Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.06.2015., 20:06   #1
Renault Megane Grandtour 1.5 dci 110

Poštovani svi,
Gledamo kupiti novi obiteljski auto i za oko nam je zapeo predmetni model, oprema Limited edition s cijenom od 129.900.
Što mislite generalno o ovom automobilu, bilo je priče o ovom motoru, ali ne znam kako se vozi točno u ovom autu? Da li je dugovječan, ima li boljki? Specifikacije kažu da mješovito troši 3,5 ltr??? Majko mila, pa sigurno lažu bar 2 ltr... molim iskustva vlasnika.
Također, gledamo ima samo 3* na crash testu... zbog čega je to tako?
Da li je to posljedica sastavljanja u Turskoj možda ili je problem u postroženim kriterijima NCAP-a, a radi se o "starijem" modelu?

Unaprijed hvala svima na razmišljanjima, lp
__________________
I NOGA U GUZICU JE KORAK NAPRIJED...
mmmccc is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2015., 20:39   #2
Quote:
mmmccc kaže: Pogledaj post
Poštovani svi,
Gledamo kupiti novi obiteljski auto i za oko nam je zapeo predmetni model, oprema Limited edition s cijenom od 129.900.
Što mislite generalno o ovom automobilu, bilo je priče o ovom motoru, ali ne znam kako se vozi točno u ovom autu? Da li je dugovječan, ima li boljki? Specifikacije kažu da mješovito troši 3,5 ltr??? Majko mila, pa sigurno lažu bar 2 ltr... molim iskustva vlasnika.
Također, gledamo ima samo 3* na crash testu... zbog čega je to tako?
Da li je to posljedica sastavljanja u Turskoj možda ili je problem u postroženim kriterijima NCAP-a, a radi se o "starijem" modelu?

Unaprijed hvala svima na razmišljanjima, lp
Motor provjereno odličan,boljki nema.Potrošnju na otvorenoj cesti možeš bez problema održavati na 4 litre pa i manje.
Ima 5*.Megane je prvi kompakt sa 5*,još od druge generacije (od 2002.).
Grandtour se proizvodi u Španjolskoj i Francuskoj,Fluence(sedan) se slaže u Turskoj.
Mikahr is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2015., 20:45   #3
130 tkn zvuci kao dosta fer cijena. Oprema dosta dobra...Opcenito za te pare dobra ponuda.
Izvana jos uvijek izgleda dosta dobro, jedino se iznutra vec dosta vide godine, vjerovatno je to vidljivo i u voznji. Mislim da iduce godine dolazi novi, al ce biti sigurno dosta skuplji nego ovaj.
3 zvjezdice ima vise koliko se ja sjecam, zato sto upozorenje za pojas nije bilo na svim jezicima il tako nesto glupo. Inace bi mislim imao 4.
gaff_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2015., 22:55   #4
Ja osobno gledam 2009/2012 pa me zanima jel treba na sto posebno pripaziti kod grandtoura?
MariooZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2015., 23:15   #5
Vidim ovih novih Grandtoura nakon redizajna poplava na cesti, skoro svaki dan vidim nekog novoregistriranog.

Tko je zainteresiran, neka samo provjeri je li mu preslab motor. Inače ostalo je sve ok.

Za 129.000kn odlična kupnja, ima čak i dobru opremu (tempomat, automatska klima, lijepe 17" felge), za još par tisuća kuna se dobije i R-link.

Zadnje uređivanje frANZi50 : 18.06.2015. at 23:30.
frANZi50 is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2015., 23:30   #6
Kad je redizajniran? Sto je novo?
__________________
Pero
pero_OS is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2015., 23:33   #7
Quote:
pero_OS kaže: Pogledaj post
Kad je redizajniran? Sto je novo?
Prednji kraj uglavnom.

Sada: http://www.2015carsredesign.com/wp-c...megane-222.jpg

Prije: http://cdn1.autoexpress.co.uk/sites/...?itok=43_Xo1ei

I neke promjene u unutrašnjosti, motori neki novi i tako. Po meni jako dobro pogođen redizajn.
frANZi50 is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2015., 00:01   #8
Quote:
frANZi50 kaže: Pogledaj post
Vidim ovih novih Grandtoura nakon redizajna poplava na cesti, skoro svaki dan vidim nekog novoregistriranog..
Ja iskreno ih skoro pa uopce ne vidim 😈 pa sam vec pomislio da imaju neki zesci fail...da remiziramo...uglavnom grandtour 1.5dci 110ks je dobra kupovina?
MariooZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2015., 00:07   #9
Quote:
MariooZG kaže: Pogledaj post
Ja iskreno ih skoro pa uopce ne vidim 😈 pa sam vec pomislio da imaju neki zesci fail...da remiziramo...uglavnom grandtour 1.5dci 110ks je dobra kupovina?
Da.

Neki će reći da nije baš sastavljen robusno, zna malo škripuckati u unutrašnjosti, pa ako si bolestan na to onda uzmi u obzir. Ali pouzdanost i tehnika bez greške.
frANZi50 is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2015., 00:08   #10
Vozio dva tjedna Grandtour od starog, Ph2, 2012, 106 ks 1.5dCi.
Auto je prva liga, prostora hrpa, lijepo povuče, ne troši puno. Viđam ih dosta po cesti, a posebno bijelih službenih. Više Ph2 nego ph3.

Rođak radi u Italiji, prošao pola Europe s službenim grandtourom. 300 000 km u 3.5 godine, gore original turbina, kvačilo, zamašnjak. Vjerujem da će uskoro takav auto kod nas biti povoljna kupnja sa samo 90 000 km.

Citirati ću jednog kolegu: Za nabijati kilometrinu Megane dCi je trenutno najbolji omjer cijene, udobnosti i potrošnje.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2015., 11:00   #11
Da li su možda ti 1.5dci, 110 ks motori možda malo preslabi za karavana?

Inače ti 1.5 dci su jako dobri motori uz jako malu potrošnju.
samjednopitanje is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2015., 11:21   #12
Quote:
samjednopitanje kaže: Pogledaj post
Da li su možda ti 1.5dci, 110 ks motori možda malo preslabi za karavana?

Inače ti 1.5 dci su jako dobri motori uz jako malu potrošnju.
a gle nekom je i 150 ks u autu od 900 kg malo...mislim da je 110 ks za ovog karavana cist oke
domac5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2015., 11:39   #13
Ova eco verzija je sjebanih omjera u getribi, pa se turbo rupa kod kretanja osjeti poprilično. Ili ti smeta ili se navikneš.
frANZi50 is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2015., 12:03   #14
Quote:
frANZi50 kaže: Pogledaj post
Ova eco verzija je sjebanih omjera u getribi, pa se turbo rupa kod kretanja osjeti poprilično. Ili ti smeta ili se navikneš.
Hvala svima na razmišljanjima i komentarima...
Kako misliš ovo za turbo rupu, od koliko okretaja "poludi"?
Moja vožnja je većinom grad pa mi ni netreba neka momentalna snaga u kojojgod sam brzini?!
Jeli zna netko ima li u autu onaj centralni tunel za hlađenje zadnjih sjedala?
Važno je da je motor dobar i dugovječan i da nema mana, uz redovan servis to će dugo trajati
jesu servisi skupi?
__________________
I NOGA U GUZICU JE KORAK NAPRIJED...
mmmccc is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2015., 12:14   #15
Ja ti imam Grandtoura iz 2011 (1.5dci)...prije toga imao Seat alteu, a prije nje isto Grandtoura...meni je auto jednostavno mrak..prezadovoljan...ma i ja i žena ga obožavamo...sad je 105 000 i nikakvih problema nismo imali (redovni servisi).
Ono na što te treba upozoriti, a već su pisali je da zaboraviš na ove 3,5 litre. Mi se, doduše, volimo malo agilnije vozite i meni je nekakav prosjek (zadnjih 3000 km na 6,9)
Matzko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2015., 12:22   #16
Quote:
domac5 kaže: Pogledaj post
a gle nekom je i 150 ks u autu od 900 kg malo...mislim da je 110 ks za ovog karavana cist oke
A ja iskreno gledam Lagunu i Megana karavane pa mi se nekak čini da bi im 130 ks bolje odgovaralo, ipak su to teški auti. Nije da sam neki divljak i da jurcam ali bi volio da auto može povuć natrpan, s klimom uz Velebit a ne da se guši ili da nemre ubrzat . Volio bi sjest u jednog i drugog, napravit neki đir i onda sam ocjenit što me zadovoljava. Na strani ovog manjeg motora je uz potrošnju i manja cijene uvoza i osiguranja.
samjednopitanje is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2015., 12:40   #17
Quote:
mmmccc kaže: Pogledaj post
Hvala svima na razmišljanjima i komentarima...
Kako misliš ovo za turbo rupu, od koliko okretaja "poludi"?
Moja vožnja je većinom grad pa mi ni netreba neka momentalna snaga u kojojgod sam brzini?!
Jeli zna netko ima li u autu onaj centralni tunel za hlađenje zadnjih sjedala?
Važno je da je motor dobar i dugovječan i da nema mana, uz redovan servis to će dugo trajati
jesu servisi skupi?
Ma nisu skupi, ne znam doduše kako je dok je pod garancijom, ali 1.5dci u skoro neizmjenjenom obliku se proizvodi 13-14 godina, tako da dijelova ima na trafici već.

Nema centralni tunel čini mi se, ali ima dovode zraka za otraga u podu ja mislim.

Max. moment mu je 1750 okretaja, ali kažem, prva i druga brzina su dugačke, tako da ono kad oćeš krenut iz druge sa 1200 okretaja, muči se. Treba se naviknuti.

@samojednopitanje: na otvorenoj cesti i autocesti je sasvim dovoljan motor, uz brdo ide bez problema. Meni bi osobno također puno više odgovarao 130ks motor, a 2.0dci sa 150ks bi mi bio savršen. Ali za grad i povremeni izlet vani je sasvim dovoljan i ovaj, za autocestu odličan.

Ja imam 1.5dci 105ks u Megane II koji ima 1350kg... sve je u redu, ali evo neki dan se vozim kroz Bosnu, vozim se iza kamiona i na nekim pravcima se ne usudim pretjecati jer nema dovoljno snage. Da je tu 150ks išlo bi bez problema. Ali to je oštrija vožnja, za normalnu je sasvim dovoljno. I da, autocesta, 6. brzina, tempomat na 150km/h, uključena klima - troši točno oko 6 litara. Na 130km/h čak i malo ispod 5.
frANZi50 is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2015., 12:52   #18
A to ti kažem, u nekim trenucima će ti zafalit malo snage. Ja se recimo volim vozit po staroj cesti kada idem na more, i tamo je jako bitno da imaš snage pošto ima masu kamiona a i sporih vozača.

Za grad je definitivno 1.5 majka, i po potrošnji i po performansama. Ali za nekakvu slobodu preticanja mora bit jači. Nisam dost pametan, rađe bi žrtvovao malo veću cijenu uvoze te potrošnju i regu za tu dodatnu sigurnost u preticanje i malo bolje performanse a s druge strane ne znam koliko to ima smisla...
samjednopitanje is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2015., 13:06   #19
Quote:
samjednopitanje kaže: Pogledaj post
A to ti kažem, u nekim trenucima će ti zafalit malo snage. Ja se recimo volim vozit po staroj cesti kada idem na more, i tamo je jako bitno da imaš snage pošto ima masu kamiona a i sporih vozača.

Za grad je definitivno 1.5 majka, i po potrošnji i po performansama. Ali za nekakvu slobodu preticanja mora bit jači. Nisam dost pametan, rađe bi žrtvovao malo veću cijenu uvoze te potrošnju i regu za tu dodatnu sigurnost u preticanje i malo bolje performanse a s druge strane ne znam koliko to ima smisla...
Iz Češke možeš nabaviti 1.6dci 130ks limited da te u Hrvatskoj izađe 135-140.000kn ukupno s troškvima.
frANZi50 is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2015., 13:33   #20
Meni je ovih 106 ks u Grandtour od starog apsolutno dovoljno. Iako, moram reći da ga nisam vozio natrpanog, putovao sam Zagreb- Ogulin autoputom s 4 osobe, i na 140 lijepo još potegne u 6. Brzini za nekoga preteći.

Al opet, ja inače vozim Clia od 65 konja pa mi je ovo jako, nekome drugome je malo konja.

Turbo rupa je i na ovome izražena, nakon nekog vremena se prilagodiš pa manje smeta.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:00.