Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.07.2015., 13:45   #1
Šoferski ''trikovi'' (olaksavanje voznje)

Posto je ono pravo ljeto pocelo sa njim su stigle i guzve,kolone.
Sad ovdje na forumu ima dosta prekaljenih šofera, ljudi koji od toga žive.
Pa bi bilo zanimljivo cuti njihove trikove kojim se svakodnevno sluze u voznji.

Npr mi kad idemo ljeti prema moru sa više auta i recimo ja preticem prvi a oni su par mjesta iza mene ja ostajem u ljevoj traci dok god nema auta u susret tako da oni kad vide mene u ljevoj znaju da mogu preticati bez problema.

Ili ovaj sam cuo za nocnu voznju recimo kako ocjeniti udaljenost po farovima, slobodno se moze pretjecati dok far u daljini izgleda spojen kao jedan, a kad se pocne razaznavati da su dva fara tad je vec sigurnije ostati u svojoj traci.Sad nista se nemoze uzeti kao 100% sigurno, da li vi koristite nesto da olaksate sebi ili recimo drugima voznju.Tipa kad vas neko zeli preteci da li se date sto vise desnom rubu ?
leli35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2015., 13:52   #2
Quote:
leli35 kaže: Pogledaj post
Ili nocu recimo kako ocjeniti udaljenost po farovima, slobodno se moze pretjecati dok far u daljini izgleda spojen kao jedan, a kad se pocne razaznavati da su dva fara tad je vec sigurnije ostati u svojoj traci.
Olaksati se prije voznje

Povecati kontrolu psihotestova u autoskolama

Vozit automobil nekog od njemackih renomiranih proizvodaca
__________________
Trust me I know what I'm doing
Sledge_Hammer is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2015., 13:58   #3
Quote:
Sledge_Hammer kaže: Pogledaj post
Olaksati se prije voznje

Povecati kontrolu psihotestova u autoskolama

Vozit automobil nekog od njemackih renomiranih proizvodaca
Prejako... Tragedija je što ti to ozbiljno misliš...:klap:
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2015., 13:59   #4
Dok je takvih "šoferskih trikova", crna kronika će uvijek imati dovoljno članaka...
Henry Miller is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2015., 14:04   #5
Quote:
leli35 kaže: Pogledaj post
Posto je ono pravo ljeto pocelo sa njim su stigle i guzve,kolone.
Sad ovdje na forumu ima dosta prekaljenih šofera, ljudi koji od toga žive.
Pa bi bilo zanimljivo cuti njihove trikove kojim se svakodnevno sluze u voznji.

Npr mi kad idemo ljeti prema moru sa više auta i recimo ja preticem prvi a oni su par mjesta iza mene ja ostajem u ljevoj traci dok god nema auta u susret tako da oni kad vide mene u ljevoj znaju da mogu preticati bez problema.

Ili nocu recimo kako ocjeniti udaljenost po farovima, slobodno se moze pretjecati dok far u daljini izgleda spojen kao jedan, a kad se pocne razaznavati da su dva fara tad je vec sigurnije ostati u svojoj traci.Sad nista se nemoze uzeti kao 100% sigurno, da li vi koristite nesto da olaksate sebi ili recimo drugima voznju.Tipa kad vas neko zeli preteci da li se date sto vise desnom rubu ?
Nisu ti baš neki trikovi. Prvo u lijevoj traci možeš ostati samo dok ne pretekneš 2 auta jer više od toga je kolona a preticanje kolone je kažnjivo sa 3000kn. A kad se ti makneš možda je prijatelj iza tebe u situaciji da se ne može odmah ili nema kud sigurno maknuti, možda se ne bi usudio preticati a ti si ga lažno ohrabrio. Ne, takve stvari ne radim nikad. Uvijek svatko sam za sebe procjenjuje koliko je sigurno jer niti smo svi jednako dobri vozači niti imamo iste aute. Dizelaši idu uz brdo da ga ne osjete npr a benzinac će se naći u problemu jer neće moći preticati kako ti očekuješ.
Drugo, zar nikad nisi vidio auto sa neispravnim svjetlom, ili motor? Kako znaš u mraku o čemu se radi?
Bolji trik ti je ako voziš a ispred tebe se stvori kolona, stani negdje na ugibalištu , odmori na kratko i vrati se na cestu kad nema nikoga.
Ako me netko želi preteći uvijek se lagano pomaknem u desno bez pretjerivanja jer ipak mi je moja sigurnost važnija od toga hoće li netko bolje vidjeti u preticanju.
tekac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2015., 14:07   #6
nema tu trikova. vozi i suti

Ovo da ostaje u lijevoj traci je po meni totalna budalastina. Jer se u toj traci ne vozi, nego samo pretice!!! Preteknes, i vratis se u svoju traku.
Jer osobno nikad ne preticem ako 100% nisam siguran da mogu. Tipa, kad vozis iza kamiona ili nekog, a tebi je nepregledno, pa ti on da znak da ga preteknes. Necu, preticem samo kad se svojim ocima uvjerim da je to sigurno.

Kad te netko pretice, nemas se sta micati u desni rub.
MilanRapajic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2015., 14:18   #7
Bas sam htio navesti primjer kamiona, da kad ti da desni da pretices i onda nisi siguran, uvjek igra puno faktora ali ipak velika vecina pretice pa tako i ja.
Dalje najbolje je vjerovati svojim ocima bez daljnjeg ali da otvorim ovu temu me bas navuklo to sto sam cuo da rade iskusni prekaljeni šoferi sa dugim stazom voznje.Pa me zanimalo sta od tog vi koristite ili mislite da je nepotrebno.
leli35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2015., 14:20   #8
Pa i ja preticem u vecini slucajeva, kad mi da zmigavac, ali opet se u tom trenu ne osjecam bas sigurno, uvijek srce pocne kucati jace . Ugl najbolje je kad se svojim ocima uvjeris da je sigurno
MilanRapajic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2015., 14:21   #9
kad god si nesiguran samo po gasu najbolji šoferski trik...
__________________
od jucer do danas
ma3x is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2015., 14:28   #10
Quote:
MilanRapajic kaže: Pogledaj post
Pa i ja preticem u vecini slucajeva, kad mi da zmigavac, ali opet se u tom trenu ne osjecam bas sigurno, uvijek srce pocne kucati jace . Ugl najbolje je kad se svojim ocima uvjeris da je sigurno
Ok nije nikom ugodno ali ima dionica dje nemozes sigurno preteci kamion kilometrima,raste nervoza pa ces ga na kraju poceti preticati gdje i nije najsigurnije,preglednije.Onda ces pomisliti usporio je,davao desni kud ga neobidje. Ja cesto kad nadijem na kamion blicnem mu on mi nakon par km ili kad moze kad mu je pregledno da desni ja ga pretekenem,upalim sva 4, on blicne.. milina viditi kulture u prometu
leli35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2015., 14:31   #11
Quote:
ma3x kaže: Pogledaj post
kad god si nesiguran samo po gasu najbolji šoferski trik...
To je isto vjecita dilema...krenuo si pretjecati nailazi auto da li po kocnici ne prejako i vratiti se ili po gasu pa u škare
leli35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2015., 14:36   #12
Quote:
leli35 kaže: Pogledaj post
nakon par km...
...ga castim sa srednjakom i salvom uvreda...
__________________
Trust me I know what I'm doing
Sledge_Hammer is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2015., 14:42   #13
Evo jedan ''trik'' od mene: Kreni na vrijeme i vozi bez nervoze. Nekad se ne moze tako ali prakticirati kad god mozes.

Osim toga ja kad krenem na put prvu trecinu puta pokusavam imati sto vecu prosjecnu brzinu pa tako izbjegnem dolazak u zadnji cas ako imam rok do kojeg moram stici.


Takodjer sto vise odugovlacim sa prvim stajanjem i pauzom, osim u guzvama jer tada nekad bolje ispadne stati nego voziti u koloni.


Dobro je i krenuti sto ranije ujutro i izbjeci guzve kad ljudi idu na posao.

Prije puta pojesti i popiti kavu te uzeti nesto za piti da be stajete po putu ako ne morate.


I jos nesto: u vrijeme guzvi pretpostavi da su svi drugi vozaci ludi i ponasaj se u skladu sa tim.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2015., 14:42   #14
Moj trik je "živce na hozentregere".
Prigorecc is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2015., 14:47   #15
Quote:
leli35 kaže: Pogledaj post
Npr mi kad idemo ljeti prema moru sa više auta i recimo ja preticem prvi a oni su par mjesta iza mene ja ostajem u ljevoj traci dok god nema auta u susret tako da oni kad vide mene u ljevoj znaju da mogu preticati bez problema.
A meni je ovo znak da izvadim mobitel i krenem snimati zadnje trenutke nečijeg života.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2015., 15:02   #16
Najbolji trik....boli me kurac! Vozi opušteno i uživaj! Na putu sam a nisam u bijegu pred policijom! Koji kxxxc forsirat da bi par minuta kasnije bio zaljepljen u šupku neke kolone?

A i ovo sranje iz ZOSPC....kakva kolona zabrana? Zato jer telci neznaju gledat u retrovizor jel netko već u preticanju? Na trulom zapadu toga nema.....ak sam ja u preticanju a telac krene bez provjere.....pokucam mu u vrata i nek se hebe! To ima samo u Hrvatistanu!

I primjer iz uvodnog posta...danas kad svaki dripac ima mobitel....i flat za koji kurac da se produciram? Ionako smo u spiki....
Laganini...po staroj ličkoj....baci oko gdje će janjca uskoro skidat i krumpir pod pekom! Mladog luka....i hladni gembač!


Gesendet von meinem iPad Air WiFi + 4G LTE mit Tapatalk HD
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2015., 15:38   #17
Stalno se nešto brije oko prestizanja kamiona. pa današnji kamioni se voze kao i auti. Na cesti gdje je ograničenje 60 ili 70, i on se tako vozi, čemu ga na silu pretjecati samo da ga se pretekne i onda opet voziti 60, 70.

A kada se dođe na dio ceste gdje se smije potegnuti 100 ili više, onda je to takva cesta da se prestizanje izvede bez ikakve brige i s SDI-jem..

Čemu žurba?

Baš kao što Actros kaže, laganini uživati u krajolicima Lijepe naše i gledati gdje je janjac pred skidanje.. Nema mi draže nego po D1 duuuugo putovati na more i uživati..
Henry Miller is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2015., 15:43   #18
mene voznja umara. Sat vremena i vec mi dosta
MilanRapajic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2015., 15:44   #19
Sa SDI-em se NIKAD ne pretiče bez brige, osim ako padaš niz liticu...
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2015., 15:46   #20
Quote:
tutek kaže: Pogledaj post
Nisu ti baš neki trikovi. Prvo u lijevoj traci možeš ostati samo dok ne pretekneš 2 auta jer više od toga je kolona a preticanje kolone je kažnjivo sa 3000kn. A kad se ti makneš možda je prijatelj iza tebe u situaciji da se ne može odmah ili nema kud sigurno maknuti, možda se ne bi usudio preticati a ti si ga lažno ohrabrio. Ne, takve stvari ne radim nikad. Uvijek svatko sam za sebe procjenjuje koliko je sigurno jer niti smo svi jednako dobri vozači niti imamo iste aute. Dizelaši idu uz brdo da ga ne osjete npr a benzinac će se naći u problemu jer neće moći preticati kako ti očekuješ.
Drugo, zar nikad nisi vidio auto sa neispravnim svjetlom, ili motor? Kako znaš u mraku o čemu se radi?
Bolji trik ti je ako voziš a ispred tebe se stvori kolona, stani negdje na ugibalištu , odmori na kratko i vrati se na cestu kad nema nikoga.
Ako me netko želi preteći uvijek se lagano pomaknem u desno bez pretjerivanja jer ipak mi je moja sigurnost važnija od toga hoće li netko bolje vidjeti u preticanju.

Benzinac jednako dobro, ako ne i bolje, pretiće samo ne na istim okretajima.

A u vezi pretjecanja, što manje to bolje. Nema potrebe pretjecat auto koji vozi 10-15 km/h više od ograničenja. Kud vam se žuri. Pogotovo ako se ide na odmor. Tih 15-20 min prije što se dođe nema smisla, a kazaljka goriva više padne i stresnija je vožnja za putnike.
Mairon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:35.