Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.06.2015., 22:53   #61
Volan iz Alfe je sličan volanu iz Alfe, a to što cijela autoindustrija kopira Alfu je samo za pohvalu iste.
Bara is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 22:56   #62
Quote:
El Mariachi kaže: Pogledaj post
Imam dva problema sa Alfom

1. Dizajn je razocarao obizrom na to da se ocekivalo nesto potpuno drugacije. Ovo je sve vec vidjeno unutar klase, djelimicno XE, malo serije 3 i sl...Ne kazem da je ruzna, ali se ocekivalo da ponudi neki drugaciji trend, npr da krenu sa smanjivanjem prednjih svjetala ili okruglim zadnjim svjetlima, uglavnom isli su na sigurno sto je greska za Alfu.

2. Unutrasnjost je previse nabrijana. Nisam siguran koliko ljudi ce zeliti bas takvu unutrasnjost, mnogo vise je tu ''sporta'' nego sto se prosjecni kupac (koji zeli sedan) pozeljeti.

Uh i ima jos jedna stvar, a to je da je ovaj volan iz Alfe jako slican volanu iz Mustanga 2014, vise nego sto bi trebalo
a i ti vise ides na zivce sa tim americkim usporedbama... kao da si uhvatio boga za bradu odlaskom u ameriku... jel imala alfa buljooka svjetla na mitu i giuletti, bila drugacija pa popusila u prodaji? e pa zato sada idu zgrnuti pare na sigurno, na ime i tradiciju sto nema nitko u svijetu! ova alfa je mali ferrari i maserati u jednom! a ti usporeduje vise hellcat, mustang, cadillac nabrijani,,, ovo, ono,,, itd....
badrix is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 22:57   #63
Quote:
Bara kaže: Pogledaj post
Volan iz Alfe je sličan volanu iz Alfe, a to što cijela autoindustrija kopira Alfu je samo za pohvalu iste.
neki primjer kopiranja?
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 23:00   #64
Već sam sve rekao dizajn elementi na kojoj su Alfi bili. Volan konkretno je onakav kakav je Alfa gurala davnih dana i najsličniji je kao u GTV6.

Ovaj model se trebao zvati Arese i samim tim je bio hommage raznim modelima Alfe.
Bara is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 23:01   #65
Volan je nenadjebiv bez obzira ciji bio,isto kao i karirani sicevi u polu
Definitivno najruznije volane ima audi
__________________
Za razliku od automobila,žena vrijedi više ako je malo udarena
matko_gsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 23:04   #66
Quote:
Bara kaže: Pogledaj post
Već sam sve rekao dizajn elementi na kojoj su Alfi bili. Volan konkretno je onakav kakav je Alfa gurala davnih dana i najsličniji je kao u GTV6.

Ovaj model se trebao zvati Arese i samim tim je bio hommage raznim modelima Alfe.
ovaj volan je veoma slican onome u GTV6 time sto ima 3 kraka i to je to...


Nego, kad bi trebali predstaviti tehnicke karakteristike i osnovne modele?
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 23:06   #67
Quote:
Bara kaže: Pogledaj post
Volan iz Alfe je sličan volanu iz Alfe, a to što cijela autoindustrija kopira Alfu je samo za pohvalu iste.
Pretjeruješ. Radi se samo o jednom elementu... Alfa je nažalost već predugo irelevantna u autoindustriji.
Trendove, smjernice, napretke tehničke i estetske prirode i sl. odavno postavljaju drugi.

Al dobro, ti si fanboy pa ti opraštam
frenchman is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 23:09   #68
Pa rečeno je već, masa osnovnog modela oko 1400 kg, najduži međuosovinski u klasi(ajde ovo će neki još negirat). Nema službenih podataka niti će ih biti. Ja sam se predbilježio i doći će mi na mail čim bude. Isto tako se već može predbilježiti za test vožnje i ostaviti broj mobitela.
Bara is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 23:10   #69
Quote:
frenchman kaže: Pogledaj post
Pretjeruješ. Radi se samo o jednom elementu... Alfa je nažalost već predugo irelevantna u autoindustriji.
Trendove, smjernice, napretke tehničke i estetske prirode i sl. odavno postavljaju drugi.
Rekao sam već sve detalje ali vi negirajte, isto kao što negiraš da je motor iz Ferraria. Kada sam sve obrazložio onda se nisi javio.
Bara is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 23:11   #70
Quote:
Bara kaže: Pogledaj post
Pa rečeno je već, masa osnovnog modela oko 1400 kg, najduži međuosovinski u klasi(ajde ovo će neki još negirat). Nema službenih podataka niti će ih biti. Ja sam se predbilježio i doći će mi na mail čim bude. Isto tako se već može predbilježiti za test vožnje i ostaviti broj mobitela.
mislio sam na dimenzije, tank goriva, gepek, ono... sto inace gledas kad kupujes gorivo.
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 23:14   #71
Quote:
Bara kaže: Pogledaj post
Rekao sam već sve detalje ali vi negirajte, isto kao što negiraš da je motor iz Ferraria. Kada sam sve obrazložio onda se nisi javio.
Ako se sjećaš ja sam se zajebavao na tu temu sa slikom "Porsche" u prvoj ibizi jer to mi je prva asocijacija na to potenciranje "motor iz ferarija ću voziti u alfi".
Jbga, to je moj prvi instinkt - zajebancija. Na ozbiljnu temu i na ozbiljan način kad odgovaram, onda se to i primijeti. Ovu temu pratim čisto iz radoznalosti i neke polu-nade da će alfa krenuti putevima neke "stare slave" gdje je nema već odavno.

A i iskreno nemam baš toliko vremena pratiti baš sve. Dosta postova i tema mi promakne, jer forum čitam koliko stignem.

Tako da, opusti se, ja sam ovdje neutralan učesnik, čak s pozitivnom tendencijom prema alfi.
frenchman is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 23:21   #72
Quote:
frenchman kaže: Pogledaj post
Ako se sjećaš ja sam se zajebavao na tu temu sa slikom "Porsche" u prvoj ibizi jer to mi je prva asocijacija na to potenciranje "motor iz ferarija ću voziti u alfi".
Jbga, to je moj prvi instinkt - zajebancija. Na ozbiljnu temu i na ozbiljan način kad odgovaram, onda se to i primijeti. Ovu temu pratim čisto iz radoznalosti i neke polu-nade da će alfa krenuti putevima neke "stare slave" gdje je nema već odavno.

Ma sve OK. Ali na razno raznim stranama kada sam rekao da neće biti motor kao Maserati V6 svi su pričali kako se isplati i neke druge priče. Sama ta primjedba i je na mjestu. Jednostavno ovdje ima kakvih 100 KS više nego u Maseru i pitanje kakao bi to sve podnio taj open deck blok. Sa tim u vidu, a pisalo se i ranije, poželjnije je ići na closed deck. Da ne govorim koliko je ovaj blok kompaktniji od američkog, a to je trebalo Alfi sa ovom koncepcijom.

Po meni su čak zadnji Maserati proizvodi bili pilot projekt za sve ovo.
Bara is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 23:21   #73
Quote:
badrix kaže: Pogledaj post
a i ti vise ides na zivce sa tim americkim usporedbama... kao da si uhvatio boga za bradu odlaskom u ameriku... jel imala alfa buljooka svjetla na mitu i giuletti, bila drugacija pa popusila u prodaji? e pa zato sada idu zgrnuti pare na sigurno, na ime i tradiciju sto nema nitko u svijetu! ova alfa je mali ferrari i maserati u jednom! a ti usporeduje vise hellcat, mustang, cadillac nabrijani,,, ovo, ono,,, itd....
Sta se uzbudjues djecace? Stavi sliku volana iz Mustanga 2014 pored ovog iz Alfe i vidjet ces da su jako slicno, mnogo vise nego sto si ti sposoban da primjetis.
El Mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2015., 00:17   #74
Quote:
Bara kaže: Pogledaj post
kao što negiraš da je motor iz Ferraria.
U koji Ferrari je taj motor ugradjen?

Koliko ja znam, u NIJEDAN (mozda ce biti, ali mozda i nece, prije da nece).

Ti ocito brkas pojmove, Ferrari je dio FCA grupe i sasvim je normalno da ce bilo koji dio dati na razvoj u onaj dio koncerna koji im se za to cini najpogodniji, isto kao sto se Jeep Renegade proizvodi u Italiji.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2015., 03:33   #75
Quote:
Velociraptor kaže: Pogledaj post
neki primjer kopiranja?
Alfa147-Mazda3.Zadnji kraj,satovi,unutrašnjost...
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2015., 09:01   #76
Ja bih od svega navedenog radije uzeo novi Jaguar XE, ...(klasa BMW 3-ice), zadnji pogon, 340ks V6 supercharged, 8 brzina ZF automat sa ručnim šaltanjem na volanu, ...cijeli je od aluminija, neće nikad pohrđat', ...interijer elegantan i jednostavan, ...a za seljake ima i dobre dizelaše ...!!!




Zadnje uređivanje supervox : 29.06.2015. at 09:16.
supervox is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2015., 09:06   #77
jaguar je kompresor, a ne twin turbo.
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2015., 09:08   #78
Quote:
Suelureac kaže: Pogledaj post
Ne vidim zbog čega bi se Njemci to trebali zabrinuti. Pogotovo iz M odjela BMW-a. Ova Alfa Giulia QV će biti skuplja od M3/M4, a poštovanje tek treba da dobije (vidjet ćemo kako će se pokazati). O brzini opadanja vrijednosti iste da i ne govorim.
Daj link od cjena Alfe QV,može i na PP kad tvrdiš da će biti skuplja od M3/M4.
DrVelečasni is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2015., 09:09   #79
[QUOTE=Rijecanin;54689280]
Quote:
frenchman kaže: Pogledaj post
Pa to je ISTI, doslovno ISTI volan kao i u UP-u





E evo pa usporedjuj...
Hitno napravi dioptrijski pregled,pod hitno.

Nema veze s vezom,osim što su oba volani i tu svaka sličnost prestaje. Po to tvojem debilnom zaključku identičan volan ima i 911 i Veyron kao i VW Up,kao i Alfa Giulia.

Govno od Pola GTI može samo sanjati da ima volan približno sličan kao Alfa Giulia.
DrVelečasni is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2015., 09:11   #80
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
U koji Ferrari je taj motor ugradjen?

Koliko ja znam, u NIJEDAN (mozda ce biti, ali mozda i nece, prije da nece).

Ti ocito brkas pojmove, Ferrari je dio FCA grupe i sasvim je normalno da ce bilo koji dio dati na razvoj u onaj dio koncerna koji im se za to cini najpogodniji, isto kao sto se Jeep Renegade proizvodi u Italiji.
Ne brkam ja pojmove. Ovo nije FPT nego Ferrari motor(recimo kod VAG-a ti se zna koji je VW, koji Audi(čak i onaj u Lambu V10)). Razvijan od strane Ferrari i nešto Maserati inženjera. Recimo da je na njima između ostalog radio Paolo Martinelli, onaj nadređeni Luci Marmoriniu u Ferrari F1 programu motora.

Svakako ovo je nastavak na Ferrari F154 motor, a ne znam je li ima tu ili neku drugu oznaku. F154 sada ide u Quattroporte GTS, Californiu T i 488 GTB. I naravno ova V6 verzija ide ovdje i očekivan je za Ferrari Dino.
Bara is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:46.