Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.11.2009., 12:16   #81
Ja kupim kruh i smrznem. Ima u našoj pekari pogača od kile i raspodijelim na 4 komada. Tako uvijek imam gotovo friški, ne stoji i, što mi je najvažnije, ne baca se jer ne jedemo kruh svaki dan.

Princezi miksam meso ili jede mljeveno. Za miksanje prvo skuham, smiksam i smrznem u kalupima za kockice leda. Juhu u kojoj se kuhalo meso također smrznem i jedemo kao juhu ili se koristi kao temeljac za kuhanje variva.

Ljeti slabo kuhamo, ali jedemo puno raznih salata sa svačime unutra- povrće, sirevi, ponekad šunka, tijesto......

Ove godine sam igrom slučaja kuhala paradajz jer smo kupili i dobili previše. Odlično mi se to pokazalo, pogotovo za malu. Dogodine ću isto tako.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2009., 12:43   #82
Quote:
katarinaos kaže: Pogledaj post
A gle...jesti podgrijano je određene vrste čak i bolje...tj. drugi dan su meni još bolji gulaši i sl..punjene paprike, sarme, sarma bez listova, kiseli kupus na primorski...to su sve jela koja radim u većim količina i stvarno mi ih nije problem jesti dva dana za redom..što se pizza i ćevapa tiče poštujem da to netko ne želi niti jednom tjedno..meni ne smeta...a nedjeljni ručak uvijek mogu kod sveki jer je 100km udaljena i za razliku od drugih sinova mi ju ne maltretiramo na dnevnoj bazi...uglavnom idemo svaki drugi vikend. Zamrzavanje ni ja ne koristim jer ni neznam kako bi, a imam i malu malu ledenicu i nemože ništa stati u nju.
mi niš od tog ne jedemo čak ne znam kad sam zadnji put i jesam li ikad u životu skuhala nešto "tradicionalno" . mislim da je bio gulaš prije dva mjeseca.
što moja mama, koja uživa u kuhanju, a majstor je za ta tradicionalna jela, ne može nikako shvatiti.

@ alapača, e to se i nama znalo događat na početku. da uzmemo premalo namirnica za jedan tjedan, al onda se ufuraš, računaš kolko ti treba za taj tjedan, uzmi više uvijek. i iz iskustva tvrdim da je puno jeftinije. ako se striktno držiš popisa, jel .

kaj još? hm. volim da bar jedan dan niš ne radimo, pogotovo ak je mm doma. znači nema ni pranja veša, ni nakuhavanja (ručak mora bit maksimalno 20 minuta) , tu mm uskoči jer njemu idu ti brzinski ručkovi, nema sauganja, pospremanja, ma ničeg. ujutro se ustanemo, mm pospremi krevet i kindač, ja napravim doručak, pičimo u neki od obližnjih parkova, doma na brzinski rućak i od 3 pa do 6, 7 smo vani, zujimo po gradu, van grada, bilo di. navečer lagana večera, mm kupa malu, ja pospremim samo njene igračke, spavanac a mi imamo vremena za sebe.

zakaj ja pišem litanije?
blablica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2009., 13:00   #83
Quote:
blablica kaže: Pogledaj post
mi niš od tog ne jedemo čak ne znam kad sam zadnji put i jesam li ikad u životu skuhala nešto "tradicionalno" . mislim da je bio gulaš prije dva mjeseca.
što moja mama, koja uživa u kuhanju, a majstor je za ta tradicionalna jela, ne može nikako shvatiti.

@ alapača, e to se i nama znalo događat na početku. da uzmemo premalo namirnica za jedan tjedan, al onda se ufuraš, računaš kolko ti treba za taj tjedan, uzmi više uvijek. i iz iskustva tvrdim da je puno jeftinije. ako se striktno držiš popisa, jel .

kaj još? hm. volim da bar jedan dan niš ne radimo, pogotovo ak je mm doma. znači nema ni pranja veša, ni nakuhavanja (ručak mora bit maksimalno 20 minuta) , tu mm uskoči jer njemu idu ti brzinski ručkovi, nema sauganja, pospremanja, ma ničeg. ujutro se ustanemo, mm pospremi krevet i kindač, ja napravim doručak, pičimo u neki od obližnjih parkova, doma na brzinski rućak i od 3 pa do 6, 7 smo vani, zujimo po gradu, van grada, bilo di. navečer lagana večera, mm kupa malu, ja pospremim samo njene igračke, spavanac a mi imamo vremena za sebe.

zakaj ja pišem litanije?
Tako sam ja tudum za tzv. moderna jela u koje ubrajam razne salate...tako sam prije nekih godinu dana kupila meksički mix (mlade mahune, mrkva, kukuruz), prokuhala, dodala tunu, kuhana jaja i začinila uljem i octom...zvala svih okolo da ih obavijestim kako sam super smislila, kako je dobro da bi ispalo da ljudi to pod normalno jedu već par godina u raznima kombinacijama
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2009., 13:07   #84
Quote:
Cattleya kaže: Pogledaj post
Princezi miksam meso ili jede mljeveno. Za miksanje prvo skuham, smiksam i smrznem u kalupima za kockice leda. Juhu u kojoj se kuhalo meso također smrznem i jedemo kao juhu ili se koristi kao temeljac za kuhanje variva.
E, ovo isto radim. Do sada imam vec par vrecica kockica sljive, bundeve, marelice, breskve...
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2009., 13:23   #85
ja sam kuhala svaki dan dok smo mm i ja bili sami,al sad kad je princeza s nama kuham svaki drugi dan i to navečer kad mm dođe s posla da bude s njom.

Ovaj tjedan je raspored:

pon i uto - Sarma (skuhala ju danas)

srijeda i čet - Saft (jedan dan pire krumpir,a drugi tjesto)

Petak - Orada iz pećnice s krumpirima i povrćem

Subota i nedjelja - juha,meso i neki prilog od povrća

Ili nedjeljom odemo kod sveki na ručak

Poanta jje da kuham navečer jer preko dana sam s malom i nemam baš vremena,a kuham stvari koje mogu stajat i podgrijat,samo prilog skuham.
A preko vikenda kuham ono kaj ide svježe napravljeno na stol jer se ne može podgrijavat ili ne volimo podgrijano (krumpiri,povrće,juha,pečeno ili pohano meso).

Svaki dan kuham maloj kašice,al to traje 10 min jer imam u vrećicama u zamrzivaču već napravljene porcije npr.komad tikvice,komadić piletine,mrkva itd raznorazne kombinacije da ne gubim vrijeme na čišćenje,smišljanje i pranje.Samo ubacim u njen lončić
dobrica31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2009., 13:24   #86
Quote:
katarinaos kaže: Pogledaj post
Ja moram peglat jer je muž u odijelima i košuljama...minimalno 5 košulja tjedno potroši, a bude i više...i neznam kako bi pamučne majice nosila bez peglanja...jedino što se meni svi smiju kako peglam...na kuhinjskom stolu velikom, sve prekrijem dekom i plahtom, sjedim i peglam...da moram stajat uzela bi tetu...a tetu opet nemam jer sam budala kojoj je neugodno biti na porodiljnom i imati čistilicu i peglačicu
Jednostavno. Izvadis iz masine odmah kad je gotovo i ne stavljas centrifugu na vise od 600 okretaja.
Streses jako, onako kao toplomjer, i prebacis. Kad slijedeci put prolazis tanje i osjetljivije majice samo pomaknes centimetar dva. Ali ni to ne treba, nakon sto se sloze u ormar crta se ne vidi.

Uopce mi ne bi bilo neugodno imati tetu, dapace. Lijepo pokupis klince u park i setnju i kad se vratis sve blista.
Lova, meni treba lova, lova do krova.....
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2009., 13:29   #87
meni samo treba netko da mi pegla....kako to mrzim

a nemrem da ne prepeglam majice

sad sam se tek opametila pa ne peglam gaće i ručnike

čim počnem radit uzimam ženu za peglanje da mi dođe 2x tjedno i riješi me toga
dobrica31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2009., 13:36   #88
Quote:
dobrica31 kaže: Pogledaj post
meni samo treba netko da mi pegla....kako to mrzim

a nemrem da ne prepeglam majice:ne zna:

sad sam se tek opametila pa ne peglam gaće i ručnike

čim počnem radit uzimam ženu za peglanje da mi dođe 2x tjedno i riješi me toga
E, zato sam i rekla da nema smisla pricati o mom nepeglanju jer onaj ko pegla nece prestati samo tako.
Moja mama je peglala i gace kad sam ja bila mala. Prvo je prestala peglati posteljinu, onda gace, carape, potkosulje i rucnike a zadnje traperice. Majice i kosulje pegla i danas.
Ja samo jos malo razradila vjestinu vjesanje pa peglu palimo jednom godisnje eventualno.
I stalno iznova sablaznjavamo sveki kako ne peglamo maloj nista.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2009., 14:00   #89
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
Jednostavno. Izvadis iz masine odmah kad je gotovo i ne stavljas centrifugu na vise od 600 okretaja.
Streses jako, onako kao toplomjer, i prebacis. Kad slijedeci put prolazis tanje i osjetljivije majice samo pomaknes centimetar dva. Ali ni to ne treba, nakon sto se sloze u ormar crta se ne vidi.

Uopce mi ne bi bilo neugodno imati tetu, dapace. Lijepo pokupis klince u park i setnju i kad se vratis sve blista.
Lova, meni treba lova, lova do krova.....
Kakvi okretaji?....ja znam na mašini stisnut dugme za start i ono za otvorit mašinu...koristim dva programa..40 i 95 stupnjeva....a probala sam varijante sušenja da majice skroz raširim i štipaljke stavim na šavove od rukava(pokazala Seve u Mjenjačnici) i to bude prilično dobro, ali ne i dovoljno za određene majice...košulju ženo nemožeš ne peglat i točka...dakle samo peglam košulje i majice...bebaču uglavnom sve jer mi je to slatko i opuštajuće
Što se tete tiče nemogu se prisilit i točka...ubij me, ali nemogu.
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2009., 15:03   #90
Quote:
katarinaos kaže: Pogledaj post
Kakvi okretaji?....ja znam na mašini stisnut dugme za start i ono za otvorit mašinu...koristim dva programa..40 i 95 stupnjeva....a probala sam varijante sušenja da majice skroz raširim i štipaljke stavim na šavove od rukava(pokazala Seve u Mjenjačnici) i to bude prilično dobro, ali ne i dovoljno za određene majice...košulju ženo nemožeš ne peglat i točka...dakle samo peglam košulje i majice...bebaču uglavnom sve jer mi je to slatko i opuštajuće
Što se tete tiče nemogu se prisilit i točka...ubij me, ali nemogu.
Riješi se tog kompleksa pogotovo ako si možeš priuštiti. Teta će opeglat i/ili čistiti, a ti ćeš imati više vremena za sebe i svoju djecu. I idealno je vrijeme traženja dok si na prodiljnom, tj. doma da osobu možeš ocijeniti da li je od povjerenja .
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2009., 15:50   #91
Quote:
Lindsay kaže: Pogledaj post
ovo ću probati
znači i podove se može s tim?
a jel se ne osjeti jako ocat onda?
...ma ne...ja ga osjetim pomalo samo dok čistim, kasnije ništa...baš sam jučer cijeli stan čistila s tim i ništa ne smrdi...jedino sam se jednom zeznula, pa sam ormar ispod sudopera u kojem mi stoji kanta za smeće i koji je bio užasno prljav i smrdljiv izribala čistim octom...nakon toga sam ga se danima bojala otvorit koliko je smrdilo
__________________
trebam novo telo
gica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2009., 15:53   #92
Quote:
katarinaos kaže: Pogledaj post
Baš sam htjela postaviti pitanje glede čišćenja octom...evo upravo sam stavila suđe na pranje i ostalo je očistiti površine i štednjak(koji ću ubuduće prekrivati alu-folijom)....dakle trebala bi u zdjelicu staviti octa i vode i time sve počistiti?....i mramornu pluču od šanka?...ja to znam nekad i pjenom za brijanje kad se nakupi puno masti na vratima od elemenata...ali to nije baš jeftina varijanta za konstantno čišćenje.
...ma sve možeš s tim...i kuhinjske površine i pločice, podne, zidne, i sanitarije i parkete i ormare...
__________________
trebam novo telo
gica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2009., 17:56   #93
Quote:
gica kaže: Pogledaj post
...ma ne...ja ga osjetim pomalo samo dok čistim, kasnije ništa...baš sam jučer cijeli stan čistila s tim i ništa ne smrdi...jedino sam se jednom zeznula, pa sam ormar ispod sudopera u kojem mi stoji kanta za smeće i koji je bio užasno prljav i smrdljiv izribala čistim octom...nakon toga sam ga se danima bojala otvorit koliko je smrdilo
ja sam se zeznula kada sam išla prati kožnu garnituru sa vodom i octem jer mi se na nekim mjestima boja lagano skinula. Pretpostavljam da sam stavila previše octa u vodu.
Uglavnom ocat+voda je odlična stvar jer je prirodno i nema štetnih isparavanja.
katekit is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2009., 18:03   #94
Ja sam jednom u trudnoci odlucila isprobati to s octom pa je mm morao 2 puta prati kupaonu dok nije skinuo smrad.
A drzala sam se omjera.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2009., 18:23   #95
zamrzavanje, zamrzavanje, jesam spomenila zamrzavanje
__________________
____
ona
ana_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2009., 18:31   #96
Tko ne može ili ne voli u jednom danu skuhati ručak za cijeli tjedan, može svaki dan skuhati više jela i ostatak zamrznuti, cijeli idući tjedan se ne mora kuhati. To sam ja jedno vrijeme radila jer mi baš i ne volimo 2 dana za redom jesti isto jelo.
Moja baka je slično to prakticirala jer je živjela sama, recimo kad je mijesila knedle, štrukle ili panirala uvijek je toga više napravila a ostatak zamrznula. Tako i kad bi pekla gibanice, kruh ili peciva isto pola u zamrzavanje je stavljala, znali smo peciva samo podgrijati u mikrovalnoj.
Najnovije otkriče su mi ovi pileći medaljoni od cekina, prefini su mi a samo se na par min zagriju u mikrovalnoj, a i cijena od 20 kn za više od pol kile mesa je povoljna
Agata1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2009., 18:36   #97
Quote:
Agata1979 kaže: Pogledaj post
Tko ne može ili ne voli u jednom danu skuhati ručak za cijeli tjedan, može svaki dan skuhati više jela i ostatak zamrznuti, cijeli idući tjedan se ne mora kuhati. To sam ja jedno vrijeme radila jer mi baš i ne volimo 2 dana za redom jesti isto jelo.
Moja baka je slično to prakticirala jer je živjela sama, recimo kad je mijesila knedle, štrukle ili panirala uvijek je toga više napravila a ostatak zamrznula. Tako i kad bi pekla gibanice, kruh ili peciva isto pola u zamrzavanje je stavljala, znali smo peciva samo podgrijati u mikrovalnoj.
Najnovije otkriče su mi ovi pileći medaljoni od cekina, prefini su mi a samo se na par min zagriju u mikrovalnoj, a i cijena od 20 kn za više od pol kile mesa je povoljna
kaj je to?
__________________
All I ever wanted, all I ever needed is here in my arms...
marcipanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2009., 18:43   #98
Quote:
marcipanka kaže: Pogledaj post
kaj je to?
Ma stalno se reklamiraju (znaš ono kad klinac dovede svu klinčadiju iz škole i blentava mama ih pita JESTE GLADNI i samo tako podgrije jela u visini sigurno 200-300 kn ), imaš pileće batake, krilca, dinosaure i te medaljone, panirani su i već maltene pečeni, samo se podgriju,
Agata1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2009., 18:44   #99
Quote:
Agata1979 kaže: Pogledaj post
Ma stalno se reklamiraju (znaš ono kad klinac dovede svu klinčadiju iz škole i blentava mama ih pita JESTE GLADNI i samo tako podgrije jela u visini sigurno 200-300 kn ), imaš pileće batake, krilca, dinosaure i te medaljone, panirani su i već maltene pečeni, samo se podgriju,
ma ta reklama me živcira pa odmah prebacim.


baš ću pogledati u dućanu, hvala
__________________
All I ever wanted, all I ever needed is here in my arms...
marcipanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2009., 18:46   #100
Summer, ni ja ništa ne peglam.

Muž ne nosi košulje, takav mu posao, a i horoskop , obukao je košulju i kravatu na dan vjenčanja da meni želju ispuni. A, super mu stoji, ali neće, neće...

Bebanu isto ne peglam. Opeglala samo jednom, prije njegovog rođenja. I ništa mu ne fali, kao ni nama.

Ja na posao nosim košulje, pa to moram opeglati, ostalo ništa.

Moja teta je peglala gaće, čarape, krpe za sudove itd...
Eoja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:13.