Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.11.2007., 18:45   #1
Pedagogija

Društvena znanost.
U svakoj školi je pedagoga najmanje koliko i psihologa.
A zanemarena je, i među nepopularnijima,
što pokazuje i ovaj forum.
Zašto?
Kamena is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 22:38   #2
pedagoga po školama ima više nego psihologa. barem po mojem iskustvu
Maisha is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 22:57   #3
valjda jer nije znanost
emile ajar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2007., 13:38   #4
ne bih ja bas tako omalovazavala rad tih ljudi, kako onih koji se bave proucavanjem, tako i profesora koji primjenjuju u praksi.
vilinska musica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2007., 15:07   #5
Quote:
vilinska musica kaže: Pogledaj post
ne bih ja bas tako omalovazavala rad tih ljudi, kako onih koji se bave proucavanjem, tako i profesora koji primjenjuju u praksi.
oprosti, što si htjela reći
__________________
dear Lord,everyday in every way teach me to tend to my own business and to keep my big mouth shut...
especially when I don't know what I'm talking about
chateauxdeif is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2007., 15:09   #6
Quote:
emile ajar kaže: Pogledaj post
valjda jer nije znanost
kak si pogodila
__________________
dear Lord,everyday in every way teach me to tend to my own business and to keep my big mouth shut...
especially when I don't know what I'm talking about
chateauxdeif is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2007., 21:15   #7
to da ako su pedagogija i sociologija znanosti onda je i pedagogija.

vilinska musica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2007., 14:19   #8
Quote:
vilinska musica kaže: Pogledaj post
to da ako su pedagogija i sociologija znanosti onda je i pedagogija.

Ti mora da si po struci matematičarka. Ako je A jednako B, onda je i A jednako B.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2007., 14:42   #9
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Ti mora da si po struci matematičarka. Ako je A jednako B, onda je i A jednako B.
ma ajme ja cu krepat
a eto - jedno mislim, drugo govorim, a trece pisem....

ispravak: prvu pedagogiju treba zamijeniti npr. psihologijom, a mogu i teorija knjizevnosti, kulturalni studiji, itd. po zelji.
vilinska musica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2007., 18:01   #10
Quote:
vilinska musica kaže: Pogledaj post
ma ajme ja cu krepat
a eto - jedno mislim, drugo govorim, a trece pisem....

ispravak: prvu pedagogiju treba zamijeniti npr. psihologijom, a mogu i teorija knjizevnosti, kulturalni studiji, itd. po zelji.
vilinska mušice, da te nema trebalo bi te izmisliti
ja ću si ispuniti želju i recimo zamisliti ovakovu rečenicu:
to da ako su astrologija i sociologija znanosti onda je i pedagogija

to se zove znanstveni pristup znanosti
__________________
dear Lord,everyday in every way teach me to tend to my own business and to keep my big mouth shut...
especially when I don't know what I'm talking about
chateauxdeif is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2007., 21:40   #11
Quote:
chateauxdeif kaže: Pogledaj post
vilinska mušice, da te nema trebalo bi te izmisliti
ja ću si ispuniti želju i recimo zamisliti ovakovu rečenicu:
to da ako su astrologija i sociologija znanosti onda je i pedagogija

to se zove znanstveni pristup znanosti
ma ovo po zelji se odnosilo na ostale smjerove na filozofskom koji isto svako malo moraju vikat da su znanost. redovito u uvodu u takve znanosti ima poglavlje posveceno dokazivanju te teze. trebalo bi pogledat, ima i pedagogija sigurno svoj manifest
inace, definicija ide: pedagogija je znanost o odgoju i obrazovanju. znanost. i mislim da nije nebitna.


a koliko ja znam, i astrologija se gura medju znanosti, ali sam isto citala negdje clanak astrologa koji kaze da je bolje ne bit priznat kao znanost jer si onda ogranicen i sputan
vilinska musica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2007., 21:44   #12
Quote:
vilinska musica kaže: Pogledaj post
ma ovo po zelji se odnosilo na ostale smjerove na filozofskom koji isto svako malo moraju vikat da su znanost. redovito u uvodu u takve znanosti ima poglavlje posveceno dokazivanju te teze. trebalo bi pogledat, ima i pedagogija sigurno svoj manifest
inace, definicija ide: pedagogija je znanost o odgoju i obrazovanju. znanost. i mislim da nije nebitna.


a koliko ja znam, i astrologija se gura medju znanosti, ali sam isto citala negdje clanak astrologa koji kaze da je bolje ne bit priznat kao znanost jer si onda ogranicen i sputan
i šta bi ti rekla o tome važno?

nisu upućeni u probleme kojima se bavi pedagogija pa se ne pačaju u to. zato je zapostavljena.
emile ajar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 00:15   #13
Eto samo da spomenem da je jedan od 2 predmeta koja studiram pedagogija. Smatram da je ona u školstvu jaaako važna i zbilja mi žao što ju se u Hrvatskoj, na neki način, zanemaruje (za razliku od npr. Italije gdje srednjoškolski profesori moraju proći dodatna usavršavanja iz pedagogije, metodologije, didaktike i psihologije, a pedagoga ima i po bolnicama).

Svi mi mislimo da smo bogom dani pedagozi, ali dragi moji nije tako
Što mislite zašto kod nas nešto nikako ne štima na relaciji profesor-učenik.....

I btw, pedagogija JE znanost, ali neću sada tu držati predavanja...
Zbunjevita :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 01:49   #14
Quote:
Zbunjevita :) kaže: Pogledaj post
Eto samo da spomenem da je jedan od 2 predmeta koja studiram pedagogija. Smatram da je ona u školstvu jaaako važna i zbilja mi žao što ju se u Hrvatskoj, na neki način, zanemaruje (za razliku od npr. Italije gdje srednjoškolski profesori moraju proći dodatna usavršavanja iz pedagogije, metodologije, didaktike i psihologije, a pedagoga ima i po bolnicama).

Svi mi mislimo da smo bogom dani pedagozi, ali dragi moji nije tako
Što mislite zašto kod nas nešto nikako ne štima na relaciji profesor-učenik.....

I btw, pedagogija JE znanost, ali neću sada tu držati predavanja...
Erm, pa svatko da bi bio profesor mora proći dodatna usavršavanja iliti položiti hrpetinu kolegija iz metodike, didaktike, psihologije, pedagogije i sociologije.

Čak i u bijednoj Hrvatskoj.
Abyssus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 19:29   #15
Nisam rekla da je Hrvatska bijedna nego da mi je žao što se ovdje pedagogija previše zanemaruje.
Zbunjevita :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 19:54   #16
Po čemu se zanemaruje? Usporedila si nas s Italijom, a mi imamo istu stvar. Po čemu su to Talijani bolji? Dapače, još mi više i cijenimo jer pedagoško-metodološko-didaktički blok moraš imati i za osnovnoškolsko i za srednjoškolsko predavanje, premda se ovo prvo nekako podrazumijeva.
Abyssus is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 16:20   #17
Preumorna sam sad za raspravu, ali ću spomenuti samo jedan primjer. Moja bivša srednja škola. Mi uopće nismo imali ni psiholiga ni pedagoga. Funkciju psihologice vršlia je, tu i tamo, profesorica psihologije. Ono što se sada dešava u školama nužno traži psihologa i pedagoga. Smetnje u komunikaciji i netrepeljivost između profesora i učenika, ali i profesora i roditelja je alarmantna (eto to i dokazuje štrajk naših riječkih gimnazijalaca i smatram da imaju puno pravo na to jer se doobro sjećam kako su se i u mojoj gimnaziji profesori ponašali). Trebalo bi se puno raditi na rješavanju tog problema, ali nitko se baš ne obazire na to previše sve dok se ne desi koji incident. A onda se o tome piše par dana i nakon toga muk, a radna mjesta za pedagoge ili školske psihologe i dalje ostaju zatvorena, a diplomirani psiholozi i pedagozi rade u McDonaldsima ili, u najboljem slučaju volontiraju u školama (znam više takvih slučajeva). Eto, to je bio samo jedan primjer.

Ja se iskreno nadam da će se nešto promijeniti jer ja ŽELIM ostati u Hrvatskoj. Nikad nisam htjela otići odavde, jer da jesam, ne bih studirala tu. Ali mislim da imam pravo dati kritiku.
Zbunjevita :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2009., 08:32   #18
evo vidim da se ovdje nije odavno pisalo....ja bi postavila samo jedno pitanje pa ako mi netko može pomoći bila bih mu zahvalna

trebao bi mi odgovor na pitanje odnos pedagogije i drugih znanstvenih disciplina odnosno odnos pedagogije i ekonomije???
to mi treba za ispit koji je u srijedu, pa eto ako netko zna (u kratkim crtama, dovoljno će biti 2 rečenice) neka mi to pošalje na pm
hvala
__________________
jedan život malo je, za mene i za tebe...
ane_007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2009., 15:58   #19
Ovdje imaš malu pomoć. Za 2 rečenice dosta

http://www.fokolar.hr/vijesti/v20080401.html
__________________
dear Lord,everyday in every way teach me to tend to my own business and to keep my big mouth shut...
especially when I don't know what I'm talking about
chateauxdeif is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2014., 17:03   #20
hej razmisljam o upisu na pedagogiju na ffzg pa me zanima da li bi mi netko tko je tamo studirao moze reci nesto više? hvala
Marefreshman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:40.