Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.02.2012., 16:22   #341
Actual: najviša temperatura po danu , a ona druga najniža izmjerena po noći. 7 veljače, po danu 18 po noći -5
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2012., 19:56   #342
osobno se molim dragom bogu da se temperature spuste na -25, pa da sva gamad koje je prosle sezone bilo u izobilju pokrepa. tim vise sto sma dobila novu listu preparata koja se primjenjuje u integriranoj zastiti i dodje mi da se samoubijem. nemojte kukati zbog hladnoce, razmislite cime cete braniti nasade iduce sezone, poglavito ako bude kilava sezona kakve su bile zadnje 2.
__________________
Dođe tako vrijeme kad pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati. - I. Andrić
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 09:31   #343
To tetka, to se traži.
orcka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 11:20   #344
Quote:
diabolica kaže: Pogledaj post
Actual: najviša temperatura po danu , a ona druga najniža izmjerena po noći. 7 veljače, po danu 18 po noći -5
Da, to je puno gore nek konstantni minus.

Quote:
teta-elza kaže: Pogledaj post
osobno se molim dragom bogu da se temperature spuste na -25, pa da sva gamad koje je prosle sezone bilo u izobilju pokrepa. ...
Ma pokrepala bu gamad i na -14°C, pogotovu ak potraje par dana.
KD electronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 14:01   #345
Quote:
KD electronic kaže: Pogledaj post



Ma pokrepala bu gamad i na -14°C, pogotovu ak potraje par dana.

ma nebu. gle, krvava us ti prezivljava do -35 a lane je napravila nevidjeni cirkus po nasadima. samo kaj su ljudi sutjeli umjesto da smo svi skupa otvoreno razgovarali o problemima koji nas muce.

a taman mi je krenula rezidba, a nist. mala pauza.
__________________
Dođe tako vrijeme kad pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati. - I. Andrić
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 11:07   #346
Dakle, krvavu uš naše podneblje sigurno ne bu ubilo tak da se ne bumo molili za takvu hladnoću.
No, evo jutros u mojem kupinjaku (Hrv. zagorje) -18°C. Nadam se da buju kupine to izdržale. Nego, da pitam iskusne kupinare, da li i na koji način štitite kupine od ekstremnih hladnoća, orezujete li bočne izboje na jesen ili u kasnu zimu, povijate li kupine uz zemlju ili ostavljate uz naslon (žicu)?
KD electronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 14:50   #347
Quote:
KD electronic kaže: Pogledaj post
Dakle, krvavu uš naše podneblje sigurno ne bu ubilo tak da se ne bumo molili za takvu hladnoću.
No, evo jutros u mojem kupinjaku (Hrv. zagorje) -18°C. Nadam se da buju kupine to izdržale. Nego, da pitam iskusne kupinare, da li i na koji način štitite kupine od ekstremnih hladnoća, orezujete li bočne izboje na jesen ili u kasnu zimu, povijate li kupine uz zemlju ili ostavljate uz naslon (žicu)?
ne, krvave usi se ne bumo tako lako rijesili. nabavi pirimor, on je najucinkovitiji. joj sve me strah ove sezone.
__________________
Dođe tako vrijeme kad pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati. - I. Andrić
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2012., 21:13   #348
Orcka, pa di si?
Danas i jučer sam se nahebo svega, a još tek sutra. Nisam napravio rezidbu u studenom, već sam ostavi0o za proljeće, e sad, dobio sam preko 100 novih sadnica, ali je gužva u šesnaestercu takva, da sam jednostavno KRIV.
Preporuka, svima, osim ORCKI....;O)----- režite u jesen, ne u proljeće, i režite u tijeku sezone stalno da ne nastane đungla.
Sva sreća pa sam sve zapalio, odmah, jer inače bi to bile lijepe hrpe šiblja.
I ovo je zadnji tren, jer naišao sam na kretanje izboja u korijenu, a sokovi cure kako koji na rezovima, kupina je jednostavno izvanredna biljka , i stvarno šteta da to ljudi neznaju cijeniti.Znam da je lakše ubrati jabuku od 400 grama , nego istu količinu kupina, ali ovo je superfoods.
E da, i ništa se nije smrzlo, one lijepo kao da niš nije bilo. Sad porežem i odmah crveno ulje, da zatvorim rane.
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2012., 21:25   #349
Da, to sam primjetio u tijeku prošle sezone, na sugeriranje orcke, bacio sam pepel oko korijena biljaka, i moram priznati da su te biljke oko kojih sam bacio pepel, puno kvalitetije plodove davale i veće, nego one kojima nisam bacio pepel , jer ga nisam baš toliko imao.
Pepel je izvanredna tvar, puna minerala i svega ostalog, SAMO, zbog svoje lužnatosti podiže Ph vrijednosti tla. E sad stvar je u tome da se pepeo treba razbacati po tlu puno prije nego što tlo počne "raditi", a najbolje je bilo, "kao što sam ja i učinio"....;O), po snijegu.
Imam čak i neko amerikanjsko istraživanje usporedbe kalcifita i pepela, i sve brojke su u korist pepela.
Tko kuri na drva , neka baca pepeo po njivama i vrtovima, oranicama i voćnjacima.
"Best Management Practices for Wood Ash as Agricultural Soil Amendment" - naziv pdf-a ukucati u google.
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2012., 23:27   #350
Quote:
diabolica kaže: Pogledaj post
...E da, i ništa se nije smrzlo, one lijepo kao da niš nije bilo.
Drago mi je čuti. Ja bum u inspekciju tek za vikend. Nadam se da ne bu neugodnih iznenađenja.

Quote:
diabolica kaže: Pogledaj post
... na sugeriranje orcke, bacio sam pepel oko korijena biljaka, i moram priznati da su te biljke oko kojih sam bacio pepel, puno kvalitetije plodove davale i veće, nego one kojima nisam bacio pepel , jer ga nisam baš toliko imao.
Ovo bum svakak isprobal.
KD electronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2012., 22:48   #351
jebatga diabolica, nemam grunta da si zasadim par hiljada sadnica kupina, malina i kaj ti ja znam cega. a da i imam grunta, ne bi sve stigla. ionak mahnitam od posla.
__________________
Dođe tako vrijeme kad pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati. - I. Andrić
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2012., 09:35   #352
Quote:
diabolica kaže: Pogledaj post
... kupina je jednostavno izvanredna biljka , i stvarno šteta da to ljudi neznaju cijeniti.Znam da je lakše ubrati jabuku od 400 grama , nego istu količinu kupina, ali ovo je superfoods....
U prethodnom postu sam se zaboravil nadovezati na ovo.
Ovo se zove ljubav prema onome kaj delaš.
Zakaj to govorim? Naime, prije uključivanja (lani) na ovaj pdf pročital sam sve stranice i sad se sjetil lanjskih razmišljanja kolege @diabolica :

Quote:
...Ja ove godine lijepo nakon berbe, mačeta i do kocena. Ne želim ih više gledati, jer mi se gade...
ili:

Quote:
...e moj prijatelju, ako mi se ove godine dogodi isto ono žutilo, kao i svih do sada, nakon spaljenih tona drva i prosutog pepela ispred kiše i po -10 C, ja ču ga iskrčiti, pa sa glifosfatom i onda za 20 dana preorati, i posaditi gerbere...
I meni se iste misli znaju motati po glavi u sličnim situacijama ali kad vidiš rezultate svoga truda i muke sve zaboraviš. ... a duševni mir koji nalazim radeći u kupinjaku svaki vikend, ... neprocjenjivo.
KD electronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2012., 14:22   #353
A kak sam ih tek danas povezal, ko nikad u životu, hebiga , havala KD electronic, do prvog žutila .......;O) sve bum ih porezal, a kaj je najvažnije još sam podsadil desetak komada......za ne poverovat......
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 09:27   #354
Saznajte sve o uzgoju kupine !
Zeleni dašak is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 10.03.2012., 22:32   #355
zeleni dašak, lijepo molim, ovdje se reklame naplaćuju. ukoliko želiš reklamirati agroklub, izvoli s eobratiti našem marketingu. crveni karton ti je 1. opomena, slijedeći puta neću biti tako blaga.
hvala
__________________
Dođe tako vrijeme kad pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati. - I. Andrić
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 10:40   #356
posadio sam nešto kupina (100 komada). nisam ništa posebno gnojio nego sam na većinu rupa prilikom sadnje stavio domaćeg humusa (nisam imao za sve sadnice dovoljno). sve se fino primilo i listovi rastu ko ludi (čak i ove koje nisam gnojio). zalijevam svakih par dana i zasad dobro izgleda. da li da stavim malo nekog gnojiva sada dok zalijevam pa da sam siguran da kupine imaju dovoljno svega potrebnog? da li je potrebno rezati sadnice na neku dužinu (2-3 izboja) pošto imam sadnica sa 5-8 izboja ili ostavim tako. također sam stavio i nešto tajberija. jel imate iskustva sa njime? on još ne lista pa me zanima da li on kasnije počne rasti od kupina ili postoji mogućnost da mi se nije primio? hvala

Zadnje uređivanje nevrmajnd : 26.03.2012. at 11:59.
nevrmajnd is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 16:11   #357
Quote:
nevrmajnd kaže: Pogledaj post
posadio sam nešto kupina (100 komada). nisam ništa posebno gnojio nego sam na većinu rupa prilikom sadnje stavio domaćeg humusa (nisam imao za sve sadnice dovoljno). sve se fino primilo i listovi rastu ko ludi (čak i ove koje nisam gnojio). zalijevam svakih par dana i zasad dobro izgleda. da li da stavim malo nekog gnojiva sada dok zalijevam pa da sam siguran da kupine imaju dovoljno svega potrebnog? da li je potrebno rezati sadnice na neku dužinu (2-3 izboja) pošto imam sadnica sa 5-8 izboja ili ostavim tako. također sam stavio i nešto tajberija. jel imate iskustva sa njime? on još ne lista pa me zanima da li on kasnije počne rasti od kupina ili postoji mogućnost da mi se nije primio? hvala
Ako su to novi izboji onda ostaviš 2-3 najbolja a ostale mičeš. Ove koji ostanu skratiš kad dosegnu 1,80 m ili kolka ti je visina žice jer to ti drugu godinu daje plod....
Moj tajberi je krenuo a on ti je isto ko i kupina pa ga tako i tretiraš...
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 16:21   #358
dali je rano spricati protiv didimele-sušenja rodnih izdanaka i ako nije rano sa cime da spricam...
Matematika is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 07:27   #359
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Ako su to novi izboji onda ostaviš 2-3 najbolja a ostale mičeš. Ove koji ostanu skratiš kad dosegnu 1,80 m ili kolka ti je visina žice jer to ti drugu godinu daje plod....
Moj tajberi je krenuo a on ti je isto ko i kupina pa ga tako i tretiraš...
aha, ja sam mislio na pupove a ne izboje, ispričavam se. a što sa gnojenjem? hvala
nevrmajnd is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2012., 23:53   #360
Quote:
Matematika kaže: Pogledaj post
dali je rano spricati protiv didimele-sušenja rodnih izdanaka i ako nije rano sa cime da spricam...
zar nitko?
Matematika is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:49.