Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > IT Help service > Security

Security Antivirusi, firewalli, patchevi, service packovi, updatei, ... Sve o sigurnosti vašeg računala.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.08.2011., 09:31   #21
Quote:
tirox kaže: Pogledaj post
Pitaj boga na kompu sa 512mb memorije tak je rekla, i ko zna sa kakvim procesorom nit jedan AV neče bit nježan za Windowse itekak. Avast treba malo olakšat jer ima štitova ko blata, no za ukras večinom cisti marketing a to je nepotrebno ko prvo pod Realtime zaštitom nek potpuno ugasi Mail, P2P i IM zaštitu fino se označi svaki Modul pa onda STOP tam se potvrdi tj izabere da ga gasiš potpuno i gotovo.



Ko drugo Avast WEBRep isto treba obavezno onemogucit, jer ne valja ništ a troši resurse bezveze WOT pomete pod s njim. Znaci nek ga dainstalira iz browsera kojeg koristi, i onemoguči dole maknuvši kvačicu da se više ne zakači u neku novu verziju browsera i to bi onda bil olakšani Avast recimo.



Ako slučajno još nema WOT instaliran nek ga obavezno natrpa u svaki Browser, i nema problema neče ga nit osjetit da radi a korist je vrlo velika kud češ bolje.

https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...9&postcount=16
Nemam WOT instaliran! Avast ne zelim deinstalirati! Onemogucila sam webrep, ali mail ce mi biti nezasticen a preko maila cesto zna uci virus. Nisam sigurna sta da napravim.
Otkako sam onemogucila one programe sta sam fosni navela, komp se puno brze dize, a ovo izbacivanje zastite za mail i ostalo neznam dali da napravim.
Pogledala sam na link za WOT, i ne bih to sama napravila da ne pogrijesim. Cemu on zapravo sluzi??

Zadnje uređivanje mosorka : 24.08.2011. at 09:39.
mosorka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2011., 10:13   #22
Po Dobrotinoj preporuci instalirao avast,računalo radi 50% sporije...
pogasio sve nepotrebne stvari,opet...
Inače konfa je Intel Quad Core 2.67 , ATI Radeon 4850 1gb,4gb RAMa...
po ovome se vidi da jekomp i više nego solidan.
Doma184 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2011., 10:28   #23
Quote:
Doma184 kaže: Pogledaj post
Po Dobrotinoj preporuci instalirao avast,računalo radi 50% sporije...
pogasio sve nepotrebne stvari,opet...
Inače konfa je Intel Quad Core 2.67 , ATI Radeon 4850 1gb,4gb RAMa...
po ovome se vidi da jekomp i više nego solidan.
Probaj avira free
Marino15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2011., 12:00   #24
Otkako sam korigirala start up, zadovoljna sam. Surfanje je ok, tako da necu nista mijenjati.
Zahvaljujem se na pomoci, svima!
mosorka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2011., 17:32   #25
Quote:
mosorka kaže: Pogledaj post
Nemam WOT instaliran! Avast ne zelim deinstalirati! Onemogucila sam webrep, ali mail ce mi biti nezasticen a preko maila cesto zna uci virus. Nisam sigurna sta da napravim.
Otkako sam onemogucila one programe sta sam fosni navela, komp se puno brze dize, a ovo izbacivanje zastite za mail i ostalo neznam dali da napravim.
Pogledala sam na link za WOT, i ne bih to sama napravila da ne pogrijesim. Cemu on zapravo sluzi??
A čega se ti bojiš zapravo ne kužim te pa instaliraj WOT u Browser neče te ugrist za nogu, pa nisam ti preporučil trulu Jabuku več frišku i svježu odličnu Krušku.

Ak imaš Mail na kompu instaliran znači Outlook ili Mozilla Thunderbird, pa preko njih primaš Mail onda ostavi tu Mail zaštitu ak baš hočeš no slaba korist od te zaštite Gamad danas vreba na sasvim drugi način kroz Browsere a ne kroz Mail to je luk i voda.

No u slučaju da koristiš WEB Mail ko Gmail,Yahoo Mail ili MSN Mail onda moraš obavezno iskljucit Mail zaštitu u Avast jer je totalno beskorisna ko i HDZ recimo bez greške.

Ono ostalo u Avast IM i P2P zaštitu slobodno iskljuci, nemaš se kaj bojat slaba korist od toga a resurse troši. Kak sam več rekel gamad danas vreba na sasvim drukcijim mjestima, ko Facebook pa Twiter i na drukciji način obično prek Browsera a ostalo ko Mail je zanemarivo pogotovo IM i P2P to je bezveze.

Ako ne otvoriš nekaj kaj ti se nudi iznenada sa OPEN ili RUN, nema problema jako je malo gamadi koja uskače sama u komp obično korisnik sam sebi zabije Autogol zbog brzopletosti ili naivnosti. Obično se skida i instalira kaj ne treba i otvara stvari, koje su se iznenada stvorile pred njime a sam ih uopče nije nit tražil. Poanta je da se na Internetu poklonjenom Konju itekak gleda u Zube, pogotovo ak je došel od nekud skroz nepozvan jel.
tirox is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2011., 08:52   #26
Ovo ti je jako dobro pojasnijo kolega Tirox stari znalac zaštite na internetu
Poslušaj što ti reče jel beskorisno je nešto držati upaljeno ako ničemu ne služi.
No sama odlučuješ pa na kraju odlučiš što i kako
tobit is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2011., 09:35   #27
Quote:
tirox kaže: Pogledaj post
A čega se ti bojiš zapravo ne kužim te pa instaliraj WOT u Browser neče te ugrist za nogu, pa nisam ti preporučil trulu Jabuku več frišku i svježu odličnu Krušku.

Ak imaš Mail na kompu instaliran znači Outlook ili Mozilla Thunderbird, pa preko njih primaš Mail onda ostavi tu Mail zaštitu ak baš hočeš no slaba korist od te zaštite Gamad danas vreba na sasvim drugi način kroz Browsere a ne kroz Mail to je luk i voda.

No u slučaju da koristiš WEB Mail ko Gmail,Yahoo Mail ili MSN Mail onda moraš obavezno iskljucit Mail zaštitu u Avast jer je totalno beskorisna ko i HDZ recimo bez greške.

Ono ostalo u Avast IM i P2P zaštitu slobodno iskljuci, nemaš se kaj bojat slaba korist od toga a resurse troši. Kak sam več rekel gamad danas vreba na sasvim drukcijim mjestima, ko Facebook pa Twiter i na drukciji način obično prek Browsera a ostalo ko Mail je zanemarivo pogotovo IM i P2P to je bezveze.

Ako ne otvoriš nekaj kaj ti se nudi iznenada sa OPEN ili RUN, nema problema jako je malo gamadi koja uskače sama u komp obično korisnik sam sebi zabije Autogol zbog brzopletosti ili naivnosti. Obično se skida i instalira kaj ne treba i otvara stvari, koje su se iznenada stvorile pred njime a sam ih uopče nije nit tražil. Poanta je da se na Internetu poklonjenom Konju itekak gleda u Zube, pogotovo ak je došel od nekud skroz nepozvan jel.
Iskljucila sam opcije u avastu kako si rekao i sada imam žuti usklicnik na ikoni avasta. Isla sam skinuti WOT, i na zalost sa svim uputama neznam dovrsiti!! Pomozi!!
Koristim G-mail.
mosorka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2011., 10:59   #28
Quote:
mosorka kaže: Pogledaj post
Nemam WOT instaliran! Avast ne zelim deinstalirati! Onemogucila sam webrep, ali mail ce mi biti nezasticen a preko maila cesto zna uci virus. Nisam sigurna sta da napravim.
Otkako sam onemogucila one programe sta sam fosni navela, komp se puno brze dize, a ovo izbacivanje zastite za mail i ostalo neznam dali da napravim.
Pogledala sam na link za WOT, i ne bih to sama napravila da ne pogrijesim. Cemu on zapravo sluzi??
WOT te obavještava o potencijalno opasniim web stranicama, pa će ti se prije nego što odeš na neku takvu stranicu pojaviti obavijest da je stranica potencijalno opasna. Samo ga instaliraš i vozi, default postavke su OK, ne moraš ništa mijenjati (instalirati će se WOT toolbar u browser pa ako želiš mjenjati postavke to radiš putem ikone na toolbaru).

A od zaštite maila antivirusom nemaš baš neke koristi pošto će antivirus ionako presresti attachment ili bilo kakav drugi fajl koji se pokuša smjestiti na hard disk + samo se usporava slanje i primanje mailova zbog skeniranja i troši (skromne) resurse računala.
Fosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2011., 11:07   #29
Quote:
Fosna kaže: Pogledaj post
WOT te obavještava o potencijalno opasniim web stranicama, pa će ti se prije nego što odeš na neku takvu stranicu pojaviti obavijest da je stranica potencijalno opasna. Samo ga instaliraš i vozi, default postavke su OK, ne moraš ništa mijenjati (instalirati će se WOT toolbar u browser pa ako želiš mjenjati postavke to radiš putem ikone na toolbaru).

A od zaštite maila antivirusom nemaš baš neke koristi pošto će antivirus ionako presresti attachment ili bilo kakav drugi fajl koji se pokuša smjestiti na hard disk + samo se usporava slanje i primanje mailova zbog skeniranja i troši (skromne) resurse računala.
Znaci da je instaliran? Imam nekakvu zelenu ikonu desno od znaka kucice, i kada na nju kliknem otvori se prozor od Wota- Wot rating. Dali je to to ili moram jos nesto napraviti?
mosorka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2011., 11:25   #30
Poslusao sam savjete o tome sto da iskljucim u Avastu, instalirao na Mozillu WOT al onda mi na avastu ovaj znak



i pise Vas sistem nije potpuno zasticen

Jel treba nesto mjenjat ili je i ovako OK
__________________
twfm 05. July 2020 ✞
Martic • Dimitrov • Sharapova • Federer • Coric • Stephens • Sock • Gojo • Muchova • Seyboth Wild
Greco is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2011., 11:26   #31
Da instalirala si wot sada klikni na taj zeleni krug mali pa idi na Seting i postavi ovako kao na slici ako neide javimi se privatnom porukom pa ako imaš teamwiever ja ti se konektiram i to podesim vrlo lagano
tobit is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2011., 11:28   #32
Quote:
ivan greco kaže: Pogledaj post
Poslusao sam savjete o tome sto da iskljucim u Avastu, instalirao na Mozillu WOT al onda mi na avastu ovaj znak



i pise Vas sistem nije potpuno zasticen

Jel treba nesto mjenjat ili je i ovako OK
To je znak da ti Avast free ne radi dobro najvjerojatnije da nisi nešto dobro podesio.Ako imaš teamwiewer javi mi na privatno poruku pa ču ti pogledati što si krivo napravio...
tobit is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2011., 11:41   #33
Quote:
tobit kaže: Pogledaj post
To je znak da ti Avast free ne radi dobro najvjerojatnije da nisi nešto dobro podesio.Ako imaš teamwiewer javi mi na privatno poruku pa ču ti pogledati što si krivo napravio...
kada ukljucim mail zastitu nestane i zuti trokutic
__________________
twfm 05. July 2020 ✞
Martic • Dimitrov • Sharapova • Federer • Coric • Stephens • Sock • Gojo • Muchova • Seyboth Wild
Greco is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2011., 11:49   #34
Napravi vako kao na slici.Onako kako je Tirox napravio ako se napravi pojaviče se trokut žuti i nije zaštičen.Nego ovako kao na slikama



Sa označenim strelicama maknuti kvačice i pritisnuti ok.Ali mora biti upaljen e-mail...znači nesme se stisnuti stop.Nego normalno neka sve radi da nema žutotg trokuta nego ovako podesiti.

Zadnje uređivanje tobit : 25.08.2011. at 11:57.
tobit is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2011., 11:57   #35
Tobit Uspjelo
__________________
twfm 05. July 2020 ✞
Martic • Dimitrov • Sharapova • Federer • Coric • Stephens • Sock • Gojo • Muchova • Seyboth Wild
Greco is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2011., 12:04   #36
Quote:
ivan greco kaže: Pogledaj post
Tobit Uspjelo
Eto baš dobro to je što se tiče da ne skenira e-mail ostalo ja držim sve upaljeno i nema nikakvih problema i štekanja.
Ja još ovako napravim promjenim dvije stvari a sve ostalo po početnim postavkam ostavim.



Tako je kod mene sad kako tko želi i sve radi ok
tobit is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2011., 12:40   #37
Daj mi tirox odgovori zasto imam usklicnik na ikoni avasta??????????
mosorka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2011., 13:00   #38
ma deinstall svih antivirusa. Skidam sve i svašta i u 10 godina ništa.
jumpbyte is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2011., 13:51   #39
Quote:
mosorka kaže: Pogledaj post
Daj mi tirox odgovori zasto imam usklicnik na ikoni avasta??????????
Pošto tražiš da ti Tirox odgovori ja se kratko ubacujem pošto koristim Avast jako dugo i poznam ga.Ako je sve uredu nikakav trokut ili uskličnik nebi trebao biti jedino ako nešto je isključeno onda se to javlja.

Quote:
jumpbyte


ma deinstall svih antivirusa. Skidam sve i svašta i u 10 godina ništa.
Ha da ako se zna što se radi onda da
tobit is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2011., 15:26   #40
Vratila sam postavke na avastu kako su bile, i vise nista necu prepravljat. Avast ce biti zastita za moj komp, a taj wot je sada suvisan.
Kako sam u gornjem postu rekla, onemogucila sam neke programe u start-upu i sada je sve ok.
Hvala svima na pomoci!!!!!!!!!!!!!!!!!
mosorka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:51.