Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.06.2014., 17:28   #41
Dobro, al zar nije lakše/isplativije popraviti što ne valja, već svake godine puniti klimu iznova? jer stalno slušam o punjenu klime, znači li to da svim tim ljudima plin curi i da im treba popravak?
Lua is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2014., 17:35   #42
Da, samo većina nadopuni za 150 kn i vozi dalje.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2014., 17:59   #43
ako uspoređuješ popravak isparivača u kabini koji sa poslom košta par tisuća, ili dopuna plinom jednom godišnje za 100 kn....koje bi ti odabrala?
a da ne pričamo o zamjeni kompresora ili traženja gizmo- kvarova koje nikto nemre otkriti.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2014., 18:11   #44
Znala sam da mora postojat neki razlog, al nije mi imalo smisla, zato sam pitala
Lua is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2014., 19:53   #45
Da se ubacim sa pitanjem..
Imam reparirani kompresor od preklani..
Lani u ovo doba sam nadopunjao sistem jer je pri provjeri nakon godine dana nedostajalo cca 80g plina...
Ukupno ide 550g..
Danas sam provjeravao izlaznu temperaturu na središnjem otvoru dok je auto radilo na mjestu
i nakon cca 10minuta na minimalnoj temperaturi sam izmjerio 9C..Vanjska temperatura je bila 28C..Auto u hladu..
Klima je manuelna.Zatvorio sam bočne otvore i ostavio samo središnje otvorenim..Temperatura na minimum a brzina ventilatora je bila na 2..
Da li ići na nadopunu za 150kn ili je ovo ok vrijednost?
Vwovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2014., 20:16   #46
Quote:
Vwovac kaže: Pogledaj post
Da se ubacim sa pitanjem..
Imam reparirani kompresor od preklani..
Lani u ovo doba sam nadopunjao sistem jer je pri provjeri nakon godine dana nedostajalo cca 80g plina...
Ukupno ide 550g..
Danas sam provjeravao izlaznu temperaturu na središnjem otvoru dok je auto radilo na mjestu
i nakon cca 10minuta na minimalnoj temperaturi sam izmjerio 9C..Vanjska temperatura je bila 28C..Auto u hladu..
Klima je manuelna.Zatvorio sam bočne otvore i ostavio samo središnje otvorenim..Temperatura na minimum a brzina ventilatora je bila na 2..
Da li ići na nadopunu za 150kn ili je ovo ok vrijednost?
Pod istim uvjetima sam kod sebe izmjerio 4 C.(okretaji u leru cca 780-800)
Mikahr is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2014., 20:16   #47
Quote:
Lua kaže: Pogledaj post
Znala sam da mora postojat neki razlog, al nije mi imalo smisla, zato sam pitala
tko pita...jelte....
Quote:
Vwovac kaže: Pogledaj post
Da se ubacim sa pitanjem..
Imam reparirani kompresor od preklani..
Lani u ovo doba sam nadopunjao sistem jer je pri provjeri nakon godine dana nedostajalo cca 80g plina...
Ukupno ide 550g..
Danas sam provjeravao izlaznu temperaturu na središnjem otvoru dok je auto radilo na mjestu
i nakon cca 10minuta na minimalnoj temperaturi sam izmjerio 9C..Vanjska temperatura je bila 28C..Auto u hladu..
Klima je manuelna.Zatvorio sam bočne otvore i ostavio samo središnje otvorenim..Temperatura na minimum a brzina ventilatora je bila na 2..
Da li ići na nadopunu za 150kn ili je ovo ok vrijednost?
to je OK.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2014., 20:29   #48
Quote:
Mikahr kaže: Pogledaj post
Pod istim uvjetima sam kod sebe izmjerio 4 C.(okretaji u leru cca 780-800)
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
tko pita...jelte....

to je OK.
Fala obojici...A meni nije nikad prije pokazivao ispod 6C..
Pa sad mu vjerojatno opet fali cca 100g....
Ali ako ide još ovu sezonu onda radije nagodinu opet punit..
Vwovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2014., 22:08   #49
Sa cim vi mjerite te temperature?
Danny Z. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2014., 11:48   #50
A garant sa toplomjerom.
To su vrijednosti ok.
padalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2014., 10:50   #51
Quote:
alija80 kaže: Pogledaj post
vozim VW Jetta 2006 god. prije par dana sam promjenuo kompresor klime i hladi odlicno ali problem se javi kada je iskljucim,u stanju mirovanja odnosno kada bi kompresor trebao da miruje cuje se zvuk grebanja iz kompresora i kada ruku stavim na cijev koja vodi iz kompresora osjeti se vibracija kao da kompresor potiskujne smjesu,majstor koji je mijenjao prebacuje lopticu na to kao da je neki lezaj na remenici,a ovo i budala vidi da dolazi od kompresora,neka moja teorija je da lamela na kompresoru ne odvoji se do kraja pa i dalje pravi blagi kontakt i tako kompresor pomalo kad se pokrene potisne smjesu za hladjenje...molim za savjete i misljenje forumasa sa slicnim iskustvom,hvala
VW je napravo sranje s klimom na modelima od Golfa V/Jette , 2004-pa nadalje jer se klima stalno vrti bez obzira da li je uključena ili isključena. To je najslabija točka kod VW u toj generaciji...
blaz83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2014., 10:51   #52
...

Zadnje uređivanje blaz83 : 01.07.2014. at 11:42. Reason: Dupli post
blaz83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2014., 11:03   #53
De ponovi i treći puta ako netko nije ubra tvoju glupost ....
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2014., 11:45   #54
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
De ponovi i treći puta ako netko nije ubra tvoju glupost ....
Dupli post, ne pjeni se...

A o manama kompresora klime na VW modelima Golfa V i ostalih iz generacije je bespredmetno raspravljati...
blaz83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2014., 11:50   #55
Je, bezpredmetno je. Jer VW kompresor NE POSTOJI .....
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2014., 11:56   #56
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Je, bezpredmetno je. Jer VW kompresor NE POSTOJI .....
Pametnjakoviću ako znaš išta smisleno čovjeku napisati ili objasniti problem, napiši... U protivnom, prošetaj dalje sa svojim komentarima... the end
blaz83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2014., 12:23   #57
Quote:
blaz83 kaže: Pogledaj post
Pametnjakoviću ako znaš išta smisleno čovjeku napisati ili objasniti problem, napiši... U protivnom, prošetaj dalje sa svojim komentarima... the end
Blaž, blentone - došao si sa epskim proserom i sad ga pokušavaš održat na površini.

VW NE RADI kompresore. Kupuje ih. Sanden, Delphi, Calsonic .... biraj.
Isto tako VW NIJE izmislio kompresore bez elektromagnetske spojke - ima ih odavno, spojka je sranje jer prilikom uključivanja kompresora (koji su sve veći i veći jer se auti sve više griju a naše guze su sve osjetljivije) imaš velike udare na prijenosni sistem, remen, da ne govorim o problemu uključivanja kompresora na leru - shodno tome pametnije je imat stalno vrteći kompresor a protok regulirat na plinskoj a ne mehaničkoj strani.

Jednostavno je nemoguće ugradit veliki klasično pokretani kompresor na mali 1.4 motor - ili bi ler morao skočit na 1500 prije paljenja kompresora.

Samo da bi ti razumio problematiku moraš uključit vijuge sive mase između ušiju. Koja je kod tebe očito prezaposlena procesiranjem "VW je sranje" glupostima pa za suvislo razmišljanje nema mjesta.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2015., 21:25   #58
Pomoc....
Dakle auto normalno hladio pod klimom,super hladila za svaku pohvalu stalno do sada.Danas jebena zega radi normalno vecinu dana i usred voznje cujem u dubini zvuk ko kad balon ispusta...i nakon koju min nama vruce u autu i klima ne radi.Klima je rucna lampica svijetli...kad kresenem auto i prvi put upalim klimu porastu obrtaji,al ne hladi..Naravno ici cu majstoru,al da vas pitam za moguca sranja.Zvuk kao da je otisao plin iz sustava...thx
Esseker1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2015., 07:12   #59
Otišao je plin iz sustava, odakle je teško reči.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2015., 07:28   #60
Quote:
Esseker1 kaže: Pogledaj post
Pomoc....
Dakle auto normalno hladio pod klimom,super hladila za svaku pohvalu stalno do sada.Danas jebena zega radi normalno vecinu dana i usred voznje cujem u dubini zvuk ko kad balon ispusta...i nakon koju min nama vruce u autu i klima ne radi.Klima je rucna lampica svijetli...kad kresenem auto i prvi put upalim klimu porastu obrtaji,al ne hladi..Naravno ici cu majstoru,al da vas pitam za moguca sranja.Zvuk kao da je otisao plin iz sustava...thx
Da, plin otisao. Najvjerojatnije hladnjak klime, tako je meni bilo nedavno. Moli se da je neka cjevcica ili spoj ali ako je tako brzo otisao plin najvjerojatnije je ipak hladnjak.

Mene je kostalo 1000 kn hladnjak + ruke. Prije toga jos 300 kn provjera gdje tocno pusta + plin.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:18.