Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.04.2017., 12:10   #21
Sjeca li se netko kada je premijer Milanovic probao zatvoriti granicu prema Srbiji, reakcija iz Beograda je bila otprilike ovakva "Momentalno cemo vas tuziti za svaki euro nastale stete" i nista od blokade, Zokijevo pokazivanje misica neslavno skonca.

Ljubljana (ili Bruxelless, sasvim svejedno)se ponasa upravo onako kako joj i mi dozvoljavamo. Mudri su, rade dugorocne strategije, npr. shvatili su da je hrvatski bdp postao nezdravo ovisan o turizmu i sada im je i to orudje u postizanju juzne meje (rijeka Mirna).

Hrvatska mora traziti svoju korist u EU, koristiti prometne fondove, utjecati na izradu novih europskih koridora i najvaznije: olabaviti granicne kontrole na legalnim medjunarodnim prijelazima s BIH, radi sto lakseg protoka ljudi i dobara (otvoriti nove prijeze itd.)!
__________________
~Ako drugog poštuješ, za sebe ne brini ~ Tvrdoglavost je pokazatelj manjka inteligencije ~ Najveci kultorocid u 21. stoljecu, nije Palmira: youtu.be/JZu2zqFE_gI
Hunter! is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 12:30   #22
Quote:
Hunter! kaže: Pogledaj post
Sjeca li se netko kada je premijer Milanovic probao zatvoriti granicu prema Srbiji, reakcija iz Beograda je bila otprilike ovakva "Momentalno cemo vas tuziti za svaki euro nastale stete" i nista od blokade, Zokijevo pokazivanje misica neslavno skonca.
A reakcija iz Brisela je bila "Otvori granice".
Buka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 12:44   #23
Gade mi se i Slovenci i Brisel ali najviše ovi naši šupci, jebote pas prije 2 godine ulazio i prolazio svatko bez dokumenata i postali smo imuni na svaki napad i terorizam (hint: ne kažem da su svi izbjeglice teroristi da se odmah ogradim!) koji se dogodi ali eto našli su naše ljude zajebavat po 4 sata na granici i štetit našem gospodarstvu, jebo bi im Zoka majku.
__________________
Nismo ti i ja skupa pecali Megalodone po Privlaci.
Bubochka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 16:34   #24
Quote:
cave troll kaže: Pogledaj post
Milsim da bi mi trebali čuvati naše granice prem Schengenu, a ne obratno, pošto unutar Schengena sve vrvi od islamskih terorista.
Zato je bolje da ne uđemo u Schengen i da se spremamo za stroge kontrole ulaska, jer ako dođe neki terorist u RH, doći će iz Schengena.
Terorizam nije od juće i otvorne granice ga smanjuju. Dobro pogledaj graf u linku:

http://siol.net/novice/svet/danes-ev...brigade-422570
linch is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 16:53   #25
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Blokade i ucjene nisu normalno ponašanje kao i korištenje sadašnje bolje pozicije za ponižavanje Hrvatske i gospodarsko nazadovanje. Nema tu ničeg normalnog.

Normalno ponašanje je ako nema dogovora sudska instanca od koje SLO bježi kao vrag od tamjana.
Ja imam tetu u Kastavu, ona me svaki put kad odem kod nje buzerira cijenom vinjete u Sloveniji a ja za uzvrat tražim, da plati svaki put cestarinu od Rijeke do Zadra kad odemo na je.eni jug. Mislim, da ti je jasno, da je ta cestarina u jednom pravcu skuplja od mjesečne vinjete a ona to ni dan danas ne kuži.Tako i vi gospon Cuka ne kužite, da je većinu problema između SLO i HR zakuhala hrvatska vlast radi jeftinog populizma. 26.06.1991 slovenska policija je kontrolirala cijeli Piranski zaljev i Savudrija je bila (još je i dan danas) sastavni dio katastrske općine Piran, a mislim, da su se bivše republike SFRJ obavezale na poštovanje granica na taj dan, a nešto slično se dogodilo i na drugim područjima gdje je obično RH odustala od sporazuma i onda se to domaćoj javnosti pokazuje kao ucjenjivanje sa strane susjeda, EU, klingonca...
Ako se vaša vlast ne slaže sa granicom, a ima pravo na to, mogla je postupiti drukćije (i slovenska strana ima putera na glavi) a ne da za interes grupe ribara (prvi put je počela propaganda oko granice mislim da 1994 kad se bivša vam neka ministrica na ribarskoj brodici svađa sa slovenskom policijom) počne svađu sa susjedom.
Sad dobro premisli, kakav će na kraju biti rezultat bilo gdje na kraju granica bude. U biti se ide za prestiž, jer potrebno je dokazati, da Hr graniči sa italijom ili da ima SLO izlaz na otvoreno more, a u suštini se u praksi ništa ne promjeni.
linch is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 13:49   #26
Quote:
Bubochka kaže: Pogledaj post
Gade mi se i Slovenci i Brisel ali najviše ovi naši šupci, jebote pas prije 2 godine ulazio i prolazio svatko bez dokumenata i postali smo imuni na svaki napad i terorizam (hint: ne kažem da su svi izbjeglice teroristi da se odmah ogradim!) koji se dogodi ali eto našli su naše ljude zajebavat po 4 sata na granici i štetit našem gospodarstvu, jebo bi im Zoka majku.
Ne zajebavaju naši sigurno. Jučer sam bila na Bregani. Naši puštaju normalno ali Kekeci skeniraju sve živo i na ulazu i na izlazu iz zemlje. I još su nas iz buseva puštali u grupama po 10, žene nose malu djecu koja plaču jer su umorna, stariji ljudi nemaju gdje na toalet (čekalo se 5 sati!)... bile su scene kao u logorima. A bio je utorak-znači vikend ni blizu. Ovako na granicama nije bilo ni u 90ima.
__________________
I don't wanna claim that I'm special
Noomi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:54.