Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.11.2010., 17:46   #1
Stanislav Grof

Pozdrav ljudi novi sam ovdje i jedva se snalazim

Neko vrijeme me interesira cijela pompa oko "Teorije zavjere" jedine i prave istine htjeli ili nehtjeli to. Upravo proucavajuci isto,nekako me sve vise i vise zaintrigirala sama ljudska svijest ( danas nazalost nesvijest ). Procitao sam ,preslusao i pregledao mnoga zanimljva stiva vezana uz psihologiju,svijest,podsvijest,snagu misli,misticno,neuobicajeno (tj. danasnjem covjeku manje poznato). Citajuci Holografski svemir Michaela Talbota susreo sam se s imenom i radom psihijatra Stanislava Grofa. Inace covjek je zacetnik transpersonalne psihologije. E sada da li mi itko moze reci kako da dodem do njegove knjige "The adventure of self-discovery" ili ti ga "Samootkrivenje".
Bio bih zahvalan kad bi neko potvrdno odgovorio
Hvala unaprijed !
freemanoid is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2010., 17:22   #2
Hehe čini se da smo došli do autora na isti način, i mene je zaintrigirao čitajući Holografski svemir... Imaš na Scribdu sve njegove knjige.
Dea Ex Machina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2010., 23:52   #3
e hvala samo nekako bi vise volio da mogu citati iz ruke jer ode vid al ajde i ovo ce posluziti
freemanoid is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2010., 01:36   #4
Nije začetnik, on je samo jedan od začetnika. Zašpto ne bi rekli, recimo, da je začetnik Abraham Maslow? Grof je bio tu izuzetno važan, još uvek je i čovek je genijalac. Njgova terapija LSD-om je u svakom slučaju vredna pažnje...
Frater HPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2010., 16:43   #5
spomenuo sam Grofa kao jednog od zacetnika jer me zanima kako doci do njegove knjige a ne knjige Abrahama Maslowa. Mislim da to uopce nije bitno u mom postu.
freemanoid is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2013., 17:35   #6
Stanislav Grof dolazi u Zagreb,
8.10. utorak ce odrzati predavanje u kinu Europa u 16 h,
broj mjesta je ogranicen,
predbiljezbe preko njegove stranice:
http://www.grofvisit.com/en/events/

Vidimo se!
Vigo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 16:06   #7
15 € je ulaznica.
Lijepo on živi od mlaćenja prazne slame.
Uširo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 17:34   #8
Quote:
Uširo kaže: Pogledaj post
15 € je ulaznica.
Lijepo on živi od mlaćenja prazne slame.
15 eura je prilicno jeftino za 7h predavanja.
Mlacenje prazne slame, hm.
sve psihijatre nazivaju tako.
Vigo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2014., 20:21   #9
Nebih rekao da je mlacenje prazne slame, ali da je skupo to je.
300-tinjak eura

I zasto netko ne organizira neki seminar u Hrvatskoj
Svjetlosni is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2014., 17:07   #10
Ne znam, raniji rad sa psihoaktivnim supstancama mi je zanimljiviji od svega nakon. Mislim da su u strahu od istih nepotrebno zapostavljena i medicinska istrazivanja te da se, s obzirom na dugu iskustvenu tradiciju mnogih plemenskih kultura, mozda iste u nekom psihoterapijskom okruzenju moglo i malo bolje istrazit i nesto korisno izvuc, ne znam.

No imam dojam kako je nakon sto je to sve stopirano jako isforsirano krenuo traziti alterantive u raznim "tehnikama" koje nisam siguran koliko mi povjerenja uljevaju + dosta anegdotalnih prica za koje opet ne znam mozemo li im vjerovati ili su cisti marketing.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2014., 11:59   #11
Polako se na psihijatrijsku scenu vracaju psihodelici, u ovom slucaju ne kao sredstva ovisnosti, nego kao farmakoterapija (npr. u Norveskoj
su poceli davati male doze LSDa u terapiji kronicnog alkoholizma).

Nazalost transpersonalna psihoterapija ih je ''transcedirala'' i prebacila
se na tehnike disanja, meditacije, hipnozu itd.






http://www.springer.com/biomed/pharm...-3-642-40425-2
Vigo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:44.