Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.09.2010., 09:21   #901
Quote:
Linea Exclusive kaže: Pogledaj post
Pijem Diane više od 8 godina (s prekidima). Pauze radim svakih godinu-godinu i pol. Čekam da dobijem 3 svoje menge (što kod mene zbog dugih ciklusa bude više od 3 mjeseca), i kad dobijem treću, počnem piti opet.
U pauzi pijenja izvadim hormone i jetrene probe.

Do sad sam se uvijek poslije pauze vraćala na njih - nema razloga da ih ne piješ opet ako ti odgovaraju.
ma odgovaraju mi , super su , nemam ništa od nuspojava ni ikakvih problema, već sam jučer išla po novi recept i sestra kod gin. je rekla da bi trebala napravit sad pauzu bar 2 mj. , a ja sam mislila popit još jednu tablu i onda u potpunosti prestat, jer i ona mi je rekla da to nisu baš tablete za dugo uzimanje
dianna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 09:31   #902
Quote:
dianna kaže: Pogledaj post
ti bi trebala znati jel imaš razloga za brigu zbog trudnoće, ali mislim da se ne trebaš opterećivati, dobit ćeš mengu danas ili sutra, možda ti je to od tih antibiotika pa se malo produžilo...

Jeste vi pravile pauzu sa ovim tabletama?? nakon koliko?? i jeste poslije opet počele piti??
Pa popila sam ih sve, svaki dan po jednu...kao i uvijek, samo sam jednu popila u razmaku od 8-10 sati. inače sam pila oko 17h, a ovu sam popila oko 3 ujutro...

možda i to mogao biti problem...
elly_00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 09:36   #903
ma nije ti to sigurno, nema veze sa razmakom, i ja nekad ne popijem na vrijeme, ili ranije ili koji sat kasnije pa je sve u redu, možda kažem zbog tih antibiotika...a najbolje ćeš sama vidjet, dug je dan imaš još prilike dobit
dianna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 11:28   #904
Imam jedno pitanje.
Kakve su vam menge kada pijete diane?
Meni se nekad zna desiti da je veoma oskudna tako da mi i ne treba ulozak, nego samo onaj dnevni. Ono sto me brine je to sto pred sami kraj menge, tj 4-5 dan mi se desi da dole izlazi nekakva sluz providna i prilicno kompaktna koja je umrljana krvlju. Ne znam sto bi to moglo biti.
SSDM is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 15:10   #905
Meni je normalna menga, pošto sam imala obilne i prije i sad je takva, ali isto mi se dešava ta sluz što si ti rekla, bude onako lagano roskaste boje ( a jesam li ga opisala ) to je sve normalno...nema brige
dianna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 15:16   #906
Ma kod mene nije roza nego je uprljana crnom krvi. Inace mi je menga oskudna, zgusnuta i pred kraj prilicno crna. Zato se i brinem.
SSDM is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 15:18   #907
Quote:
SSDM kaže: Pogledaj post
Ma kod mene nije roza nego je uprljana crnom krvi. Inace mi je menga oskudna, zgusnuta i pred kraj prilicno crna. Zato se i brinem.
mislim da ni to nije ništa, i meni je to bilo sad prije tj.dana kad sam imala mengu, prvi dan je bila potpuno crna, ni ja ne znam zašto al mislim da nije ništa za brinuti se
dianna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 09:29   #908
Ljudi, panika...danas zadnji dan pauze, a ja još nisam dobila...pa ne mogu vjerovati, nikada mi se to nije dogodilo...
elly_00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 15:22   #909
Evo da napišem i ja svoje iskustvo Pila sam ih bez prestanka 3 godine i u to vrijeme nisam imala a baš nikakve smetnje. Lice mi se očistilo, stvari su bile redovne i puno lakše su kile išle dolje. Nakon tri godine sam napravila pauzu, i u prvih pola godine bez tableta nisam mogla dobiti stvari, nego sam pila Proveru i sl. Nakon pola godine više manje ciklus se vratio u normalu, i sad nakon pola godine vraćam se starim navikama, najviše zbog prištića Nadam se da će bit uspješno kao i prije.
__________________
...hip hop is all about feelin' and flow...
kishaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 15:09   #910
Pijem Diane već 4 mjeseca i nemam nekakvih ozbiljnijih poteškoća osim mučnine prvih pet dana uzimanja i malo me je lakše izbaciti iz takta nego inače, ali ja se ne dam!
Pozitivne strane: smršavila sam, celulita nemam, prištić, ah, tu i tamo koji, libido se povećao , nisam depresivna niti izgleda kao da sam u pms-u 28 dana.

Imam jedno pitanje; namjeravam ih piti još dva mjeseca što će ukupno biti šest mjeseci. Znam da bi nakon toga trebala napraviti pauzu, ali ne znam koliko dugu.
__________________
Riječi su isto kao i gomile ljudi, nije nužno znati za sve...
sheena0512 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2010., 08:03   #911
Quote:
sheena0512 kaže: Pogledaj post
Pijem Diane već 4 mjeseca i nemam nekakvih ozbiljnijih poteškoća osim mučnine prvih pet dana uzimanja i malo me je lakše izbaciti iz takta nego inače, ali ja se ne dam!
Pozitivne strane: smršavila sam, celulita nemam, prištić, ah, tu i tamo koji, libido se povećao , nisam depresivna niti izgleda kao da sam u pms-u 28 dana.

Imam jedno pitanje; namjeravam ih piti još dva mjeseca što će ukupno biti šest mjeseci. Znam da bi nakon toga trebala napraviti pauzu, ali ne znam koliko dugu.
zašt poslije 6 mj.?? jel ti tako gin. rekao ?? meni je rekao nakon godinu dana.. trebala bi barem 2 mj. pauzirat, meni je tako rekao
dianna is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2010., 10:04   #912
Quote:
dianna kaže: Pogledaj post
zašt poslije 6 mj.?? jel ti tako gin. rekao ?? meni je rekao nakon godinu dana.. trebala bi barem 2 mj. pauzirat, meni je tako rekao
Koliko smo učili u srednjoj i kad bi u posjet došli liječnici uvijek bi govorili da je preporučljivo napraviti stanku nakon šest mjeseci uzimanja oralne kontracepcije pa pošto Diane pijem isključivo radi kontracepcije, a ne radi cista, akni i sl. mislim da bi bilo dobro napraviti stanku.
Od mog ginekologa ne mogu ništa saznati - šta, kako, kada, koliko itd. jer je uvijek u žurbi i prije si vani nego unutra. Rekao je samo da dođem na pregled nakon šest mjeseci.
__________________
Riječi su isto kao i gomile ljudi, nije nužno znati za sve...
sheena0512 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2010., 10:55   #913
hej!
ginić mi je prepisao diane zbog tena (iako nije baš katastrofa, al nađe se tu po nekoliko potkožnih prištića) i zbog neredovitih i obilnih menstruacija. završila sam s prvom karticom i danas mi je 4. dan pauze. jučer sam dobila kao menstruaciju, kažem kao jer je to više smeđi zgusnuti iscjedak pa me zanima je li to normalno i da li da to brojim kao mengu? inače od 10. dana uzimanja tableta sam primjetila roskasti iscjedak, ali samo prilikom brisanja, al ovo sad je baš obilno pa sam sad sva zbunjena i zabrinuta. ili nema mjesta panici jer se jajnici tek navikavaju na hormone pa je zbog toga menstruacija takva? pliiiz help
glomp is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2010., 12:17   #914
glomp: da, jajnici se navikavaju na hormone, bez brige. U prvih 2-3 mjeseca je normalno povremeno "krvarenje" tijekom uzimanja, dok se organizam ne navikne.
I da, to što si dobila je menga, brojiš kao mengu, i ona se treba ustalit.

Samo polako.
__________________
Ente kalbii, ente kullun fii hajatii...
Linea Exclusive is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2010., 12:57   #915
Mislim da to mozes racunati kao menzis i meni je tako ponekad.
SSDM is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2010., 23:00   #916
Ne znam o kakvim se pauzama stalno priča - ja ih pijem dvije godine i svaki put kad pitam ginekologa za pauzu on se strže od smijeha da je to bapska priča... I da tko pije Diane zbog policističnih jajnika (kao da) treba ih piti dok ne počne planirati trudnoću... I to je to...
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2010., 15:18   #917
ej, bok, cure!

evo da i ja podijelim svoja iskustva s dianama.
pijem ih već četvrtu godinu. prije sam pila triquilar i jasmin i nisu mi sjele. bila sam jako depresivna, to je bio jedan od najvećih problema. kad su mi dijagnosticirani policistični jajnici (koji se najviše manifestiraju u vidu groznih akni po licu) ginićka mi je dala diane. trebalo mi je devet mjeseci da akne stanu.... ali jesu i lice mi je bilo super. napravila sam pauzu nakon dvije godine i - oh, boy, was that a mistake.... vratile se akne. pa ja lijepo nakon četiri mjeseca nazad na diane. ovaj put je trebalo oko pet mjeseci da akne stanu. ali jesu, i eto me i dalje, na dianama, bez akni..
ja nemam nikakvih nuspojava od njih, jedino mislim da me malo hormoni zaje... što se apetita tiče. imam periode od po mjesec-dva kad mi se toliko ždere da je svaki dan borba s frižiderom. ali eto, držim se unutar dvije kile gore-dolje. menga je onak - ima za uložak, ali nije obilna. to je normalno. i da, nekad dođe treći, nekad četvrti, nekad peti dan od zadnje pilule. al i to je normalno.
ipak, voljela bih prestati piti to više... ne da mi se stalno mislit jesam li popila, ne da mi se prolazit kroz te promjene apetita (e, da, i ooooogromna depra kad sam napravila pauzu me oprala - dva dana sam samo plakala. al doslovno. dečko je bio na rubu živaca, skupa sa mnom). hoću svoj normalni ciklus, ali s obzirom na jajnike, ne bum to tak brzo doživjela....

cure, sve vi koje pilule pijete samo zbog kontracepcije, nemate pojma kak vam zavidim...
malaodradara is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2010., 15:44   #918
Question

POčela sam piti Diane prije 8 dana, i osim kaj mi menstruacija neće stati, tj stala je ,ali je počelo nekaj smeđe ići (već mi se prije javilo usred ciklusa ili odmah nakon menstruacije), činim se sama sebi malo depresivnija nego obično, makar nisam sigurna dal je to zbog tableta ili zato kaj sam već dva tjedna bolesna i ne mrdam iz kuće osim na faks.Također mi se smanjio libido.Da li je to zbog hrpe novih briga i jer sam tolko dugo bolesna ili je od tableta?
I rekao mi je doktor da bi nus pojave bilokakve ako se jave trebale stati nakon prvog mjeseca ili dva uzimanja...
Molim vas za odgovore, nikad ne bih to pila da ne moram radi pcos...
bembo69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2010., 11:08   #919
bembo,nemoj se toliko sekirati..moraš im dati wremena da widiš jel to priwikawanje tyela, ili ti dugoročno ne paše CTA iz diana.
prwa menga je u prawilu uwyek drugačya po konzistencici,boji i trajanju-ne brini.
wjerojatno uzroci leže u swemu-stres zbog faxa+bolest+nowe pilule.
strpljen-spašen!!!!
ako ti libido i dalje(kroz koji mjesec) bude u q-traži ga druge pilule-wećina ih pomaže kod PCOS(yasmin;cilest..)..sretno
blentori is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2010., 23:55   #920
Ima li koja cura da je prestala koristila Diane zbog problematičnog tena a da joj se nije sve vratilo na staro ili čak gore?
pítā is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:44.