Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.07.2015., 14:01   #7401
nemas se sta razmisljati, il imas semafore ili znakove, il si na glavnoj ili sporednoj.. Ak si na glavnoj imas prednost ak si na sporednoj moras uvijes biti pripravna stati - znaci prilazi krizanju u npr. drugoj ako je trokut i pregledno krizanje bez ikoga prolazis, ako je nepregledno stani kao na i stop, pogledaj, u prvu i gas. Nema nikakve mudrosti, moras jos ponegdje pripaziti dal se primjenjuje pravilo desne, onda uvijek usporavas i moras biti pripravna stati.. Osjecao sam se i ja slicno ali prvih sat, dva voznje na cesti, poslije vise ne ali ja sam polagao u centru grada, ne znam gdje si ti.. Ako si na periferiji dodaj jos sat, dva, tri da se skuzis.
lujozg is offline  
Old 26.07.2015., 22:28   #7402
Neka dobra autoškola iz smb ili zg?
gasmonkey is offline  
Old 27.07.2015., 03:44   #7403
Quote:
gasmonkey kaže: Pogledaj post
Neka dobra autoškola iz smb ili zg?
Megastart u Sv Nedelji, trenutno ti je na akciji B kategorija ( 4900kn ). Inače se radi o autoškoli Mandić samo posluju drugim imenom.
S Type is offline  
Old 28.07.2015., 10:39   #7404
Quote:
S Type kaže: Pogledaj post
Megastart u Sv Nedelji, trenutno ti je na akciji B kategorija ( 4900kn ). Inače se radi o autoškoli Mandić samo posluju drugim imenom.
Ovo je odlična ušteda, samo me zanima kako to uspiju srediti kad je zakonom propisana minimalna cijena. Možda ti oni tih dodatnih 800 kn plate?

Ja ti mogu preporučiti autoškolu Trend u Draškovićevoj, polagao sam kod njih i sve je bilo super.
Neki Deseti is offline  
Old 28.07.2015., 14:01   #7405
a kaj misliš kak?

mandić poznata prevarantska autoškola. muljaju gdje god stignu.
I wonder is offline  
Old 28.07.2015., 14:07   #7406
Quote:
zirovski kaže: Pogledaj post
imobilizacija kljucne kosti:

uzmes maramu i stavis ju oko vrata kao sal, svaki kraj ti pada sa jedne strane, te krajeve provuces ispod svakog pazuha i iza na leđima stegneš i napravis cvor... ukoliko ti je ostalo dovoljno viseceg ostatka od cvora uzmes jedan kraj i provuces ispod marame na vratu, dobro stegnes i svezes za drugi ostatak... ili uzmes drugu maramu, slozis ju duguljasto i povezes okomito kroz maramu na vratu i ovaj dio na ledjima... i dobro stegnes , da se ledja isprave i fiksiraju ..
za drugu imobilizaciju nadlaktice ne brini, dovoljno ti je da znas jedan nacin, nije ta prva pomoc teska, samo meljes i objasnjavas, nece te pitat sve nacine..
možeš li mi ukratko objasnti zavoj lakta i imobilizaciju podlaktice jer sam sve zaboravila od predavanja koje je bilo prije skoro 3 tjedna. hvala
Plavuša55 is offline  
Old 28.07.2015., 14:13   #7407
Quote:
Neki Deseti kaže: Pogledaj post
Ovo je odlična ušteda, samo me zanima kako to uspiju srediti kad je zakonom propisana minimalna cijena. Možda ti oni tih dodatnih 800 kn plate?

Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
a kaj misliš kak?

mandić poznata prevarantska autoškola. muljaju gdje god stignu.

Mislim da prvu godinu ne plaćaju porez državi.
S Type is offline  
Old 29.07.2015., 15:16   #7408
Quote:
Neki Deseti kaže: Pogledaj post
Ovo je odlična ušteda, samo me zanima kako to uspiju srediti kad je zakonom propisana minimalna cijena. Možda ti oni tih dodatnih 800 kn plate?

Van sustava PDV-a su. Inače polagao sam u Mandiću i oni jako škrtare sa instruktorima tj. instruktori su im užasno natrpani. U prosjeku sam vozio 1-2 sata tjedno
Pero_Kanister is offline  
Old 31.07.2015., 16:39   #7409
Quote:
zirovski kaže: Pogledaj post
imobilizacija kljucne kosti:

uzmes maramu i stavis ju oko vrata kao sal, svaki kraj ti pada sa jedne strane, te krajeve provuces ispod svakog pazuha i iza na leđima stegneš i napravis cvor... ukoliko ti je ostalo dovoljno viseceg ostatka od cvora uzmes jedan kraj i provuces ispod marame na vratu, dobro stegnes i svezes za drugi ostatak... ili uzmes drugu maramu, slozis ju duguljasto i povezes okomito kroz maramu na vratu i ovaj dio na ledjima... i dobro stegnes , da se ledja isprave i fiksiraju ..
za drugu imobilizaciju nadlaktice ne brini, dovoljno ti je da znas jedan nacin, nije ta prva pomoc teska, samo meljes i objasnjavas, nece te pitat sve nacine..
možeš li mi, molim te, ako se sjećaš objasniti kako se izvodi zavoj lakta. ja mislim da treba smao podvinuti vrh trokutaste marame,ali nisam sigurna. i za imobilizaciju podlaktice, nisam sigurna ide li dulji kraj marame gore ili dolje. hvala puno!
Plavuša55 is offline  
Old 08.08.2015., 19:12   #7410
Frend me je naucio voziti motor jos dok smo bili balavci - dan danas radi kao instruktor za A kategoriju, B kategoriju, itd.
Ako nekom treba preporuka nek' mi se javi, covjek stvarno ima strpljenja
i talenta za poducavanje.
Private spice is offline  
Old 08.08.2015., 19:38   #7411
Jel mogu birati auto koji ću voziti u autoškoli ili moram voziti onaj koji me dopadne?
Ili ovisi o autoškoli?
__________________
Being second is to be the first of the ones who lose.

Ayrton Senna
maxkuki is offline  
Old 09.08.2015., 13:14   #7412
Quote:
maxkuki kaže: Pogledaj post
Jel mogu birati auto koji ću voziti u autoškoli ili moram voziti onaj koji me dopadne?
Ili ovisi o autoškoli?
pitaj u autoskoli koju mislis upisat, to ti je najsigurnije...

inace, bar po st vidjam u zadnje vrime sve neke "lude" aute u autoskoli... bmw, octavie rs, clio sport, i slicno? cemu sve to kad ce vas isti ti instruktori gnjilit sa 30-40km/h po gradu i pritom stvarat guzve... osnovno pravilo krse - vozi u skladu s prometom... a ovo s odabirom ovih jurilica, doslovce teski preserans... najbolje da od Keruma posude Maybacha (ili ga je proda?) pa na njemu idu polagat
wifi is offline  
Old 09.08.2015., 23:55   #7413
Evo i jedno glupo pitanje nakon vaših veleumnih. Sto cu sa opremom prve pomoći koja stoji u autu po mojoj procjeni 10ak godina? Je li to upotrebljivo šteta baciti ima svega upakirano je ali sumnjam da valja..
pausiniana is offline  
Old 10.08.2015., 08:41   #7414
Ja si stare kutije prve pomoći ostavim za kucnu upotrebu.
sebastijan72 is offline  
Old 10.08.2015., 11:51   #7415
a sto se ima pokvarit u prvoj pomoci? ili jedno bolje pitanje - kad si vidila nekoga da je istu iskoristia???
wifi is offline  
Old 10.08.2015., 12:14   #7416
Quote:
pausiniana kaže: Pogledaj post
Evo i jedno glupo pitanje nakon vaših veleumnih. Sto cu sa opremom prve pomoći koja stoji u autu po mojoj procjeni 10ak godina? Je li to upotrebljivo šteta baciti ima svega upakirano je ali sumnjam da valja..
A što može poći krivo? Škare će se otupit? Zavoj raspast?

Eventualno možeš zamjenit sterilne gaze i to je po meni kraj priče.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Old 10.08.2015., 12:23   #7417
Jedino što na traje u beskonačnost je ona samoljepiva traka.
Lyman is offline  
Old 10.08.2015., 12:53   #7418
rok trajanja prve pomoci postoji zbog zavoja.
nitko ne garanzira sterilnost zbog moguceg propustanja onog celofana u kojeg su zamotani
I wonder is offline  
Old 16.08.2015., 11:32   #7419
a kolki je rok trajanja tih zavoja?

ja isto imam staru kutiju prve pomoći i moram to zamijeniti s novom
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Old 16.08.2015., 12:36   #7420
5 godina
sebastijan72 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:03.