Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.07.2006., 11:37   #41
Evo jos jedne u klub!
Imam ekstra sistole vec nekih 10 - tak godina (sada sam u sretnim 30-tima ). Takoder sam napravila sve moguce pretrage vezane za srce, a sa njim sve ok. Da te utjesim, imala sam u 24 h holtera zabiljezeno oko 400 extrasistola. Dobila sam od kardiologa beta blokator i od tada mi je sve ok, osim pred menstruaciju kada se pojave tu i tamo ali me vise ne plase. Meni je dr. takoder objasnio da te tabletice ne izazivaju nikakvu ovisnost i da ih bez brige mogu uzimati. Nemoj se bojati, makar znam taj osjecaj koji mi jos uvijek nije ugodan. Mene je jedino malo strah trudnoce, ako se odlucim kako ce moje srceko na to reagirati ali..sve za bebicu.
__________________
Ako podignes pogled neces vidjeti granice...
bianca is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2006., 13:20   #42
Quote:
Whisper kaže:
imam isti problem, samo s prosjecnim tlakom 95/50
nista ozbiljno

Šta je to, moj rukne na 88/52 i onda me doktor gleda u čudu da sam uopće živa i zove bolnicu da vidi ima li negdje mjesta za mene A šta's živi se i s tim.....E da, i meni "preskoči" srce, posebno po ovim vrućinama, ali nema mjesta panici.
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2006., 17:26   #43
Meni je prije znalo dosta preskakati. Obično kad sam bio pod velikim stresom. No,nije mi se pojavilo jedno godinu dana, a onda prošli mjesec odjednom u najnezgodnijem trenutku mogučem, baš je bilo ironično...
__________________
"Ladies and Gentlemen, this is your Captain speaking. We have a small problem. All four engines have stopped. We are doing our damnedest to get them going again. I trust you are not in too much distress." by Captain Eric Moody
sinisa_7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2006., 17:29   #44
samo da ubacim link tu... http://www.odisej.hr/eskulap/rizici1.asp ...
__________________
The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist...
farki_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2006., 20:35   #45
Quote:
farki_ kaže:
samo da ubacim link tu... http://www.odisej.hr/eskulap/rizici1.asp ...
Navedeni link je svakako koristan, ali ne na ovoj temi. Naime, ovdje se radi o osobama koje su obavile kardioloski pregled i s njihovim srcem je dokazano sve u redu. Ekstrasistole su kod njih posljedica uznemirenosti, anksioznosti, stresa i sl.
Informacije na gornjem linku se odnose na osobe koje imaju rizik kardioloskog oboljenja, koje nisu obavile preglede i vjerojatno ih uopce nije briga za simptome, a ne na one koje imaju BENIGNE ekstrasistole uslijed nervoze i konstantno osluskuju svaki otkucaj.
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2006., 15:51   #46
Quote:
Donata kaže:
Navedeni link je svakako koristan, ali ne na ovoj temi. Naime, ovdje se radi o osobama koje su obavile kardioloski pregled i s njihovim srcem je dokazano sve u redu. Ekstrasistole su kod njih posljedica uznemirenosti, anksioznosti, stresa i sl.
Informacije na gornjem linku se odnose na osobe koje imaju rizik kardioloskog oboljenja, koje nisu obavile preglede i vjerojatno ih uopce nije briga za simptome, a ne na one koje imaju BENIGNE ekstrasistole uslijed nervoze i konstantno osluskuju svaki otkucaj.
Ma koje ignoriranje, na prvi preskok srca sam završila na hitnoj.

Inače, ne znam tko je bio napisao, ali i ja sam primjetila da mi u PMS-u najviše preskače srce. Onda kad dobijem onda prestane.
Nastassja is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2006., 16:01   #47
ha problemi.... nije bas da se osjecam izvrsno, ali kaj da radim...
ma navikla ja vec na to, a doktor veli, bolje niski tlak nego visoki... nemres s tim ni bog zna kaj napravit
ma oko toga se prevelika frka dize, mali poremecaj, sta sad
Whisper is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2006., 16:06   #48
meni je preskakanje pocelo prije 10ak godina isto zbog soka i nervoze.
mjerili su mi svasta, bockali me i na kraju svih testiranja su me poslali van iz sobe da staroj priopce dijagnozu. ja stojim vani usrana od straha i mislim si svasta, izlazi stara psuje ko kocijas i kad smo izasli iz zgrade, kaze ona meni "ma idiot mi je nakon objasnjenja sih tih testova reko da si u pubertetu "
sad vise nisam u pubertetu, ali zna mi se zalomit i bianca bez straha, meni je prvo tromjesecje bilo koma, cak me na momente srce bolilo, pikalo, ostajala sam bez daha, ali evo u drugom, sve super
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2006., 16:11   #49
Quote:
Nastassja kaže:

Inače, ne znam tko je bio napisao, ali i ja sam primjetila da mi u PMS-u najviše preskače srce. Onda kad dobijem onda prestane.

I meni se čini da je ovo istina.
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2006., 22:57   #50
meni ne preskače, nego mi je puls u mirovanju min 8o (a dođe i do 11o-12o kad se ustanem il nešto), i ponaša se ko da šalje poruke morseovim kodom. -----.......------
a nisam pod stresom i to.
ok sad jesam.
čekam šta će mi reć na thalassoterapiji, nuklearnoj itd.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2006., 09:05   #51
Quote:
Inače, ne znam tko je bio napisao, ali i ja sam primjetila da mi u PMS-u najviše preskače srce. Onda kad dobijem onda prestane
ovako i meni
__________________
Ako podignes pogled neces vidjeti granice...
bianca is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2006., 13:59   #52
Nastassja sve sto si ti napisala vridi i kod mene, ali sve potpuno isto i sa doktorima i sa preskakanjem, ama bas ka da san ja to pisa, samo jedini problem kod mene je sta ja pusin i nikako da se ostavin jebenih cigara...

Isto prvi put kad se pojavilo trajalo je 3 dana i otisa san na hitnu i tamo su mi dali betablokatore i rekli da smrsavin iako nisan nesto debel, i tako malo san izbacia masno i slano iz prehrane i kavu i alkohol no sistole su jos uvik prisutne s vrimena na vrime... Kad ih nemam upitan se samo jel san ozdravia il ce se vratit, ponekad mi i nedostaju jer ostanen zbunjen a kad se vrate to obicno bude kad pritiran s cigarama (recimo 2 kutije dnevno) i pojeden nesto slano, i taj dan se iznerviran...

Kako se ja recimo bavin muzikon u svakon trenutku znan kolki mi je puls a kad nekad dostigne i 120 ja samo kazen :

Deep house u srcu hahaha...

A psiha i panika su ono sta u biti stvaraju problem i od manjeg prave veci...Svako malo si miris puls, i kad nema prave vrtoglavice ti je osjecas sve dok se ne smiris no to ne znaci opet da bolest nije pristuna...

Neznan ni sam vise sta mi je cinit osim jednog a to je a se triba ostavit tog duvana, jer ne steti on samo srcu...

Na svoju ruku sam poveca dozu betablokatora concor cor sa 1. 25 mg na 2.5 i to mi je ublazilo osjecaj sistola, nisu vise onako jake kao prije, no to nebi preporucija nikome da uradi...
 
Odgovori s citatom
Old 26.08.2006., 14:00   #53
A do ovog topica san dosa googlon dakle googla san da vidin koji su rizici ekstra sistolica ...

Eto sta psiha radi...

Psiha, psiha, panika... (Najgori oblici bolesti)
 
Odgovori s citatom
Old 26.08.2006., 21:50   #54
evo i ja imam prijavak: diajagnoza - prilaps mitralne valvule ilitiga mala, krajnje neopasna srčana mana; jače se manifestira u razdobljima kad sam neurotična (pms se klasificira u grp) i kad mi je puls visok (180, pod opterećenjem). ponekad u totalnom mirovanju.
kad mi krene i lupanje - puls se diže na 230 -240.... malo nedisanja i koju minutu kasnije se vraća na normalu.... ima još nekoliko manifestacija, ali sve u svemu - potpuno benigna pojava...
ssnjoff is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2006., 21:52   #55
Quote:
Nastassja kaže:
Ima li netko iskustva s preskakanjem srca?
Tj, kad mjerite puls, da jedan otkucaj potpuno preskoči i onda krene dalje.
Ja to osjećam već zadnja 2 i pol mjeseca, nekad više, nekad manje.

Ne bih ni pisala ovdje da me odgovori i mišljenja liječnika ne zbunjuju i totalno nerviraju.
Prvi puta mi se to pojavilo u 5.mj kad sam imala užasno stresan tjedan i bila sam jako napeta. Otišla sam na hitnu gdje su mi mjerili EKG koji je pokazao samo ubrzan puls (oko 100). Ekstra sistole (kako su mi kasnije stručno objasnili) nisu uhvatili.
S obzirom da mi se to jako puno pojavljivalo tih dana, čak po 30-tak preskakanja u sat vremena, otišla sam kardiologu. Nalaz krvi ok, štitnjača ok, UZV srca ok, EKG ok. Holter mi nije stigao napraviti jer sam morala putovati. Al je rekao da je navodno srce u redu.

Rekli su mi da uzimam tablete za smirenje tipa lorazepam ili slično.
I štos je u tome što mi je taj lorazepam pomagao. Ali me i ošamućivao. Više ga nemam.

I sad sam ja u Austriji (ono je gore bilo u Hr) i odem ovdje kod liječnika i sve mu ispričam. On mi izmjeri tlak i bio mi je gornji 160 i kaže mi da imam visok tlak. Ja mu kažem da nikad nisam imala takav, znao mi je biti do 140 kod liječnika jer se ja uplašim, al kod kuće je normalan.
Al on meni lijepo da betablokator pa da dođem za tjedan dana ako još imam preskakanja srca. Od toga mi se vrtilo u glavi, a preskakanja nisu prestala. Nekad ih nema uopće 2 dana, a nekad ih imam puno u sat vremena.
I ovaj u Austriji dr mi nije htio dati lorazepam jer kaže izaziva ovisnost.

Najgore mi je što je to užasno nelagodno. Kad mi to srce preskoči, ja u prsima osjetim taj nelagodan osjećaj.

Trebala bih na godišnji, a kod kardiologa ovdje u Austriji ne mogu dobiti termin sada i brinem se jel to nešto ozbiljno.
tebi je fakat dosadno u zivotu, kad stignes i takve pizdarije primijetit.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2006., 14:24   #56
Quote:
Natch kaže:
tebi je fakat dosadno u zivotu, kad stignes i takve pizdarije primijetit.
Meni dosadno?

Pa da, ja sam ona koja provodi 24h dnevno na netu i natječem se sama sa sobom kad ću napisati veće sranje...
ups, pa to nisam ja. A tko je? Aha, ti.
Nastassja is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2006., 16:03   #57
Quote:
Na svoju ruku sam poveca dozu betablokatora concor cor sa 1. 25 mg na 2.5 i to mi je ublazilo osjecaj sistola, nisu vise onako jake kao prije, no to nebi preporucija nikome da uradi...
I ja isto pijem concor cor 1,25 i ok mi je. Rekao mi je kardiolog da po potrebi kad osjetim da su ex-sistole jake da mogu uzet 2 tablete ali da to ne prakticiram. Uzela sam samo jednom i to kad sam morala krenut na put a one me napale...a sa njima i panika naravno
__________________
Ako podignes pogled neces vidjeti granice...
bianca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2006., 17:54   #58
Quote:
Nastassja kaže:
Meni dosadno?
mislim da je jedino dosadnije lijecnicima koje maltretiras svojom hipohondrijom.

salim se, vjerojatno je na psihickoj bazi, napadi panike ili anksioznost.
jesi li pod stresom?
pada li ti kosa?
mozda je hipertireoza?
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 21:11   #59
Thumbs up

Malo sam zakasnio na ovaj post al ovak:
Sada imam 23 godine i preskakanje srca san prvi puta primjertio u pubertetu kada sam imao 15 god. Tada sam mislio da je to sve uobicajno dok nisam imao "napad lupanja srca" kada sam dojurio u bolnicu sa 170 odkucaja per minute
Poslije toga sam obavio sve pretrage ukljucujuci holter i stitnjacu i snimjanje srca i pluca...
Od svoje petnaeste godine do tada sam se izlozio raznim naporima kao sto je i vrlo zahtjevan trening kick box-a uz ucestalo preskakanje srca (nekada ga neosjetim po 4,5 dana), pa mislim da imam pravo zakljuciti da to nije nista opasno iako mi je i danas neugodno osjetiti kad preskoci jer si mislim da cu lagano odapet
Al eto guram do danas i nezaostajem za nikim.
cak sam u prednosti.
vr6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 14:12   #60
Tako se razmišlja...i to je jedini način da si pomogneš....a ne sedativi ili beta-blokatori....
__________________
tzv.blog:-D
Ida Bauer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:49.