Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.06.2015., 09:17   #761
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
I da si prevaren, tj. da je djelo dovršeno, ne mijenja na stvari. Dokle god se za tu štetu postupak pokreće privatnom tužbom, ništa od postupanja policije.
Kako je gore sve napisano u vezi prevare preko njuškala koji ne snose nikakvu odgovornost,kupnja je na vlastiti rizik.U isto sam se i ja uvjerio kada sam kupio zimske gume od dotičnog Gvozdena iz Zagreba te se na forumu javilo više osoba.Podneli smo jedinstvenu prijavu državnom odvjetništvu /ukupno 39 osoba/,obavljeni su razgovori u policiji itd...da bi nakon godinu i više dana dobio napismeno od suda riješenje kako isti ne snosi nikakvu kaznenu odgovornost jer pojedinačni iznos nije veći od 2000kn.Sada se ja mogu pitati gdje mi živimo i kako vratiti uplaćeni novac osim privatnom tužbom za koju smatram da je jako upitna isključivo zbog troškova,eto za sada toliko
cibasound is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2015., 11:54   #762
Quote:
cibasound kaže: Pogledaj post
Kako je gore sve napisano u vezi prevare preko njuškala koji ne snose nikakvu odgovornost,kupnja je na vlastiti rizik.U isto sam se i ja uvjerio kada sam kupio zimske gume od dotičnog Gvozdena iz Zagreba te se na forumu javilo više osoba.Podneli smo jedinstvenu prijavu državnom odvjetništvu /ukupno 39 osoba/,obavljeni su razgovori u policiji itd...da bi nakon godinu i više dana dobio napismeno od suda riješenje kako isti ne snosi nikakvu kaznenu odgovornost jer pojedinačni iznos nije veći od 2000kn.Sada se ja mogu pitati gdje mi živimo i kako vratiti uplaćeni novac osim privatnom tužbom za koju smatram da je jako upitna isključivo zbog troškova,eto za sada toliko
Dobro, mene maltretira ta svota od 2000kn.

Reagira li policija nakon iznosa od 2000kn, ili od 1000kn, jer na ovoj temi ima i jednih i drugih odgovora?

Mene su informirali da po novom mora biti svota od 2000kn.
Ako sam ja tu svotu uplatila u dva navrata, recimo, prvo 500kn, pa 1501 kn, vrijedi li to?

I ako je tako, recimo, ja sam liku uplatila 1900kn(pola od njegovog traženog iznosa). Pa hebemu, uplatit ću mu još 101 kn, valjda mi se više isplati nego dizati privatno tužbu, ili?
Evo, molim vas, ako se netko u to više razumije, čisto da objasni cijelom forumskom pučanstvu:

a) Reagira li policija tek nakon troška od 2000kn? Kako točno reagira?
b) Zbrajaju li se uplate, i smije li se nadoplatiti još malo da policija reagira?
Mah... znam da se vjerojatno ne smije nadoplatiti, ali čisto da bude jasno.
I ja sam uskoro kod odvjetnika, ma moram priznati da se malo i veselim.
Baš želim istjerati pravdu na čistac.
Ma da ga tužim i za 5kn, toliko me izmaltretirao.
okruglica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2015., 11:46   #763
Quote:
jony b. kaže: Pogledaj post
Slučaj GVOZDEN
....danas dobio riješenje ODO-a ZG, naravno zbog iznosa do 2000kn sve pada u vodu, ma da je prijavu podnjelo još 38 ljudi, a tko zna koliko ih je prevareno.... sramota za pravnu državu.... jednom mi je jedan županijski sudac reko neslužbeno: "Ako si mislio ovdje dobit pravdu, gadno si se zajebao."....
Odličan biznis, eto tko se želi upustiti.... nije teško, a čovjek prosječne inteligencije može kvalitetno, nekažnjivo priskrbiti sebi materijalnu korist....
Tocno tako ! I ja sam dobila rijesenje i ostala sam u shoku. Nas 39 podnjelo je zajednicku tuzbu. Sve nas je ispitalo..svi smo dali dokazni materijal .. Ali nasa drzava nam otvoreno govori - ljudi, ma kraditeee do 2000 kn iznosa i uzivajte.
Dasha is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2015., 07:40   #764
Quote:
cibasound kaže: Pogledaj post
i kako vratiti uplaćeni novac osim privatnom tužbom za koju smatram da je jako upitna isključivo zbog troškova,eto za sada toliko
Ma ako ikako možeš, tuži privatno.
Sve dok to ne postane uobičajeno, sve dok ljudi ne budu znali da će završiti na sudu ako kradu i varaju, krast će i varati i dalje.
Na neki način to je ulog u bolju budućnost.
A ako ga se tuži privatno, onda će u konačnici vratiti ne samo novac, nego i troškove suda.
okruglica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2015., 10:32   #765
jos jedan od nacina povecanja efikasnosti sudova na hrvatski nacin povecaj sumu sa 1000 na 2000 kn.
hiro111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2015., 12:18   #766
2000 kn je limit odavno.
Sud će radit pa privatnoj tužni za 1000 kn a neće DO i policija.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2015., 12:24   #767
Ipak je najljepse izmotavanje svih u lancu (policija-tuziteljstvo-sudstvo) koji odbijaju akumulirati iznose za koje lopina vara...

Znaci, zajebem 1000 ljudi za 1500 kuna, imam milijun i pol u dzepu, a oni me mogu pojedinacno tuziti... Jasno, nemam prihoda ni imovine....
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2015., 12:46   #768
Nije izmotavanje nego ne piše tako u propisima.

Adresa=saborski zastupnici.Jbg but tako je.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2015., 18:15   #769
Nece biti... 2000 kn zakon ne spominje, rijec je o provedbenim odlukama izvrsne vlasti... Kao i izmotavanje o neakumuliranju.... Ukratko, brigo moja prijedji na drugoga...
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2015., 19:47   #770
Oni u zakon mogu ubacit cifru i akomuliranje.
Donio je VS RH.(ipak sudbena)
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2015., 20:40   #771
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Oni u zakon mogu ubacit cifru i akomuliranje.
Donio je VS RH.(ipak sudbena)
Od 30.5.2015. ubačena je i cifra i akumuliranje!

Limit je 1.000,00 kuna te u slučaju više istih kaznenih djela koja su vremenski i prostorno povezana vrijednosti se zbrajaju.
Ljiljan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2015., 21:31   #772
Quote:
Ljiljan kaže: Pogledaj post
koja su vremenski i prostorno povezana
isto kao san i java.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2015., 21:37   #773
Quote:
Ljiljan kaže: Pogledaj post
Od 30.5.2015. ubačena je i cifra i akumuliranje!

Limit je 1.000,00 kuna te u slučaju više istih kaznenih djela koja su vremenski i prostorno povezana vrijednosti se zbrajaju.
Jos da je to i policjotima objasniti.... Vjerojatno ce se vaditi da ako je prevario tebe koji si iz Pule a mene koji sam iz Rijeke to nije prostorno povezano...

Jebiga, ko i vecina u ovoj drzavi nastoje nista ne raditi a dobijati placu...
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2015., 22:25   #774
Optužnicu diže DORH pa se i njih jako debelo pita.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2015., 22:42   #775
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Oni u zakon mogu ubacit cifru i akomuliranje.
Donio je VS RH.(ipak sudbena)
Znaci, nije zakonodavna

Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Optužnicu diže DORH pa se i njih jako debelo pita.
Prevareni gradjanin uglavnom dolazi u kontakt s policijom, koja ga je u stanju strucno odjebat jer im se na da raditi svoj posao...

Cini mi se da si i ti u nekim policijskim vodama, a kao ni ja, nisi znao da je od svibnja spusten limit i omogucena akumulacija...
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2015., 23:39   #776
VS nije zakonodavna.

Točno a ako ne zna točno tko ga je prevario papala maca jer se svaki predmet bilježi za sebe a poslije se može kompletirat za sveukupno.Ako se nađe vremena i volje i ako DO odluči da se "isplati" dizat optužnicu jer su oni još uvijek glavni.

A ionako će se potrošit previše vremena i novca a momak će dobit kakvu uvjetnu ili sitnu zatvorsku i pošto nema imovine (u većini slučajeva) nema ni vraćanja love.

Uzdaj se use i u svoje kljuse i ne nasjedaj,i Bog će te čubat ako se sam čuvaš.

Jbg but tako je.


Ovi iz gornje 2/3 će riješit sve prevare preko 1000 kn
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/s..._129_2581.html

Akumulacija ima i caku "vremenski i prostorno povezana" pa se može jako razvučeno tumačit.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.

Zadnje uređivanje sivkić : 24.07.2015. at 00:24.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2015., 06:05   #777
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
VS nije zakonodavna.

Točno a ako ne zna točno tko ga je prevario papala maca jer se svaki predmet bilježi za sebe a poslije se može kompletirat za sveukupno.Ako se nađe vremena i volje i ako DO odluči da se "isplati" dizat optužnicu jer su oni još uvijek glavni.

A ionako će se potrošit previše vremena i novca a momak će dobit kakvu uvjetnu ili sitnu zatvorsku i pošto nema imovine (u većini slučajeva) nema ni vraćanja love.

Uzdaj se use i u svoje kljuse i ne nasjedaj,i Bog će te čubat ako se sam čuvaš.

Jbg but tako je.


Ovi iz gornje 2/3 će riješit sve prevare preko 1000 kn
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/s..._129_2581.html

Akumulacija ima i caku "vremenski i prostorno povezana" pa se može jako razvučeno tumačit.
U tome i je problem, sustav je napravljen tako da ne stiti ostecenog nego lopinu...

Od prevare, kradje do nuzne obrane... Ustrijeli naoruzanog provalnika koji ti je nocu upao u kucu i vjerojatno ces dohvatit zatvora..

I jasno je da se od prevare najbolje cuvati zdravim razumom, a i da prevarant koristi ljudske slabosti... Lakomost prvenstveno (kupovina stvari po nerealno niskim cijenama), ali i sklonost nezakonitoj/lakoj zaradi (shema s nadjenom 'zlatnom ogrlicom')...
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2015., 08:47   #778
I nema nekih naznakamjenjanju.Treba izbacit uvjetne osude,prijevremen puštanja,vikende,godišnje,televizore,novine,jelo izvana i uvest obavezan rad da se zna gdje je lopina završila pa bi bilo mira.I nema van dok ne podmiriš štetu.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2015., 09:16   #779
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Jos da je to i policjotima objasniti.... Vjerojatno ce se vaditi da ako je prevario tebe koji si iz Pule a mene koji sam iz Rijeke to nije prostorno povezano...

Jebiga, ko i vecina u ovoj drzavi nastoje nista ne raditi a dobijati placu...
Što je u konkretnom slučaju jedno produljeno kazneno djelo ( vremenski i prostorno povezano) procjenuje se od slučaja do slučaja, ima puno prakse o tome, da ne misliš da ovisi o volji pojedinca koji procjenjuje.

Ovdje se,ako se ne varam, pisalo o nekom liku koji je izvarao puno ljudi za iznose ispod 2.000,00 kuna i kaznena prijava je bila odbačena jer je riječ o sitnoj prevari na štetu svake pojednine osobe. Prema onome što se ovdje pisalo (moram se ograditi jer ipak ne znam sve činjenice), tom liku bi se iznosi zbrojili da je to radio nakon 30.5.2015. i tada bi to bilo djelo koje se progoni po službenoj dužnosti.
Ljiljan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2015., 09:26   #780
....eto čitam ovu temu nakon dugo vremena i nekako imam dojam da su ovaj 30.5. donijeli zbog nas i Gvozdena, no, jbg, morali su naše prvo odbaciti....
Tuga, čemer i jad sudbene, zakonodavne i izvšne vlasti.... Desetljeća nas dijele od Europe, a cijene nas podsjećaju da smo i mi dio cirkusa....
__________________
....nije sretan 'ko puno ima, sretan je onaj 'ko malo treba, ne da se sreća zlatom kupiti....
jony b. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:09.