Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.04.2003., 11:36   #21
Mislim da nije u pitanju dosada, već odumiranje ljubavi. Ne razumijem kako ti osoba koju voliš može biti dosadna, ako ju voliš. Možda katkad samo budeš preumoran zbog neke druge situacije (posao, djeca... bilo što), onda se udaljiš malo, odahneš, ali nije to zato jer ti je on dosadan.
Hoću reći (ne znam da li me razumijete, uvijek imam osjećaj da se pišući teško izražavam) ne bude ti voljena osoba dosadna, već ju jednostavno ne voliš više. Nije za osuđivati.
Isto se tako slažem s time da katkad u vezi koja je čvrsta, dugogodišnja, dolazi do trenutnog zastoja, moje iskustvo, ali kad te dvije nijanse razlučiš, i ako se oboje potrudite, može biti na kraju predivno.
Uf! Dala sam sve od sebe da budem što je moguće razumljivija.
__________________
Ma fakof!
Usagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2003., 11:37   #22
a ne znam, zaljubljenost ima uspone i padove, kao i sex
prijateljstvo i bliskost su konstante, dosadno nije nikad
mislim da ne bih izdržala dosadu u vezi, imho; mada, moj dragi i ja imamo dosta zajedničkih ineteresa, čitamo iste knjige, oboje obožavamo fancy tehnologiju, kužimo se na pogled, iste su nam stvari smiješne, imamo dosta zajedničkih prijatelja s faxa (tj. iz doma) koje možemo zajednički tračat
meni je A. i nakon 7 godina veze najdraža, najduhovitija, najpametnija osoba koju sam srela
e, da i živimo skupa neke tri godine, ili malo više
i kažem, ima uspona i padova, al dosadno nije nikad.
nešto nije u redu ako ti je dosadno s partnerom.
razmisli zašto si uopće u toj vezi, to bi bio moj savjet.
ako ti je stalo, napravi je zanimljivijom, kako god...
NikaZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2003., 12:29   #23
Quote:
Originally posted by lebowski
Imam ja iskustva. Mi smo bili pet godina zajedno, i onda smo si dosadili... I znas kako smo doskocili tom problemu? Prekinuli smo....
Ali inace, ono sto ja nisam mogao napraviti sa svojom bivsom dragom, prekinuo sam se truditi oko nje, nije mi se vise dalo truditi oko nje, a taj trud multiplicira ljubav, jer kad primjerice, napravis nesto za nekoga a da te taj netko ne trazi nista (kompliciram... )...
U takvim vezama partneri ponekad zaborave sve ono dobro sto imaju u vezi, smetnu to sa uma. Onda bi trebalo doci do neke dekompresije... Jer, po meni, sve ove sitne svakodnevne pizdarije kupe se u nama, ne mozes pobjeci od zivota... Kad si na pocetku veze, kad si na prvom spoju, svijet oko tebe nije bitan, a takav osecaj ne moze potrajati. Ali moze se prizvati. Vi trebate naci nesto pomocu cega cete zaboraviti na svoj svijet koji vam svakodnevno crpi energiju... Mozete otici na planinu...
A sad, ja kad razmisljam o tome, o odlasku na planinu, to mi totalno ide na pimpac. Otic na planinu... Poanta nije u odlasku na planinu, nego u dolasku do sebe, da se tako izrazim, to mozete napraviti i u svojoj sobi...
Postoji trenutak kad je potrebno ugasiti televizor...

Jako dobar post.I kao usputna literatura i iskustvo.I tako istinito, dovaraga.
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2003., 13:02   #24
Meni nikad nije dosadno samoj sa sobom pa sam uvijek sa zakašnjenjem shvatila da mi je neka veza postala dosadna.

Ne mogu se pohvalit da sam baš svaku prekidala u trenutku te spoznaje, ali se nikad nisam zavaravala da će se situacija vremenom popraviti.

S ovim zadnjim mi ne može bit dosadno da živimo još 100 godina. Zato sam se za njega i udala. ..al sam se načekala da se pojavi
PinkyBubble is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2003., 18:23   #25
Da samu sebe tako tretiram bila bih si doooosadnaaaa... Postoje stvari koje te mogu zainteresirat. Malo ulozis energije, probas naci neki hobi za sebe i neki hobi koji mozete raditi zajedno. (On moze naci neki za sebe, a i ne mora... ovisi o tome koliko zeli biti zabavan sebi i tebi...)

U pocetku veze ti je on potpuno dovoljan! Zanemaris sve svoje hobije, zanemaris sve svoje prijateljice i rodbinu, jer dan nema dovoljno sati, htjela bi biti stalno s njim. Nakon dvije godine on je "siguran", pa se mozes pomalo vratiti hobijima i prijateljicama, ali nemoj ga zanemariti. Svjestan napor da ga zabavis nije nemoralan. To je ulaganje u buducnost.

Ljudi se razvijaju i mijenjaju cijeli zivot. Dobra stvar u vezi je sto se mozete razvijati zajedno. samo nadjete smjer, nadjete sto vaz zanima, na cemu zelite raditi... nece vam biti dosadno!
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2003., 06:18   #26
hm ,ja sa svojim 17 godina 15 braka i jos mi nije dosadno kao da smo se sreli jucer ,pa sad kad vas citam(ne sviju ,pojedine) ja se zamislim da nisam sa druge planete,veza je kao i sve sto se uzgaja ako zelis da traje i da je super radi oko nje ni cvijece nece samo a mi smo ipak slozeniji od cvijeca
mala_slatka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2003., 15:15   #27
Re: Re: duga veza

Quote:
Originally posted by luca
nisam jos upala u takvu situaciju (nakon 5 godina), ali mi se i trudimo. svatko nastoji imati svoj interesni krug kojim se malo odmara od onog drugog (jer ako ste stalno slijepljeni, to postaje dosadno), i zajednicke interese (njih morate sami definirati jer moja konkretna formula vama ne bi znacila nista)...

mozete skupa planinairiti, igrati igre, baviti se kakvim sportom, stetati, ici u muzeje... ovisi sto vas zanima... toliko je opcija
same here.

Isto tako sto zakonitih sto nezakonitih nakupilo nam se par godinica vec a jos uvijek jedva cekamo da ugledamo jedno drugo na kraju radnog dana i da pocnemo pricati tko je sto dozivo

Osobno smatram NUZNIM da oboje imamo svoj prostor, nismo se stopili u neko bezlicno bice, to su jos uvijek dvije individue svaka sa svojim potrebama i interesima.

Isto tako vazno se ponekad dobro zakaciti i onda pomiriti.
Ne vjerujem u parove koji uvijek imaju isto misljenje, uvijek imam feeling da tu netko nekome debelo podilazi

I ne zaboravite klinca u sebi

Kolegica na poslu me danas pitala za koga sam kupila ta silna cokoladna jaja kad nemam klince, kad sam rekla za muza jer cu ih sakriti na sva moguca i nemoguca mjesta i crkavati i ove godine od smijeha dok ih bude trazio nije skuzila....bilo joj je djetinjasto

Cuvajte se pretjerane ozbiljnosti ( ta ista radna kolegica prakticira sa suprugom samo razumne i dolicne stvari, ne blesiraju se oni bez veze )....zato se njen tip poceo blesirati s nekom sa strane

I trudite se....uvijek iznova

Pomaze i saznanje da ne mora svaki dan biti posut ruzama a da svejedno to bude Ljubav
Winona2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2003., 00:05   #28
Quote:
Originally posted by Pink Lemon
Dosada moze ubit i najvecu ljubav!
Sad, jel ti dosadan on ili ti je dosadno s njim?
Ak ti je on dosadio, ciao bella! Nece preko noci postat zanimljiv.
Ak ti je dosadno u vezi (meni je bilo - pretvarala sam se u veliki krumpir na njegovom kaucu), onda probaj ozivjet malo vezu - prorijedite vidjanja, nazivanja, radite stvari koje niste do sad i one koje uvijek odgadjate i bla bla. Sve, normalno, pod uvjetom da ti je stalo do njega i odrzavanja veze. Meni nije uspjelo - zasto? Zato jer sam probala sve izvuc sama. Big mistake Za rad na vezi treba oboje!
rozi limune, ja se potpuno s tobom slazem !
uz to prilazem, ovdje nije rijec o dosadi kao dosadi kao takvoj nego...stvarno treba malo promisliti sto je u svemu tome "dosadno" i koliko sve ima smisla gurati.....kad su obje strane zainteresirane da nesto krene, onda uvijek krene....ako on nije..zaboravi ga, nece biti zadnji,a mozda negdje iza ugla ceka onaj pravi
ako sve krene kako spada, onda budite ponosni na svoje dostignuce, ne uspijeva svima....samo onima koji to dovoljno zele!
..p.s. u slicnoj sam situaciji.....puno razmisljam o tome..bojim se prekinuti nesto zbog trenutnih musica..iako, opet....mozda bi tako bilo najbolje..no dobro..necu o tome..
pozdrav!
__________________
Deep down I always knew
I never really did fit in
So diverse from all of you
li-la is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2003., 00:14   #29
Re: duga veza

Quote:
Originally posted by nusha
par kreativnih savjeta i idejica trazim... naime, sa deckom sam 2 g i nesto, volim ga, jako mi puno znaci i blabla... ALI, u zadnje vrijeme mi je s njim tak dosadno. ne mislim sad na sex (usponi i padovi, al sam uglavnom zadovoljna), nego npr. nadjemo se i ne znamo kaj bi jedno sa drugim. ima ko mozda iskustva s takvim situacijama? falaaa
Volis ga i puno ti znaci... al te ubija dosadom?!

...paaa mozda da nades nekog zanimljivijeg
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2003., 16:13   #30
dora ) kako idem po postovima tako i ti mene slijedis heheheh al primjecujem da ne citas prethodne postove, a ima bas zanimljivih...pozdrav!!
__________________
Deep down I always knew
I never really did fit in
So diverse from all of you
li-la is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2003., 16:54   #31
Quote:
Originally posted by li-la
dora ) kako idem po postovima tako i ti mene slijedis heheheh al primjecujem da ne citas prethodne postove, a ima bas zanimljivih...pozdrav!!
Sljedim li te?! Ajd dobro.

Ne citam prethodne, ne da mi se. Pisem svoje videnje eventualnog problema... nije li to poanta?!
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2003., 16:58   #32
Quote:
Originally posted by dora
Sljedim li te?! Ajd dobro.

Ne citam prethodne, ne da mi se. Pisem svoje videnje eventualnog problema... nije li to poanta?!
Pa gle, dora, to je poanta ako si najpametniji na svijetu ili ako te ne zanima nitko osim sebe same. A pošto s dečkom ideš i na wc, ja sam mislim da si ti jedna opaka sebična aždaja i prototip rospije, a da ti je dečko papak i da će cijelog života služit tvojoj ženskoj čizmi... brrrrrr..... Odmah me trnci prođu kad pomislim na tog bokca... he he
__________________
Teško je pobjeći od gamadi.
lebowski is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2003., 17:00   #33
Quote:
Originally posted by lebowski
Odmah me trnci prođu kad pomislim na tog bokca... he he
I mene...
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2003., 23:59   #34
Quote:
Originally posted by dora
I mene...

da, vidim i citiras samo ono sto te zanima
__________________
Deep down I always knew
I never really did fit in
So diverse from all of you
li-la is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2003., 00:02   #35
Quote:
Originally posted by li-la
da, vidim i citiras samo ono sto te zanima
A ti si se mene nesto uhvatila il kaj?!
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2003., 18:24   #36
Da preskocim sve ovo napisano izmedju i vratim se na prvi post:

a da se probat uclaniti negdje, pa da zajedno i kreativno provodite vrijeme. Npr. skola plesa, yoga, on u teretanu ti na aerobik ili step, u planinarsko drustvo, na tenis, na umjetnicko fotografiranje.
To se i meni dogodilo u jednom trenutku u vezi, uvijek smo bili u njegovoj sobi i "gledali" TV - i vise nego dosadno.
Znam da ce ti se moj prijedlog ciniti glupim, ali probajte.
__________________
Oh, if all the little raindrops were lemondrops and lollipops, oh, what a rain that would be!
Standing outside, with my mouth open wide Singing La la la la, la la la, la la la, la la la
Issa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2003., 09:26   #37
Ja i moj komad smo odlucili raditi neke stvari zajedno tako da npr. odemo skupa na pecanje tam je on pravi macho jer ja o pecanju nemam pojima ali je zabavno

Probajte malo izlaziti, jednostavno naci nesto zajednicko. I to tak jedno vrijeme pa ak neide a boze moj svako svojoj mami

Ali nemoj sve prebacivati na njega jer za vezu je potrebno barem dvoje
 
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:38.