Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.08.2004., 15:46   #1
HRT opomena pred sudsku ovrhu

... dobio sam dopis kojim me Odvjetničko društvo Hanžeković......& partneri opominju da uplatim iznos od 299,07 kn
za razdoblje od 1.1.2004 do 5 mjeseca (vjerovatno)

dug ne osporavam i dug ću platiti (sada sam odjavio RTV prijemnik)

zanima me slijedeće:

Traže da uplatim i trošak opomene u iznosu od 124,80 kn
(u protivnom će potražiti cijelokupno dugovanje sudskim putem)

da li sam ja dužan platiti troškove opomene? (pa nisu oni sud pobogu)

dakle u slijedećih par dana ja uplatim iznos do odjavljivanja televizora, temeljem kojeg zakona oni mogu tražiti naplačivanje troškova opomene?

Oni su odvjetničko društvo koje plaća HRT a ne ja...



diseq is offline  
Old 05.08.2004., 21:12   #2
Plati samo pretplatu. Mislim, nisam sto posto siguran, da se troskovi kao takvi ne mogu utjerivati ovrhom. Primjer. Jednom sam trebao platiti neku kaznu + sudski troskovi. Kaznu sam platio a troskove ne (dvije uplatnice), i nikad me nitko nije za to gnjavio.
Palle is offline  
Old 06.08.2004., 08:36   #3
Jooooj, najbolja fora mi se dogodila pred niz godina na studiju. Bili na stanu u Zapruđu i netko zvoni na vrata. Ono RTV striček. I počne on spiku kako mi tu nemamo nijedan uređaj prijavljen i da li želimo nešto prijaviti. Naravno, prijatelj je na to rekao da mi nemamo nikakav uređaj za prijaviti. Tip je počeo nešto muljat kako sigurno imamo radio i da bi ga trebali prijaviti. A prijatelj na to da nemamo radio (naravski da ga imamo, ali se slušaju samo kazete). I sad pazite: Ovaj počeo kako je on siguran da mi imamo barem radio i da oni imaju uređaj s kojim se može detektirati radio ili televizor na 50 metara, ali da ako oni dođu s tim uređajem onda ćemo platit veeeliku kaznu što nismo prijavili taj radio.

__________________
Živio Predrag Raos!
MilkyWay is offline  
Old 06.08.2004., 20:13   #4
Quote:
MilkyWay kaže:
Jooooj, najbolja fora mi se dogodila pred niz godina na studiju. Bili na stanu u Zapruđu i netko zvoni na vrata. Ono RTV striček. I počne on spiku kako mi tu nemamo nijedan uređaj prijavljen i da li želimo nešto prijaviti. Naravno, prijatelj je na to rekao da mi nemamo nikakav uređaj za prijaviti. Tip je počeo nešto muljat kako sigurno imamo radio i da bi ga trebali prijaviti. A prijatelj na to da nemamo radio (naravski da ga imamo, ali se slušaju samo kazete). I sad pazite: Ovaj počeo kako je on siguran da mi imamo barem radio i da oni imaju uređaj s kojim se može detektirati radio ili televizor na 50 metara, ali da ako oni dođu s tim uređajem onda ćemo platit veeeliku kaznu što nismo prijavili taj radio.

Onda ih udariš njihovim oružjem, kao moj kolega radioamater (ja sam bivši već neko vrijeme). Kad je njemu HRT inkvizitor došao na vrata, on mu reče da su antene na krovu od radio stanice. Još mu pokazao dozvolu za rad. Ovaj ušutio, počešao se po glavi, okrenuo i otišao.
Simba-OS is offline  
Old 06.08.2004., 22:03   #5
Quote:
MilkyWay kaže:
Jooooj, najbolja fora mi se dogodila pred niz godina na studiju. Bili na stanu u Zapruđu i netko zvoni na vrata. Ono RTV striček. I počne on spiku kako mi tu nemamo nijedan uređaj prijavljen i da li želimo nešto prijaviti. Naravno, prijatelj je na to rekao da mi nemamo nikakav uređaj za prijaviti. Tip je počeo nešto muljat kako sigurno imamo radio i da bi ga trebali prijaviti. A prijatelj na to da nemamo radio (naravski da ga imamo, ali se slušaju samo kazete). I sad pazite: Ovaj počeo kako je on siguran da mi imamo barem radio i da oni imaju uređaj s kojim se može detektirati radio ili televizor na 50 metara, ali da ako oni dođu s tim uređajem onda ćemo platit veeeliku kaznu što nismo prijavili taj radio.


A jel' oni stvarno dolaze s tim uređajem ili su to samo prazne prijetnje u svrhu zastrašivanja?
__________________
Žali Bože i trud, i ludu glavu kojom ne mislim...
esk is offline  
Old 06.08.2004., 22:27   #6
Quote:
esk kaže:
A jel' oni stvarno dolaze s tim uređajem ili su to samo prazne prijetnje u svrhu zastrašivanja?
Ovo drugo.

Nitko ti nema pravo ući u stan bez sudskog naloga (izuzimam slučajeve da traže naoružanog ubojicu i sl.), a i nitko te ne smije prisluškivati bez sudskog naloga.
Vojky is offline  
Old 06.08.2004., 22:39   #7
alo ljudi

mene zanima slijedeće:

upoznat sam da ako ne plačam račune određene usluge da nakon nekog vremena moga neplačanja iste, davatelj usluge može podnjeti sudski zahtjev za naplatu duga....(i to je u redu)


Gdje je tu opomena?


Pa za tih 50ikusur kuna RTV pretplate, mogu mi slati opomene svaki dan i zaračunavati 100ikusur kuna za svaku, gdje je tu logika....


Ta opomena mora imati uporište u zakonu, meni se čini da ima uporište u naivnosti i ne poznavanju prava ljudi koji trebaju račune platiti....
diseq is offline  
Old 07.08.2004., 00:27   #8
mojoj susidi su kontrolori sa HRTa sami rekli "ako vi i ne platite kaznu što niste plaćali TV pristojbu, mi vam ništa ne možemo jer je to mala lova da bi vas tužili, ne isplati se" (isto je bilo nekih 400tinjak kn u pitanju)
Janjesce is offline  
Old 07.08.2004., 19:54   #9
Quote:
esk kaže:
A jel' oni stvarno dolaze s tim uređajem ili su to samo prazne prijetnje u svrhu zastrašivanja?
Ma jel ti stvarno misliš da oni od svih tih kućanskih aparata i smetalica mogu čut EM zračenje radio ili TV uređaja??? A kako uopće razlikovati EM zračenje takvih uređaja od recimo mikrovalne pećnice? Kako znaju da to nije TV susjeda koji je već prijavljen? Ma gluposti su to morske. Smijali smo se ko nemani!
__________________
Živio Predrag Raos!
MilkyWay is offline  
Old 08.08.2004., 14:13   #10
Ja sam procitao na HRT forumu da HRT ne posjeduje takav uredjaj. To se izjasnio jedan od administratora foruma koji je inace uposlenik te kuce.
Palle is offline  
Old 10.08.2004., 19:51   #11
Kad se već govori o HRT, a slična je situaciaj sa RTV SLO tu u Sloveniji gdje radim.

Kojim to zakonom državljani MORAJU plaćati HRT pristojbu!?
Koliko je meni poznato državna televizija prestaje biti državna onog trenutka kad objavljuje reklame drugih poduzeća, što znači da tad postaje isključivo komercialna televizija.

Zanimljivo bi bilo vidjeti ako bi tko uložio tužbu protiv HRT po tom pitanju. Jer ako oni uzimaju novac od državljana, onda se kao državna televizija moraju financirati isključivo iz tog fonda, te uz novac iz državne blagajne.

Ovako ispada da muzu novac i od države i od državljana, pa na kraju krajeva i od komercializma.

Pozdrav,
Dobar čovjek.
Dobar čovjek is offline  
Old 10.08.2004., 22:08   #12
Quote:
Dobar čovjek kaže:
Kad se već govori o HRT, a slična je situaciaj sa RTV SLO tu u Sloveniji gdje radim.

Kojim to zakonom državljani MORAJU plaćati HRT pristojbu!?
Koliko je meni poznato državna televizija prestaje biti državna onog trenutka kad objavljuje reklame drugih poduzeća, što znači da tad postaje isključivo komercialna televizija.
Zakon o HRT-u.

HRT nije komericijalna - već javna televizija. Ona ima obvezu obavljati i određene javne dužnosti (npr. prenositi Sabor), proizvoditi domaći program i sl.

Inače, ima pravo na manje reklama od privatnih televizija kao bi se "ispravila" razlika.

Takav sustav postoji skoro svugdje u svijetu, samo što se u pametnijim državama javne funkcije televizije plaćaju izravno iz poreza, a ne neefikasnom, nesocijalnom i skupom naplatom putem inkasatora.
Vojky is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:08.