Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2004., 17:13   #1
studiranje na teret ministarstva

evo imam pitanje u vezi toga. ja kao imam 6 godina besplatno skolovanje. e sad, da li ja te godine mogu iskoristit kako hocu ili ne? tu kod mene je moguce upisat parcijalu druge, pa onda s toga parcijalu trece. dal je to moguce napraviti a da ne placam nista? jer ako tako gledam, ja bi time gubila pola godine, i studij bi mi trajao 4,5 godina. ili svaki faks ima svoja pravila? ajde, please, ako neko zna.
Iva is offline  
Old 21.09.2004., 17:50   #2
Na kojem si fakultetu?

U principu ne smiješ 2 puta pasti istu godinu.Parcijala 2.godine je ustvari pad prve, što znači kad upisuješ parcijalu 3. zapravo upisuješ 2. godinu.Tako je jasnije i nema zabune.No to si vjerojatno znala.
Brazil is offline  
Old 21.09.2004., 22:12   #3
padom 2 puta iste godine (mislim da se tu kao pad računa i parcijala) gubiš pravo na potporu ministarstva i postaješ redovan student-vlastite potrebe (uz plaćanje dakle). kao takav i kao izvanredni student možeš pasti jednu godinu i 5 puta. ali postoji rok studiranja. obično je 9 godina. ako u to vrijeme ne diplomiraš u bilo kojem svojstvu, redovan, izvanredni, gubiš potpuno sva prava studiranja na tom fakultetu.
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Old 21.09.2004., 22:41   #4
ma sve to znam

nego. mene zanima sljedece. dala sam 7 ispita, i jos su mi 2 ostala za uvjet. i to sumnjam da cu dati. i upisat cu parcijalu druge. znace, ovo sta mi je ostalo mislim polozit do drugog mjeseca, i mislim polagat ostalih 6 ispita sa druge. i onda je moguce upisat parcijalu trece. e mene sad zanima, koliko mi placa ministarstvo? jer ovako kako sam zamislila, trajao bi mi studij 4,5 godina (daj boze), a ne 5 da poslje parcijale druge upisujem drugu redovno. e, da li meni ministarctvo placa tih 4,5 godina, iako se svaka parcijala gleda ko pad? jer tako ja ionako nebi upisivala ni drugu, ni trecu redovno. kuzite me sad?

znam da neke ispite nisam trebala ostavljat za kraj, al sta je tu je. barem sam naucila sta treba polagat prvo.
Iva is offline  
Old 21.09.2004., 22:55   #5
mislim da nije moguće ostvariti to što ti misliš. ti ne možeš "ukrasti" godinu za godinu sa parcijalama, nažalost ti sa parcijalom neminovno-gubiš jednu godinu.
evo što će se dogoditi, imam iskustva s ovim, vjeruj mi. ti ćeš upisati parcijalu sa 7 ispita. ostaju ti 2 za uvjet. upisuješ dakle parcijalu druge. cijelu tu godinu do slijedećeg 9. mjeseca nemaš pravo davanje ispita s 2. godine nego samo slušanje i davanje onih koje si upisala na parcijalu. tek u 9.mjesecu slijedeće godine upisuješ redovno 2.godinu.
praktički "gubiš" godinu dana. onda dolazi vrijeme za očistiti 2. godinu i upisati 3. ako ne uspiješ, tek tada ponovno upisuješ parcijalu 3.....i tako dalje i tako dalje....parcijala ti samo prividno daje mogućnost za polaganje ispita sa više godine studija, ali ona praktički znači pad i gubitak jedne godine. samo što polaganjem ispita ne gubiš uludo tu godinu nego si ipak zaposlena učenjem.
jesam li ja pogodila što te je zanimalo?
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Old 21.09.2004., 22:59   #6
Quote:
Iva kaže:
ma sve to znam

nego. mene zanima sljedece. dala sam 7 ispita, i jos su mi 2 ostala za uvjet. i to sumnjam da cu dati. i upisat cu parcijalu druge. znace, ovo sta mi je ostalo mislim polozit do drugog mjeseca, i mislim polagat ostalih 6 ispita sa druge. i onda je moguce upisat parcijalu trece.
e o tome se radi. što ti nemaš pravo polagati cijelu 2. godinu. samo ona 2-3 ispita koja si upisala kao parcijalu. u 9. mjesecu redovno upisuješ 2. godinu i nastavljaš s polaganjem. bojim se da ne možeš drugačije. zapravo sam sigurna. žao mi je
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Old 21.09.2004., 23:01   #7
Quote:
LadyInRed kaže:
e o tome se radi. što ti nemaš pravo polagati cijelu 2. godinu. samo ona 2-3 ispita koja si upisala kao parcijalu. u 9. mjesecu redovno upisuješ 2. godinu i nastavljaš s polaganjem. bojim se da ne možeš drugačije. zapravo sam sigurna. žao mi je
ne kuzim...

tu kod mene ako polozis sve ispite sa prve godine koji ti ostanu kad (govorim o parcijali druge), mozes polagat ispite sa druge normalno.
Iva is offline  
Old 21.09.2004., 23:03   #8
Lady in red, mozes studirati i 100 godina, ako dozivis naravno. Nije nuzno da diplomiras u 9 godina. Inace bi puno, puno njih moralo ponovo upisati prvu godinu. Samo moras poloziti ispite nakon sto si odslusala.

Iva, nesto si pobrkala. Kad upises parcijalu imas pravo polagati ispite s prve godine i slusati pola ispita s druge godine i poloziti ih. Nakon sto polozis ispite s prve godine onda upisujes DRUGU godinu a ne parcijalu trece kako si napisala i slusas drugu polovicu ispita. Ministarstvo ti placa nekih 6.5 godina. Samo sto ako padnes 2 puta istu godinu onda moras placati tu godinu. Mislim da se skidas s potpore ministarstva nakon pada bilo koje 2 godine ili parcijale jer ti istice tih 6 godina potpore ministarstva. Skoro sam siguran. A s faxa te mogu izbaciti tek ako potrosis 8 prijavnica iz jednog ispita tj. ako padnes na drugoj komisiji. Samo onda. Nikak drugacije. Ako placas, studiras dokle hoces.
Hrc is offline  
Old 21.09.2004., 23:05   #9
Quote:
LadyInRed kaže:
mislim da nije moguće ostvariti to što ti misliš. ti ne možeš "ukrasti" godinu za godinu sa parcijalama, nažalost ti sa parcijalom neminovno-gubiš jednu godinu.
evo što će se dogoditi, imam iskustva s ovim, vjeruj mi. ti ćeš upisati parcijalu sa 7 ispita. ostaju ti 2 za uvjet. upisuješ dakle parcijalu druge. cijelu tu godinu do slijedećeg 9. mjeseca nemaš pravo davanje ispita s 2. godine nego samo slušanje i davanje onih koje si upisala na parcijalu. tek u 9.mjesecu slijedeće godine upisuješ redovno 2.godinu.
praktički "gubiš" godinu dana. onda dolazi vrijeme za očistiti 2. godinu i upisati 3. ako ne uspiješ, tek tada ponovno upisuješ parcijalu 3.....i tako dalje i tako dalje....parcijala ti samo prividno daje mogućnost za polaganje ispita sa više godine studija, ali ona praktički znači pad i gubitak jedne godine. samo što polaganjem ispita ne gubiš uludo tu godinu nego si ipak zaposlena učenjem.
jesam li ja pogodila što te je zanimalo?
evo sad sam procitala i ovaj post, nisam ga ni vidjela prvo

ja mislim ispite koji su mi ostali dati do drugog mjeseca najkasnije. i znam da cu uspjeti.sad sam zeznula jer sam ostavila uvjete za deveti mjesec, i bili su uzasno teski ispiti. vec sam i za jedan i za drugi jako jako puno ucila, i trebala bi proci. necu upisivati pononvo ih, niti ih slusati ponovno. mogu upisati 6 predmeta sa druge. i te mogu pocet polagat odma kako polozim sve sa prve. i tu kod nas je moguce upisat parcijalu trece sa parcijale druge, to je sigurno. mene onda zanima kako ide to sa placanjem. jer ako sam dobro shvatila, kad zelim sa parcijale druge na parcijalu trece, odma upisujem drugu redovno, + parcijalu trece.. ma, komplicirano je to, ali je moguce
Iva is offline  
Old 21.09.2004., 23:08   #10
Quote:
Hrc kaže:
Lady in red, mozes studirati i 100 godina, ako dozivis naravno. Nije nuzno da diplomiras u 9 godina. Inace bi puno, puno njih moralo ponovo upisati prvu godinu. Samo moras poloziti ispite nakon sto si odslusala.

Iva, nesto si pobrkala. Kad upises parcijalu imas pravo polagati ispite s prve godine i slusati pola ispita s druge godine i poloziti ih. Nakon sto polozis ispite s prve godine onda upisujes DRUGU godinu a ne parcijalu trece kako si napisala i slusas drugu polovicu ispita. Ministarstvo ti placa nekih 6.5 godina. Samo sto ako padnes 2 puta istu godinu onda moras placati tu godinu. Mislim da se skidas s potpore ministarstva nakon pada bilo koje 2 godine ili parcijale jer ti istice tih 6 godina potpore ministarstva. Skoro sam siguran. A s faxa te mogu izbaciti tek ako potrosis 8 prijavnica iz jednog ispita tj. ako padnes na drugoj komisiji. Samo onda. Nikak drugacije. Ako placas, studiras dokle hoces.
znam to sve i ovak. jos jednom da napisem. ostala su mi dva uvjeta zbog kojih cu morati upisati parcijalu druge. te ispite koji su ostali, mislim poloziti do drugog mjeseca, i mislim polagati onih pola od druge godine. e, buduci da je na mojem faksu moguce upisat parcijalu trece, sa parcijale druge (samo moras imat polozeno nekoliko ispita, i nijedan s prve ti nesmije ostat), to mi je u planu. sad pitam, da li ce mi to sve ministartvo placat?
Iva is offline  
Old 21.09.2004., 23:09   #11
Ne mozes upisati drugu godinu + parcijalu trece, bar legalno. Mozda uz odobrenje profesora ali ti se ne upisuje u index tako da godinu svejedno gubis. Kad odslusas tih 6 ispita s parcijale druge MOZES ih polagati. Cini mi se da si na pravu ako se ne varam. Ministarstvo ti placa 6 godina, dalje placas sama osim ako padnes 2 puta istu godinu. 100 %
Hrc is offline  
Old 21.09.2004., 23:13   #12
Ti ne mozes upisat parcijalu trece nakon parcijale druge po statutu faxa zato sto se za upis vise godine treba imati najvise 1 nepolozeni ispit iz prethodne godine a po zamolbi studentskog zbora 2 nepolozena ispita a ti bi ih imala vise. Ne znam kakve su to igre. Mozda si nesto krivo cula?? Sta ti znaci polozeno nekoliko ispita?? Ne moze to tako!!! Ministarstvo ti placa 6 godina, znaci DA, placat ce ti.
Hrc is offline  
Old 21.09.2004., 23:13   #13
Quote:
Iva kaže:
i tu kod nas je moguce upisat parcijalu trece sa parcijale druge, to je sigurno. mene onda zanima kako ide to sa placanjem. jer ako sam dobro shvatila, kad zelim sa parcijale druge na parcijalu trece, odma upisujem drugu redovno, + parcijalu trece.. ma, komplicirano je to, ali je moguce
čudno...
obično se nakon parcijale druge, upisuje drugi dio druge godine...
što bi značilo da sad upisuješ parcijalu druge, dogodine (2005) upisuješ drugu, a 2006 treću (ili parcijalu treće ako ne daš uvjet)
najbolje ti je to sve fino na referadi ispitati...svaki faks ima svoja pravila...
Janjesce is offline  
Old 21.09.2004., 23:13   #14
Quote:
Hrc kaže:
Ne mozes upisati drugu godinu + parcijalu trece, bar legalno. Mozda uz odobrenje profesora ali ti se ne upisuje u index tako da godinu svejedno gubis. Kad odslusas tih 6 ispita s parcijale druge MOZES ih polagati. Cini mi se da si na pravu ako se ne varam. Ministarstvo ti placa 6 godina, dalje placas sama osim ako padnes 2 puta istu godinu. 100 %
ok, hvala to me zanimalo, kako placa ministarstvo. i znam da ispite mogu polagati tek kad ih odslusam ali neki su jednosemestralni, pa ih planiram polagat u drugom mjesecu, a ne u devetom
Iva is offline  
Old 21.09.2004., 23:16   #15
Quote:
Janjesce kaže:
čudno...
obično se nakon parcijale druge, upisuje drugi dio druge godine...
što bi značilo da sad upisuješ parcijalu druge, dogodine (2005) upisuješ drugu, a 2006 treću (ili parcijalu treće ako ne daš uvjet)
najbolje ti je to sve fino na referadi ispitati...svaki faks ima svoja pravila...
da, svaki faks ima svoja pravila. kod nekih i ne postoji mogucnost upisivanja parcijale. kod nekih nema komisijskih ispita i ogranicenja... ah, da mi je takav faks
Iva is offline  
Old 21.09.2004., 23:25   #16
NA sumarstvu u Zg i ekonomiji u Os nema ogranicenja izlazaka na ispit. Trebali bi se svi faxevi prilagoditi tome samo im se ne da. Mislim da je i izasao neki zakon o tome ali oni ionako mogu raditi sto god hoce.
Hrc is offline  
Old 21.09.2004., 23:28   #17
Quote:
Hrc kaže:
NA sumarstvu u Zg i ekonomiji u Os nema ogranicenja izlazaka na ispit. Trebali bi se svi faxevi prilagoditi tome samo im se ne da. Mislim da je i izasao neki zakon o tome ali oni ionako mogu raditi sto god hoce.
i na ekonomiji se ne moze upisat parcijala ako se ne varam

ma ovo je bas gadno. uostalom, njima niti nije u cilju ukinuti komisije, ne? ovako barem vise zarade...
Iva is offline  
Old 21.09.2004., 23:46   #18
Quote:
Iva kaže:
... e mene sad zanima, koliko mi placa ministarstvo?
Ti si ona s televizorom? Pa zakaj si sama ne platiš?
Paragalactic is offline  
Old 22.09.2004., 00:00   #19
Quote:
Paragalactic kaže:
Ti si ona s televizorom? Pa zakaj si sama ne platiš?
zato jer sam pametna, i upisala sam bez placanja, evo zato. odi se brini za svoja posla, ili nemas pametnijeg nego se zabavljati mojim zivotom?
Iva is offline  
Old 22.09.2004., 00:01   #20
Quote:
Iva kaže:
zato jer sam pametna, i upisala sam bez placanja, evo zato. odi se brini za svoja posla, ili nemas pametnijeg nego se zabavljati mojim zivotom?
Ah sorry - ak si pametna onda OK...
Paragalactic is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:30.