Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.04.2007., 14:44   #101
Sa zdravstvenim mi je ista priča, tj. isto dugovanje. Kako će to riješiti, amputirati mi neki nepotrebni organ
__________________
...threw you the obvious...
_kju_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2007., 19:13   #102
Quote:
_kju_ kaže: Pogledaj post
Sa zdravstvenim mi je ista priča, tj. isto dugovanje. Kako će to riješiti, amputirati mi neki nepotrebni organ
Ako te to budu tražili prvo im ponudi slijepo crijevo, ionako kažu da nema neku bitnu funkciju u organizmu A ako ne nasjednu na taj trik, morat ćeš se oprostiti sa bubregom
__________________
"When a crisis hits, the key is, never be afraid to improvise."
johnnyBlack is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 21:13   #103
Quote:
_kju_ kaže: Pogledaj post
Imam sitni problem: prije 5 godina zatvorio sam obrt, i imam neplaćenih doprinosa za mirovinsko osiguranje u iznosu od cca 30000 kn + kamate, i dobijam uredno svaki mjesec račun i opomenu. Negdje sam pročitao da je apsolutna zastara za ova potraživanja 10 godina. Zanima me jeli moguće izbjeć plaćanje ovog duga angažiranjem odvjetnika da to odvuče u zastaru, ili će država ipak naći način da se naplati?
evo govorim ti iz vlastitog iskustva,naime i ja sam bila duzna mirovinski i zdravstveno ali puno vise nego ti,vazno ti je da saljes zalbe i meni je nakon 10 god dosla obavjest da je otislo u zastaru i da dodjem potpisati otpis duga SAMO POSALJI ZALBU
timma is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 23:59   #104
pa ako ima zastara onda je ima žalio se ili ne.
ako se ne žali a instrument zastare postoji, opet mu ode u zastaru, zar ne?
__________________
pozdrav svima dobre volje
mrgudi me ne zanimaju
keš is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 08:58   #105
Quote:
timma kaže: Pogledaj post
evo govorim ti iz vlastitog iskustva,naime i ja sam bila duzna mirovinski i zdravstveno ali puno vise nego ti,vazno ti je da saljes zalbe i meni je nakon 10 god dosla obavjest da je otislo u zastaru i da dodjem potpisati otpis duga SAMO POSALJI ZALBU

mozes li malo detaljnije napisati o toj zalbi....
na sta si se tocno zalio... kako je to funkcioniralo kada bi te zvali u poreznu i sl.
Nevidljivi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 20:38   #106
Quote:
timma kaže: Pogledaj post
vazno ti je da saljes zalbe
Žalbe na što? Ne stižu mi ni sudski pozivi, ni zahtjevi za pokretanjem ovrhe, nego mi samo redovito i elegantno pošalju uplatnicu za mirovinsko i zdravstveno + kamate za protekli mjesec. Dakle, da ih primam i šutim dok ne pošalju nešto konkretnije?
__________________
...threw you the obvious...
_kju_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 23:21   #107
Quote:
_kju_ kaže: Pogledaj post
Žalbe na što? Ne stižu mi ni sudski pozivi, ni zahtjevi za pokretanjem ovrhe, nego mi samo redovito i elegantno pošalju uplatnicu za mirovinsko i zdravstveno + kamate za protekli mjesec. Dakle, da ih primam i šutim dok ne pošalju nešto konkretnije?
Ja ti savjetujem da jedino na vrijeme kuću,auto,vikendicu i sve što imaš preneseš na ženu ili djecu. Jer ako ti sjedne ovrha na imovinu, najebo si.
Mom su prijatelju sjeli na imovinu, zbog nepodmirenih obveza prema poreznoj upravi, zdratsvenom i mirovinskom osiguranju. otišlo lijepo sve na draždbu,a država se namirila. Da je imovinu prenio na članove obitelji, imao bi bar krod nad glavom,sad je postanar, i vozi se tramvajem.
A jebiga, nemreš i ovce i novce, a država svoje uzme.
teamrkonjic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 23:39   #108
ma ukakao je on nešto drugo.
__________________
pozdrav svima dobre volje
mrgudi me ne zanimaju
keš is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2007., 22:02   #109
Quote:
_kju_ kaže: Pogledaj post
Imam sitni problem: prije 5 godina zatvorio sam obrt, i imam neplaćenih doprinosa za mirovinsko osiguranje u iznosu od cca 30000 kn + kamate, i dobijam uredno svaki mjesec račun i opomenu. Negdje sam pročitao da je apsolutna zastara za ova potraživanja 10 godina. Zanima me jeli moguće izbjeć plaćanje ovog duga angažiranjem odvjetnika da to odvuče u zastaru, ili će država ipak naći način da se naplati?


Točno prije koliko vremena je odjavljen obrt? Račun svaki mjesec stiče na iznos od 30.000 kn + kamate, jesam dobro shvatio?
Brazil is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2007., 13:05   #110
Da, prije 5 godina, i račun je već na 34000 kn. Uplatnice redovno dobijem svaki mjesec, bez ikakve popratne tužbe, zahtjeva za ovrhu i sl.
__________________
...threw you the obvious...
_kju_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 19:49   #111
Quote:
_kju_ kaže: Pogledaj post
Da, prije 5 godina, i račun je već na 34000 kn.


Hmm...raste? Čini mi se da se nisi odjavio sa mirovinskog.
Brazil is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 19:07   #112
Da, Raste po principu:
30000 kn + kamata za siječanj 700 kn
30700 + kamata za veljaču 710 kn ... itd itd
__________________
...threw you the obvious...
_kju_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 15:03   #113
Angry zastara duga

a sta kazete na ovo, meni je poslana ovrha za racun mob. telefona, koji u stvari nisam nikada imala na pretplatu, na staru adresu, da bi mi nakon tri godine ta ovrha stigla i poslodavcu. Na moj upit kako su mi sve slali na staru adresu, a sada na novu; odgovorili su mi da su je sada nasli preko policije. Sto se tice sudskog postupka, nikada nisam dobila nikakav poziv ili obavijest za sud, jednostavno mi je poslano rijesenje o ovrsi i to nakon tri godine. S obzirom da je proslo toliko vremena, a po njima ta ovrha je donesena jos 2005. god. ja vise nemam pravo ni na prigovor jer je ovrha pravomocna.
I sta da ja sada napravim, a radi se o nekakvom racunu od 3 000, 00 kn.
Naravno radi se o T-mobile, Simpa broju
 
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 12:43   #114
wheel a gdje su u ovoj cijeloj prići svjedoci?
Jesu li sa Tvoje strane bili prisutni svjedoci kojemu od spomenutih razgovora?
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2007., 22:43   #115
koliko sam shvatio, nekakva zastara od 10 godina ipak postoji.
__________________
pozdrav svima dobre volje
mrgudi me ne zanimaju
keš is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2007., 23:03   #116
zastara za režiije

Nedavno sam imao jedan razgovor nakon koliko godina dolazi do zastare za neplaćene račune tel/struja/voda i slično. Pa smo u društvu imali 3 teorije
1 godina 3 i 5. Isto tako je bilo priča da se neće ići u tužbu ako je dug ispod 300kn iako to meni izgleda od slučaja do slučaja.
PA ako ima netko da da odgovor da se mogu praviti pametan slijedeći put kad uz Merlot započnemo takve teme...
__________________
Du `cha mee gagh roch.
kor is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2007., 23:45   #117
Quote:
kor kaže: Pogledaj post
Nedavno sam imao jedan razgovor nakon koliko godina dolazi do zastare za neplaćene račune tel/struja/voda i slično. Pa smo u društvu imali 3 teorije
1 godina 3 i 5. Isto tako je bilo priča da se neće ići u tužbu ako je dug ispod 300kn iako to meni izgleda od slučaja do slučaja.
PA ako ima netko da da odgovor da se mogu praviti pametan slijedeći put kad uz Merlot započnemo takve teme...
Mislim da je za te račune zastara nakon godinu dana.
__________________
to đeki čen, poludiiii <> sva prava pridržana
verik is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2007., 23:47   #118
s obzirom da moja mama vodi jedan sud oko jedne nekretnine u kojoj ljudi koji tamo obitavaju ne plaćaju račune znam ponešto o tome ... no većina je sada holding pa me nemoj držati za riječ ...
u glavnom mi smo igrom slučaja saznali da oni ne plaćaju račune i to nakon nekih 4-5 godina neplaćanja kada smo napokon uspjeli doći do prvog ročišta pa je moja mama tek toliko nazvala i u hep (grijanje) da pita pa je saznala da računi nisu plaćeni gore navedeni period ... ona nikada nije dobila obavijest o tome (iako oni znaju za njezinu adresu i to) ...
teta joj je rekla da oni na kraju godine neplatiše utužuju (no očito se ne trude naplatiti jer valjda žele i na kamatama zaraditi) ... onda se s njima dogovorila da malo-pomalo plaća te račune (jer joj je ova spominjala ovrhu na drugim nekretninama) pa joj je jedno vrijeme (ta teta iz hep-a) slala u plavoj kovertici račune na njezinu postojeću adresu ...
te plave kovertice ne stižu već neko vrijeme, a mi se još sudimo
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 00:16   #119
kaj nije zastara zanovčana potraživanja 3 godine?

ak ovo nije novčano potraživanje, šta je onda?
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 09:35   #120
Struja, voda, plin, TV, telefon - zastarjevaju potraživanja nakon godinu dana.
Negdje to i piše, naletila sam na to i zapamtila jer se uvijek baratalo nekim dužim rokom.
Ali dogodi se da simpići iz elektro..., katedrale duha,... itd žele naplatit i poslije.
Njihovo pravo da traže, ako platiš a nisi morao, poslije nema nazad.
Samo što stvaraju paniku među onima koji su sve poplaćali a nisu sačuvali račune duže od godine.
Neka netko ipak provjeri tu godinu dana, za svaki slučaj...
__________________
:)
colour is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:44.