Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.03.2017., 09:37   #81
Quote:
north wind kaže: Pogledaj post
E vidiš, po meni je ovo zadnje i najozbiljnije i najopasnije, jer "na mladima svijet ostaje", i u pozitivnom i u negativnom smislu. Kakvi budu mladi, takva će biti i budućnost. Ja sam zabrinuta zbog toga što se netrpeljivost i mržnja lako prenose i na mlade generacije.
Stare ustaše odlično odgajaju svoju djecu govoreći im kako fašizma više nema, nevladine udruge se bezveze bore protiv nepostojećeg ustaštva itd.
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 09:48   #82
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
...
UIO je klerofašistička udruga, bar kaj se tiče vodstva. Tu nema nikakve sumnje. Dokazali su to masu puta... Nego, zakaj to tebi smeta? Sramiš li se reći da simpatiziraš, kako ti kažeš ublaženo, krajnje desničare?
Zašto? Zašto se ne ponosiš time?
Zašto bi UIO bila "klerofašistička udruga"? Zato što si to proizvoljno odredili, "definirali" ti, ili još bolje politikanti tipa Peđe Grbina? A te politikante su ta prokazana Markićka i UIO razotkrili u manipulaciji s brojem birača, i već radi toga su pravi heroji demokracije! I jasno da ih svaki normalan čovjek bar radi toga treba cijeniti, a ne prokazivati kao krajnje desničare niti njih, niti ljude koji cijene takve njihove doprinose.

Ako se bez osnova tako olako lijepe etikete, nikad neće biti normalnog dijaloga ni ozračja, niti smirenog političkog procesa. Pogotovo kad se takve etikete lijepe pristojnim, konstruktivnim i čak očito zaslužnim ljudima, samo zato jer ti se ne sviđa njihov svjetonazor.

Štoviše, fascinantno je koliko ih se neutemeljeno napada. Prilikom onog referenduma 2013. izgleda da su mnogi njihovi protivnici postali neuračunjivi kad je riječ o UIO i Markićki. Ono, jednostavno im se priviđaju stvari. Haluciniraju!
Hlebyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 10:45   #83
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Stare ustaše odlično odgajaju svoju djecu govoreći im kako fašizma više nema, nevladine udruge se bezveze bore protiv nepostojećeg ustaštva itd.
kad klinci vide vas ovako tolerantne, intelektualne, slobodoljubive i nadasve otvorene, sasvim je logicno da pobjegnu na skroz drugi kraj spektra
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 13:15   #84
Zanimljiv komentar jednog članka, tj. opažanje, a vezano uz našu temu:

Quote:
Nacistički križ nikad nije bio simbol među Hrvatima, i sam po sebi zato ne pripada ni hrvatskoj praksi u prošlosti, a kamoli u današnjici. Da je bio nacrtan znak “U” na travnjaku, on ništa ne bi značio u svijetu, nego bi imao posve marginalnu i lokalnu poruku. Znak kukastog križa baš zato je dokaz d a ga nisu niti htjele niti opisivale ruke hrvatskih ljudi, nego antihrvata.

Na sličan način, ta neumjesna slikarija (obiteljsko stablo) ima natpis upućen tobože Srbima. Ali, kako je pisano baš na engleskom jeziku, a ne na jeziku nacionalne manjine kojoj se tobože poruka upućuje (na jeziku koji je i najglupljim i najneobrazovanijim Srbima razumljiv), to je također dokaz na isti način da ni taj slučaj nema veze s nagonima Hrvata prema susjedima si Srbima u RH.
http://narod.hr/glas-naroda/isti-rukopis

Zbilja, kako to da je letak opremljen tekstom na engleskom jeziku? Malko čudno?
__________________
Danas nema Drugoga kao izrabljivača koji nas tjera na rad i iskorištava. Danas sami sebe samovoljno izrabljujemo i pritom vjerujemo da se ostvarujemo. Danas se ostvarujemo na smrt. Optimiziramo se na smrt. U tom kontekstu nikakav otpor ni pobuna, nikakva revolucija nisu mogući.
Byung-Chul Han - filozof, kulturni teoretičar
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 14:25   #85
Paradziku metak, a cedomirima abolicija, nema sudjenja nego po kratkom postupku, zivjela Republika i vladavina naroda. Nadam se kako vise nikada nitko nece dobiti metak tek tako, metak kao presuda i kazna. Vidim kako neki dobro znaju sto je republika, dao bih ja njima vrlo rado tip "republike" koji postoje na potezu Afrika-Azija, pa poslije neka se zale, nakon izvrsenja kazne, jer za drugo i nisu, kako dajes tako i dobijes, samo je mali problem, tamo deru i to do 3 i 4 koljena.
donot is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 17:09   #86
Quote:
Creeping Death kaže: Pogledaj post
ma to njihovo oživljavanje NDH nabijem na onu stvar. idioti. nevažan faktor, koji je i riješen.

Ali važan je ovaj moment kada je HOS priključen odnosno integriran u HV. Dakle, bez obzira tko i kako i što je mislio kada ih je osnivao, to ne mijenja na stvari da su bili hrvatski vojnici.

A mnogi nisu ni gledali tada tako, išlo se braniti zemlju od četnika, od agresije, stupalo se dragovoljno, ipak treba uzeti i taj moment samog početaka rata.
Nadalje bilo je tu i psihološkog efekta kojeg je to furanje na ustaštvo imalo na neprijatelja.
Ja ne znam jeli ima koga da nije tada makar malo ustaševao, bilo je tu i pun vrag inata, ti si mi jednom pričao da si isto u ratu furao njemački šljem i kratko vrijeme bio "ustaša" protiv čeda...tako nešto.

Uglavnom radi te žrtve treba se naći način na kojima se i pripadnike HOS-a može dostojanstveno sjećati kao branitelje domovine a ne ih samo pljuvati.

ja bih samo to želio, da se to nekako riješi, uz neki prihvatljiv konsenzus.
jer realno, kada je bilo vrijeme reći to ne valja, nitko, ali nitko se nije bunio i nisu smetali kada se trebalo boriti.

Sada moramo ispravljati krive drine.
Dobro se sjećaš, i ja sam "ustašovao", a na samom startu bio sam žedan srpske krvi za popizdit.

Hosovaca se u svakom slučaju možemo sjećati i bez ZDS. U krajnjoj liniji, nisu se oni valjda svi borili za NDH, a ne za RH. S obzirom na to koliko ih poznajem, ratovali su za ovu državu, a ne za onu koju je njihovo vodstvo htjelo reinkarnirati.

A ako se ja dobro sjećam, tvoj je rođeni brat nastradao od srpskih fašista, ispravi me ako griješim.

Pa ako je tako, bio bi red da se suprotstaviš fašizmu, bez obzira na nacionalni predznak.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 17:30   #87
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Pa ako je tako, bio bi red da se suprotstaviš fašizmu, bez obzira na nacionalni predznak.
ja sam protiv fašizma

je, brat mi je poginuo kao HOS-ovac, stari bio u ZNG.
Djed i pradjed s očeve strane partizani. Obojica preživjeli ali djed ranjen '42 u ruku, i kada god sam ga ja kao klinac pitao od kuda mu ta rana ispod podlaktice on mi rekao da se upucao puškom. A meni nikako nije bilo jasno kako se baš tu mogao upucati lol

I jednom prilikom jedan stari čića, njegov prijatelj mi je rekao da je nastradao u borbi. Primao je on i nekakvu invalidninu za tu ranu...to je ono što je kod nas bitno.

Uglavnom, ne volim nacije i fašiste, ali ne možemo kao komunjare nazivati svakoga fašistom. Pogotovo ne političku desnicu. Jer i ja sam desničar
I užasno sam protiv jugoslavenske ideje, uf što ne volim komuniste radi toga, najviše radi toga.
Creeping Death is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 17:43   #88
Quote:
Creeping Death kaže: Pogledaj post
ja sam protiv fašizma

je, brat mi je poginuo kao HOS-ovac, stari bio u ZNG.
Djed i pradjed s očeve strane partizani. Obojica preživjeli ali djed ranjen '42 u ruku, i kada god sam ga ja kao klinac pitao od kuda mu ta rana ispod podlaktice on mi rekao da se upucao puškom. A meni nikako nije bilo jasno kako se baš tu mogao upucati lol

I jednom prilikom jedan stari čića, njegov prijatelj mi je rekao da je nastradao u borbi. Primao je on i nekakvu invalidninu za tu ranu...to je ono što je kod nas bitno.

Uglavnom, ne volim nacije i fašiste, ali ne možemo kao komunjare nazivati svakoga fašistom. Pogotovo ne političku desnicu. Jer i ja sam desničar
I užasno sam protiv jugoslavenske ideje, uf što ne volim komuniste radi toga, najviše radi toga.
Žao mi je zbog tvog buraza, iskreno :nijebožopetrovnego judo:

Jebiga, nije čovjek poginuo za NDH, nego za RH (odnosno - za tebe, obitelj, rodni kraj itd.)

Kakvog te se sjećam, dobro si napredovao po pitanjima razmišljanja i shvaćanja.

Samo tako nastavi.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 17:51   #89
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Ma jebeš Pupovca, ko mu jebe mater, ali siguran sam da znaš čjude koji su najebali samo zato kaj su bili trofazni.
Ak ih ja znam, valjda ih znaš i ti. O njima se radi.
znam ljude koji su najebali samo zato jer su bili hrvati, jel se to racuna?
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 18:30   #90
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
znam ljude koji su najebali samo zato jer su bili hrvati, jel se to racuna?
Aj, nećemo se pravi blesavi, naravno da se računa.
Samo kaj je trenutno tema o ovim drugima, ne?

Uvijek sam branio naše kojima je pukao film jer su ih Srbi sjebali - ali nikada neću braniti kokošare koji su pljačkali, maltretirali i ubijali Srbe - samo zato kaj su "naši".

Takvi moji nikad neće biti, jebiga.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 18:35   #91
tu se slazemo, za takve nemam ni ja lijepih rijeci
samo onda zelim znati da je taj netko najebao jer je srbin, a ne jer je postojao neki drugi razlog, a on slucajno usput i srbin

tako recimo znam i neke ljude koji nisu tajili da su srbi, ali im nikad vlas s glave nije pala niti ih je itko ruzno i pogledao
stovise, jedan mi je pomogao pred oluju
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 18:40   #92
Evo da dam svoj skromni udio na ovoj zapaljivoj temi.

Po meni SNV nema nikakav moralni autoritet jer ne pokazuje znakove elementarne objektivnosti pri pristupu problemu i stječe se dojam da im je zaista cilj širenje nesnošljivosti ili provokacija a ne želja za rješavanjem problema.

Za početak bi njihova izvješća shvatio mnogo ozbiljnije da navode "grijehe" ili greške koje i oni kao organizacija ili pripadnici njihove manjine tu i tamo počine (npr. izazivanje većinskog naroda pjevanjem "junačkih pesama" ,odbijanje lokalne zajednice da otkrije mjesta masovnih grobnica gdje leže nestale žrtve rata, ispadi pojedinih političara koji su ovdje bili na gostovanjime iz Srbije, spaljivanja hrvatskih zastava po utakmicama, poruke političara iz Srbije koje ponekad nisu u duhu tolerancije, natpisi "ovo je Srbija").

Ovako ispada da je jedna strana jadna, naivna i nevina a druga je samom vragu iz torbe ispala.

Doprinosi li to, ovakav MO SNVa izgradnji odnosa? Očito ne baš jer se društvo još više polarizira.
__________________
I am completely operational, and all my circuits are functioning perfectly. HAL 9000
zuikaku is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 18:51   #93
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
tu se slazemo, za takve nemam ni ja lijepih rijeci
samo onda zelim znati da je taj netko najebao jer je srbin, a ne jer je postojao neki drugi razlog, a on slucajno usput i srbin

tako recimo znam i neke ljude koji nisu tajili da su srbi, ali im nikad vlas s glave nije pala niti ih je itko ruzno i pogledao
stovise, jedan mi je pomogao pred oluju

Vidiš, ja znam neke u Sisku koji su uredno najebali zbog krive nacionalnosti, a visila je sjekira i iznad jednog člana moje šire familije koji je imao nepoželjno mjesto rođenja, iako je uredno bio branitelj.

Složit ćemo se stoga, nadam se, da osobno iskustvo ne može biti temelj za generalne zaključke. Ovakve stvari su iznimno teške za pronicanje 25 godina kasnije i vjerojatno je nemoguće razlučiti motivaciju za određene zločine, no nacionalnost je sigurno jedna od njih.
__________________
Anti-denialist - Success: 7 down
Pizvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 18:55   #94
Quote:
Pizvo kaže: Pogledaj post
Vidiš, ja znam neke u Sisku koji su uredno najebali zbog krive nacionalnosti, a visila je sjekira i iznad jednog člana moje šire familije koji je imao nepoželjno mjesto rođenja, iako je uredno bio branitelj.

Složit ćemo se stoga, nadam se, da osobno iskustvo ne može biti temelj za generalne zaključke. Ovakve stvari su iznimno teške za pronicanje 25 godina kasnije i vjerojatno je nemoguće razlučiti motivaciju za određene zločine, no nacionalnost je sigurno jedna od njih.
Po pričama koje sam čuo, u Sisku je još bilo i najgore po tom pitanju, čak gore nego u Osijeku.
__________________
I am completely operational, and all my circuits are functioning perfectly. HAL 9000
zuikaku is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 19:09   #95
Quote:
Pizvo kaže: Pogledaj post
Ovakve stvari su iznimno teške za pronicanje 25 godina kasnije i vjerojatno je nemoguće razlučiti motivaciju za određene zločine, no nacionalnost je sigurno jedna od njih.
da, nacionalnost moze biti i vrlo vjerojatno i je u nekim slucajevima motivacija
no ne mozemo isto tako svaki put kad neki srbin ili peder ili tkovec se voli kititi necim u ovoj zemlji, dobije batina ili mu se nesto lose dogodi, odmah skakati i upirati prstom kako je to upravo zato jer je doticni to nesto sto vec je
a upravo to se dogada i uvijek se ista ekipa dize na zadnje noge i vristi o ustasama i fasizmu i kurca palca istim dosadnim epitetima iznova
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 20:21   #96
Uđi u prvi zahod neke škole i ako nema nijednog srbe na vrbe ili za dom spremni ja radim 100 sklekova
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 20:48   #97
ma da, a skoljke su ispunjene ocima srpske nevine djecice
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 21:24   #98
Kod nasilja i diskriminacije treba razlučiti dvije stvari:

1.) pojedinačni ekscesi motivirani netrpeljivošću
2.) diskriminacija motivirana od strane vlasti i ne sprečavanje iste

Danas u 2017. ne možemo govoriti o br. 2 u nekom masovnom obujmu, tu je situacija daleko bolja nego u 90-tima. Pojedinačnih ekscesa će gotovo uvijek biti, uvijek ima budala. Samo je na vladajućima da to pravodobno sankcionira.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 03:55   #99
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Bacanje suzavca na gay party.
Za dom spremni u Jasenovc, lijepljenje " srpskog obiteljskog stabla ", napad na list srpske nacionalne manjine od udruge krajnje desnice koji se presutno odobrava.
bacanje suzavca se ne zna razlog, osobno se nadam i zelim da se istina otkrije. Dotad svatko moze pricati svoje vidjenje situacije. Osobno sam dozivio bacanje suzavca u klubu na jarunu, neki decko koga se redari prethodno ispljuskali se vratio sa suzavcem, tako da dopustam i drugacije vidjenje od tvog dok istraga ne utvrdi sto je bilo, i nadam se sto prije bude. Samo nakon tog bacanja suzavca, sto sam osobno dozivio, nisu nijedne novine o tome izvjestile, a kamoli da je ministar odrzao konferenciju na novinare pred klubom.

Za dom spremni je oznaka postrojbe pod kojom su se borili hrvatski branitelji, nisu se borili za nikakvu ndh u domovinskom ratu i to je jasno svakom tko nije vulin ili vucic. Zasto bas je ploca u Jasenovcu? Mozda su HOS-ovci trebali poginuti na prikladnijem mjestu :ne znam:
Inace HOS-ovci su te jeseni 1991. zajedno sa postrojbom tigrova iz ZNG branili Jasenovac od napada 16. proleterske motorizirane brigade JNA. Da idemo u detalje koji simbol su na kapama nosili pripadnici 16. proleterske tih jesenskih dana 1991. bilo bi previse off topic.

Naljepnicu serbian family tree velicine 5x4 cm je zalijepio jedan 19-godisnjak. Nikakve informacije o motivu i pozadini.

Glede medija srpske nacionalne manjine, koji se financira od poreznih obveznika iz proracuna, zar su oni svete krave pa ih se ne smije kritizirati?

I na kraju si zaboravio spomenut najtezi incident, u kojem je jedna osoba zavrsila u bolnici sa teskim tjelesnim ozljedama, napad na imigranta u Karlovcu. To je svakako mnogo gore od naljepnica, kako si to zaboravio?
plus.nesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 06:33   #100
Quote:
plus.nesto kaže: Pogledaj post
bacanje suzavca se ne zna razlog, osobno se nadam i zelim da se istina otkrije. Dotad svatko moze pricati svoje vidjenje situacije. Osobno sam dozivio bacanje suzavca u klubu na jarunu, neki decko koga se redari prethodno ispljuskali se vratio sa suzavcem, tako da dopustam i drugacije vidjenje od tvog dok istraga ne utvrdi sto je bilo, i nadam se sto prije bude. Samo nakon tog bacanja suzavca, sto sam osobno dozivio, nisu nijedne novine o tome izvjestile, a kamoli da je ministar odrzao konferenciju na novinare pred klubom.

Za dom spremni je oznaka postrojbe pod kojom su se borili hrvatski branitelji, nisu se borili za nikakvu ndh u domovinskom ratu i to je jasno svakom tko nije vulin ili vucic. Zasto bas je ploca u Jasenovcu? Mozda su HOS-ovci trebali poginuti na prikladnijem mjestu :ne znam:
Inace HOS-ovci su te jeseni 1991. zajedno sa postrojbom tigrova iz ZNG branili Jasenovac od napada 16. proleterske motorizirane brigade JNA. Da idemo u detalje koji simbol su na kapama nosili pripadnici 16. proleterske tih jesenskih dana 1991. bilo bi previse off topic.

Naljepnicu serbian family tree velicine 5x4 cm je zalijepio jedan 19-godisnjak. Nikakve informacije o motivu i pozadini.

Glede medija srpske nacionalne manjine, koji se financira od poreznih obveznika iz proracuna, zar su oni svete krave pa ih se ne smije kritizirati?

I na kraju si zaboravio spomenut najtezi incident, u kojem je jedna osoba zavrsila u bolnici sa teskim tjelesnim ozljedama, napad na imigranta u Karlovcu. To je svakako mnogo gore od naljepnica, kako si to zaboravio?
Ma jasno bili su neshvaćeni geniji.

http://4.bp.blogspot.com/-A-xOxB2oHW...16635835_n.jpg


Isto kako i ove preko Drine vole nazivati "patriotama", a ne njihovim pravim imenom.

http://makarska-post.com/wp-content/...-1991-coll.jpg
saurs is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:09.