Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2013., 22:18   #101
hvala

Hvala na odgovoru Gingerina!
dado 25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2013., 01:16   #102
Nema na čemu!
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2013., 21:46   #103
LEGALIZACIJA
Dali je dovoljno samo predati zahtjev za legalizaciju objekta pa se onda može naknadno nadopunjavati spis , jer su svakako svi arhitekti i geodeti zauzeti narednih 6 mjeseci ,u konačnici predaš zahtjev i čekaš na red 3 godine . vaša mišljenja molim
robberta is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2013., 11:58   #104
zamolio bi za preporuku nekog geodeta i projektanta na velikogorickom podrucju..

i zanima me kako se vrte cijene geodeta i projektanta da se znam ravnat sto bi bilo povoljno a sto skupo? znam da geodeti traze oko 3000kn, a projektanti oko 40kn po m2. jeli to tocno i dali se moze naci netko tko radi povoljnije?
Štef Deverić is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2013., 14:37   #105
Quote:
robberta kaže: Pogledaj post
LEGALIZACIJA
Dali je dovoljno samo predati zahtjev za legalizaciju objekta pa se onda može naknadno nadopunjavati spis , jer su svakako svi arhitekti i geodeti zauzeti narednih 6 mjeseci ,u konačnici predaš zahtjev i čekaš na red 3 godine . vaša mišljenja molim
Otkud ti ta informacija o zauzetosti?? Meni su jučer bili iz dva ureda na objektu i jedan se javio sa ponudom 12 sati nakon upita mailom.Rokovi za izradu dokumentacije su im do 30 dana od uplate kapare.
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2013., 20:06   #106
NISAM MISLIO NA GEODETE I ARHITEKTE NEKO NA UPRAVNI ODJEL ZA GRADITELJSTVO GRADA TAMO GDJE SE PREDAJU SVI PAPIRI ZA LEGALIZACIJU , PREDATI SAMO ZAHTJEV ,GRUNTOVNI..KATASTARSKI PLAN I DALJE SKUPLJAŠ PAPIRE GLAVNO DA SI PODNIO ZAHTJEV
Quote:
zh1 kaže: Pogledaj post
Otkud ti ta informacija o zauzetosti?? Meni su jučer bili iz dva ureda na objektu i jedan se javio sa ponudom 12 sati nakon upita mailom.Rokovi za izradu dokumentacije su im do 30 dana od uplate kapare.
robberta is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 21:16   #107
Quote:
Štef Deverić kaže: Pogledaj post
zamolio bi za preporuku nekog geodeta i projektanta na velikogorickom podrucju..

i zanima me kako se vrte cijene geodeta i projektanta da se znam ravnat sto bi bilo povoljno a sto skupo? znam da geodeti traze oko 3000kn, a projektanti oko 40kn po m2. jeli to tocno i dali se moze naci netko tko radi povoljnije?
Nama ti je geodet napravio za 2500 kn, a projektant za 3€/m2, s tim da se gleda veličina objekta manji objekti 5€/m2, veći iznad 150 m2 (nemoj me držati za riječ da je to granica) 3€/m2. Mogu ti poslati broj u PM.
multimedia is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 14:01   #108
molim pomoć,

kuća je sagrađena 1980g.
u katastarskom izvatku na jednoj čestici zavedeno je: kuća, dvorište, pašnjak.
u z.k. uložku na toj istoj česitici također je zavedeno: kuća, dvorište pašnjak.
a na geoportalu je ucrtana kuća (isšrafirani kvadratić).
da li je ta kuća legalizirana ili je potrebna legalizacija ili neki drugi postupak?
da napomenem, ta kuća je 2001. stavljena pod hipoteku za kredit, koji se još uvijek otplačuje.

isto i za gospodarsku zgradu koja je na susjednoj čestici, isti podaci u katastru, gruntovnici i geoportalu kao i za kuću, samo se ovdje radi o gosp. zgradi.
ona nije pod hipotekom.

hvala na odgovoru i pomoći!
ambasada is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2013., 17:43   #109
Quote:
ambasada kaže: Pogledaj post
molim pomoć,

kuća je sagrađena 1980g.
u katastarskom izvatku na jednoj čestici zavedeno je: kuća, dvorište, pašnjak.
u z.k. uložku na toj istoj česitici također je zavedeno: kuća, dvorište pašnjak.
a na geoportalu je ucrtana kuća (isšrafirani kvadratić).
da li je ta kuća legalizirana ili je potrebna legalizacija ili neki drugi postupak?
da napomenem, ta kuća je 2001. stavljena pod hipoteku za kredit, koji se još uvijek otplačuje.

isto i za gospodarsku zgradu koja je na susjednoj čestici, isti podaci u katastru, gruntovnici i geoportalu kao i za kuću, samo se ovdje radi o gosp. zgradi.
ona nije pod hipotekom.

hvala na odgovoru i pomoći!
ljudi, ajde shvatite da nije bitno što je upisano u katastru i gruntovnici nego je bitno jel imate dozvolu ili nemate (zanemarimo trenutno one prije '68 godine)
ako imate i u dozvoli je opisan objekt (ili u nacrtima na koje se dozvola poziva) onakav kakav je sada na terenu, onda ste legalni, ako je promijenjeno nešto u odnosu na dozvolu onda ste nelegalni i slijedi legalizacija

u katastar i u gruntovnicu su se tijekom godina upisivali objekti i sa i bez dozvole. jedino ako u gruntovnici piše da je pri upisu priložena dozvola ili neki drugi akt urbanizma i ako nakon upisa nije ništa mjenjano na kući, onda ste legalni. ako i piše da je priložen akt a u međuvremenu su nastale promjene, opet ste nelegalni
bager666999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2013., 09:42   #110
Iman kuću od 110 m2 i iman građevinsku dozvolu za kuću dimenzija 10 x 10 (100 m2), koliko bi otprilike došla koštat legalizacija? Kuća nije ucrtana ni etažirana, ali ima dozvolu, koje su posljedice ako ne legaliziran tih 10 m2?
mika52 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2013., 10:59   #111
Quote:
mika52 kaže: Pogledaj post
Iman kuću od 110 m2 i iman građevinsku dozvolu za kuću dimenzija 10 x 10 (100 m2), koliko bi otprilike došla koštat legalizacija? Kuća nije ucrtana ni etažirana, ali ima dozvolu, koje su posljedice ako ne legaliziran tih 10 m2?
treba vidjeti od kuda ta razlika od 10 m2
geodetski elaborat 2000-2500 kn + PDV


Posljedice nelegalizacije?
Cijela kuća je nelegalna i ne može se upisati u katastar i gruntovnicu.
Zakon kaže rušenje, znamo da to nebu bilo tako, ali što će biti, to niko ne zna
bager666999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2013., 12:05   #112
Quote:
bager666999 kaže: Pogledaj post
treba vidjeti od kuda ta razlika od 10 m2
geodetski elaborat 2000-2500 kn + PDV


Posljedice nelegalizacije?
Cijela kuća je nelegalna i ne može se upisati u katastar i gruntovnicu.
Zakon kaže rušenje, znamo da to nebu bilo tako, ali što će biti, to niko ne zna
Kuća je napravljena prije 30 godina s građevinskom dozvolom, da li to znači da je nelegalna jer nije ucrtana, a ima dozvolu. 10 m2 je došlo više jer je je proširena za 10 m2

Koliko dođe ucrtavanje u katastar i gruntovnicu za tu moju situaciju?
mika52 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2013., 17:31   #113
Quote:
mika52 kaže: Pogledaj post
Kuća je napravljena prije 30 godina s građevinskom dozvolom, da li to znači da je nelegalna jer nije ucrtana, a ima dozvolu. 10 m2 je došlo više jer je je proširena za 10 m2

Koliko dođe ucrtavanje u katastar i gruntovnicu za tu moju situaciju?
nije nelegalna zato što nije ucrtana nego zato što je dodano 10 m2

upis u katastar i gruntovnicu po cjeniku 4640+25%pdv ali tek nakon legalizacije
bager666999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2013., 19:24   #114
upis u katastar 4640+PDV?

od čega se sastiji od cijena, šta košta toliko?

Da li ta cijena sadrži i izradu geo elaborata ili odakle ta cifra sad?

Inače, zar se kuća ne može upisati i samo na temelju građevinske dozvole i pripadajućeg nacrta (slučaj od mika52)

odakle oni znaju da ima viška kvadrata u stvarnosti? To će netko doći mjeriti ili?

Naime pitam, jer je nedavno kod mene u mjestu vršena katastarska izmjera. Kad su sve izmjerili i avionski snimili, poslali su svima avio snimke i označili za koje objekte im moramo dostaviti papire jer stanje na avio snimci ne slaže se s katastrom. Tako im je škvadra počela donositi građevinske dozvole (bez nacrta, jer većina ih nema ni nacrte, samo građ dozvolu) a oni su rekli (dakle ta firma koja je radila izmjeru) da odu u arhiv po kopiju nacrta i sve skupa odnesu na katastar na upis. E sad ako je tako i to prođe tako, kako je to moguće. Dakle ekipa će nositi u katastar građevinsku i nacrt, a nitko neće ulaziti u stvarnu situaciju na terenu? Jer na 99,9% ima bar pola kvadrata nelegalno dograđeno. Tko je ikad za neku nadogradnju vadio dozvolu? Em je koštalo više nek sami radovi, em dok bi to naša vrla birokracija odradila zahtjev prođe pola desetljeća

Naravno, tamo za x godina, kad ta firma obradi podatke od ove katastarske izmjere, dostavit će podatke iz stvarnosti, i ovi u katastru će skužiti da je neki objekt nelegalno dograđen....ali ostaje činjenica da je u naravi nelegalan objekt legalno upisan u katastar.
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2013., 21:18   #115
Edgare, da to je cijena elaborata za upis kuće u katastar i zemljišnu knjigu. To je cijena prema prijedlogu cjenika geodetskih usluga Hrvatske komore ovlaštenih inženjera geodezije. Taj cjenik "nije prošao" više instance pa ga se ne mora gledati. Inače su te cijene trebale biti u korelaciji s više drugih promjena u našem poslu koje su za sad odgođene, pa i nema razloga primjene tog cjenika. Općenito se upisi naplaćuju od 3000 do 5000kn s PDV-om ovisno o svemu i svačemu, pa je zato i vrlo teško donijeti jedan takav "univerzalni" cjenik.

Što se tiče građevinske i nacrta, ne razumijem što ti nije jasno? Ako taj nacrt kojeg će dostaviti pri izradi elaborata neće odgovarati mjerama koje su oni izmjerili na terenu, tu zgradu će svrstati u sloj "nelegalno" (pojednostavio sam malo, ali nebitno - iskreno nisam čuo za slučaj da su igdje tražili nacrte, već samo dozvole, koje same po sebi dosta ljudi nema) i ta zgrada neće biti prikazana na kat. planu, iako je izmjerena. Ti svi ljudi koji imaju nelegalne kvadrate imaju sad priliku iste legalizirati.

Kuća se ne može upisati u katastar i zemljišnu knjigu bez geodetskoj elaborata, ne znam odakle su neki dobili takvu ideju, ali je propisano što takav elaborat mora imati i još k tome svaki katastar ima svoja neka pravila.
Fitz is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2013., 21:38   #116
ma ja ti već imam kpl. geo elaborat, (rađen po Zakonu iz 2011). U fazi sam legalizacije, kaznu sam već platio, sad čekam ostalo.

Koliko će mene koštati upis u katastar i gruntovnicu, kad dobijem rješenje o izvedenom stanju (imam 3 objekta na čestici)
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2013., 21:45   #117
Taj geodetski elaborat prema 1. ZPNIZ-u ti služi za upis u katastar i z.k.. Kad dobiješ Rješenje o izvedenom stanju trebaš otići u katastar na urudžbeni i zatražiti provedbu geodetskog elaborata/prijavnog lista koji je tamo na čekanju i za to ti treba 70kn biljega.

Ukoliko je u tvom mjestu u tijeku nova izmjera, nemoj nikako zaboravit njima tamo isto odnijeti Rješenje o izvedenom stanju, kako ne bi došlo do greške.
Fitz is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2013., 22:20   #118
ma malo ti komplicirana ta situacija kod mene. Dakle u fazi sam legalizacije. Imam taj geoelaborat. Njime su definirane i stvarne granice čestica (imam 2 čeatice) sa susjedima (razlikuje se od onoga sada u katastru).
Pa je u tijeku ta katastarska izmjera. Tu smo imali mogućnost, a ja je iskoristio da mi za 400kn spoje te dvije čestice u jednuo. Označio sam zemljište sa susjedom po stavrnom stanju (kak je i u mom elaboratu) i ovi to snimili iz aviona.

Problem je da se na aviosnimci lijepo vidi kak sam ja to označio, ali su oni crte zemljišta povukli po svome: Mislim skoro sve je ok, do jednog ugla čestice kojeg su izvukli više na susjedov grunt. Kad sam im se žalio - hladnokrvno su rekli - pa kaj, dobivate više?!?! Ali mislim. ja neću više, hoću onak kak je

I šta sad, ja sad predam taj svoj geoelaborat, s novim granicama čestica (da, tu su još dvije čestice), i mislim super, sve sam riješio, onda ovi nakon xy godina predaju svoja mjerenja, iz moje dvije čeatice nastaje jedna ali pak s novim granicama zemljišta...(za onaj dio kaj su krivo povukli na aviosnimci.

tko je tu lud? i kak će ta priča završiti?
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2013., 14:07   #119
Pa kakve budaletine rade te nove izmjere. Zamisli takvog odgovora. Sve je to krivica određene skupine "jakih igrača", ali evo i njih polako stiže kazna za takvo ponašanje.
Ja bi se na tvom mjestu obavezno žalio i inzistirao, obavezno pismeno i na sve načine, da ti poprave tu među prema stvarnom stanju, oni to moraju, to im je zadaća i nema tu "mogli bi malo fušariti", jer mi kao ovlašteni geodetski izvoditelji kasnije više ne možemo tu među ispraviti.

Što se tvog geoelaborata tiče, on ne služi provođenju međa u katastru, tj. njime se međe neće ispraviti na katastarskom planu, ali će geodetski izvoditelj u budućnosti ako bude kakvih problema moći zatražiti skicu izmjere tog elaborata, kao i koordinate točaka i u tom slučaju taj elaborat ima prednost pred katastarskim planom. Tim elaboratom će ti se samo upisati kuća u katastar i z.k. i to na staru izmjeru. Zato je jako važno da inzistiraš na popravljanju međe na novoj izmjeri i da im dostaviš Rješenje o izvedenom stanju kako bi ti upisali objekte u novoj izmjeri. Jednom kad nova izmjera stupi na snagu, stara se stavlja izvan snage i nitko je više neće konzultirati. Zapravo je tvoj jedan od rijetkih slučajeva u kojem je novi "geodetski snimak" bolje rješenje od klasičnog elaborata.
Fitz is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2013., 18:27   #120
Lightbulb

Quote:
robberta kaže: Pogledaj post
LEGALIZACIJA
...svi arhitekti i geodeti zauzeti narednih 6 mjeseci...

Slobodno mi se javi na PM i dat ću ti reference nekoliko arhitekata koji provjereno kvalitetno rade ključ-u-ruke već od 3€/m2 (uključuje sve osim geodeta - znači i statiku koju mnogi "zaborave" spomenuti pa je kasnije dodatni trošak) i siguran sam da imaju kapaciteta i najveće objekte unutar 30 dana odraditi

DISCLAIMER: Ja nisam arhitekt, građevinar niti geodeta, niti imam firmu koja se istim bavi


A eto usput i jedna napomena budućim "naivnim" vlasnicima:
Mnogi geodeti i ini sada rade legalizacije i pri tome kradu svoje klijente - prvo time što posao ne znaju kako spada pa imaju propuste koji kasnije klijente košta nove dokumentacije i postupaka, a drugo prešućivanjem određenih informacija koje bi klijentu riješile dva posla odjednom

Primjer prvog: Kod susjeda je došao arhitekt koji će raditi legalizaciju i nije mu jasno što mu je sve geodeta napričao i što nije. Nakon toga obavljaju telefonski poziv preko speakera (da svi čuju) i ispostavlja se da taj geodeta pola mulja (čitaj ispod), a pola nema blage propise ) što se od njega niti ne očekuje, ali puni glavu susjedu). Problem uz to je što geodeta dijeli letke kako obavlja kompletnu legalizaciju i obratite se s povjerenjem (a potpis dipl.ing.geod.)...

Primjer potonjeg: Susjed ima kučerinu i dvije manje parcele. Za legalizaciju ne gledaju GUP i prolazi mu izgrađenost iznad dozvoljenog. Sada mu ovaj nudi geodetski posao nad parcelama posebno za legalizaciju, a ne veli da će kasnije morati ponovno raditi geodetske radnje kako bi spojio te parcele i ušao unutar dozvoljenog od GUP-a (što se za nešto traži, ali nisam dovoljno pozorno slušao). Zbog toga bi mu ovaj kasnije još jednom radio to što ovaj može sada rješiti ako spoji te parcele prije legalizacije.

Zadnje uređivanje morrak : 09.02.2013. at 18:37.
morrak is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:58.