Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Pogledaj rezultate ankete: sviđaju li ti se pjegice?
da 176 51.76%
ne 164 48.24%
Glasovatelji: 340. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.01.2006., 10:14   #61
Quote:
Samantha kaže:
cek budu li jace vidljive kad pocrnim od solarijuma

a ja planirala malo bojice nabacit
nemoj solarij niti slučajno. tj. ako ih ne dobijaš po tijelu onda odi na solarij, ali ugasi lampe koje ciljaju lice i pokrij lice nekom tkaninom.
elala is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2006., 15:33   #62
Quote:
Shtefitza kaže:
Jesi trudna? Koristis hormonalnu kontracepciju?

Jedino sto ti ostaje su zastitni faktori od sunca, izbjeljivaci koze i pilinzi. Ili sminka, da ih prekrijes.
Shtefitza ove posttrudnicke fleke...povuku li se ikad?


druga godina su tu.


da probam urinoterapy?citala sam nesto o tome.ima li smisla il je vec kasno?
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2006., 17:08   #63
Ja već godinama imam melasmu i svašta sam probala,radila sam kemijske pilinge kod kozmeticarke i kod dermatologa,koristila razne kreme za izbjeljivane(Murad,Pigmanorm,itd.)ali jedino što pomaže su kreme sa visokim zaštitnim faktorom,i to ih treba koristiti i ljeti i zimi.Trenutno koristim Photoderm MAX spf100,i nije loša.Najbolje štiti od fleka Uriage spf 90,ali stvara bijeli filter na licu,pa to i ne izgleda bas najbolje.
Evo još nekih prijedloga:Tekući puder Shiseido Liquid Foundation spf 40,za ljeto je dobar Avene tinted extreme compact 50(štiti i daje preplanuo izgled).
 
Odgovori s citatom
Old 03.01.2006., 18:51   #64
Ja sam znala jednu koja je imala uzasno lice i prije trudnoce, ali poslije je izgledala jos uzasnije jer je na akne i oziljke dobila jos i melasmu.

Prije 6 mjeseci je vidimu crkvi ( od svih mjesta na svijetu ) i zena izgleda savrseno. Cista svijetla koza niti akni, niti melasme nicega nema.

Pitala sam je sto je radila i kaze mi da je kod dermatologa vec 6 mjeseci i da joj propisuje steroide u kremi, radi joj microdermabraziju i jos neke stvari, tko ce se svega sjetiti.
Uglavnom, bez obzira na stupanj melasme ja sam misljenja da postoji nacin s kremama za izbjeljivanje i uz strucni nadzor.
Evo malo sam progulala, a i tretman na ovom siteu je slicna onome sto mi je Laurie rekla. Ako nekome pomaze:


Treatment:

A combination of tretinoin cream and a bleaching cream containing hydroquinone may be helpful in fading some types of melasma. Occasionally, your physician may add chemical peels or topical steroid creams as well. In severe cases, laser treatments can be used to remove the dark pigment.

Most importantly, however, sun avoidance and daily sunscreen use are key to avoiding melasma




http://www.nlm.nih.gov/medlineplus/e...cle/000836.htm
__________________
One Kill Wonder

Zadnje uređivanje Karmela : 03.01.2006. at 21:11.
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2006., 20:53   #65
Quote:
Karmela kaže:
Ovo ljeto sam dosta vremena provodila vani, malo se bavila biciklizmom i tako i dobila jedno 3-4 pjegice. Doduse jedna stara ispod lijevog oka se povecala (iako uvijek nosim zastitne naocare i Clarinsov stick s SPF 30 za sport).
[/I]
Americko dermatolosko drustvo ne zeli SPF proizvode uvrstiti u nacine sprecavanja raka koze jer su istrazivanja pokazala da ljudi koji koriste SPF imaju osjecaj da im je "dozvoljeno" provoditi vrijeme na suncu, pa se na kraju izlazu suncu vise od onih koji SPF ne koriste.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2006., 20:56   #66
Quote:
Samantha kaže:
Shtefitza ove posttrudnicke fleke...povuku li se ikad?


druga godina su tu.
Najbolje ti je otici kod dermatologa. Postoje preparati koji se mogu koristiti. Nisam sigurna da su pokriveni zdravstvenim osiguranjem. Ali barem jedan posjet dermicu, da ti netko pogleda kozu, onda se lako mozes prebaciti kod kozmeticara ili sama kupovati proizvode. A proizvoda za izbjeljivanje ima tonu. Jako se prodaju po Aziji, pa mozes malo prosvrljati po njihovim websajtovima cisto za informaciju. Nisam sigurna sto sve je na HR trzistu, ali u apotekama bi se treabli naci osnovni proizvodi.
Kemijski peeling bi takodjer mogao ublaziti melazmu.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2006., 10:32   #67
Quote:
reana kaže:
Ja već godinama imam melasmu i svašta sam probala,radila sam kemijske pilinge kod kozmeticarke i kod dermatologa,koristila razne kreme za izbjeljivane(Murad,Pigmanorm,itd.)ali jedino što pomaže su kreme sa visokim zaštitnim faktorom,i to ih treba koristiti i ljeti i zimi.Trenutno koristim Photoderm MAX spf100,i nije loša.Najbolje štiti od fleka Uriage spf 90,ali stvara bijeli filter na licu,pa to i ne izgleda bas najbolje.
Evo još nekih prijedloga:Tekući puder Shiseido Liquid Foundation spf 40,za ljeto je dobar Avene tinted extreme compact 50(štiti i daje preplanuo izgled).
i ja upotrebljavam photoderm 100 i ne mogu reći da ne štiti, ali iako ga svakih sat vremena obnavljam ipak mi se pojave ta tamnija područja na licu. naravno puno manje nego da ga ne upotrebljavam. tebe photoderm 100 uspijeva skroz zaštiti?
elala is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2006., 08:24   #68
a sto sa smedjim pjegicama (age spots)?

koliko vas ovdje ima smedje tockice po licu koje otkrivaju godine? ono, od jedne do vise?

jeste sto probale za to?

isto me zanimaju ciljani tretmani, dakle, ne kremice za cijelo lice nego samo za direktno nanosenje za izbjeljivanje.

fala
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2006., 09:52   #69
Čisto sumnjam da ti imaš 'age spots'. One nastupaju poslije pedesete

Vjerovatnije je da imaš 'sun damage' fleke.
Lapulapu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2006., 14:34   #70
Ja ih imam od 5-6 godine
SaraTroroga is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2006., 14:45   #71
kupila ja prije gro mjeseci uriage depiderm za te fleke,i nis,mazala se i nista,jos ko za vraga je obojena pa nit se namazat prek nje i ista,a mora se stavljat samo na te fleke...,a i kosta prek 200kn

a sad,al cini mi se da mi se od sisley reparatrice pocele smanjivati, iako to uopce nije krema za to vec obnovu koze...
 
Odgovori s citatom
Old 14.04.2006., 19:59   #72
Imam ih i ja, dvije, na svakom obrzu po jedna. Dosle oko 35. Ima ih i moja mama, i njezinasestra, na istim mjestima. Gledala sam neke kremice, privlaci me jedna ROCova u maloj tubici koja se nanosi samo na to mjesto... ali si onda nekak mislim... j...ga, nesto moram imati. (He, he, ali nemam bore!)
__________________
One person's stubborn is another person's stupid.
njusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2006., 21:33   #73
Quote:
Lapulapu kaže:
Čisto sumnjam da ti imaš 'age spots'. One nastupaju poslije pedesete

Vjerovatnije je da imaš 'sun damage' fleke.
pa ne znam u koju grupu spadaju, al ne bi trebale bit sun damage jer od sunca se cuvam, mislim, dosta dobro vec godinama pa eto ... ne znam, nisam sigurna.

uostalom, nije stvar u imenu, nego kak da ih se rijesim (kak ono ide "What's in a name? That which we call a rose
By any other word would smell as sweet.")
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2006., 21:34   #74
Quote:
njusa kaže:
Imam ih i ja, dvije, na svakom obrzu po jedna. Dosle oko 35. Ima ih i moja mama, i njezinasestra, na istim mjestima. Gledala sam neke kremice, privlaci me jedna ROCova u maloj tubici koja se nanosi samo na to mjesto... ali si onda nekak mislim... j...ga, nesto moram imati. (He, he, ali nemam bore!)
njusa, koja je to kremica od roc-a? ja tu nisam vidjela
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2006., 21:36   #75
Quote:
vivienne kaže:
kupila ja prije gro mjeseci uriage depiderm za te fleke,i nis,mazala se i nista,jos ko za vraga je obojena pa nit se namazat prek nje i ista,a mora se stavljat samo na te fleke...,a i kosta prek 200kn

a sad,al cini mi se da mi se od sisley reparatrice pocele smanjivati, iako to uopce nije krema za to vec obnovu koze...
ti ces mene stvarno navuc da idem probat taj sisley, stalno ga hvalis!!
kolko to veselje zapravo kosta?
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2006., 22:31   #76
Quote:
tough_cookie kaže:
"What's in a name? That which we call a rose
By any other word would smell as sweet.")
kaj nije ... would smell the same? mislim, ovo tvoje se ne rimuje
Nanusha is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2006., 22:46   #77
Quote:
tough_cookie kaže:
ti ces mene stvarno navuc da idem probat taj sisley, stalno ga hvalis!!
kolko to veselje zapravo kosta?
hahahahah,a sta da radim...svako svog konja fali...
a 779kn,a gledaj to ovako,inace bi kupila par kremica po oko 200-300kn,a onda kupis jednu i amen

ja sam stvarno uocila oogromne promjene na tenu od kad njihove proizvode koristim,prije sam se ljustila,ugasao ten,borice,fleke,ma sto cuda,a sad se fakat sve poboljsalo

a ta reparatrice ti je turbo ljececa,stvarno...,obnavlja iznutra,sto god da to znacilo ,za fleke,crvenilo,za dan je i noc,super kao podloga za make up,ma za ne znam sta
 
Odgovori s citatom
Old 14.04.2006., 23:55   #78
Quote:
tough_cookie kaže:
koliko vas ovdje ima smedje tockice po licu koje otkrivaju godine? ono, od jedne do vise?

jeste sto probale za to?

isto me zanimaju ciljani tretmani, dakle, ne kremice za cijelo lice nego samo za direktno nanosenje za izbjeljivanje.

fala
to se ne izbjeljuje nego pali.sa laserom.ali ne onaj uobicajeni laser nego tzv hajfrekator...masina sa elektrodom koja se stavi na spot da se spali i onda se samo zguli dole...naravno radi se pod lokalnom jer bi inace bolelo jako kod paljenja...
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2006., 23:56   #79
Quote:
Lapulapu kaže:
Čisto sumnjam da ti imaš 'age spots'. One nastupaju poslije pedesete

Vjerovatnije je da imaš 'sun damage' fleke.
izgleda isto ali su to sun spots koje nastaju tj pojave se jer se netko izlagao suncu previse...nije to kod svakoga tako,ali u zadnje dve godine uzasno raste postotak.
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2006., 13:22   #80
Ima više tih metoda ali ako je dublje ide jedino sa laserom ili dermoabrazijom A za skupe kreme nemam iskustva pa ne znam, a jeftinije nisu učinkovite. Ja imam tih pjegica na leđima i volila bi ih ukloniti ali mislim da tamo ide puno teže a i na licu može biti posljedica. Je li tako afro?
anya is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:54.