Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.11.2016., 18:34   #1
Da li imam zdravstveno ili ne?

Pozdrav svima ,
Trebao bih informaciju , dobio sam otkaz i zakasnio sa prijavom na hzzo nakon mjesec dana , pa kad sam bio u hzzo zena mi je rekla da mi dopunsko ne vrijedi isto kao i obavezno....rekla je kad se zaposlim da dodem po novo dopunsko osiguranje .
E sada , ja sam se zaposlio, i sef mi je rekao da me prijavio i da ima potvrdu da sam prijavljen
Da li to znaci da imam sada obicno osiguranje ili se moram otic u hzzo javit? Hvala
JOZA-SB is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2016., 20:18   #2
Ukoliko je poslodavac prijavio radnika i uplaćuje propisane doprinose u zakonskom roku, zaposlenik ima osnovno zdrav.osiguranje (provjera u HZZO-u ipak nije na odmet).
__________________
H
hsfi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2016., 14:40   #3
Ljudi molim pomoc, sad sam prijavljen i radim preko SO kako ide zdrastveno i dopunsko ?
Prije sam imao i zdrastveno i dopunsko besplatno od hzzo jer sam se vodio kao nezaposlen i samac.
Sto trebam sada napraviti ?
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2016., 20:24   #4
dopunsko sam plačas, 75kuna mjesecno ali se prijavljuje na godinu dana. Moras znati da kad istekne godinu dana oni automatski prijavljuju na iducih god dana sve dok ne odjavis dopunsko. Meni je dopunsko od hzzo isteklo i ono isprva razmisljao da prijeđem na drugu firmu ali na kraju mi se hzzo ucinio boljim pa htio opet god dana. Pisalo mi je da ne mogu i da dugujem novac. Ja uplatio novac koji dugujem i platio za iducih god dana.
Za osnovno osiguranje bi trebao ici tamo ili posalji upit preko maila daj im svoje podatke i Oib pa da te provjere i kažu tvoj status.


Poslano sa mog ASUS_Z00AD koristeći Tapatalk
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2016., 18:56   #5
Hvala, posao sam email s upitom sto s dopunskim i obveznim osiguranjem nakon sto sam se zaposlio putem SO i rekli su da je sve uredu. Dopunsko vrijedi do 7mj. iduce godine, a obvezno su prebacili na volonterski.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 21:15   #6
Došlo sa Zdravlja
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 19:31   #7
Odustao sam od faksa, prošlo je već neko vrijeme, prijavit ću se sad na burzu, jel se moram prijavit za zdravstveno ili šta?

Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk
__________________
Jebeš potpis na kojem ništa ne piše.
deni-15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 13:12   #8
Quote:
deni-15 kaže: Pogledaj post
Odustao sam od faksa, prošlo je već neko vrijeme, prijavit ću se sad na burzu, jel se moram prijavit za zdravstveno ili šta?

Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk
Imaš rok od 30 dana da se odjaviš sa osiguranja roditelja/staratelja i prijaviš se na hzzo kao nezaposlena osoba. Ako ti je taj rok prošao gubiš pravo na zdravstveno osiguranje.
__________________
Uređen potpis
marija.z is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 14:23   #9
Quote:
marija.z kaže: Pogledaj post
Imaš rok od 30 dana da se odjaviš sa osiguranja roditelja/staratelja i prijaviš se na hzzo kao nezaposlena osoba. Ako ti je taj rok prošao gubiš pravo na zdravstveno osiguranje.
Mrzim ovakve debilne odgovore. Tako je i meni rekla jedna pametna službenica, pa sam se vratio sa zakonom u rukama, pa je uvrijeđeno pjevala drugu pjesmu pola sata kasnije, jer sam ju ja morao učiti njezinom poslu.

Ima 28 kriterija na temelju kojih može ostvariti pravo na zdravstveno osiguranje, on ti je naveo samo jedan, a ti si čovjeka otpisala, kao i mene ta pametna službenica.

deni-15, pročitaj ovo:

http://www.zakon.hr/z/192/zakon-o-ob...nom-osiguranju

Članak 7.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 14:55   #10
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Mrzim ovakve debilne odgovore. Tako je i meni rekla jedna pametna službenica, pa sam se vratio sa zakonom u rukama, pa je uvrijeđeno pjevala drugu pjesmu pola sata kasnije, jer sam ju ja morao učiti njezinom poslu.

Ima 28 kriterija na temelju kojih može ostvariti pravo na zdravstveno osiguranje, on ti je naveo samo jedan, a ti si čovjeka otpisala, kao i mene ta pametna službenica.


deni-15, pročitaj ovo:

http://www.zakon.hr/z/192/zakon-o-ob...nom-osiguranju

Članak 7.

Odlično za tebe. Ja i dalje ostajem pri svome da je takav pravilnik o dotičnom slučaju. Ja nigdje ne navodim da on ne može ostvarit pravo na obvezno osiguranje po drugom osnovu. Odgovor na konkretnu situaciju nikakvo otpisivanje.
__________________
Uređen potpis
marija.z is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 15:04   #11
U njegovom slucaju ako se ne prijavi u roku 30 dana onda gubi pravo na besplatno zdravstveno osiguranje. Vecina za to kaze da se gubi pravo na zdravstveno osiguranje.
__________________
Tell me what you cherish most. Give me the pleasure of taking it away
SeraphimGoddess is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 18:35   #12
Quote:
marija.z kaže: Pogledaj post
Odlično za tebe. Ja i dalje ostajem pri svome da je takav pravilnik o dotičnom slučaju. Ja nigdje ne navodim da on ne može ostvarit pravo na obvezno osiguranje po drugom osnovu. Odgovor na konkretnu situaciju nikakvo otpisivanje.

Rekla si mu da gubi pravo na zdravstveno osiguranje. Kako je to čovjek trebao shvatiti?



Отправлено с моего iPhone используя Tapatalk Pro
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 14:16   #13
Ovo su baš gluposti našeg zdravstvenog sustava uz već opjevanu papirologiju do bola.
Jack-Daniels is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:59.