Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.10.2009., 03:58   #61
Quote:
Golden Drop kaže: Pogledaj post
Smartie bravo

u svakom slučaju kad se jednom odlučiš, budi siguran da možda nećeš dobiti psa by the book ukolio ga kupiš u švercera, ali spasit ćeš možda jednu jadnu dušu i spasit mu život, ali opet, nemoj dalje sa takvim psom u uzgoj, osim ako mu ne snimiš kukove, laktove, oči i sl., te ako pas zbilja karakterno i fizički nije reprezentativan primjerak, i naravno ako se to leglo koje bude imao pokaže zdravim i normalnim.
)

A sta bi onda meni reko kada su mi iz renomirane uzgajivacnice iz Srbije nudili Crnog velikog snaucera bez papira za 200€??
Ja sam se ljudima reko da ja samo zelim ljubimca kod kojeg znam u globalu sta ocekivati od karaktera i sl..
Al ipak sam odluci uzeti BD zbog mnogih drugih stvari..
Iako znam covjeka koji ih uzgaja dat ce mi ga bez papira za iste novce...
Meni je glavno da dobijem ljubimca/druga koji ce me uveseljavati narednih 10ak godina... Ma koliko on bio nesavrsen... Kad stigne maza puknem slike...
R3nchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2010., 19:37   #62
Smile

prijatelji, mozda malo kasnim....
ja imam bordosku i vidim puno vas kaze da su miroljubive....
vjerujem da je moja onda izrod jer je pas iz vrhunske linije iii sa papirima, savrsenog tijela i svega....mogu cak reci da uopce nije osjetljiva....iako pas spava samnom u krevetu i sve to...
jaaako je razmazena...
imamo mali problem s njenom agresivnosti....ne podnosi pse, ali doslovno ne podnosi pas je full napucan i misicav i ima vise kila od mene (dakle sami misici)
i sada kako da ja vladam njome???
brnjicu imamo ali je jako tvrdoglava i u setnji ne zeli obaviti nuzdu kada ima brnjicu....
mama mi radi dresuru pasa, ali unatoc tomu nikako ju ne moze rijesiti te agresivnosti =(
jaako sam tuzna jer se moj pas ne moze igrati sa drugima...
za cudo, dobra je jedino sa deckovim argentincem koji je totalna maza...dosta je vislji od nje ali je kukavica...pas koji doslovno mokri pod sebe...( ne bi to kod mene u kuci bilo)
ja uistinu zelim snaznog i mrkog psa...ali ne azdaju...
kod djakova jedan poznanik ima Bordosku i sluzi mu za borbe na crno...pas je vec poceo gubiti zube ali decko kaze da joj jos nema ravne...
nema tog pit bulla, dobermana ili necega da joj moze prici uopce...
jako mi je zao sto se tako divan pas koristi u te svrhe...ali opet. 100 ljdi sto cudi... mi tu nemozemo nista...
u kuci imamo bebu od 18mj i on i moja Xena su kao srasli...dijete padne pas dodje da joj pomogne....stan nikada ne zakljucavamo jer je pas u stanu...=D
to je stvarno pas za svakoga, pazite samo da vam se ne dogodi sto se nama dogodilo da od savrsenog psa mazenjem i pazenjem ne napravite agresivca...
danijelica95 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2010., 09:16   #63
Quote:
danijelica95 kaže: Pogledaj post
kod djakova jedan poznanik ima Bordosku i sluzi mu za borbe na crno...pas je vec poceo gubiti zube ali decko kaze da joj jos nema ravne...
nema tog pit bulla, dobermana ili necega da joj moze prici uopce...
jako mi je zao sto se tako divan pas koristi u te svrhe...ali opet. 100 ljdi sto cudi... mi tu nemozemo nista...
Možemo, odnosno možeš, ga prijaviti policiji...
TurbulentFluid is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2010., 18:43   #64
danijelica to nije pas za tebe...
__________________
ne nitko nam nece uzet ovu slobodu
slobodu o kojoj samo sanjaju slobodu za koju se umire
demonium is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2014., 21:00   #65
Bordoška Doga

Ovoga htio sam pitat jel imate nekakva iskustva sa tim psom?
Inace ja nikada nisam ima psa,ali moja sestra je i ja sam ih ponekad pricuvao i jako sam se dobro slagao s njima.

E sada imam 14 godina i htio bih uzet nekoga veceg psa jel cijeli zivot zelim psa,i jako mi se svida bordoska doga.tog psa ima jedan moj prijatelj i kad sam ga vidio odma sam se zaljubio u njega hah e sada malo sam cito po forumima i sve i sada neznam dal je to ostar pas prem djeci ili nije?ja se jedino bojim da me ne ugrize,ili da me ne napadne il tak nesto.inace jako jako volim pse i spreman sam setati ga svaki dan i igrat se s njim,jel sam cesto doma pa moram ucit.
E sada ak bi vi meni mogli objasnit kakav je on pas,dal je miran i to,puno bi mi to pomoglo

Zivim u stanu od 170 kvadrata pa ce valjda imat mjesta u stanu

Novci nisu nikakav problem..
Krax is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2014., 21:36   #66
A jesu tata i ma mama problem? S obzirom da živiš s roditeljima računaj s time da VI svi dobivate/nabavljate psa. Kad već sve tako pametno postavljaš, onda se i o tome trebaš zapitati te prvenstveno sa njima razgovarati. Novac nije garancija za sretnog i zadovoljnog psa u suživotu sa sretnim i zadovoljnim vlasnicima. Evo, umjesto tebe, zamolit ću ja modove da ti prebace post na odgovarajuću temu pa tamo nastavi istraživanje; javit će ti se još ljudi sa pametnim savjetima. Ima jedna tema - kojeg psa odabrati.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2014., 21:47   #67
Ma roditelji isto zele psa zapravo,rastavljeni su..a ja zivim s tatom,a tata zeli psa.e sada ja neznam dal da uzmem tog psa ili ne?
Ja u sebi znam da mogu cuvat dobro psa i napravit da bude sretan svaki dan
Krax is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2014., 21:59   #68
.........naš kak vele; drek je znati dok ne probaš.....a ti i kad probaš falit će ti, jer ti realno fali, životnog iskustva pa i iskustva sa psima. Kaj znači da ti i tata želi psa? kak ga želi? Tak da bu ga platio, da bu kupio hranu, dao za cijepljenje i to je to. Ti vozačku i auto nemaš, jel tak. Jel bu tata vozio ako bude trebalo hitno vetu, dal bude tata sudjelovao u odgoju tog psa, dal se ti i tata slažete oko osnovnih načela kako psa treba odgajati, dali se slažete dali ćete psa kroz neko vrijeme kastrirati ukoliko ne mislite uzimati psa za rasplod. Dal znate išta o molossima - u tu skupinu bordoška doga spada. I koliko si istraživa o samoj bordoškoj dogi? Izuzetan je to pas ali nije pas za kupiti pa da baulja po stanu od 170 kvadrata i glođe brački kamen u predvorju.
Piši ti nama zašto ti želiš psa,ono baš baš zašto ga želiš i kakav je tvoj stil života......i tatin raspored.......uzeti štene i imati psa ti je 10 godina "obaveze" ; pas nikad ne može sam uzeti jesti i uvijek se moraš brinuti o njemu. Još malo pa buš u izlaske, šta ako ti ekipa bude više cool nek pes? Ni tata ti nije ziher oronli starac; kaj ak si nađe neku ženu koja je alergična na pseću dlaku i kojoj pesi smrde??? Di bu bordoška završila? Znam da čudesa pišem.....al tak ti to ide u situacijama di treba odraslo i zrelo razmišljati.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2014., 22:20   #69
za uzeti psa trebaš biti punoljetan. vlasnik psa je onaj na koga je čipiran, a to bi mogao biti tvoj tata, ti tek za četiri godine. vlasnik je zakonski odgovoran za brigu o psu kao i eventualnu štetu koju pas napravi.

radi se o cool pasmini, no velike su snage i ako krenu moraš biti fizički dovoljno jak za zadržati 60-70 kila psećih mišića ako se desi izvanredna okolnost. to ti je otprilike duplo snažnije od čovjeka iste mase. možeš li ti to?
poznanik ima fantastičnog predobrog i odgojenog odraslog mužjaka i ne usudi se šetati ga skupa sa svojim drugim psom, malim nabrijanim terijerom, da mali ne krene u fajt jer bi mu veliki, koliko god dobar bio, uvijek uskočio u pomoć. vlasniku je to drugi mužjak bordoške doge, a sa psima živi cijeli život. čovjek je zreo i svjestan njegove snage.
drugi mogući problem je da ti želi pobjeći za kujom u tjeranju. i najodgojeniji su skloni takvim blackoutima razuma.

pasmina je prilično skupa za održavanje - puno jedu i skloni su mnogim bolestima. je li tata spreman sve to plaćati?

šansa da te tvoj pas ugrize je ravna nuli ako se prema njemu ophodiš normalno. no vidim da te i to plaši. jesi li ikada imao psa?
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2014., 23:47   #70
Moj tata zeli isto psa i zeli uzet isto bordosku dogu,ali naprimjer tata mi svaki dan radi po 8 sati a ja sam u skoli od 8 do 14 svaki dan,i tad ce svaki dan pas trebat bit sam doma i neznam jel to problem?ovoga mogo bi ja izdrzat to ak me napadne pas jel sam malo jaci pa vjerujem da bi mogo.
Imam iskustva sa psima,ali sa onim malima jack russel i to..

Ja se sam bojim da taj pas ne postane agresivan,htio bih imat nekog psa koji ce uvijek bit vjeran i da je razmazena beba haha

Tog psa zelim jel mi je nekako lijep i izgledu i ima ga neki moj prijatelj i bas mi se svida nekako po ponasanju i tako.,a i zelim imat malo veceg i jaceg psa,ne zbog nekakvih borbe pasa ni nista zato,jednostavno volim kad je pas malo misicaviji i jaci

Pa i ovo da trebam
Bit

I uzeo bi zenku onda ak je muzjak jako zeznut zbog parenja..

Zadnje uređivanje fermina-daza : 07.05.2014. at 00:40. Reason: spajanje postova
Krax is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2014., 00:50   #71
Krax, i ja sam u tvojoj dobi profitirala od rastave roditelja tako da sam dobila psa

Bez obzira na pasminu dobro razmisli da li si spreman na tako veliku obavezu na iducih xy godina... zavrsiti ces skolu, studirati, zaposliti se, zaljubiti... masu stvari ce ti se u iducih desetak godina promijeniti, a pas ce ti u svakom trenutku biti velika obaveza koju nesmijes zenemariti. Meni nije bilo tesko tada, a nije mi tesko niti danas, s jedinom razlikom da sam prije desetak godina trcala iz skole, a danas trcim s posla da psi na vrijeme stignu u setnju

No, da se vratimo na temu. Bordoska doga? Predivan i poseban pas, ali dobro razmisli prije nego se zaletis.
Moj tata (ja sam ostala na drugoj strani ) ima muzjaka, sada ima 6 godina. Dobre strane: izrazito privrzen i odan, stalozen i jako dobro svjestan svoje velicine, obozava djecu i male zivotinje. Ima jak cuvarski nagon i naglo reagira u smislu da se postavi i laje, ali dajem ruku u vatru da ne bi nikoga ozlijedio (srecom, do sada nismo imali situaciju da bi tako nesto bilo potrebno i pozeljno ). Isto tako, jedinom od tatinih pasa vjerujem da nece napasti drugog psa. Znao se zaletiti da nekoga otjera i to zna ruzno izgledati zbog njegove velicine i nacina na koji se glasa, ali mislim da taj ne bi ni mrava zgazio. Trenutno na cuvanju imamo dva mala psa od 8 kg, manji su od njegove glave, ali cim zalaju na njega on se pokupi u svoj krevet i pravi se da ih ne vidi Sad mi je palo na pamet da vjerojatno ulogu igra i to sto je rano kastriran, pa nema one tipicne muske musice :nezna:

Lose strane: velik, prevelik. Predivan je i impozantan, ali ta velicina u svakodnevnom zivotu moze predstavljati problem. Ako te potegne s namjerom da dode do necega, nema boga da ga zaustavis (ne daj boze da sjedis na stolici s lajnom u ruci, letis i ti i stolica - isprobano). Ako se zaustavi s namjerom da ne ide dalje, nema boga da ga silom natjeras da se pomakne (jedna od mana im je tvrdoglavost). Ono najgore je u slucaju bolesti, i dvije osobe ga tesko nose.
A zbog velicine su skloni problemima kostiju i zglobova; nas ima displaziju kukova i spondilozu (a ima rodovnik i preci imaju ok kukove), a pas te kilaze puno teze nosi takve probleme nego neke "agilnije" pasmine.
Sto se karaktera tice, moze predstavljati problem ta njegova zastitnicka crta, pogotovo ako je pas pretjerano plasljiv. Nas je jako nepovjerljiv prema strancima i boji ih se, ali ipak staje u obranu. U uvjetima u kojima on zivi to nije veliki problem, ali da je gradski pas, nisam sigurna koliko bi takvi susreti bili zgodni. No, to se sigurno da posloziti odgojem i socijalizacijom.
I ono manje bitno; jako slini (ne non-stop, ali kada je uzbuden ili gladan, slina ima i po plafonu), jako se linja (kratke, ostre, zute dlake - vjerojatno najgora kombinacija) i ima jaci miris, a zeznuto ga je cesto kupati (opet zbog velicine, cisto s prakticne strane).
I zadnje i meni najtuznije, dosta kratko zive.

Eto, to je sve sto mi je na prvu palo na pamet... ja se iz navedenih razloga nikada ne bi odlucila na bordoa, s druge strane moji kazu da ce uvijek imati bordoe jer su nesto posebno.


Nisi napisao ili sam propustila, na kojem je katu stan, tj. koliko imate stepenica ili imate lift?
Sto se velicine stana tice, i manji stan nije problem jer su unutra jako mirni, ali stepenice su problematicne. U svakom slucaju, ako se odlucite za bordoa, mislim da bi bilo bolje ici na zenku, sto zbog velicine, sto zbog karaktera. I jako paziti kod izbora uzgajivaca i sve tri put provjeriti da minimalizirate sanse za nasljedne bolesti.


Sent from my iPad using Tapatalk - now Free
patience is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2014., 18:47   #72
Zivimo na 4katu bez lifta:/?to je lose zbog njihovih kosti?
A jel se mozda poznajes u psa Sv.Hubert?
Ja bi inace htjeo nekog psa koji izgleda malo jace a zapravo je dobar ko kruh..haha
Krax is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2014., 21:21   #73
Joj Krax, četvrti kat bez lifta a štene bordoške doge već sa dva mjeseca ima 15 kila. Štene moraš nositi prva četiri mjeseca s obzirom na tolike stepenice a štene ti piša i sere svaka dva sata i to neovisno o dobu noći ili dana.

Vidim ja da imaš lijepe namjere i zaista ima divnih pasmina koje bi odgovarale tomu što bi ti - veliki pas a dobar ko kruh. Moraš znati da su psi prvenstveno onakvi kakvima ih napraviš plus ono što nosi njihova pasmina. U rang toga što bi ti/vi ( ti i tata ) ti spada velika večina molossa a tu imamo : bordošku dogu, cane corso, napuljski mastif, pirinejski mastif, leonberger, bulmastif, engleski mastif......da ne nabrajam dalje evo ti link na jednu stranicu pa malo pogledaj; pročitaj malo o svakoj pasmini http://www.moloss.hr/hr/pasmine_moloss_kluba.php.

Također, odmah češ uoćiti da su to sve veliki psi, sve psi koji prelaze 40 kila a sa takvim psima ti nije baš lako hendlati, pogledaj i pročitaj još jednom post od patience - lijepo je sve napisala.

Nije nemoguće imati na četvrtom katu tako velikog psa ali vjeruj da je to još dodatnog odricanja. Zamisli, ti su u noći a štene cvili jer mu se piša......moraš se dići i NOSITI to štene van da se popiša. Biti ćeš snen, pospan, moguće je i da uz tolike stepenice ljosneš skupa s tim pesekom i da se obojica razbijete ko zvečke.

Znaš kaj bi ja na tvom mjestu prvo.......prvo i najprvije bi tati rekla : čuj, staniška od 170 kvadrata je kul ali ajmo mi u neku kuću sa dvorištem. Onda je bordoška već piece od cake.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2014., 21:54   #74
patience je stvarno obuhvatila sve što se može.

ja bi samo dodala da krupan i jak muškarac može nositi na četvrti kat i štene od 30 kg, tj. dok ga rukama može obuhvatiti i vidjeti gdje gaziš. ali što napraviti kad odrasli pas istegne ligamente? kako ga onda nositi?
uz to, ni u kasnijoj dobi teški psi ne bi trebali ići po stepenicama ako ti je stalo da ima normalnu pokretnu starost.

ako ti je bitno da pas izgleda moćno i karakterno bude cool, razmisli o eng.buldogu. pod uvjetom da ti ga se da nosati kroz cijeli njegov život i da si svjestan da se radi o ultra osjetljivoj pasmini.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2014., 05:51   #75
Uff, bordoska doga i 4. kat bez lifta - po meni, ni u ludilu

Osim toga sto mu stepenice stete, imam dojam da je njima zbog konstitucije hod po stepenicama dosta naporan... Prije ili poslije ce se dogoditi da nece moci ici po stepenicama i da ce ga biti potrebno nositi, a to je sa bordoskom gotovo nemoguce ili u najboljem slucaju strasno neprakticno.

Sto se same stetnosti stepenica za velike pse tice, moram priznati da nisam sigurna sto mislim o tome. Mi smo stanovali na 4. katu bez lifta + sto smo u stanu imali stepenice po kojima su se pesice u mladim danima znale penjati i spustati i preko 10 puta dnevno. Jedna je uginula u dobi od 9 godina, a da nije imala nikakvih problema zbog toga. Druga danas ima 12,5 godina, ima problema s kraljeznicom (za koje nam je receno da su genetski uvjetovani), a za svoje godine je u odlicnoj formi... da su stepenice toliko stetne, mislim da bi one prve trebale imati problema :nezna:
Doduse, radi se o psima koji su dosta lakse konstitucije, pa je samim time manje opterecenje na zglobove.

Da se vratim na kraxa i odabir pasmine... Kak si sad dosao na bloodhounda?! To su mi onak dvije dijametralno suprotne pasmine, osim sto su oboje zgodni ehm, nakon sto su nekad davno moji ulozili veto na moj prijedlog da uzmemo napuljskog mastifa, slozili smo se oko bloodhounda i rezervirali kujicu iz legla koje je tek bilo u planu. Nazalost, cijelo leglo je kratko nakon okota uginulo i nasa Targa nikad nije dosla k nama. Kako je to bila jedina uzgajivacnica koju smo mogli pronaci, nastavili smo dalje traziti i tako se zaljubili u ravnodlake retrivere. Tek godinama kasnije, kad sam imala priliku sresti bloodhounde, shvatila sam da smo imali srecu u nesreci. Ne znam koliko se da rijesiti odgojem, ali njima je nos vjecno na podu i uvijek nekaj traze...neko vrijeme sam vidala decka u kvartu s mladim muzjakom, taj je vjecno vukao na lajni, koncentracija i suradnja nula bodova.

Ne znam kakav ti je zivotni stil, da li se s psom namjeravas dosta kretati, rekreirati, ici u prirodu... ili ti je draza varijanta nekakvih laganijih setnjica po kvartu? Ili kombinacija jednog i drugog?

Obzirom da nisi siguran oko pasmine, da li si razmisljao o udomljavanju? I da li dolazi u obzir mladi odrasli pas?
Nama se zadnjih godina dogadaju sudbinski psi (nades na cesti nesto sto nema veze s onim kaj zelis, al ga zavolis i ostane ), ali da sad idem ciljano uzimati psa, mislim da bi otvorila njuskalo, odabrala pse koji mi se svidaju po tipu, kontaktirala s ljudima da provjerim o kakvim karakterima se radi da suzim izbor i na kraju otisla na "upoznavanje" da vidim da li bi kliknulo.
Na odraslom psu vidis da li je hiperaktivac ili cooler, sa stenetom je to ipak rizik.
A da ne pricam o tome kako je lijepo preskociti period zapisanih podova i unistenih stvari

Ima strasno puno pasa koji traze dom, svih boja, velicina i oblika...cesto vidim pse u tipu kakav se tebi svida, samo je pitanje karaktera.
Danas sam naisla na ovaj oglas pa mi je ostao u sjecanju, a sigurna sam da ih ima jos hrpa u tom tipu...
http://www.njuskalo.hr/udomljavanje-...-oglas-8711742

Sent from my Haier HW-W910 using Tapatalk
patience is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2014., 21:48   #76
Krax, post ti je prebačen na temu Koju pasminu odabrati.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:44.