i krevete utrpati još jednog člana... Meni se trenutno čini skroz neprihvatljivo da curku odvojim u drugu sobu. Mislim da to ne bih mogla podnijeti.
Možda ću se kajat što na vrijeme nisam uvela red... ali eto nisam, a čini mi se, što su stariji da je sve teže urediti to sa spavanjem.

I ja se zapitam kak ću s 2 malih, ne mogu si to sad zamislit.
Ali znam da budem nekako, kako su i drugi.
pana is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2010., 14:34   #45
Quote:
pana kaže: Pogledaj post
Dajte mi recite kako izgledaju ti prvi dani kad dođe drugo dijete, a prvo je još malo? Pitam se kako ću moć ostat sama s oboje? Ono tipa, oboje treba premotat, ili npr. malo dojim, a ovo veliko srlja u neku opasnost, onda moram trčat s bebom u naručju.
Bojim se... kako ću. Valjda ću dobit potrebnu snagu.
Ha nije lako. Sjecam se situacija kad god bi mi malena dojila, starija bi u tom trenutku morala na wc (jos nije mogla sama), ili bi morala dobiti neku igracku, ili kako kazes radi nekakve gluposti.
Ili zajednicko uspavljivanje? Kroz godinu dana uspjelo mi je mozda 10.-tak puta, maximalno po sat vremena.

Zato bi mi najdraze bilo otici s obje vani, mladja bi zaspala u kolicima, a onda bi se sa starijom igrala u parku ili uspjela s mirom sjediti na klupi dok se ona igra sa frendovima.

I nadam se da ces imati lagan porod, inace potrazi neku malu pomoc dok se ne oporavis.
__________________
<3<3<3
sugarfree30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2010., 14:49   #46
Sa starijim djetetom na sreću brinem "samo" o tome kako će on prihvatiti novog člana.Posvetit se starijoj djeci bila ona manja ili veća,moraš svakako to sve znamo ali bar neću biti opterećena sa te strane,mislim na nesamostalnost ili malu samostalnost manjeg djeteta.Tu je moj potpuno samostalan,i ako sa druge strane potpuno je navikao da se s njim "radi",posebice u zimskim danima kada više boravimo u kući pa me strah da će u prvim danima sa malom bebom biti sa te strane zakinut...Tata nam radi isto skoro cijeli dan,svi ostali također rade,ok ći će u vrtić ali voljela bi se nekako organizirati da kad dođe iz vrtića da se mogu posvetiti njemu ponajviše i svemu onome našem.
Amrićak is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2010., 17:10   #47
Quote:
Amrićak kaže: Pogledaj post
On je navikao na nas potpuno tokom noći,svjestan je da seka dolazi i bojim se da bi jako povezao u negativnom kontekstu sekin dolazak sa njegovim izlaskom iz sobe.Stoga smo se on i ja dogovorili da će i on i seka kad ona malo naraste,ići u svoju sobu spavati i da će čuvati jedno drugo.A sad jedino mama mora malo pretrpiti nemirno njegovo spavanje,u trećem tromjesečju trudnoće.Imam sreće što mogu toliko mirno ko kip na jednom mjestu spavati,samo me pustite da spavam
I ja se tome nadam,da će oboje skupa ići u svoju sobu.
čokoladica08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2010., 17:11   #48
Quote:
pana kaže: Pogledaj post
Meni se trenutno čini skroz neprihvatljivo da curku odvojim u drugu sobu. Mislim da to ne bih mogla podnijeti.
Možda ću se kajat što na vrijeme nisam uvela red... ali eto nisam, a čini mi se, što su stariji da je sve teže urediti to sa spavanjem.
I ja se zapitam kak ću s 2 malih, ne mogu si to sad zamislit.
Ali znam da budem nekako, kako su i drugi.
čokoladica08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2010., 17:23   #49
ma to se voli neizmjerno, imala ti njih jedno ili desetoro..nema tu podjele
"ami" is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2010., 18:04   #50
Curica je stara 2 tjedna, a dečko godinu i pol. Imala sam carski, pa ga ne smijem nositi. Svi me žele rasteretiti, pa mi ga uzmu, da ja mogu vise biti s bebom. Bojim se da ćemo se udaljiti, da će misliti da ga manje volim, a on će mi uvijek biti number one.
__________________
Vision without action is daydreaming.
Alicia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2010., 20:01   #51
Quote:
Alicia kaže: Pogledaj post
a on će mi uvijek biti number one.
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2010., 21:00   #52
moj dečko mi je danas, kad mi je došao u posjetu, pobrao skoro sve maslačke ispred ulaza u petrovu i složio mi buketić, hehe
sad mi se čini tako veeeliki naspram bebe
tak mi ga je žao, jer ne prihvaća vrtić nikako, a sad bum ga ja vodila u vrtić i dolazila po njega. bojim se da bu još teže prihvatio vrtić kad dođem doma s bebom.
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2010., 23:18   #53
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
Uz njega sam postala mama, njega sam prvi put primila za malu rucicu i obećala da ga nikad neću pustiti, caroliju majcinske ljubavi sam prvi put osjetila s njim. Volim ih jednako, das ne bi netko krivo shvatio, ali neke čari sM prvi put s njim prošla. Bojim seda ne napravim razliku.
__________________
Vision without action is daydreaming.
Alicia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2010., 23:26   #54
I mene more iste brige..razlika će biti 16mj i trenutno mi se sve to skupa čini naprosto nemoguće.
__________________
BabyCipelicscrapbook
Joel is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 13:56   #55
Volite li (svu) svoju djecu jednako?

zapravo sam trazila onu temu za roditelje koji imaju vise djece, i kako sam se sva pogubila, evo otvaram novu temu, al me spojite gdje treba ako treba.
anyhow, kako naslov kaze, mene muci ovo pitanje. ja imam dvoje male djece 3 ipo i 1 ipo, i bas nedavno sam citala clanak kako je nemoguce oboje (ili koliko god djece da imate) voljet podjednako. kako je jedno dijete uvijek "u prednosti", ono koje je bolesno, s kojim smo preko dana duze, ono koje ima problema, ali da je to normalno i da dok se god to izmjenjuje tipa sad jedno, pa drugo, i dok je u ravnotezi, sve je ok. i djeca ne pate. i da to treba stalno imat na umu. meni mm katkad prebaci da malu "preferiram", a da mali izvuce kraci kraj. i ja sad stalno vrtim u glavi, tko-sta-kako-zasto, i jel to zbilja tako. ne zelim da se nijedno od moje dvoje djece osjeca zapostavljeno, i svakakve se situacije izmjenjuj tokom dana, noci, tjedna. ali ne mogu tocno rec kada sam i jesam li stala na njenu ili njegovu stranu. da tako kazem, iako nije najsretniji izbor rijeci. jel to muci jos nekoga osim mene, kako vi rjesavate te dileme, kako je s vise od dvoje djece (kazu da je sendvic djeci najgore). ja sam jedinica i nemam iskustva.
__________________
And I'm floating in a most peculiar way
aniano is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 15:16   #56
Mislim da ih volim drugačije ali jednako...ako me se može razumjeti. Mala je još mala, beba, i ona je moja igračka i maza, i ništa drugo..Velika ide u prvi razred i sad je baš curka, s kojom mogu pričati i voditi razgovore o njenim problemima, i svojim...tako da ne mogu to uspoređivati. Veliku volim na zreliji način, jer ona i zrelije vraća tu ljubav; a mala još to prima na nekoj nevinoj -primaranoj razini vezanoj uz zadovoljavanje njenih potreba. Možda kad se rodila manja sam imala neki zaštitnički odnos prema njoj kao prema maloj bebici koja je mene trebala u cijelosti, i tu je velika bila malo zakinuta ali mm i ja smo to nastojali riješiti što je moguće prije, i na način da nitko ne bude uskraćen...Nadam se da niti jedna od njih ne misli da drugu volim više, a i nadam se da to zaista ne činim.
tara08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 15:40   #57
mislim da se to ne moze staviti doslovno na vagu..
vjerujem da je svaki odnos sa djetetom drugaciji,jer je i dijete drugacije-no sama ljubav je ista..jer sto je zapravo ljubav?prvo treba definirati taj pojma da bi nasli odgovor..a mislilm da je to apstraktivna filozofija u ovom trenutku..

ljubav prema djetet bi bila onaj osjecaj ispunjenosti,njeznosti i strasan osjecaj protekcije i privrzenosti tom malom bicu..da bi dao sve,pa i vlastiti zivot za njega i da ces uciniti sve da ga zastitis,da mu pruzis najbolje i da ga dignes na vlastite nogice..
tako nekako..
i naravno da to zelis svakom svom djetetu..
no svako dijete je drugacije,ima svoj put i tome se treba prolagoditi i usmjeriti ga ukoliko smatras da treba..

evo ja cekam drugu bebicu i sve sto znam je da cu se truditi da oni osjete da su podjednaki,da imaju ista prava i istu paznju..da su mi isti i da sam tu za oboje..
jer to je jako bitno za psihofizicki razvoj djece u obiteljima sa vise djece..
najgore je kada se osjeti da je netko privilegiran ili dobiva vise paznje ili pozornosti roditelja..to nikako nije dobro i necu reci da osusujem takve roditelje,ali svakako ne odobravam..

a naravno da toga ima,jer kako sam navela-djeca su drugacija i imaju drugacije potrebe..no roditelji cesto mozda i nesvjesno favoriziraju ono s kojima im je "lakse" ili ono koje ide po nekom njihovom "zamisljenom" putu dok se drugo pokazuje kao teze ili kao nekakav buntovnik i sl...no tu je samo stvar u krivim postavkama,manjku truda i krivom shvacanju djece..

mislim da to sve skupa nema veze sa "ljubavlju"..
mozda ispadnem skroz nejasna,a mozda me netko i shvati sto sam htjela reci..
no poanta je ista..nije bitno sta mi osjecamo i kako osjecamo,jer sve je to trenutno(u jednom trenu nas moze jedno djete razocarati ili sekirati..u drugom drugo..i to je sasvim normalno i ocekivano i zato ne smijemo i ne trebamo nekog izdvojiti)..nego treba gledati na ono najbitnije-da ta djecica koja su nasa osjete da ih sve volimo jednako i odgajamo jednako..
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 15:43   #58
a ovo stati na neciju stranu ili ne..
to su sve normalne dnevne naztezalice koje ovisi o samoj situaciji i o onome sto zagovaras i kako ih odgajas..nekad ces stati na stranu jednoga,nekad drugoga..sve ovisi kako procijenis da se situacija razvila i o tome koje zaista u njoj pogrijesio..
to nema veze sa ljubavlju nego sa odgojem..
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2012., 16:06   #59
Drugo dijete je tek u dolasku, ali priznajem... bojim se da mi se ne dogodi upravo ta neravnopravnost u osjećajima, voljenju, odnosu.
A ako se i dogodi, da ću se znati s tim nositi tako da to najmanje osjete dječica.

Ne znam... ne poznajem roditelja koji je priznao nešto takvo.
S druge strane, teško mi je vjerovati da se takvo što ne događa.
Bilo bi lijepo da se ne događa, ali vjerujem da je stvarnost nažalost drukčija.
okruglica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2012., 21:07   #60
j imama blizance i od početka ih volim jednako.....
ista ljubav,privrženost i sve....
naravno da se desi ponekqad da jedno dijete treba više pažnje (bolest i sl.), ali to je normalno....
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:34.