Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.04.2012., 14:45   #1
Opel Corsa 1.2 - velika potrošnja?

Pozdrav svima!

Prije par dana sam kupio novu Opel Corsu 1.2 Twinport 63kW/85KS (benzin). Sve lijepo, krasno kako bi i trebalo biti s novim automobilom međutim nakon nekih 120ak prijeđenih kilometara prosječna potrošnja mi je 8.7 l/100 km.
E sad, jel to moguće da ostane tako velika ili je stvar nerazrađenog motora ili neznam što. Skoro 9 litara je po meni PREVIŠE za obicni gradski auto.
I da, od tih 120ak km je više od pola bila van-gradska voznja.

Molim komentar ako netko ima slicnog iskustva ili znate u cemu je "problem".
Hvala!
Lokemon is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2012., 14:55   #2
To ti je normalno za taj auto..

Pa nisi valjda očekivao da će ti trošiti po onom što piše u papirima!?

Cura mi vozi Corsu B 1.0 12v i potrošnja se kreće u rasponu od 6 do 11 litara, ovisno o udjelu gradske vožnje..
Henry Miller is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2012., 14:59   #3
Prosjecna po papirima je 5.5l. OK, nisam to ni ocekivao, ali nekih 6.5-7 jesam
Lokemon is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2012., 15:07   #4
Novi auto, nerazrađen (prešao si 120 km tek, što hoćeš?!), ne znaš voziti, apsolutni naivac ako očekuješ i vjeruješ u brojke koje objavljuje proizvođač, jednaki naivac ukoliko se ne raspitaš po raznim forumima i testovima pa provjeriš kakvi su dojmovi o autu kojeg kupuješ.... možemo nabrajati do sutra.
No, prvo i osnovno je da je auto potpuno nov...


btw... ovo je već 3-4 tema na račun potrošnje od jutros
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2012., 15:17   #5
Quote:
STINGer kaže: Pogledaj post
...
btw... ovo je već 3-4 tema na račun potrošnje od jutros
Skupi je benzin, ne?
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2012., 15:17   #6
Jbte pa zato i pitam ovdje jeli zato sto je novi ili sta! Uostalom ko je rekao da vjerujem papirima? Razlika u vecoj potrosnji je 70%. Zato i postoje forumi a ti ako ne zelis nemoj odgovarati na post. Smiri dozivljaje decko.
Lokemon is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2012., 15:22   #7
Smanjiti će se potrošnja kada se razradi, ali ne nešto puno, max 1 litru.

Premda se radi o Corsi, to nije tako malen i lagan auto, masa čini svoje, pogotovo u gradu..

A ovaj tvoj prosjek, jel to prosjek od samog početka, od prvog kilometra ili dnevni prosjek ili kako komp funkcionira kod Corse?

Ako je od prvog kilometra, onda je mogao prosjek biti i veći jer je bilo jako puno hladnih startova i kratkih relacija tipa tvornica-skladište-lagermax-autokuća....
Henry Miller is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2012., 15:24   #8
pa da to je ukupni prosjek za prijeđenih tih 120ak km. Mada trenutno ima tendenciju pada. Nakon prvih 50ak km je bilo 9l, sad je na 8.7l tako da vjerujem da ce pasti jos samo je pitanje donje granice.
I da, u pravu si sto se tice kratkih relacija i hladnih starteva
Lokemon is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2012., 15:25   #9
pa da to je ukupni prosjek za prijeđenih tih 120ak km. Mada trenutno ima tendenciju pada. Nakon prvih 50ak km je bilo 9l, sad je na 8.7l tako da vjerujem da ce pasti jos samo je pitanje donje granice.
I da, u pravu si sto se tice kratkih relacija i hladnih starteva
Lokemon is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2012., 15:28   #10
Quote:
Lokemon kaže: Pogledaj post
Jbte pa zato i pitam ovdje jeli zato sto je novi ili sta! Uostalom ko je rekao da vjerujem papirima? Razlika u vecoj potrosnji je 70%. Zato i postoje forumi a ti ako ne zelis nemoj odgovarati na post. Smiri dozivljaje decko.
Bolje ti napiši koliko si se brzo vozio van grada? špranjio da vidiš koliko ide po autoputu ili lagano 120? to je ogromna razlika..
Panj_u_šumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2012., 15:29   #11
trebalo bi se to stabilizirati oko ili ispod 8, toliko je frend imao u astri classic sa slicnim motorom i laganom nogom. sto je po meni opet puno, ali sta ces...

jbg, treba kupovati dizelase.
.shorty. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2012., 15:37   #12
Quote:
Lokemon kaže: Pogledaj post
Jbte pa zato i pitam ovdje jeli zato sto je novi ili sta! Uostalom ko je rekao da vjerujem papirima? Razlika u vecoj potrosnji je 70%. Zato i postoje forumi a ti ako ne zelis nemoj odgovarati na post. Smiri dozivljaje decko.
Nakon 120km dolaziš na forum dramiti da ti auto troši puno?! Tko bi tu trebao smanjiti doživljaj?

Ajmo ovako... ajde ti lijepo razradi autić, bar jedno 4-5 tisuća km, pa onda dođi na forum pitati ako ti i tada bude puno trošio.

Za potrošnje prije razrade je puno bolje otići direktno na domaći Opelov forum

http://www.opelclub.hr/forum/
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2012., 16:22   #13
To vam je sve radi pizdarija koje se i inače (i po ovom forumu) pišu o potrošnji. Sunce Bogovo ima ih kojima kompakt sa 1.6 benzincem troši 5,2 litre na 120 km/h. Danas se vraćam iz Karlovca i moje dizlo na istih tih 120 troši 6 litara. Prije neki dan, kad je bila ona kišurina, oko ponoći mi TSi popije 9 litara. Sasvim mirne, penzionerske vožnje. Al svaki semafor - crveni. Taman dođem do njega - stani i čekaj lijepo.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2012., 16:34   #14
Ja mislim da su tome krivi akedemici koji se voze relacijom turopolje - garešnica 82kmh u petoj brzini, zatvorenih prozora i ugasene klime , BC im pokaze 5l (tolko im bude i prosjek te voznje) i onda u stilu onog grka , kak se zove kaj je pao u bure puno vode pa je uzviknuo Aha! , slabodobitno masu s tih 5l.
I onda se ekipa boji priznat da njihov auto trosi duplo
i onda se na forum pisu trenutni potrosnje gorenavedenih 85kmh u petoj po ravnoj cesti, 25 stupnjeva prazan auto

Moj auto trosi.9 - 10 litara. Plina . Kombinirane voznje. Da je cista gradska , bilo bi to ocito i vise. Sta ocekivati za mali atmosferac star desetak godina ? Da trosi 3 litre?Kako?Čega?

a najvise od svega me zivciraju ljudi koji kupe novi auto , da im se dizel ne isplati im kaze Joža u firmi, joža inace vozi onog vilicara u firmi pa ga svi slusaju , i onda kukaju kak im auto trosi 9 litara benzina.A onda vjeruj prospektima i Joži viličaru.

edit:arhimed je onaj grk
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2012., 17:02   #15
Moj 1.6 trosi 11 po zgu, a frend je jednom pricao za bravo hgt 2.0 20v 5 cilindri da mu trosi po zgu 9 litri, a u prospektu 13.9 pise. To vam je to.

Autoru teme, pričekaj malo dok ne razradis motor, bude palo, no ne previse mozda za 1 litru. To je zeznut motor koji voli popit , ako nisi pazljiv i neznas vozit. Citaj mijenjat na vrijeme, dozirat gas i ostalo.
Mairon is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2012., 17:14   #16
da ima glasanje, ja bi glasao da nešto ne štima
valjda čista gradska vožnja ili se vozi u visokim okretajima

naime sopstvenim sam rukama i vlastitim vozačkim sposobnostima odvezao prvih 30tis km na Corsi 1.2 i potrošnja nikad nije prelazila 8 osim isključivo gradske vožnje

nalij pun tank i odi negdje na, štajaznam, izlet il šoping i odvezi 100-200km normalne kombinirane vožnje, nalij ponovo do vrha i korištenjem kalkulatora izračunaj si točnu potrošnju pa'š se smirit.


P.S. da se zna, navedena Corsa nije bila moja. Odličan je autić, al imam imiđ i ne želim da se susjedi naslađuju. Nek gamad crkne od zavisti.
Vukodlak Aleksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2012., 17:41   #17
Ma 90% tih svemirskih potrosnji je dobiveno ili momentalnim skicanjem na poluispravan i neumjeren boardcomp dok pokazuje trenutnu potrosnju na nizbrdici ili odokativnim "kolko pređe sa 35 kn" metodama.

Nitko od tih bisera nije odvozio postenih 1000km voznje s bar 100 km u gradu i biljezio koliko je goriva ulio do vrha rezervara pa na kraju sve stavio na papir. A i da je, bacio bi papir u smece i vikao o prosjeku na pokvarenom boardcompu.

Na temu, pitanje je uberglupo jer:
- 120 km je apsolutno premalo za bilo kakav zakljucak o potrosnji
- nije nista cudno da boardcomp laze i za vise od pola litre
- s obzirom da se prosjek smanjuje pitaj Boga di i kako je auto radio prve kilometre. Mozda je dvadeset minuta - pola sata stajao upaljen na mjestu.
- ta potrosnja za taj motor nije nemoguca. Nije potrebna ni ne znam koliko teska noga na gasu.
- naravno da motor koji se nije razradio trosi i litru vise od normalnog
mrachni hajduk! is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2012., 17:42   #18
bok droccA

vaskrsnuo ti opet, ha?
__________________
Life is pleasant. Death is peaceful. It's the transition that's troublesome.
H-K is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:29.