Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.05.2017., 14:10   #21
Quote:
c.c. kaže: Pogledaj post
Što se tiče varanja u vezama, uvazeno misljenje je da frendici treba reci da je decko vara ako se nesto sazna. A što bi ucinili u obrnutoj situaciji, da vasa frendica vara decka i vi to znate, bi li njemu rekle? Ja sam imala takvu situaciju. Buduci da mi je ona bila bas frendica, a on tek poznanik sa zajednickih druzenja, nisam nista rekla. Ali onda kad je saznao nije zamrzio samo nju, nego nas obje blokirao sa svih mreža
Nisam bila u takvoj situaciji ali mislim da mu ne bih rekla. Ako njega znam površno i samo preko nje, ne bih se petljala. Al pošto ne odobravam vjerojatno bi njoj svakodnevno kvocala da prestane i riješi stvari i vjerojatno bi se uklonila iz zajedničkih druženja s njima jer ne znam baš dobro sakriti emocije kad mi nešto jako smeta. A ovakve stvari mi spadaju u to... :/
Da znam da tip vara moju dobru frendicu, rekla bi joj.

A za reagiranje, na nasilje uvijek treba reagirati.
__________________
See ya :)
coma black is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 14:16   #22
Što biste napravili da vam bliska osoba, doslovno zaslijepljena bijesom, želi tužiti nekog ni krivog ni dužnog? Apsolutno nema realne osnove i izgubit će na svakom sudu, samo će izmučiti i sebe i nevinog čovjeka. Biste li je podupirali, šutjeli ili pitali "koji ti je kurac"?
Ay Carmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 14:43   #23
Quote:
Ay Carmela kaže: Pogledaj post
Što biste napravili da vam bliska osoba, doslovno zaslijepljena bijesom, želi tužiti nekog ni krivog ni dužnog? Apsolutno nema realne osnove i izgubit će na svakom sudu, samo će izmučiti i sebe i nevinog čovjeka. Biste li je podupirali, šutjeli ili pitali "koji ti je kurac"?
Ovo zadnje.
petrunjela84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 16:52   #24
Quote:
Ay Carmela kaže: Pogledaj post
Što biste napravili da vam bliska osoba, doslovno zaslijepljena bijesom, želi tužiti nekog ni krivog ni dužnog? Apsolutno nema realne osnove i izgubit će na svakom sudu, samo će izmučiti i sebe i nevinog čovjeka. Biste li je podupirali, šutjeli ili pitali "koji ti je kurac"?
Porazgovarala s njom i rekla joj sto mislim. I nadala se da ce se urazumiti.
Pod pretpostavkom da je uopce otvorena za razgovor.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 22:02   #25
Veli frendica uznemirno, da je danas vidjela neku glupaču kako udara po guzici malu curicu od tri godine tam' na staroj cesti za Karlovac, kraj nekoga malog Konzuma.
Dijete je bilo oko auta dok je plavuša slagala stvari iz dućana, na praznom parkiralištu.
Malena, sitnička curica je stajala uz mamin auto i nasmijala se slatko frendici no valjda nije odmah, isti tren dotrčala do mame. Plavuša je podigla, živčano, tu mrvicu pa je pred svima udarila i skoro bacila u auto sjedalicu. Onako grubo. Najgore je kaže frendica, što se curica rasplakala i posramila.
Stavila je ručicu na lice. Posramila je roksača svoje malo dijete pred svima. Pita me jel trebala reagirati.
Kaj reći ? Trebala je nju zviznuti daskom po debeloj, frustriranoj guzici.

Časna riječ... nisam frendici ništa ružno komentirala ali takva roksača zaslužuje da se nju tako nalupa i osramoti. Pred svima. Ne zamjerite. Tko zna kako tuče i zlostavlja dijete doma.
Evo reagirala bih, izašla van i svašta rekla a raspitala bih se i za adresu dotične nemajke pa joj poslala socijalce. Bukva bezosjećajna frustrirana !

Zadnje uređivanje pozitivax : 27.05.2017. at 22:23.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 10:50   #26
Za udarac po guzi ti bi zvala socijalnu sluzbu? Ja ne bi.
Gzena is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 14:38   #27
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
Za udarac po guzi ti bi zvala socijalnu sluzbu? Ja ne bi.
baš. Nije da je uzela baseball palicu i nalemala malu da se nije mogla dić s poda
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 15:22   #28
Nisi ni vidjela nego ti se prepričalo,i ti bi zvala socijalnu službu?Za "po guzi"?

I odmah je žena roksa,je li,a ni blizu nisi bila.
Dammy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 18:16   #29
Quote:
Dammy kaže: Pogledaj post
Nisi ni vidjela nego ti se prepričalo,i ti bi zvala socijalnu službu?Za "po guzi"?

I odmah je žena roksa,je li,a ni blizu nisi bila.

Naravno da je roksa. Svatko tko tako ne misli, neka iskusi kako njega osoba 80 kila teža, pred ljudima nalupa po guzici, frustrirano digne u zrak i baci svom snagom na sjedalo auta. Onda me zanima koja se to žena ne bi osjećala poniženo.
Dajte najte.
No vjerojatnije je da sam pod dojmom onoga ubojstva djeteta pa sam ipak malo pretjerala u doživljaju frendičine priče.

Zadnje uređivanje pozitivax : 28.05.2017. at 18:45.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 20:57   #30
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Svatko tko tako ne misli, neka iskusi kako njega osoba 80 kila teža, pred ljudima nalupa po guzici, frustrirano digne u zrak i baci svom snagom na sjedalo auta.
Da se to ijednoj od nas desi, bile bi zgranute jer nitko nije reagirao, ali djeca nisu osobe nego više domaće životinje pa nema veze.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 21:29   #31
Nitko nije rekao da je zena postupila kako treba, ali instant zazivanje socijalne sluzbe mi je pretjerano.

Reakcija je i verbalno ponizenje te zene, pa je ipak izostalo. Rigati vatru s druge strane slusalice, to je bolje.

A koliko tek placece djece vidimo na svakodnevnoj bazi. Policiju pozvati svim tim roditeljima.
Gzena is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 21:34   #32
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
A koliko tek placece djece vidimo na svakodnevnoj bazi. Policiju pozvati svim tim roditeljima.
Ne vidiš razliku između toga da se rasplačeš i toga da te muž udari i baci u auto?

Edit: ruku na srce, ne mislim da bi od zvanja ikoga bilo ikakve koristi, ali bilo bi lijepo kada bi poziv rezultirao time da netko nekoliko puta navrati i popriča s glupačom o ljubavi i samokontroli.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 21:45   #33
Da vidim odraslu zenu koja vristi i place dok ju muz vodi za ruku, mislila bih da ju je oteo.
Poanta mog upisa je da ne sudimo tako lako situacije za koje ne znamo sto im je prethodilo i kojima nismo nazocili.
Gzena is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 22:15   #34
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
Poanta mog upisa je da ne sudimo tako lako situacije za koje ne znamo sto im je prethodilo i kojima nismo nazocili.
Upravo to.
Da svjedočim osobno,bi,reagirala bi.Na pljesku po guzi ne,ali na udaranja,navlačenja i grubost bi sigurno.
Dammy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 00:04   #35
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
Da vidim odraslu zenu koja vristi i place dok ju muz vodi za ruku, mislila bih da ju je oteo.
Da, mnoge situacije koje su u dječjoj dobi normalne ne mogu se identično promatrati kad su u pitanju odrasli.

Moja starija kći je negdje nakon prvog rođendana pa sve dok nije navršila godinu i pol, imala napadaje histeričnog plača svaki put kad smo napuštale park. Ono, suze, urlanje, vrištanje, otimanje... Par puta sam ozbiljno mislila da će mi netko od prolaznika pozvati policiju i da ću nasred ulice morati dokazivati da je dijete stvarno moje. A ponekad sam bila toliko umorna od tih scena da sam je vodila u bliži park, iako je bio manji i bezvezniji, ali znala sam da će taj vrišteći put do kuće trajati kraće, nego da idemo u ljepši i veći park, ali mrvicu udaljeniji.
zelena truba is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 00:11   #36
ajme alexis, koji debil je taj bivsi od ex frendice.
nadam se da ti nisu ostale traume. jeboga pas glupog nasmrkanog.


imam jedan par u drustvu... u vezi su bili ca 7 godina i onda su se vjencali... djeca mala..
i kada im dodjem na kavu jednom u 2 mjeseca.. i oboje su doma jel.
onda ona krene sa- ''i onda ti moj muz ode svako jutro prvo na kavu''....
onda on krene sa: ''i moja zena ne moze shvatiti da je izlazim, vec da idem na kavu''
itd.
vade svoj zmazani ves.

a ja kao ping pong... gledam nju..gledam njega...
okrecem na salu da se ne bih uplela direktno...
ali i dalje mislim da su muz i zena najveci 'cigani' ikad.
mari_2011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 10:11   #37
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Ne vidiš razliku između toga da se rasplačeš i toga da te muž udari i baci u auto?

Edit: ruku na srce, ne mislim da bi od zvanja ikoga bilo ikakve koristi, ali bilo bi lijepo kada bi poziv rezultirao time da netko nekoliko puta navrati i popriča s glupačom o ljubavi i samokontroli.
Ajme kad se sjetim koliko sam samo puta reagirala neprimjereno. I na samo i kad je netko vidio. Poslije sam pričala s djecom i bili su svjesni da mama nije uvijek smirena i ne postupa baš baš uvijek by the book. Isto kao oni kad su umorni, nervozni, nešto ih muči, stvari im se događaju brže nego kaj mogu ishendlati....
Posljedica nema. Mislim da je to život.
E sad, sa strane to može izgledati svakako.

Ne znam kako bi reagirala u bilo kojoj situaciji od do sad nabrojanih. Mislim da ovisi o trenutnoj procjeni. Često ispravljam krive drine. A opet, možda i ne procjenim situaciju baš najbolje uvijek.
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 10:58   #38
U srednjoj kad smo se tužili na profesoricu koja je bila mali Hitler i predali peticiju koju su potpisali svi razredi popili smo ukor pred isključenje.

Na faksu kad smo se tužili radi terora pojedinih profesora i prolaznosti koja nije prelazila 1% dobili smo kurac i opomenu.

Par puta smo znali u izlascima reagirati kad bi vidjeli da neki lik maltretira ili urla i prijeti ženskoj.
Uglavnom bi reagirala glupača : Šta vi imate srati mom momku, odjebite.

Kad su mi greškom blokirali račun na više od mjesec dana i još bili tako bezobrazni da mi naplate naknadu za odblokiranje pokucao sam na desetka vrata, od banke, FINE, Banovine i sl. da bi mi na kraju jedna službenica u Gradu iskreno rekla : Te novce nećete vidjeti, ne trebate se truditi.


Na poslu kad je nastala buna zbog teških uvjeta i potplaćenosti jedan dio ljudi je degradiran, jedan dio je spušio otkaz a ostali su novčano kažnjeni.

Pomalo je iluzorno očekivati da tvoja buna na poslu može išta promijeniti, posebice u Splitu.
Gazdu boli kurac, ako nećeš ti raditi ima tko hoće.


Treba se pobuniti i dignuti glas, nadam se da ste vi u svojim borbama imali više uspjeha.
__________________
O moj bože što sam proklet, jučer zgodan danas opet!
partyboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 11:21   #39
Reagirala sam u situaciji kad poslodavac nije 6 mjeseci isplacivao place radnicima pravdajuci se krizom i teskom situacijom u drzavi, a istovremeno je kupovao nove aute, stanove i motore, glumio lokalnog serifa.
Reagirala sam i na situaciju kad je covjek bio nacelnik opcine, a fiktivno bio zaposlen u zupaniji gdje je dobivao placu i putne troskove.
Reagirala sam i u jednom slucaju dugogodisnjeg obiteljskog nasilja.
Isla sam s idejom kako mogu nesto promijeniti. I jesam.
__________________
Mis enteroscas estallan del entusiasmo!
castanea is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 15:34   #40
Učim se polako reagirati na nepravdu prema sebi ili mojoj obitelji.
To je ono u čem sam slaba, ispravljanje nepravdi prema drugima davno sam prerasla.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:11.