Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.07.2015., 20:00   #201
Quote:
leli35 kaže: Pogledaj post
Imao sam naviku nocu kad vidim iza zavoja da mi neko prilazi prebaciti na kratka i blicniti par puta.Blicam redovno kad ima policije i to kilometrima iza(bolje usporiti i malo se misliti sta mi blica nego platiti 500 za pojas ili prekoracenje)

Jedan od savjeta za voznju koji sam davno negdje procitao je da u toku pretjecanja kad budes usporedno sa autom koji pretices vratis u visi stepen prenosa(podrazumjeva se da preticao sa nizom) mislim dok pretices zar nije bolje da su ti obe ruke na volanu ?
Totalna glupost, pozdravi biserka koji je to provalio. Očito neki totalni početnik. Valjda da ne bi bio prebrz, zbog ograničenja brzine, ???Prvo ti završi preticanje a onda šaltaj u višu. Ili ako si imao stvarno mjesta za komotno preticanje, pregledno, čista cesta daleko ispred, onda nisi ni trebao šaltati niže. U pravilu benzinci pretiču šaltanjem jednu ili dvije niže, ako si morao 2 niže onda se može desiti da si usred preticanja završio u previsokim okretajima, onda moraš šaltati u višu. Dizelaši ako su iznad nekih okretaja ( npr. 2000) često i ne trebaju šaltati jer im je to područje gdje su najjači. Kod dizelaša šaltanjem u nižu ( pogotovo sa 2 niže) često možeš samo zagušiti motor previsokim okretajima već na samom početku preticanja.
tekac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2015., 21:35   #202
Quote:
davx12 kaže: Pogledaj post
To sto sam rekao. Jebote, koristis ovaj forum za dokazivanje samom sebi koliko si superioran i pametan a ne kuzis koliko si ogranicen. Opsjednut si inteligencijom, neznalicama, budalama, ispaljivao bi metke u potiljak i slicno. Sta je tebi covjece?
dođem raspravljat o svjetlima a dobijem psihološki profil. i to od amatera-hohštaplera. jel ti netko rekao da se ostaviš toga?
kak bi bilo da ja dam svoje mišljenje o tebi?

inače, ne treba puno truda da se dokaže kakva je to budalaština, blicanje drugim vozačima u oči. samo, treba vremena da budale shvate.
tu si u pravu. treba inteligencije za to.
Quote:
CroRipke kaže: Pogledaj post
A da je toliko štetno i opasno koliko trabunjate onda bi se valjda zakonom zabranilo, a ne bi bilo u zakonu kao 'poželjno' ponasanje u nekim situacijama..
da, poželjno i propisano U SLUČAJU OPASNOSTI.
jel moguće da je svako tvoje pretjecanje smrtna opasnost?

a pročitaj si i malo više zakona od onoga što ti smatraš da je u tvoju korist.

Članak 106.
Vozač motornog vozila dužan je umjesto dugih svjetala za osvjetljavanje ceste upotrebljavati kratka svjetla:
za vrijeme dok se kreće za drugim vozilom na takvoj udaljenosti i u takvu položaju da dugim svjetlima svojeg vozila zasljepljuje vozača vozila ispred sebe


čitaš?
ti i ostali genijalci koji izmišljaju vlastita pravila, jel čitate sve ili samo ono što vam paše?
Quote:
B-away kaže: Pogledaj post
Ako imas samozatamnjujuce retrovizore, ovo i nije neki problem...
kak ne. sva tri na autu.
srednje je samozatamnjujuće a na vanjskima visi mini-čekić za manualno zatamnjenje.
Quote:
Evolution28 kaže: Pogledaj post
Svi zivi iz kontra smjera imaju upaljena duga svijetla,a ne razmisljaju da to zasljepljuje vozaca sa druge strane trake.
badava.
pokušal sa ja već to objasniti ali uvijek se nađu budale koje smatraju da zasljepljivanja nema i da su oni bezgrešni.
Quote:
Jedini koji kad vide vozaca iz drugog smjera spustaju duga su kamijondzije,ovi ostali ne jebu.
nemoj, ima i njih budala.
dok god ja vidim tuđa svjetla, prednja ili stražnja, nema vožnje sa dugima. jednostavno.

a po slavonskoj autocesti operira debilčina sa šleperom koji ima 6 reflektora na krovu i to redovno pali (i prekasno gasi).
ne znam koj će mu to kurac za suludu brzinu od 80 kmh na autocesti
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2015., 22:57   #203
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post

nemoj, ima i njih budala.
dok god ja vidim tuđa svjetla, prednja ili stražnja, nema vožnje sa dugima. jednostavno.

a po slavonskoj autocesti operira debilčina sa šleperom koji ima 6 reflektora na krovu i to redovno pali (i prekasno gasi).
ne znam koj će mu to kurac za suludu brzinu od 80 kmh na autocesti
Svugdje ima budala.
A sad malo prosvječivanja, po pitanju tih reflektora na krovu.

Spojeni su mu na dugo....uvelike ih koriste vozači koji su " tramperi" po cijeloj Europi, vrlo korisno po BiH npr. ili Skandinavija pa i na nekim njemačkim relacijama. Neznam kad si zadnji puta se sreo sa krdom srna koje stoji nasred ceste ...ili veprovima koji trče prometnim trakom po lokalnim i autecestama. Ja vrlo često...a samo ove godine vidjeh već barem 20 gulaša od veprovine na različitim autobahnuma....i dosta za daljnju vožnju onesposobljenih kamiona nakon sraza sa veprom. Iako je kamion , takva 200 kg mrcina kod 9 banki napravi dar mar ne samo na oklopu plastike već i na radijatoru i koritu kad ga šlajfa po 100 m ispod sebe....kod nas očito krivolovci uklone taj problem prije nego postane opasnost za promet!


No da si i jednom vozio bespućima Španjolske, Francuske provincije, Češku i Poljsku, po noći ili pred zoru znao bi cijenit svjetlost iz tih dodatnih 6 reflektora!

Po Bosni odrona kamena koji uočiš tek kad je kasno....o udarnim jamama veličine Corse kojih ima i po Europi...na stranu što će po Europi osiguranje namirit štetu, uvijek ostaje rasprava s poslodavcem, kamion stoji dok je na popravku, šlepanja u radionu jednom riječi samo pizdarije!




Gesendet von meinem iPad Air WiFi + 4G LTE mit Tapatalk HD
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2015., 00:22   #204
bogme sam ja jedno jutro naisao na krdo veprova na slavonskoj
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2015., 08:24   #205
Quote:
Actros1841 kaže: Pogledaj post
Svugdje ima budala.
A sad malo prosvječivanja, po pitanju tih reflektora na krovu.

Spojeni su mu na dugo....uvelike ih koriste vozači koji su " tramperi" po cijeloj Europi, vrlo korisno po BiH npr. ili Skandinavija pa i na nekim njemačkim relacijama. Neznam kad si zadnji puta se sreo sa krdom srna koje stoji nasred ceste ...ili veprovima koji trče prometnim trakom po lokalnim i autecestama. Ja vrlo često...a samo ove godine vidjeh već barem 20 gulaša od veprovine na različitim autobahnuma....i dosta za daljnju vožnju onesposobljenih kamiona nakon sraza sa veprom. Iako je kamion , takva 200 kg mrcina kod 9 banki napravi dar mar ne samo na oklopu plastike već i na radijatoru i koritu kad ga šlajfa po 100 m ispod sebe....kod nas očito krivolovci uklone taj problem prije nego postane opasnost za promet!


No da si i jednom vozio bespućima Španjolske, Francuske provincije, Češku i Poljsku, po noći ili pred zoru znao bi cijenit svjetlost iz tih dodatnih 6 reflektora!

Po Bosni odrona kamena koji uočiš tek kad je kasno....o udarnim jamama veličine Corse kojih ima i po Europi...na stranu što će po Europi osiguranje namirit štetu, uvijek ostaje rasprava s poslodavcem, kamion stoji dok je na popravku, šlepanja u radionu jednom riječi samo pizdarije!




Gesendet von meinem iPad Air WiFi + 4G LTE mit Tapatalk HD
Kako je to zakonski riješeno za te reflektore na krovu? Čuo sam usput priču nekog kamiondžije, nemam pojma jel istinita ili birtijaški mit. Uglavnom, lik je pričao da u Austriji ako te murija zaustavi i pronađe prekidač za paljenje tih reflektora, da si najebo ko žuti. Smiju biti samo za ukras. Pa je onda opcija ili imati negdje skriveni prekidač ili, što je on spomenuo, kada je vidio da ga zaustavljaju, prerezao je nožem žice ispod šaltera.
Henry Miller is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2015., 09:16   #206
Nikad ne palim duga svjetla na autoputu. I obozavam kad mi tuku iz suprotnog smjera direkt u bulju.
sebastijan72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2015., 10:37   #207
sta ce ti na autoputu kad je i tako uglavnom osvjetljen...
__________________
od jucer do danas
ma3x is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2015., 11:33   #208
Ne palim ih niti ja. Iako, svega se može naći na cesti. Jednom sam skoro naletio na drvenu paletu. Srećom pa je bio dan i nikoga na lijevoj traci....
__________________
...svaka definicija gubitak je slobode...
tigo95 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2015., 11:51   #209
na autoputu vozim kratkim,kad je javna rasvjeta tu,na dionicamagdje je nema,gasim duga kad nailaze drugi iz suprotnog,a na pitanje jeli smeta,smeta,ako tebi smetaju njihova,smeta i njima tvoje,vrlo jednostavno,a i ima i dionica gdje je ograda malo viša,pa ne smeta
__________________
Za razliku od automobila,žena vrijedi više ako je malo udarena
matko_gsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2015., 21:17   #210
Quote:
Actros1841 kaže: Pogledaj post
Spojeni su mu na dugo....uvelike ih koriste vozači koji su " tramperi" po cijeloj Europi, vrlo korisno po BiH npr. ili Skandinavija pa i na nekim njemačkim relacijama. Neznam kad si zadnji puta se sreo sa krdom srna koje stoji nasred ceste ...ili veprovima koji trče prometnim trakom po lokalnim i autecestama. Ja vrlo često...a samo ove godine vidjeh već barem 20 gulaša od veprovine na različitim autobahnuma....i dosta za daljnju vožnju onesposobljenih kamiona nakon sraza sa veprom. Iako je kamion , takva 200 kg mrcina kod 9 banki napravi dar mar ne samo na oklopu plastike već i na radijatoru i koritu kad ga šlajfa po 100 m ispod sebe....kod nas očito krivolovci uklone taj problem prije nego postane opasnost za promet!
mogu oni voziti i po antartici. na autocesti u hrvatskoj, za to nema potrebe a i kažnjivo je.

još jednom, pričam o jednom te istom vozaču koji redovno vozi fure po slavonskoj autocesti. i to sam ga dugo tražil po danu da vidim koja je to budala, makar nikakve koristi od toga nemam.

a opet, nisam ni smrdljivi cinkaroš pa da ga tužakam muriji zbog toga. samo, kak mu nitko od kolega ne spomene da je budala?
Quote:
matko_gsi kaže: Pogledaj post
na autoputu vozim kratkim,kad je javna rasvjeta tu,na dionicamagdje je nema,gasim duga kad nailaze drugi iz suprotnog,a na pitanje jeli smeta,smeta,ako tebi smetaju njihova,smeta i njima tvoje,vrlo jednostavno,a i ima i dionica gdje je ograda malo viša,pa ne smeta


da duga svjetla iz suprotnog smjera ne smetaju, onda ne bi postojale na nekim mjestima one svjetlosne barijere (zapadno od broda, na onoj uzbrdici-zavoju kod plantaže jabuka).
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2015., 14:34   #211
Jucer se vozim nakon jace kiše sa full otvorenim prozorom i na jednom djelu ceste vidim veca lokva i kamion iz suprotnog smjera i krenem brze bolje zatvarati prozor i taman u zadnji sec ga zatvorim kad zali cjelu sajbu nista nisam vidio koji sec (koliko mi je trebalo da ukljucim brisac) a vec sam presao na drugu stranu djelom jer je bila okuka.Eto samo da napomenem da u prometu opreza nikad dosta a meni da vise vodim o tome gdje idem nego da li ce me komplet zaliti
leli35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2015., 19:58   #212
Quote:
leli35 kaže: Pogledaj post
Jucer se vozim nakon jace kiše sa full otvorenim prozorom i na jednom djelu ceste vidim veca lokva i kamion iz suprotnog smjera i krenem brze bolje zatvarati prozor i taman u zadnji sec ga zatvorim kad zali cjelu sajbu nista nisam vidio koji sec (koliko mi je trebalo da ukljucim brisac) a vec sam presao na drugu stranu djelom jer je bila okuka.Eto samo da napomenem da u prometu opreza nikad dosta a meni da vise vodim o tome gdje idem nego da li ce me komplet zaliti
Poznata situacija, jednom me i iznenadilo pa sam se malo okupao
Sjecam se da mi je instruktor, kada sam polagao C kategoriju, rekao da ako prodjem preko lokve koja je ispred mene da cu okupati babu na terasi na katu. To mi se urezalo pa pazim na to ali nekad jednostavno nemas nigdje.
Najjaci su mi pjesaci koji ne jebu zivu silu a cesta pliva.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:04.