Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.07.2015., 08:07   #1561
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
U usporedbi sa prethodnim Pirelliem
Koji model pirellija
E30 is offline  
Old 22.07.2015., 10:01   #1562
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
U usporedbi sa prethodnim Pirelliem nešto su mekanije i sada mi se čini da se tiše kotrljaju. Na volanu je osjećaj također mekaniji, a trebalo mi je navikavanje prvih par dana. Imam jedan zavoj na kojemu je ograničenje 30 km/h, s Pirelliem sam ga prolazio sa 60 km/h ponekad i malo brže. Osjećaj je kao da pirelli ima tvrđe bočnice pa se gume ne uvijaju, a ako se pretjera cijeli auto bočno klizne potpuno predvidivo. Sa Rainsportom isti zavoj još nisam pogurao tako brzo jer imam čudan osjećaj na stražnjoj osovini, opisao bih ga kao da i zadnji kotači zakreću pa se auto drugačije vozi Malo mi je osjećaj kada sam prvi puta s Rainsportom uletio u zavoj bio jer nisam očekivao da zadnji kraj radi što hoće. Možda je do toga što su mekanije, tj., sigurno je do toga, kao da mjese što se zna događati višim gumama. Napumpane su propisno. Drugih utisaka za sada nemam, ponašanje na kiši je definitivno bolje od Pirellia, ali to je i dosta uvjetovano činjenicom da je Pirelli bio na najboljem putu da postane poluslick. To bi, doduše, moglo i biti razlog za puno bolje ponašanje na suhoj cesti.
Šara je lijepa, ali to je drugi par cipela, osobno mi se više dopada Yokohama Parada, ali cijenom ne
Nadam se da sam pomog'o.
Hvala, to sam htio pročitati
Šara je divna na RS3, a ove Yokohame su perverzija vizualno
Meni su se već na opip činile premekane, a po tvom opisu znam, da bih i ja vrlo brzo počeo cendrati kak' sam trebao uzeti GY,ili Conti
body halleck is offline  
Old 22.07.2015., 14:14   #1563
Quote:
Tsigalko 11 kaže: Pogledaj post
Mijenjam ljetne gume na Grande Puntu 1.4.
Dimenzije su 175/65/15.

Do sad sam imao Continental EcoContact 5 i jako sam zadovoljan istima, osim što se brzo troše.
Sad se dvoumim između njih i Michelin Energy saver+, pa bih vas molio za savjet.
Vidim da Michelin ima oznaku C za potrošnju, a Continental B. Je li to velika razlika u trošenju?
Po ocjenama na internetu svugdi je Continental za nijansu bolje ocijenjen, ali eto, Michelin ima oznaku A za kišne uvjete, a Continental B.

Bliži sam odluci da ostanem pri Continentalu, pa bih molio da me razuvjerite ili pojačate moj stav za Continental.
Na kraju sam ipak uzeo Continental PermiumContact 5 88 T, našao po 460 kn komad.
Vidit ćemo danas kakve su.
Tsigalko 11 is offline  
Old 22.07.2015., 16:17   #1564
Quote:
E30 kaže: Pogledaj post
Koji model pirellija
P6000
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Hvala, to sam htio pročitati
Šara je divna na RS3, a ove Yokohame su perverzija vizualno
Meni su se već na opip činile premekane, a po tvom opisu znam, da bih i ja vrlo brzo počeo cendrati kak' sam trebao uzeti GY,ili Conti
Uglavnom, nisam imao mira, a i sada imaju već koji km odvožen (nisam obraćao pažnju, ali sigurno cca 800 km) pa sam išao malo ganjati zavoj
Dobro je, ide sa 60 km/h bez problema, osjećaj na zadnjoj osovini je i dalje prisutan, ali kao da više nije toliko izražen. možda sam se naviknuo, a možda su se i gume uigrale.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Old 23.07.2015., 11:08   #1565
koliko sam čuo, Rainsport zato što se brzo troši u startu ima dublju šaru od ostalih guma, kako bi bar malo podigli trajnost gume
moguće da ti se zato činilo da auto "pliva"
što se tiče mekanih bočnica, to im je problem i nikako mi nije jasno zašto nisu malo ojačali bočnice
kljaka-bj is offline  
Old 23.07.2015., 20:47   #1566
Prvi glas za potrošnju, iako je logično da se mekanija guma brže troši. Za sada sam u potpunosti zadovoljan, nisam trkač pa mi je svaka guma OK, dobro, naletio sam jednom na neku recenziju od nekih guma za koje je čovjek rekao da nove na mokrom bile lošije od doslovno ćeavih koje je imao prije (auto BMW 3).
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Old 24.07.2015., 11:11   #1567
Quote:
kljaka-bj kaže: Pogledaj post
koliko sam čuo, Rainsport zato što se brzo troši u startu ima dublju šaru od ostalih guma, kako bi bar malo podigli trajnost gume
moguće da ti se zato činilo da auto "pliva"
što se tiče mekanih bočnica, to im je problem i nikako mi nije jasno zašto nisu malo ojačali bočnice
Jer bi onda narod pizdio da su neudobne .... još se nije rodio ko je svijetu ugodio.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Old 24.07.2015., 16:22   #1568
Novost od contija, SC6:

http://www.continental-tires.com/www...contact-6.html
F.M is offline  
Old 24.07.2015., 16:27   #1569
Bojim se cijene .... al da bi si je priuštio - bi.
SC3 i tak i tak ide svome kraju.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Old 24.07.2015., 22:04   #1570
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Jer bi onda narod pizdio da su neudobne .... još se nije rodio ko je svijetu ugodio.
a i to šta kažeš
ma ja sam gumom prezadovoljan, kad se navikneš malo na taj "plivajući" osjećaj, guma je vrhunska. a osjećaj kad po prolomu oblaka zakočiš u roku odmah... neprocjenjivo
kljaka-bj is offline  
Old 24.07.2015., 23:45   #1571
Tvrde, neudobne , bučne i sa preslabim bočnicama- moja iskustva nakon 1000 km.
Po mokrom super.
Koko u parizeru is offline  
Old 25.07.2015., 06:56   #1572
udobnost ne mogu komentirati jer na ovom autu nisam vozio nijedne druge u ovoj dimenziji (225-45-17), prije njih sam imao Michelin ali 195-65-15 tako da se nikako ne može uspoređivati
bučne jesu, to stoji, ali jebe mi se, čujem ih samo ako su mi otvoreni prozori što je skoro nikad
kljaka-bj is offline  
Old 25.07.2015., 14:43   #1573
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Bojim se cijene .... al da bi si je priuštio - bi.
SC3 i tak i tak ide svome kraju.
Ovo ce bit sportske gume a ne zamjena za SC5 tako da sa sigurno visokom cijenom i potrosnjom gume bas i nisu pozeljne za moj izbor dogodine.
F.M is offline  
Old 27.07.2015., 00:15   #1574
meni je Continental SC5 bila najbolja guma do sad na kojoj sam vozio... mislim da se prebrzo troši.. al bome me i izvukla iz par situacija di sam trebao zaglavit...

neki dan bio u Furlanu, 100€ je bio komad, 225/45/17... mislim da je to dobra cijena.
__________________
ovako bi SVI trebali parkirati
thumb is offline  
Old 28.07.2015., 14:53   #1575
Jest,trosi se dosta, ali ako drzi onda se i trosi, mozda koja guma ce i mrvicu vise trajat uz iste performance ali nece to bit ogromna razlika tako da zasad ostajem pri njima i za iduci set.
F.M is offline  
Old 28.07.2015., 15:13   #1576
Samo nešto ne razumijem ....

Nasljednik SC3 je SC5. No SC3 ostaje u proizvodnji.
Uz SC5 se pojavljuje i SC5P koji je rađen po specifičnim zahtjevima proizvođača.

A sad dolazi SC6.

On je ŠTO TOČNO? Zamjena za SC5? SC5P? Novi razred za sebe? SC3 ostaje ili se gasi?
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Old 29.07.2015., 09:33   #1577
SC3 vise nije na stranici tako da ne vjerujem da ga vise proizvode.
SC5P je kako kazu za velike brzine a SC6 ce bit race track guma, znace ne bas za cestu i normalnu voznju.
F.M is offline  
Old 29.07.2015., 09:52   #1578
Ne slažem se.

SC3 se i dalje prodaje. I eno ga na DE stranici od Continentala:
http://www.continental-reifen.de/www...contact-3.html

Guma za velike brzine nije SC5P nego SCVmax
http://www.continental-reifen.de/www...tact-vmax.html

SC5P je još sportskija guma od SC5 (vidi grafikon na zadnjoj stranici pdf-u koji sam linkao)
http://www.continental-reifen.de/www...-p.html?page=1

Trkaća iliti race guma je Force Contact:
http://www.continental-reifen.de/www...cecontact.html

Nemam najavu da se on gasi ili nešto slično. No ta guma je sve prije nego guma za cestu (iako je homologirana).
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Old 30.07.2015., 13:47   #1579
Kad smo kod Contija, što mislite o Premium Contact 2? 185/55-16
Kurt Hudson is offline  
Old 30.07.2015., 13:59   #1580
185/55R15 ... jako, jako dobra guma.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:06.