Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.03.2017., 15:18   #1
Srpsko narodno vijeće: porast nasilja i diskriminacije nad Srbima u Hrvatskoj

http://hr.n1info.com/a182735/Vijesti...orastu-50.html
Ploča s ustaškim pozdravom "Za dom spremni" u Jasenovcu, antisrpski skupovi na ulicama hrvatskih gradova, negiranje Holokausta i genocida, sve veći broj prijetnji poznatijim Srbima te nikad veći broj izjava i postupaka kojima se diskriminiraju manjine od strane javnih osoba i političara, samo su neke od pojava koje su obilježile prošlu godinu, navodi SNV u pozivnici na konferenciju za medije.

Imam jedno pitanje: kad ćemo mi shvatiti da je rat gotov?
Dokad ćemo se kačiti sa sa cijelim jednim narodom? još 200 godina? 300?

Mislite li da Srbi u Hrvatskoj imaju razloga za brigu ili je to sve napuhano za predsjedničke izbore u Srbiji?
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 15:56   #2
Od fizičkih napada zabilježen je, primjerice, napad na mirovne aktiviste koji su na Trgu bana Jelačića organizirali antiratni skup u kolovozu 2016., od strane antiprosvjednika iz redova veterana i A-HSP-a. Osim aktivista, napadnuti su i novinari i fotoreporteri, srećom, samo verbalno

Kakve veze ima ovo sa Pupovcem i ugroženim Srbima?

Uspjeli su dakle cijelu tu "antifa" scenu poistovjetiti sa Srbima pa su tako i "napadi" na univerzalne mirovne aktiviste za sve i ništa - "napadi" na srpsku manjinu?

U antisrpsko djelovanje su naveli i Orepićevo brisanje lažno prijavljenih Srba u Vukovaru pa i izvještaj SOAe u kojemu se govori o porastu popularnosti nekakvih "četničkih" organizacija ?

A vidimo i kako su potpuno na liniji s raznim Vulinima što se tiče rehabilitacije Stepinca dok ništa nismo čuli o rehabilitaciji Draže?

http://hr.n1info.com/a183331/Vijesti...itira-NDH.html

Kako oni misle da će se nešto promjeniti s ovakvim nastupima i propagandom? Čije simpatije misle pridobiti?

Zadnje uređivanje agentRico : 07.03.2017. at 16:09.
agentRico is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 16:02   #3
Quote:
agentRico kaže: Pogledaj post
Od fizičkih napada zabilježen je, primjerice, napad na mirovne aktiviste koji su na Trgu bana Jelačića organizirali antiratni skup u kolovozu 2016., od strane antiprosvjednika iz redova veterana i A-HSP-a. Osim aktivista, napadnuti su i novinari i fotoreporteri, srećom, samo verbalno

Kakve veze ima ovo sa Pupovcem i ugroženim Srbima?

Uspjeli su dakle cijelu tu "antifa" scenu poistovjetiti sa Srbima pa su tako i "napadi" na univerzalne mirovne aktiviste za sve i ništa - "napadi" na srpsku manjinu?

U antisrpsko djelovanje su naveli i Orepićevo brisanje lažno prijavljenih Srba u Vukovaru pa i izvještaj SOA u kojemu se govori o porastu popularnosti nekakvih "četničkih" organizacija ?

A vidimo i kako su potpuno na liniji s raznim Vulinima što se tiče rehabilitacije Stepinca dok ništa nismo čuli o rehabilitaciji Draže?

http://hr.n1info.com/a183331/Vijesti...itira-NDH.html

Kako oni misle da će se nešto promjeniti s ovakvim nastupima i propagandom? Čije simpatije misle pridobiti?
Moje je osobno mišljenje da Srbija kuha frku izvana tako da ima legitimitet u europskoj uniji trubiti protiv hrvatskih vlasti.

Mada reci na maksimirskoj sjevernoj tribini da si Srbin i dajem ti šanse 2% da ćeš doći doma u jednom komadu
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 16:04   #4
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Moje je osobno mišljenje da Srbija kuha frku izvana tako da ima legitimitet u europskoj uniji trubiti protiv hrvatskih vlasti.

Mada reci na maksimirskoj sjevernoj tribini da si Srbin i dajem ti šanse 2% da ćeš doći doma u jednom komadu
Isto možeš reći i da si iz Splita.
agentRico is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 16:07   #5
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Moje je osobno mišljenje da Srbija kuha frku izvana tako da ima legitimitet u europskoj uniji trubiti protiv hrvatskih vlasti.

Mada reci na maksimirskoj sjevernoj tribini da si Srbin i dajem ti šanse 2% da ćeš doći doma u jednom komadu
Bas me zanima kako bi prosao na marakani da kazes da si hrvat.
MihaOfficial is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 16:08   #6
Quote:
MihaOfficial kaže: Pogledaj post
Bas me zanima kako bi prosao na marakani da kazes da si hrvat.
Stanje u srbiji me ne zanima, za tebe ne znam
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 16:10   #7
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Stanje u srbiji me ne zanima, za tebe ne znam
Nisam siguran zasto bi te ono sto mene zanima uopce trebalo zanimati
MihaOfficial is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 16:12   #8
Ovo što vade pojedine naslove.. kako sad to više ne vrijedi neograničeno pravo na slobodu govora? Niti je moguće da se radi o satiri kad netko kaže "Pupovac četnik" ?

Citiralo i Grmoju gdje kaže u šali da je spreman za dom. .. BUM .. govor mržnje.

Kritike Frljića .. BUM .. govor mržnje.



A i tko je i kada SNV proglasio za nekog moralnog arbitra i neupitnog autoriteta za "historijski revizionizam" ?
agentRico is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 16:24   #9
Ništa od toga nebi bilo da postoji pravodobna reakcija države, osim deklarativne osude svih "totalitarnih režima". Nikoga to ne zanima.

Institucije nisu sposobne procesuirati puno veći kriminal, upravo je obustavljen postupak protiv kirurga zbog zastare koji je svojim nemarom malog Maškarina doživotno osudio na težak invaliditet. Kako onda da očekujemo procesuiranje nekog mulca koji okolo vješa Serbian family tree?!
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 16:27   #10
Plenki osuđuje totalitarizme i osuđuje ustaštvo, ali Za dom spremni i dalje stoji u Jasenovcu
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 16:39   #11
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
http://hr.n1info.com/a182735/Vijesti...orastu-50.html
Ploča s ustaškim pozdravom "Za dom spremni" u Jasenovcu, antisrpski skupovi na ulicama hrvatskih gradova, negiranje Holokausta i genocida, sve veći broj prijetnji poznatijim Srbima te nikad veći broj izjava i postupaka kojima se diskriminiraju manjine od strane javnih osoba i političara, samo su neke od pojava koje su obilježile prošlu godinu, navodi SNV u pozivnici na konferenciju za medije.

Imam jedno pitanje: kad ćemo mi shvatiti da je rat gotov?
Dokad ćemo se kačiti sa sa cijelim jednim narodom? još 200 godina? 300?

Mislite li da Srbi u Hrvatskoj imaju razloga za brigu ili je to sve napuhano za predsjedničke izbore u Srbiji?
Opcenito raste nasilje i netrpeljivost prema manjinama.
Tako da... mislim da imaju razlog za brigu, ali malo sto mogu.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 16:42   #12
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Opcenito raste nasilje i netrpeljivost prema manjinama.
Tako da... mislim da imaju razlog za brigu, ali malo sto mogu.
mogu se razmnožavati, tako da postanu većina.
barem neke vrste manjina.
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 16:43   #13
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Plenki osuđuje totalitarizme i osuđuje ustaštvo, ali Za dom spremni i dalje stoji u Jasenovcu
I što ima veze. Ne stoji nikakav ustaški spomenik, već spomen ploča poginulim pripadnicima hrvatske vojske iz domovinskog rata, a to što im je pozdrav bio ZDS, je sada malo kasno to mijenjati, ili netko ima vremeplov?


I to je za ovo srpsko vijeće rehabilitacija ustaštva? Oznaka HOS-a koja je legalna od njihovog osnutka i nigdje se institucionalno ne povezuje sa ustaštvom.

Mislim, kako podići spomenik braniteljima pripadnicima HOS-a bez tog pozdrava, ajd kako? Što, treba ih obrisati iz povijesti? Posrati se po onome što su žrtvovali i dali u obrani domovine?

Evo, ako netko ima prijedlog kako se sjetiti dečkiju iz HOS-a, podići im spomenik, zahvaliti se za žrtvu a da izbaci ZDS , ja sam za, ako će biti mira.

Pa SDP je podigao više spomenika HOS-u nego iti jedna politička opcija koja je bila na vlasti u RH i nisu mogli izbjeći ZDS.
Creeping Death is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 16:52   #14
Quote:
Creeping Death kaže: Pogledaj post
I što ima veze. Ne stoji nikakav ustaški spomenik, već spomen ploča poginulim pripadnicima hrvatske vojske iz domovinskog rata, a to što im je pozdrav bio ZDS, je sada malo kasno to mijenjati, ili netko ima vremeplov?


I to je za ovo srpsko vijeće rehabilitacija ustaštva? Oznaka HOS-a koja je legalna od njihovog osnutka i nigdje se institucionalno ne povezuje sa ustaštvom.

Mislim, kako podići spomenik braniteljima pripadnicima HOS-a bez tog pozdrava, ajd kako? Što, treba ih obrisati iz povijesti? Posrati se po onome što su žrtvovali i dali u obrani domovine?

Evo, ako netko ima prijedlog kako se sjetiti dečkiju iz HOS-a, podići im spomenik, zahvaliti se za žrtvu a da izbaci ZDS , ja sam za, ako će biti mira.

Pa SDP je podigao više spomenika HOS-u nego iti jedna politička opcija koja je bila na vlasti u RH i nisu mogli izbjeći ZDS.
Napišeš na ploči sve što i sad piše, ali bez grba
Da u srbiji postoji spomenik četnicima gdje piše klat ćemo hrvate to te ne bi smetalo? Pa oni su dali živote za Srbiju, srbija im se zahvaljuje za žrtve, kako da podignu spomenik bez toga

Nazovimo stvari pravim imenom, debela većina hosovaca su simpatizeri ustaštva
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 16:53   #15
Quote:
Creeping Death kaže: Pogledaj post
I što ima veze. Ne stoji nikakav ustaški spomenik, već spomen ploča poginulim pripadnicima hrvatske vojske iz domovinskog rata, a to što im je pozdrav bio ZDS, je sada malo kasno to mijenjati, ili netko ima vremeplov?


I to je za ovo srpsko vijeće rehabilitacija ustaštva? Oznaka HOS-a koja je legalna od njihovog osnutka i nigdje se institucionalno ne povezuje sa ustaštvom.

Mislim, kako podići spomenik braniteljima pripadnicima HOS-a bez tog pozdrava, ajd kako? Što, treba ih obrisati iz povijesti? Posrati se po onome što su žrtvovali i dali u obrani domovine?

Evo, ako netko ima prijedlog kako se sjetiti dečkiju iz HOS-a, podići im spomenik, zahvaliti se za žrtvu a da izbaci ZDS , ja sam za, ako će biti mira.

Pa SDP je podigao više spomenika HOS-u nego iti jedna politička opcija koja je bila na vlasti u RH i nisu mogli izbjeći ZDS.
Sve će se to riješiti kad konačno netko bude rekao; dečki, koristili ste cijelo vrijeme fašistički pozdrav, vrijeme je da se ostavite toga. Jedni u tome nisu vidjeli problem, drugi su radi mira u kući zatvarali očl i tako je vrijeme prolazilo.
Znam da Kolinda neće ništa napraviti, ali netko će nekad morati. Mislim, ne možeš imati pandan Sieg Heilu i očekivati da na to nitko neće reagirati.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 16:58   #16
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Napišeš na ploči sve što i sad piše, ali bez grba
Da u srbiji postoji spomenik četnicima gdje piše klat ćemo hrvate to te ne bi smetalo? Pa oni su dali živote za Srbiju, srbija im se zahvaljuje za žrtve, kako da podignu spomenik bez toga

Nazovimo stvari pravim imenom, 99% hosovca su simpatizeri ustaštva
Pa evo dižu spomenik nekom koji je bjelovar rasturao, reabilitirali su četnički pokret, iz predstavnika institucija srbije (predsjednik), slušali smo o srpskom vukovaru, jedan njihov premijer je spominjao srpski dubrovnik, etc.

Ali njihova stvar, mislim da im puca ona stvar što ja ili netko u hrvatskoj misli o tome.

@Željko, ali zašto bi se dečki sada sramili pozdrava , grba pod kojim su umirali, ratovali, kužiš? jednostavno ispada tada kada je trebalo bili su dobri, kada je trebalo ratovati, umrijet, biti ranjen, a sada ih se pljuje.

To vrijeme kada je trebalo odlučno djelovati i reći, nemojte koristiti ustašku simboliku je prošlo. A ne sjećam se da je ikome smetalo osim agresoru. ne sjećam se da su predstavnici ljevice tada skakali na noge protiv toga. Štoviše mnogi danas istaknuti članovi SDPa su recimo ustaševali. Postoje i snimke
Creeping Death is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 17:01   #17
Quote:
MihaOfficial kaže: Pogledaj post
Bas me zanima kako bi prosao na marakani da kazes da si hrvat.
nije u Srbiji mržnje prema Hrvatima izražena, recimo predsjednik Partizana je Hrvat

http://www.sloboda.hr/predsjednik-pa...eci-domoljubi/
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 17:10   #18
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
; dečki, koristili ste cijelo vrijeme fašistički pozdrav, vrijeme je da se ostavite toga.
teško će se to desiti, jer sjeti se one izreke da je ''nacionalizam posljednje utočište za nikogovića''.

znači uvijek imaš one ljude bez ičega, duhovna pustinja, koji u mržnje traže neki smisao, to im daje razlog postojanja. budi sretan da nisi jedan od njih, nisi ruina, jer imaš kapacitet za ljubav i suosjećanje.
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 17:15   #19
Quote:
Bolji od tebe kaže: Pogledaj post
nije u Srbiji mržnje prema Hrvatima izražena, recimo predsjednik Partizana je Hrvat

http://www.sloboda.hr/predsjednik-pa...eci-domoljubi/
Da, baš.
MihaOfficial is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 17:26   #20
Quote:
Bolji od tebe kaže: Pogledaj post
teško će se to desiti, jer sjeti se one izreke da je ''nacionalizam posljednje utočište za nikogovića''.

znači uvijek imaš one ljude bez ičega, duhovna pustinja, koji u mržnje traže neki smisao, to im daje razlog postojanja. budi sretan da nisi jedan od njih, nisi ruina, jer imaš kapacitet za ljubav i suosjećanje.
al si tepate sve mi neugodno.
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:28.