Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.05.2012., 15:54   #1001
Pozdrav.

Imam uzasne bolove menstrualne ,i umjesto da to sa godinama ide nabolje ,ide nagore..a puno se krecem i ne hranim se nezdravo..

Izgleda da mi je u zadnjih pola godine ciklus opasno poremecen i stanje je sve gore.Najprije je ciklus bio dug 40 dana(umjesto normalnih 28) ,onda sam dobila i previjala se od bolova ,popila 3 brufena ,koje sam na kraju ispovracala(jer imam osjetljiv zeludac i ne smijem bas piti tablete ,naskode mi),a sama mjesecnica mi je trajala samo 3 dana(inace mi krvarenje traje samo 3-4 dana).Jako me je bolilo prvi i drugi dan ,a tako mi je i inace.Nakon toga ,ciklus mi je trajao samo 21 dan i iznenadila sam se kad sam dobila 7 dana prerano.

Opet me je jako bolilo ,i glava me ubijala ,a i povracalo mi se.
Ciklus mi je bas poremecen ,nikad nije bilo gore.Prije su mi stvari znale mozda kasniti 4 ,max. 5 dana i to je bilo sve.
Ali bolne mjesecnice imam oduvijek.
Ali sad me i par puta unutar ciklusa zna jako zaboliti maternica ,kao kad imam krvarenje.
A sta se libida tice ,i tu je izgleda neki poremecaj u djiru ,jer ili ga ima previse ili premalo(nimalo tocnije)..Prije je sve to bilo normalno.
Sad ne znam od cega je sve to ,moguce da je od velikog psihofizickog stresa ,nedovoljno spavanja i odmaranja..Po prvi put u zivotu mogla bih otici ginekologu ,jer me ovo doslovce mrcvari.


Je li netko imao ovakve probleme uz same bolne mjesecnice ,i do cega bi sve ovo moglo biti?Jer nisam bas nesto upoznata sa zenskim ginekoloskim bolestima.
__________________
“Niti jedna životinja nema više slobode od mačke…mačka je najveći anarhist.” – Ernest Hemingway
Vrag Jedan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2012., 23:28   #1002
Quote:
dalmatinka1983 kaže: Pogledaj post
ja imam 28 godina i otkad sam dobila prvu menstruaciju do danas kad upravo iščekujem i ovu je takvo da nikad nikome ne bih poželila nešto slično.Padanje u nesvijest,povraćanje,nesnošljivi bolovi.Probala sam sve moguće tablete,čajeve,biljne kapi...ništa. Jedino što mi donekle pomaže su knavon čepići,koje koristim zadnjih nekoliko godina,i djeluju 20 minuta nakon što ih stavim i drže 6-7 sati,i onda još jedan i tako...Mislin da nikad neću zaboravit šta sam sve prošla s tim,pa i onda kad jednog dana rodim i slično,jer kažu da se bolovi nakon poroda smanje. To je psihičko ubijanje,tjedan dana prije,jer tada već osjećam bolove,pms...pa onda dođe,pa prođe,pa se malo oporavim pa sve ispočetka. Inače sam mršavica i da se hoću udebljati ne mogu jer i kad dobijem nešto to izgubim dolaskom menstruacije. Jedina stvar u kojoj osjećam zavist je prema ženama koje ne osjećaju uopće kad je dobiju,koje normalno funkcioniraju s njom i normalno obavljaju svoje obaveze i ispunjavaju svoje planove....naime,ja prvo moram pogledat kad cu je dobiti pa tek onda planirati nešto...uff koliko planova je propalo samo zbog toga....pa i put u veneciju upravo ovaj vikend!
nisi sama. iako mene čak i ne boli, ali krvarenja su mi užasno jaka povremeno. imam i jake mučnine i proljeve. i svi planovi mi ovise o menstruaciji. totalni sam rob nje! kad se samo sjetim da dolazi, muka mi je.
__________________
A kiss is a lovely trick designed by nature, to stop speech when words become superfluous...
Doll House is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2012., 18:03   #1003
imam 22 godine i muče me menstrualni bolovi. doslovno umirem svaki mjesec prije početka menstruacije i prvih par dana, grčevi su nepodonošljivi,nemrem se kretati uopće, vrti mi se, padam u nesvjest.... pa me zanima, oće li kontracepcijske možda pomoći? da se ne trujem bzvz njima. tablete protiv bolova ne pomažu :/
babooshka00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2012., 17:31   #1004
Quote:
babooshka00 kaže: Pogledaj post
imam 22 godine i muče me menstrualni bolovi. doslovno umirem svaki mjesec prije početka menstruacije i prvih par dana, grčevi su nepodonošljivi,nemrem se kretati uopće, vrti mi se, padam u nesvjest.... pa me zanima, oće li kontracepcijske možda pomoći? da se ne trujem bzvz njima. tablete protiv bolova ne pomažu :/
ja sam imala slicnih problema, ni voltareni ni neofeni, nista nije djelovalo. umirala sam od bolova dan prije menge i 2 dana za vrijeme. jedan od razloga zasto sam na pilulama je upravo taj. naravno, nije da su mi bolovi skroz nestali, ali umanjeni su za 80%
VilaMatovila is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2012., 22:16   #1005
Quote:
VilaMatovila kaže: Pogledaj post
ja sam imala slicnih problema, ni voltareni ni neofeni, nista nije djelovalo. umirala sam od bolova dan prije menge i 2 dana za vrijeme. jedan od razloga zasto sam na pilulama je upravo taj. naravno, nije da su mi bolovi skroz nestali, ali umanjeni su za 80%
ajmeee ovo mi je skroz uljepšalo dan. jer trenutno nisam seksualno aktivna pa ne znam isplati li mi se samo radi bolova uzimati pilulee. još ću ja pričat s ginekologom koliko se to isplati. al uljepšala si mi dan
babooshka00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2012., 01:15   #1006
Quote:
babooshka00 kaže: Pogledaj post
ajmeee ovo mi je skroz uljepšalo dan. jer trenutno nisam seksualno aktivna pa ne znam isplati li mi se samo radi bolova uzimati pilulee. još ću ja pričat s ginekologom koliko se to isplati. al uljepšala si mi dan
drago mi je da sam ti pomogla
VilaMatovila is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2012., 20:16   #1007
s mesntrualnim bolovima se borim otkad znam za sebe...nika dnista ne pomaze osim trcanja u ljekarnu po Neofen forte od 400 mg.. koma, imam osjecaj kao da se poradjam :-(((
confusedangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2012., 12:24   #1008
Evo i da se ja pridružim klubu s bolnim mengama..., Što starim sve je gore, pogotovo u posljednjih godinu dana kada mi se valjda zbog stresa sve poremetilo i sada imam i napadaje vručina ujutro i jake bolove i u sredini ciklusa - valjda ovulacija, a prekjučer prije same menge mi je doslovno pozlio u tramvaju da sam mislila da sam mrtva uskoro....nikad gore. Tablete srećom pomažu, ali ne pijem ih puno, možda ukupno 2, 3 prva 3 dana navečer samo jer se srećom uvijek skoro potrefi da mogu nekako izbjeći opterećenja i izlaske iz kuće, a kako još studiram tim nisam fiksno vezana za odlazak na posao, lupocet mi je bio nbr. 01, ne djeluje dugo, nekoliko sati, ali uistinu najbrže počinje djelovati, za nekih 10 minuta osjećam olakšanje i popuštanje boli pogotovo kada jednom godišnje me zaboli toliko da bih vrištala, ali mi je nekako postalo zlo od njega, pa sada uzimam neofen ili knavon, voltaren zanimljivo nikako jer jako sporo djeluje pa mi to nikako ne odg.
Mislim da kontracepcija može punoo pomoći, barem mi je gin tako rekla ali ja sam odbila to uzimati...isto tako možda neki čajevi? Moja frendica otkad pije jedan čaj za zaštitu žena se preporodila, a inače nije mogla iz kreveta izaći,a od kontracepcije je bila isto iscrpljena i umorna pa je prekinula, ja sam isto počela sa tim čajem, ali teško podnosim čajeve, bude mi muka, a ovo se mora piti 3 puta na dan pa sam prestala....mene ne muče toliko bolovi, koliko taj osjećaj čudne slabosti, napadaji vručine i nesposobnost za normalno funkcioniranje... Ali, šta ću, tak je kak je...
__________________
Moda blijedi. Samo stil ostaje :) Prodaja Avon kozmetike
COCO CHANEL 23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2012., 19:51   #1009
Quote:
COCO CHANEL 23 kaže: Pogledaj post
... ja sam isto počela sa tim čajem, ali teško podnosim čajeve, bude mi muka, a ovo se mora piti 3 puta na dan pa sam prestala...
Jesi probala kakve kapi, tj. tinkturu konopljike, ili ulje noćurka u kapsulama? Ovo dvoje najviše hvale po forumu.
Meni je tinktura puno pomogla.
rusofilka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2012., 14:28   #1010
Quote:
rusofilka kaže: Pogledaj post
Jesi probala kakve kapi, tj. tinkturu konopljike, ili ulje noćurka u kapsulama? Ovo dvoje najviše hvale po forumu.
Meni je tinktura puno pomogla.
Nisma, hvala na savjetu, baš ću se raspitati...
__________________
Moda blijedi. Samo stil ostaje :) Prodaja Avon kozmetike
COCO CHANEL 23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2012., 13:48   #1011
pitanjeee

Imam bolne menstruacije i bolovi su nesnosni svih 7 dana moli vas za savjet????
kikaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2012., 13:53   #1012
Jel ti prolaze bolovi na tablete tipa Ibuprofen (Neofen)? Jesi bila kod ginekologa? Savjet: otići kod ginekologa, napraviti UZV, ako odjednom imaš bolove a nikad prije ih nisi imala moguće je da imaš endometriozu. Evo meni unazad par mjeseci, prvih par dana ciklusa umirem od bolova, sve si mislim, nema što drugo biti osim endometrioze, a ginekologinja mi nije napravila ni ultrazvuk jer taj dom zdravlja ga ni nema, i samo je odmahnula rukom na tu moju teoriju.
Esthelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2012., 18:36   #1013
evo da se i ja pridružim! prvu menstruaciju sam dobila početkom 6 razreda i od tada plačem od bolova par dana prije nego što trebam dobiti i dok imam. menstruacija mi traje po 10,12 dana i užasno mi je teško podnijeti te bolove. jednom sam dobila u školi i frendica mi je dala ketonal tabletu da me manje boli. od tog dana kao da sam se preporodila dok imam. kad dobijem, popijem tabletu i nakon pola sata me više ne boli i do kraja menstruacije mi nije ništa! do prije par mjeseci moglo se bez problema kupovati u ljekarnoj, ali sad ide na recept. može se dobiti i kod liječnice opće prakse. nadam se da ću bar nekome pomoć!
nnd is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2012., 17:02   #1014
Quote:
kikaaaa kaže: Pogledaj post
Imam bolne menstruacije i bolovi su nesnosni svih 7 dana moli vas za savjet????
Idi ginekologu, to sigurno nije zdravo.
Zora Evenei is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 13:36   #1015
Quote:
rusofilka kaže: Pogledaj post
Jesi probala kakve kapi, tj. tinkturu konopljike, ili ulje noćurka u kapsulama? Ovo dvoje najviše hvale po forumu.
Meni je tinktura puno pomogla.
hey, gdje se to može nabaviti? ljekarne?
__________________
ona: zašto mi pušeš za vrat? on: znam da voliš vjetar u kosi...
chikijeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 14:58   #1016
Quote:
chikijeva kaže: Pogledaj post
hey, gdje se to može nabaviti? ljekarne?
Da, ljekarne (Farmacia uvijek ima) i biljne ljekarne (npr. Lavanda mia).

Tinkturu konopljike proizvodi Suban, zove se Evine kapi.

www.suban.hr/proizvod_detalj.asp?ProductID=276
rusofilka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 17:27   #1017
Quote:
rusofilka kaže: Pogledaj post
Da, ljekarne (Farmacia uvijek ima) i biljne ljekarne (npr. Lavanda mia).

Tinkturu konopljike proizvodi Suban, zove se Evine kapi.

www.suban.hr/proizvod_detalj.asp?ProductID=276
naručila dobra teta u gradskoj ljekarni..
ako pomogne prvorođeno ću nazvati po tebi
__________________
ona: zašto mi pušeš za vrat? on: znam da voliš vjetar u kosi...
chikijeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2012., 09:00   #1018
Quote:
chikijeva kaže: Pogledaj post
naručila dobra teta u gradskoj ljekarni..
ako pomogne prvorođeno ću nazvati po tebi
rusofilka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2012., 11:49   #1019
Pridružujem se klubu bolnih menstruacija!
Bolovi mi počnu na sredini ciklusa (ali ne svaki put jer nemam redovitu ovulaciju), traju par dana i onda prestanu. Opet me počne boliti jutro prije menstruacije, a kada ju dobijem, prva tri dana obavezno pijem tablete (makar mi baš i ne pomažu). Prvi dan popijem oko 7 tableta, drugi 5, a treći dan 2. I to mi je ginekolog tako savjetovao jer jedino podnosim lupocet, tj., nijedne druge tablete mi ne pomažu, jedino mi on malo ublaži bol. Prva dva dana ne mogu u školu jer imam užasne izljeve u obliku ugrušaka, boli me desni jajnik, imam grčeve pa ne mogu sjediti (samo ležati) i ponekad dobijem temperaturu.

Zna možda netko neke vježbe koje pomažu smanjiti grčeve i bolove? Već sam sve probala, a kada sam bila na pregledu za upis u srednju, htjeli su me staviti na hormonsku terapiju da mi se ciklus ustali (nekad menstruaciju dobijem za 2-3 tjedna, a nekad nakon 50 dana), ali je postojala vjerojatnost da nakon terapije neću moći imati djecu i javili bi mi se drugi zdravstveni problemi.
littleangel1411 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2012., 12:13   #1020
Quote:
littleangel1411 kaže: Pogledaj post
Zna možda netko neke vježbe koje pomažu smanjiti grčeve i bolove? Već sam sve probala, a kada sam bila na pregledu za upis u srednju, htjeli su me staviti na hormonsku terapiju da mi se ciklus ustali (nekad menstruaciju dobijem za 2-3 tjedna, a nekad nakon 50 dana), ali je postojala vjerojatnost da nakon terapije neću moći imati djecu i javili bi mi se drugi zdravstveni problemi.
Ovaj dio mi je potpuno nejasan !
Koja je to hormonalna terapija u pitanju, a da poslije ne možeš imati djecu.
?
Nisi navela svoje godine, ali hormonalna terapija itekako pomaže liječenju dismenoreje, smanjuje krvarenje,ustabili ciklus.
Moguće je da imaš neku dijagnozu zbog koje su estrogeni kontraindicirani?
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:59.