Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.10.2011., 10:38   #101
Evo, ja sam se učlanila u Forum zbog ove teme. Dijete mi kreće u školu sljedeće godine, a najbliža škola nam je Harambašićeva. Ima li netko djecu koja idu (ili su nedavno završila) u tu školu? Kakvi su dojmovi?
Klarinda is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2011., 21:44   #102
osnovna skola

moj sin ide iduce godine u skolu zivimo na malesnici koliko vidim od svih poostova da vise nema pravo biranja skole pitanje zasto i koja skola u malesnoici ima dnevni boravak
lumen123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2012., 17:13   #103
OŠ J.J. Strossmayer u Zagrebu

Molim dojmove o toj školi...upisali bi malenog tamo...
anajat is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2012., 18:39   #104
Quote:
Klara 32 kaže: Pogledaj post
vidim da radite u školi pa me zanima informacija u vezi izbora škole kojoj dijete ne pripada i uopće ovo dogovaranje sa stručnim timom takve škole: da li će me uopće primiti na razgovor ako nismo njihovo upisno područje?
znam da primaju djecu ako ne pređu kvotu ali što ako nas ipak ne prime? možemo li se onda redovno upisati (u ovom ovom roku, u svibnju) u onu u koju pripadamo?
i gdje obaviti testiranje: kod stručnog tima željene škole ili pak onog u pripadajućoj školi?
(ispričavam se ako sam malo skrenula s teme al na topicu o "nepripadajućoj školi" nitko ništa nije odgovorio pa pitam tu)
Bok!
ne radim u školi ,ali stanujem na takvoj lokaciji da su mi jednako daleko 3 (zagrebačke) o.š.. Imam dijete koje sada upisujem u prvi razred.Zvala sam sve tri škole,i još jednu malo dalju, razgovarala sa pedagogicama o pojedinačno svakoj školi (kakvi su im turnusi, do kojeg razreda prehrana, jezici, slobodne aktivnosti i tak dalje..). Fakat sam išla u detalje i moram priznati da su uglavnom sve bile susretljive!
osim toga ,doznala sam da od ove godine po zakonu treba obavit razgovor s pedagogom u onoj školi u koju spadate po mjestu stanovanja,liječnički pregled isto. To gdje spadate -koje ulice u koju školu-piše na onim plakatima povješanim po svim školama i vrtićima. Potom upisujete dijete u školu po izboru, naravno ukoliko tamo ima slobodnog mjesta..
Nadam se da sam pomogla!
__________________
Božanskim zapovijedima potaknuti i Božanskom naukom poučeni - usuđujemo se govoriti!
Lilianke is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2012., 21:48   #105
Kako je s osnovnim školama na Jarunu?
Bartol Kašić, Ivan Meštrović?...
__________________
great pretender
latitia26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2012., 13:55   #106
evo javljam se nakon godinu dana, kada je moj prvašić već dobrano zagazio u drugo polugodište:
samo informacije radi za one koji imaju slicne dvojbe ko mi lani, primili su nas bez imalo problema u skolu u koju ne pripadamo, lijecnicki i razgovor sa pedagogom obavili smo u toj "nepripadajucoj" skoli, nitko nas nije pitao iz koje smo ulice, makar sam ja kod dogovaranja termina to naglasila da ipak zabiljeze, i bez problema su nas primili... ne znam da li se ove godine to postrozilo ali eto, lani je islo bez problema
(s time da smo iz razloga nagle prodaje i kupnje stana, na kraju upisali sasvim desetu skolu na drugom kraju grada, u novom kvartu, prenijeli papire u sred ljeta :-)
Klara 32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2012., 14:44   #107
upada vam totalni padobranac jer mi dijete ima samo 1godinu. ubacio mi kolega bubicu u uho o tome kako imaju dadilju ne samo radi malog djeteta nego i ovog starijeg koji ide u školu a nema ga tko otpratiti i dopratiti i podgrijati. pa sam stala u čudu jer eto, na to nismo mislili. da i to treba u moru tog "što sve treba"

što nemaju škole po zagrebu cjelodnevni boravak? ili neke imaju a neke ne?
kad se djeca sama kreću po gradu, koristeći javni gradski prijevoz? lako je kad do škole imaš proći 200 m , preko parka i parkinga, uz 2 zgrade.
al nama do prve škole ima nekoliko kilometara. a bus svako pola sata vozi. i neće je imati tko voziti, dočekivati... pa kako to izgleda kod nižih razreda osnovnjaka?
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2012., 18:43   #108
katjes ja sam i naravno svi ljudi u mojoj okolici putovala u skolu busom, plus jos pjeske 10-ak min, izuzev prvih par dana kad me netko pratio, isla sam sama, tj isli smo zajedno u grupama, na isti bus s ostalima pa pjeske do skole.
no to je ipak bilo prije,dns su druga vremena pa koliko cujem neki roditelji doslovno prate djecu cijelu osnovnjak, a skola 200m dalje, oprastaju se s djecom nadugo i nasiroko, vezu im tenisice, cak sam cula da su u nekim skolama zabranili da roditeljima da svaki dan prate prvasice do ucionice i oprastaju se s njima u suzama, jer to nije dobro za djecu, stvarno pretjerivanje. ajde prvih dana i tjedana dok se dijete ne navikne, objasniti mu sve,a poslije ne vidim razloga zasto nebi moglo samo. sigurn i u vasem kvartu postoji jos djece koja ce tako putovati pa ce ih s vremenom upoznati, skompati se s njima,pa ce se dogovarati da idu skupa na bus u isto vrijeme u skolu i tak.
maya_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2012., 18:57   #109
Nemaju sve skole dnevni boravak, na zalost
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2012., 18:59   #110
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
što nemaju škole po zagrebu cjelodnevni boravak? ili neke imaju a neke ne?
nemaju sve skole boravak a i one koje ga imaju, imaju ga samo za prva tri razreda osnovne skole.
undercover is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2012., 19:01   #111
Thumbs down

Quote:
Absolutely* kaže: Pogledaj post
Evo ja si baš isto razmišljam o upisivanju u školu (iako moje dijete ide tek sljedeće godine,ali nije se loše pripremiti,zar ne?)

Razmišljala sam o OŠ S.S. Kranjčevića. Čini mi se ok po stranicama,nešto malo je spomenuta na ovom topicu, ali ako netko ima dodatnih saznanja,zbilja bi mi pomoglo.

Primaju li oni djecu koja im nisu dodijeljena po mjestu stanovanja?

Ako su zbilja dobri,a ne primaju, možda bismo se mogli preseliti (podstanari smo pa nije tolik problem kao da imamo svoj stan,a i čini mi se da bi bilo jednostavnije poslije prestanka dnevnog boravka. Morat će u dnevni jer živimo same a ja naravno radim)
Nemam dijete, ali moj otac je isao u SSK, moja tetka i ja i moja sestra i sad treca sestra ide, cisto jer je najbliza skola, ali ja nikad u zivotu ne bih tamo upisala dijete. Meni je tih 8 godina bila uzasna trauma, mojoj sestri isto kao i svim mojim prijateljima, a najmladja sestra sad opet ima uzasnih problema tamo.

Postoji nekoliko ucitelja od prvog do cetvrtog tamo koji su ok Vlatka Belec, Marcela Hadziomerspahic ili Ljubica Pekas koja je nazalost otisla u mirovinu. Profesori od 5og osnovne nadalje su blaga katastrofa, osim naravno pojedinaca, ali sve u svemu jako lose. Razina obrazovanja je prosjek, skola se ponosi svojom nultom tolerancijom na nasilje, a apsolutno nista ne poduzimaju kada se to nasilje pocne zapravo dogadjati, ravnateljica suti i pravi se da se nista ne dogadja. Tako je bilo i dok je meni bila razrednica. Ugl to je samo moje misljenje kao nekoga tko je isao tamo, ciju sestru trenutno uzasno maltretiraju tamo bez posljedica i ciji prijatelji dobivaju zivcane slomove kada se pomisli na to da bi se slucajno nasli na nekakvoj godisnjici s profesorima...
msimba is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2012., 11:53   #112
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
upada vam totalni padobranac jer mi dijete ima samo 1godinu. ubacio mi kolega bubicu u uho o tome kako imaju dadilju ne samo radi malog djeteta nego i ovog starijeg koji ide u školu a nema ga tko otpratiti i dopratiti i podgrijati. pa sam stala u čudu jer eto, na to nismo mislili. da i to treba u moru tog "što sve treba"

što nemaju škole po zagrebu cjelodnevni boravak? ili neke imaju a neke ne?
kad se djeca sama kreću po gradu, koristeći javni gradski prijevoz? lako je kad do škole imaš proći 200 m , preko parka i parkinga, uz 2 zgrade.
al nama do prve škole ima nekoliko kilometara. a bus svako pola sata vozi. i neće je imati tko voziti, dočekivati... pa kako to izgleda kod nižih razreda osnovnjaka?
većina škola u Zagrebu (skoro sve) imaju boravak
neke do 2., neke do 3. razreda
evo popis
http://www.zagreb.hr/UserDocsImages/...novneSkole.doc
kasnije klinci idu sami doma, barem koliko vidim u kvartu, nitko ne docekuje djecu a da nisu boravkasi
Klara 32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2012., 11:54   #113
mislim, docekuju mladju djecu koja iz nekog razloga ne idu u boravak al ove starije - nisam primjetila
Klara 32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2012., 14:22   #114
ali i boravak traje do 3, zar ne?
mene je to sokiralo mislim 3 pa ko je doma u 3??
ostala sam iskreno sokirana time, mislila sam da je boravak do 5-6
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2012., 15:04   #115
do 3?? opet onda to dijete nrma tko pokupiti. ok, izbjegnuto je barem to da je dijete pol dana doma samo. btw koliko školskih sati niži razredi imaju na dan?
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2012., 17:14   #116
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
do 3?? opet onda to dijete nrma tko pokupiti. ok, izbjegnuto je barem to da je dijete pol dana doma samo. btw koliko školskih sati niži razredi imaju na dan?
malo, ako se dobro sjecam od sebe i sestre cca 4 sata.
a ovo za boravak zbilja ne kuzim, ali veci su problem rekla bih ljetni praznici, zimski praznici....
uglavnom, ne razumijem kako to niej veci issue u javnosti i medijima
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2012., 17:21   #117
Produžni boravak traje do 17. Ne znam od kuda vam i informacija da traje do 15 sati.
Pogledajte u Službenom glasniku Grada Zagreba ili ću vam ja staviti ako želite.
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2012., 17:24   #118
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
do 3?? opet onda to dijete nrma tko pokupiti. ok, izbjegnuto je barem to da je dijete pol dana doma samo. btw koliko školskih sati niži razredi imaju na dan?
Imaju uglavnom 5 sati. Mada u tih pet sati nije samo učenje i učenje. Kada je ok dan jedan školski sat izađu malo van. I inače imaju male pauze pa nisu strojevi.
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2012., 18:11   #119
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
malo, ako se dobro sjecam od sebe i sestre cca 4 sata.
a ovo za boravak zbilja ne kuzim, ali veci su problem rekla bih ljetni praznici, zimski praznici....
uglavnom, ne razumijem kako to niej veci issue u javnosti i medijima
BOravak traje do 17 sati. radim u njemu pa pouzdano znam

NIži razredi imaju 4 ili 5 sati, ako su boravak to roditeljima ionako ništa ne znači jer se nakon nastave organizira boravak pa djeci ne znači ništa imaju li 4 ili 5 sati ako su na boravku. Razlika je samo djeci koja ne idu na boravak već poslije škole idu kući (tada roditelji moraju znati koliko sati imaju djeca da znaju kad će djeca doći doma).

Btw. mene su zaprepastile tet u vrtiću jer su mi rekle da bi bilo dobro da dijete pokupimo do 15.30 jer tad počinje dežurstvo i malo koje dijete ostaje na dežurstvu pa da ona ne ostane sama. Imamo baku koja je do tad može pokupiti, ali da nemamo onda bi moje dijete ostajalo samo na dežurstvu? Ja radim do 17, muž do 16. I zaista, bake i djedovi su masovno organizirani da sakupljaju djecu do 15.30.
Nama u boravku djeca (zbog organizacije rada) bi trebala ostajati barem do 15.30 sati, mada ih roditelji mogu dići kad žele. Zbog organizacije rada većina se roditelja toga i drži (npr. vježba se i ponavlja te piše zadaća od 14-16 sati (s velim odmorom od 14.45- 15 sati).
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2012., 18:57   #120
Quote:
Ribež kaže: Pogledaj post
Produžni boravak traje do 17. Ne znam od kuda vam i informacija da traje do 15 sati.
Pogledajte u Službenom glasniku Grada Zagreba ili ću vam ja staviti ako želite.
ja zbilja ne razumijem kako onda znam za 3 odvojene skole u kojima traje do 3
i roditeljski sastanci u 4 i tako dlaje.
jedna je u novom zagrebu skola, za druge dvije nemampojma di su ali kad se vratim na posao pitam kolegice pa kazem
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:43.