Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.05.2010., 17:39   #1
Engleski za predškolce

Imam curicu koja u 9. mjesecu puni 3 godine. Htjela bi je upisati u englesku igraonicu za predskolce 2 x tjedno. Ide u redovan program u vrticu koji ima samo mogucnost programa obogacenog njemackim.
Da li netko zna i ima iskustva s engleskim za predskolce, a da primaju djecu od 3 nadalje u centru ili sjevernom dijelu Zagreba?
Hvala unaprijed.
Baby_blue197 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2010., 18:59   #2
Ja sam išla na engleski prije škole. U Varšavsku me stara vodila 2xtjedno. Naravno to je bilo davno, pa ne znam sad gdje se sve održavaju takvi tečajevi, ali mogu reći da je bilo super jer što ranije se krene s učenjem to bolje i meni se stvarno isplatilo.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2010., 20:29   #3
Zake zelish engleski za predshkolce ako ti dijete ima 3godine?

Postoje engleske igraonice za malu djecu od 3,4,5godina...dosta igraonica/rodjendaonica ima taj sadrzaj, kao i neke shkole stranih jezika.

Probajte sa HelenDoron, koja je jako hvaljena - http://www.helendoron.hr/
__________________
Jednom su mi rekli da sam dijete
Bile su to rijechi koje bole
Ali oni tada nisu znali
Da djeca najtoplije vole!
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2010., 22:32   #4
Moj savjet nakon 3 godina rada u vrtićkoj skupini sa integriranim engleskim jezikom...
Pričekajte da dijete napuni 5,6 godina.Naravno da ovisi o djetetu,ali mislim da nema potrebe počinjati sa učenjem jezika sa 3 godine.
__________________
ALBOOOM...
lunica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2010., 00:37   #5
Nisam mislila na tecaj, vec upravo na englesku igraonicu
Voli pjevati pjesmice na engleskom, dobro pamti te pjesmice iako naravno ne razumije znacenje. Vrticka pedagoginja je preporucila da to treba poticati kroz igru.
Ne radi se o nadobudnoj zelji roditelja da dijete od 3 godine tecno prica engleski
Baby_blue197 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2010., 01:05   #6
Ja sam diplomirala baš na toj temi te vodila takve igraonice i tečajeve... Po mom mišljenju, Helen Donor je bacanje novaca, previsoka cijena za nešto što možeš dobiti za puno manje novaca, tu plaćaš ime i marketing. I snobizam (barem vezano uz engleski za bebe od tri mjeseca na dalje, no to je moj osobno mišljenje prof. stranih jezika, dijete od jednog sata engleskog tjedno neće biti dvojezično ). Ukoliko želiš, postoje tečajevi za predškolce u vrtićima, s preporukom ministarstva, drže ih privatne škole, no do sada su upisivali klince od 4 godine nadalje. S 4 godine neki su klinci super spremni, neki nisu, no s 5 uglavnom svi idu bez problema. Moj savjet je ne forsirati, pitati može li dijete sudjelovati na jednom ili dva sata da vidi sviđa li joj se, pa ukoliko da upisati ju, a ako ne, ne forsirati, nego pričekati još godinu dana koju ćete ju još pripremati da kako je to super i zabavno, itd. Za igraonice koje su baš za tako male, znam za jednu u Novom Zagrebu (tamo sam vodila davno grupu Nijemaca od tri godine, sad su 4. razred), ukoliko se oformi grupa baš tako male djece, sigurno će ti izaći u susret.
__________________
Mamina ljubav najveća!; Mala mrva
Inica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2010., 01:07   #7
Quote:
Baby_blue197 kaže: Pogledaj post
Nisam mislila na tecaj, vec upravo na englesku igraonicu
Voli pjevati pjesmice na engleskom, dobro pamti te pjesmice iako naravno ne razumije znacenje. Vrticka pedagoginja je preporucila da to treba poticati kroz igru.
Ne radi se o nadobudnoj zelji roditelja da dijete od 3 godine tecno prica engleski
Ti tečajevi i jesu rađeni kao igraonice. Ako pitaš klinca da što su danas učili, odgovor će biti: "Ništa. Pričali smo priču, igrali se memory, igrali sa slikicama, crtali i pjevali." To što su naučili 5 novih riječi, pjesmicu, ponovili stare putem memorija i imali crtani diktat ili nešto slično je druga stvar.
__________________
Mamina ljubav najveća!; Mala mrva
Inica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2010., 08:02   #8
Ok, Helen Doron je skupa varijanta, ali tko ima love moze si priushtiti.
I neznam kako netko moze usporedjivati takvo shto sa obichnim igraonicama koje vode nestruchne osobe ili osobe koje znaju engleski, a nemaju pojma sa djecom ili obrnuto.

Ja radim sa djecom vishe od 10godina, kako na engleskom, tako i na hrvatskom....i rano uchenje kroz igru po mom iskustvu uopche nije forsiranje, nego uzivancija za djecu koja to zele prihvatiti....a svi manje vishe prihvate, jer engleske pjesmice i koreografije su jako "rashirena pojava", pogotovo shto uz svaku pjesmicu ima mimika rukama, mali igrokaz, mala igra....sve je to vishe zabavnije, nego sjediti i uchiti neku recitaciju napamet

Moje dijete ima 3godine, sa 2godine je znala otprilike 10tak pjesmica na engleskom (sad joj je repertoar puno shiri na engl i na cro).....jednostavno mi je bilo lijepshe pjevati Baa baa black sheep, the wheels on the bus nego Leptirichu sharenchichu dodji da ti probodem krila (makar nisu ni engleske tako bezazlene )

Poticat chu dijete na engleski jezik, pogotovo jer vidim da je to zanima....bila bi shteta ne poticati ukoliko dijete to voli.....mislim da je isti primjer i navela Baby-Blue.....ne zeli drilati dijete, nego zeli kroz igru djetetu omoguchiti da uziva u svojim pjesmicama i engleskom
__________________
Jednom su mi rekli da sam dijete
Bile su to rijechi koje bole
Ali oni tada nisu znali
Da djeca najtoplije vole!
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2010., 08:27   #9
Ma naravno, i moje dijete odrasta uz dva strana jezika i nikad ju ne bih dala "bilo kome u ruke". Kako u kojoj školi, no nas su prije no što smo krenuli raditi s djecom, uz pedagošku i jezičnu struku, još dodatno slali na edukacije i seminare, tako da se tu ne smatram nestručnom, a niti takvima smatram bivše kolegice. Ne znam kakva je H.D. za starije klince, ja sam se raspitivala jer mi je blizu kuće i referirala se na njihove programe za bebe. I uvijek sam za strani jezik od rane dobi! I naravno da nije dril, ali metodički se svašta radi i uči, a klincima je to super zabavno.
__________________
Mamina ljubav najveća!; Mala mrva
Inica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2010., 10:00   #10
Yeap...tak je Inica...al ima puno ljudi koji misli da je to za djecu od 3 godine prerano i da je to em preseravanje, em drilanje....nemash pojma koliko ljudi misli da je to "preseravanje"...

Moja frednica ima troje djece i kaze da je tek sad kad su ovo dvoje stariji uvidjela koliko je pogrijeshila shto ih nije dala da ranije uche strani jezik, nego tek od 1og razreda.....eto

Klinci su u dobi u 3 godine prave spuzve, sve i da ne izgovaraju pravilno ili da nishta ne prichaju, ostaje im u uhu.....i sve im je kasnije lakshe.....uostalom, ja mislim da je u danashnjem svijetu jako vazno znati engleski (kao i druge jezike)...to je moje mishljenje i moje ophodjenje i ishchudjava me da su neki ljudi koji su na toj razini zakinuti i da uopche ne zele imati posla sa tim, jer vjerujem da strani jezik otvara vrata svijeta...zao mi je shto nemam moguchnosti uchiti i svoj najdrazi shvedski i shpanjolski.....to su mi najljepshi jezici svijeta

Al boodem, chim moja krene u shkolu, boodem i ja....al u shkolu stranih jezika
__________________
Jednom su mi rekli da sam dijete
Bile su to rijechi koje bole
Ali oni tada nisu znali
Da djeca najtoplije vole!
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 10:36   #11
Engleski u NS Dubrava i Cvrčak

Ima li netko iskustava i kakvih sa engleskim za predškolce u NS Dubrava? Molim preporuke za predškolski engleski na području ZG Dubrave ili u blizini. Također me zanimaju i loše iskustva.
Maya the Bee is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 13:22   #12
Inice gdje u Novom Zagrebu?

zna li tko na tom području ili Trnje...mi smo na Borovju..
hany is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2010., 11:09   #13
mi sutra idemo na ogledni sat Music Together i jeeeedvaaa čekam...

bruno ima dve i pol godine, laprda sve u šesnaest, voli sve što voli i njegova mama hehehehehe, muzika, društvo, ples, učenje, tako da...

i po tom pitanju držim se stava da su -prve tri najbitnije, da se disciplina (pa makar i neprimjetna) mora po malo uvoditi, uuuzzzz puno gušta, da djeca do treće dosta pamte i da će tako lakše prihvatiti i uopće željeti ići na engleski u vrtiću od treće-četvrte...dakle, nije to nikakvo maltretiranje djeteta, nego čisto napaljivanje na english i jesensko zimska zanimacija

baš guštam da ćemo malo partijati ...partijanje u 6 popodne , ko da si na Zrću
hany is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2010., 12:11   #14
Quote:
PiaLolla kaže: Pogledaj post

Al boodem, chim moja krene u shkolu, boodem i ja....al u shkolu stranih jezika
Korisnije bi ti bilo da s njom učiš hrvatski, možda te nečemu i nauči.
__________________
It's only a walk of shame if you're capable of feeling shame.
Dumber is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2010., 12:26   #15
Quote:
PiaLolla kaže: Pogledaj post
jednostavno mi je bilo lijepshe pjevati Baa baa black sheep, the wheels on the bus nego Leptirichu sharenchichu dodji da ti probodem krila (makar nisu ni engleske tako bezazlene )
isuse, koji kmetski mentalitet
ono što je naše ne valja, a čim je na engleskom onda je puno ljepše
da 'baa baa black sheep' je ljepše od leptiriću šareniću edit: pardon, lijepše

(a ja nisam dala da se mom djetetu govori da vlak ide čuu-čuu jer to posljedica globalizacijskog terora engleskim i vlakovi u hrvatskoj nikad nisu išli ču-ču nego tuuu-tuuu)

zanimljivo je kolikim roditeljima je jako bitno da im djeca što prije, što tečnije i što točnije nauče engleski, a uopće im nije bitno da su pismeni i elokventni na hrvatskom
__________________
mogli bismo

Zadnje uređivanje Lali Puna : 08.09.2010. at 13:10.
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2010., 12:42   #16
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
zanimljivo je kolikim roditeljima je jako bitno da im djeca što prije, što tečnije i što točnije nauče engleski, a uopće im nije bitno da su pismeni i elokventni na hrvatskom
Ne samo to, još je zanimljivije kako nitko nije izašao iz okvira jezika.
Ja sam radila neke znanstvene eksperimente s mlađim bratom i uspjela sam ga do osnovne škole naučiti:
- koncept negativnih brojeva (posuđivali smo novce i padali u dugove)
- koncept razlomaka (podjela torti i čokolada)
- geometrijska tijela i likove
- igrati šah, remi, poker, monopol, rulet
- jednostavni kamatni račun (lihvarili smo jedno drugo)
- mnemotehnike, mogao je zapamtiti listu od 150 predmeta.

I to sam uspjela bez ikakvog znanja pedagogije/didaktike/metodike jer sam i sama išla u niže razrede osnovne škole!

Strani jezici možda mogu interferirati s materinjim, ali matematika, tj. općenito logičko razmišljanje i mnemotehnike sigurno neće!
Istina, sad nije neki supergenije, ali kasnije mi više nije bilo zabavno glumiti svemoćnog tutora, a on je sam bio lijen. No, definitivno mu nije odmoglo.
__________________

Unfortunately, in America, babies are not found in cola cans. I asked my mother when I was four and she said they came from eggs laid by rabbis. If you aren't Jewish, they're laid by Catholic nuns. If you're an atheist, they're laid by dirty, lonely prostitutes.
sun.shine is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2010., 12:44   #17
za sve vas koji mislite djecu upisati na igraonice, radionice i sl pazite na to tko ih vodi
toliko sam se puta srela s djetetom koje je naučilo krivo izgovarati riječi, možda vam se čini nebitnim, ali teško/dugotrajno je takvo što ispraviti kasnije

dok su vam djeca mala sami se poslužite filmovima i pjesmama s interneta pa će klinci još brže sve to usvojiti kad vide da mama i tata to gledaju/pjevaju
prepoznat će te kad je izgovor loš, pa ne brinite o tome

iskustvo mi govori da tek nakon 4.g. će iz radionica/tečajeva dijete imati veće koristi, sve ranije je bacanje novaca
ne želim reći da su svi ti programi loši

glavno je ipak da dijete želi/voli učit jezik
__________________
'Come, and trip it as ye go,
On the light fantastick toe.'
*RE* is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2010., 12:54   #18
Quote:
*RE* kaže: Pogledaj post
za sve vas koji mislite djecu upisati na igraonice, radionice i sl pazite na to tko ih vodi
toliko sam se puta srela s djetetom koje je naučilo krivo izgovarati riječi, možda vam se čini nebitnim, ali teško/dugotrajno je takvo što ispraviti kasnije

dok su vam djeca mala sami se poslužite filmovima i pjesmama s interneta pa će klinci još brže sve to usvojiti kad vide da mama i tata to gledaju/pjevaju
prepoznat će te kad je izgovor loš, pa ne brinite o tome

iskustvo mi govori da tek nakon 4.g. će iz radionica/tečajeva dijete imati veće koristi, sve ranije je bacanje novaca
ne želim reći da su svi ti programi loši

glavno je ipak da dijete želi/voli učit jezik
s ovim se slažem ja sam čak imala nastavnicu iz engleskog u OŠ koja je vegetable izgovarala vegetejbel profesorica iz srednje je zamalo pala u nesvijest kad je čula kako neki to izgovaraju (da se pohvalim ja sam znala pravilno) i da justin je bilo žensko ime, uglavnom katastrofa.
__________________
♥♥ Filip 18.02.2010. ♥♥
žeeljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2010., 13:04   #19
Quote:
žeeljka kaže: Pogledaj post
s ovim se slažem ja sam čak imala nastavnicu iz engleskog u OŠ koja je vegetable izgovarala vegetejbel profesorica iz srednje je zamalo pala u nesvijest kad je čula kako neki to izgovaraju (da se pohvalim ja sam znala pravilno) i da justin je bilo žensko ime, uglavnom katastrofa.
Ma kad čovjek vidi tko sve predaje jezike, možda je bolje ulaganje da se u kući sluša BBC Radio 4 i 5 nego bacati pare na radionice.
__________________

Unfortunately, in America, babies are not found in cola cans. I asked my mother when I was four and she said they came from eggs laid by rabbis. If you aren't Jewish, they're laid by Catholic nuns. If you're an atheist, they're laid by dirty, lonely prostitutes.
sun.shine is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2010., 13:43   #20
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
isuse, koji kmetski mentalitet
ono što je naše ne valja, a čim je na engleskom onda je puno ljepše
da tu se slažem, al nikako dočekat kad će Pia prestat isfuravat unikatnost sa svojim načinom na koji pishe postove...jooooj, bez uvrede, al što je predugo predugo je

ma glavno je da se dijete smije i zabavlja i druži u super atmosferi onoga što voli....ako usput pokupi i koju riječ, super, ugodno s korisnim
hany is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:40.