Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.05.2010., 11:53   #201
The Cove (2009)

odličan dokumantarac o bezrazložnom masakru delfina u uvali u japanskom Taijiiu.
dobio Oskara.

http://www.imdb.com/title/tt1313104/

Tko ubija delfine?

preporučam
__________________
26111984.27032003.23102004.22092012.29092013.22082016.
M.B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 16:38   #202
The Cove je stvarno jedan od najboljih dokumentaraca ikad. Meni cista 10-ka
Alphonse Wilde is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 15:36   #203
Quote:
tutlek kaže: Pogledaj post
sjetio sam ga se:
http://www.imdb.com/title/tt0439676/

lažem, ne sjetio nego našao kroz google.
Bio je nominiran za oskara 2004 ili 2005.

Jeli moze netko staviti torrent za ovaj film...ne mogu ga nikako naci...Inace, jedna od potresnijih slika sto sam vidio...
__________________
We are alive
pod pekon is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 15:48   #204
Philosophy of a Knife (2008)



Philosophy of a Knife is a 2008 film by Russian director Andrey Iskanov. It covers the Japanese Army's Unit 731, mixing archival footage, interviews, and extremely graphic reenactments of experiments performed there. Many have labelled it the most violent and disturbing movie ever made.

Odlican je !
Jedan od najboljih koje sam gledao


Taxi to the Dark Side (2007)



Taxi to the Dark Side (2007) is a documentary film directed by American filmmaker Alex Gibney, and produced by Eva Orner and Susannah Shipman, which won the 2007 Academy Award for Documentary Feature.[1] It focuses on the murder of an Afghan taxi driver named Dilawar,[2] beaten to death by American soldiers while being held in extrajudicial detention at the Bagram Air Base.

Taxi to the Dark Side examines America's policy on torture and interrogation in general, specifically the CIA's use of torture and their research into sensory deprivation. There is description of the opposition to the use of torture from its political and military opponents, as well as the defense of such methods; the attempts by Congress to uphold the standards of the Geneva Convention forbidding torture; and the popularization of the use of torture techniques in shows such as 24.

It is part of the Why Democracy? series, which consists of ten documentary films from around the world questioning and examining contemporary democracy. As part of the series, Taxi to the Dark Side was broadcast in over 30 different countries around the world from October 8–18, 2007. The BBC cut the film to 79 minutes for broadcast.

The film is said to be the first film to contain images taken within Bagram Air Base.


The Future of Food (2004)



The Future of Food is a 2004 American documentary film which makes an in-depth investigation into unlabelled, patented, genetically engineered foods that have quietly made their way onto grocery stores in the United States for the past decade.
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.

Zadnje uređivanje Jacob J. Harper : 07.05.2010. at 15:54.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 15:59   #205
Quote:
Jacob J. Harper kaže: Pogledaj post
Philosophy of a Knife (2008)



Philosophy of a Knife is a 2008 film by Russian director Andrey Iskanov. It covers the Japanese Army's Unit 731, mixing archival footage, interviews, and extremely graphic reenactments of experiments performed there. Many have labelled it the most violent and disturbing movie ever made.

Odlican je !
Jedan od najboljih koje sam gledao

.
zar je to dokumentarac?
WHUFC is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2010., 20:38   #206
Dokumentarci o 18 i 19 st.

Jel znate možda koji dobar dokumentarac za skinut o 18 i 19 st. Može i samo o Napoleonu po mogućnosti sa hrvatskim prevodom.
ivica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2010., 20:47   #207
Quote:
ivica1 kaže: Pogledaj post
Jel znate možda koji dobar dokumentarac za skinut o 18 i 19 st. Može i samo o Napoleonu po mogućnosti sa hrvatskim prevodom.
probaj ovo

mozes on-line pogledat, nazalost bez prevoda.
__________________
pridruzite se akciji "Pedofilija", posaljite mail za prikazivanje dokumentarca "Deliver us from evil" na nekoj od HR TV postaja, HR titlovi. (Suma Sumarum)
slaven0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2010., 22:34   #208
Hvala na linku, super su filmovi.
ivica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2010., 22:13   #209
Quote:
tutlek kaže: Pogledaj post
sjetio sam ga se:
http://www.imdb.com/title/tt0439676/

lažem, ne sjetio nego našao kroz google.
Bio je nominiran za oskara 2004 ili 2005.

Ovaj dokumentarac sigurno neću gledati.
Brbljator is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2010., 22:34   #210
Budući da mi nitko nije odgovorio na nekoj zabačenoj temi na Televiziji, pitam ponovno ovdje.

Zna li netko dobre dokumentarce od National Geographic-a? Nešto o planetima, galaksijama, općenito o svemiru... Ili eventualno o životinjama...

Zahvaljujem!
__________________
~ Ne traži razloge za tugu, već sitnice za sreću! ~
The_Mala is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2010., 22:40   #211
Quote:
The_Mala kaže: Pogledaj post
Budući da mi nitko nije odgovorio na nekoj zabačenoj temi na Televiziji, pitam ponovno ovdje.

Zna li netko dobre dokumentarce od National Geographic-a? Nešto o planetima, galaksijama, općenito o svemiru... Ili eventualno o životinjama...

Zahvaljujem!
Imas na Prirodnim Znanostima relevantnu temu sa dosta dobrih preporuka
__________________
o_O
Cahit is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2010., 23:55   #212
Quote:
Cahit kaže: Pogledaj post
Imas na Prirodnim Znanostima relevantnu temu sa dosta dobrih preporuka
uh, super bi thread bio bez ekipe za dobivanje proljeva poput jpk...
__________________
pridruzite se akciji "Pedofilija", posaljite mail za prikazivanje dokumentarca "Deliver us from evil" na nekoj od HR TV postaja, HR titlovi. (Suma Sumarum)
slaven0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2010., 00:49   #213
Quote:
Cahit kaže: Pogledaj post
Imas na Prirodnim Znanostima relevantnu temu sa dosta dobrih preporuka
prelistah na brzinu, zanimljivo hvala
__________________
~ Ne traži razloge za tugu, već sitnice za sreću! ~
The_Mala is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2010., 09:50   #214
Quote:
The_Mala kaže: Pogledaj post
Budući da mi nitko nije odgovorio na nekoj zabačenoj temi na Televiziji, pitam ponovno ovdje.

Zna li netko dobre dokumentarce od National Geographic-a? Nešto o planetima, galaksijama, općenito o svemiru... Ili eventualno o životinjama...

Zahvaljujem!
evo pronadjoh na hardu - History Channel - The Universe (4 sezone)
__________________
pridruzite se akciji "Pedofilija", posaljite mail za prikazivanje dokumentarca "Deliver us from evil" na nekoj od HR TV postaja, HR titlovi. (Suma Sumarum)
slaven0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2010., 10:33   #215
Quote:
slaven0 kaže: Pogledaj post
uh, super bi thread bio bez ekipe za dobivanje proljeva poput jpk...
Ma, poanta je da ima zanimljivih preporuka

Quote:
The_Mala kaže: Pogledaj post
prelistah na brzinu, zanimljivo hvala
Moja preporuka - Mani se Discoverya i NGa (iako i oni znaju imat dobre dokumentarce) a drzi se BBC-a (ovi, pak, nemaju greske )
__________________
o_O
Cahit is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2010., 13:11   #216
Quote:
The_Mala kaže: Pogledaj post
Budući da mi nitko nije odgovorio na nekoj zabačenoj temi na Televiziji, pitam ponovno ovdje.

Zna li netko dobre dokumentarce od National Geographic-a? Nešto o planetima, galaksijama, općenito o svemiru... Ili eventualno o životinjama...

Zahvaljujem!
Ako se može nabaviti Cosmos Carla Sagana. Ta serija je jedna od onih stvari koje mijenjaju pogled na život. Sagan ti objasni teoriju relativnosti tak dobro da se čudiš kak se sam nisi toga sjetio.

Quote:
The series was first broadcast by the Public Broadcasting Service in 1980, and was the most widely watched series in the history of American public television until The Civil War (1990). As of 2009, it is still the most widely watched PBS series in the world.[1] It won an Emmy and a Peabody Award and has since been broadcast in more than 60 countries and seen by over 500 million people.
o životu na zemlji (da sam ja vlast, svako bi do punoljetnosti zakonski morao odgledati ove četiri serije):
Planet Earth (BBC) i The Blue Planet (BBC)
Life on Earth
The Living Planet
u biti, bilo što Davida Attenborougha

breathtaking
vet. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2010., 13:41   #217
meni jako zanimljiv dokumentarac je Aftermath: Population Zero (2008) od NGa.

opisuje što bi se danas dogodilo sa svijetom kada bi u jednoj minuti nestali svi ljudi sa Zemlje.
__________________
26111984.27032003.23102004.22092012.29092013.22082016.
M.B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2010., 00:09   #218
Monty Python - The secret life of brian

zanimljiv doku o nastanku i tadasnjim reakcijama na film "Life of Brian"

YouTube Pt.1., Pt. 2....
__________________
pridruzite se akciji "Pedofilija", posaljite mail za prikazivanje dokumentarca "Deliver us from evil" na nekoj od HR TV postaja, HR titlovi. (Suma Sumarum)
slaven0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2010., 00:44   #219
Evo odličan film o rasizmu i suočavanju s vlastitim pogledima

Colour of Fear

http://www.ndtceda.com/pipermail/ede...il/055880.html
Mezomorph is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2010., 01:14   #220
Quote:
vet. kaže: Pogledaj post
Ako se može nabaviti Cosmos
o životu na zemlji (da sam ja vlast, svako bi do punoljetnosti zakonski morao odgledati ove četiri serije):
Planet Earth
The Blue Planet
Life on Earth
The Living Planet
Evo nekih od njih online.

Carl Sagan - Cosmos
Planet Earth
The Blue Planet

I jedan isjecak iz Cosmosa od kojeg se najezim. Ulazi mi u konkurenciju najjaceg videa koji sam ikad gledao. Ono stvarno mocan clip.
Carl Sagan - Pale Blue Dot
__________________
Neki "Haagovi" će objašnjavat majci (domovini) što joj je sin (domoljub) bio?? Nosite i njegujte istinu o domovini u sebi koja je tako čista i jasna, recite djeci svojoj i učite ih koja je i što je ona... by:Wild_East I pazite kad budete glasali.
Tactum is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:50.