Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.08.2012., 22:08   #1001
Ne sudim se još sama mućkat, hehe..

U ovom ulju je: jojoba, kamilica, naranča slatka, noćurak, vitamin E, vitamin F.
http://www.nikel.com.hr/ulje-nocurka-p61

Baš ću otić do njih pogledat što imaju u ponudi..

Thanks na savjetu i info!
__________________
♪..CRAZY LITTLE THING CALL LOVE..♪
mory222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2012., 23:41   #1002
Quote:
3točkedouvijek kaže: Pogledaj post
pozdrav!

nisam stručnjak uopće al sam čitala svašta i dosta naučila bar neke osnovne stvari

primavera je dobra

evo tekst o kvalitetnim eu ak te zanima da bez veze ne pišem kad znam samo ono kaj tu piše http://www.aromaterra.hr/aromaterapi...icnih_ulja.htm

ne smiješ ga stavljat direktno na akne!!! Samo se lavanda može stavit direktno na kožu jer je blaga. Čajevac je prejak, peći će te. Možeš staviti u masku od gline na primjer jednu kap na žlicu gline ili u kakvu kremu za lice, bilo bi bolje da je prirodna. Najbolje da ti neko zmiksa uljnu mješavinu ili kremu koja je savršena za tebe, a koja će sadržavat nekoliko biljnih i eteričnih ulja koja su idealna za tvoju kožu! To ti radi Merlina i stvarno zna
Primaverina eterična ulja nisu kemotipizirana. Neka ulja su ok, neka nisu.
Cijene su otprilike iste kao od firmo koje imaju kemotipizirana, pa ne treba riskirati.

Dulje upotreba čajevca ua njegu kože se ne preporuča, jer može isušiti kožu.
Povremeno je dobro, ali ne trajno. Cure često griješe što čajevac upotrebljavaju redovito, dugo vremena i u puno proizvida (krema, maska, ulje...u svemu).

Niti jedni ulje, pa tako niti lavanda nije preporučljivo stavljati direktno na kožu. Nije da se ne smije, ali nije preporučljivo, pogotovo ako niste aromaterapeut.
Radije koristiti uljne mješavine sa prilagođenom koncentracijom eteričnih ulja
Starleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2012., 08:51   #1003
Mažem to ulje samo na nokte, ujutro i navecer.
Velika_kokos is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2012., 18:45   #1004
Pozdrav svima


Ako može puuno pomoći laiku: pročitala sam na 1. stranici ove teme da je za problematičnu kožu najbolja mješavina ulja jojobe, lješnjaka i čajevca. Moja je, osim što je problematična, osjetljiva i mješovita. Bi li ovakva kombinacija bila u redu:

- Biljno ulje (vosak) Jojoba: Kemig Oleo Therapy 100 ml
- Biljno ulje Lješnjak: Kemig Oleo Therapy 100 g
- Eterično ulje Čajevac: Oshadhi 10 ml


Jesu li ovo dobri omjeri?
Zašto je kod biljnog ulja lješjnaka oznaka u gramima, a ne u ml?
Smiju li se svi pomiješati u jednu posudicu i, ako da, koliki je rok valjanosti?

Ili da odustanem od samostalnog kombiniranja i uzmem Oshadhi Cleansing uljnu kombinaciju? Dobila je pozitivne kritike od tine sch na temi o sastavu proizvoda: ,,nije komedogen, nije alergen, hidratantan, eterična ulja znaju biti iritativna, ali u ovom slučaju ne bi trebalo biti problema.˝



Također, koji bi hidrolat najbolje odgovarao mom tipu kože?

- Kamilica rimska,
- Lovor,
- Ružmarin ili
- Timijan?



Proizvode sam našla na stranici Aromedice.
__________________
Progress over perfection.

Zadnje uređivanje Ye Yo : 24.08.2012. at 18:55. Reason: asdf
Ye Yo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2012., 22:54   #1005
Možeš mješati lješnjak i jojobu

naprimjer:
20 ml lješnjaka
10ml jojobe

ja radije ne bi čajevac, a par postova iznad sam i napisala zašto

Radije uzmi elemi, palmarosu, širokolisnu lavandu, mirtu cineol.....
U 30ml uljne mjepavine možep staviti 10-15 kapi eteričnig ulja.

Od hidrolata možeš kombinirati timjan i kamilicu ili ružmarin verbenon.
Starleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2012., 10:04   #1006
Hvala Starleta


Reci mi, molim te, što se tiče kombiniranja hidrolata, zajedno ih kapnem na vaticu ili pomiješam u posebnom dozeru? Ili je svejedno?

I koliki je rok valjanosti uljne mješavine koju napravim? Da li da ju držim u hladnjaku ili mogu u kupaoni?
__________________
Progress over perfection.
Ye Yo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2012., 21:27   #1007
napravi mješavinu hidrolata u jednoj staklenoj bočici i najbolje u bočici sa sprej pumpicom. (maš u kemigu)
U tonik možeš dodati i malo glicerola, aloa vere 10:1, dekspantenola....
Takav tomnik onda našpricaš po licu i na morko utrljaš par kapi uljne mješavine.

Mješavinu ulja i tonik drži u frižideru, a rok trajanja ulja je cca 4 mjeseca.
Starleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2012., 09:24   #1008
Starleta draga hvala, puno si mi pomogla

P.S. Super mi je tvoj blog, puno lijepih recepata
__________________
Progress over perfection.
Ye Yo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2012., 17:25   #1009
Hvala ti
Starleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2012., 13:36   #1010
Prije no što uspijem nabaviti sve zalihe za vlastite mješavine, planirala sam koristiti Oshadhi Cleansing uljnu kompoziciju. Međutim, pročitala sam negativne komentare o upravo suprotnom djelovanju od onog kojeg promovira. Zanima me jeste li probale neke druge njihove uljne kompozicije (Sensitive, Balancing ili Jojoba Gold) i jesu li pogodne za osjetljivu mješovitu, aknama sklonu kožu?


Također, ako imate iskustva sa Cattier gel-kremom za prištiće molim vas da podijelite svoje dojmove




Edit: evo i sastava Cattierove kremice

Aqua, Mentha piperita Extract*, Citrus Aurantium Amara flower*, Glycerin, Silica, Xantham Gum, Usnea Barbata, Sodium Benzoate, Lactic Acid. (*Ingrédients issus de l'Agriculture Biologique)
__________________
Progress over perfection.

Zadnje uređivanje Ye Yo : 02.09.2012. at 13:43.
Ye Yo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2012., 14:21   #1011
pomoć izgubljenoj ovčici

Pozdrav svima! Forum pratim već neko vrijeme jer sam vrlo zainteresirana za njegu svoje kože prirodnom kozmetikom. I ja sam, kao i mnogi na ovom forumu isprobala puno toga za svoju mješovito osjetljivu kožu sa proširenim porama na obrazima i nosu koja je naravno sklona aknama. Koristila sam Uriage, Avene i Vichy i moram priznati da mi je Avene čak i polučio neke rezultate no ne bih željela stavljati konzervanse na svoju kožu. Nakon kopanja po forumima odlučila sam kupiti jojobino ulje od Primavere, što sam i učinila. Počela sam ga stavljati dva puta dnevno nakon čišćenja prirodnim sapunom koji je smiješan za moj tip kože (sadrži zelenu glinu, aktivni ugljen te neki citrus nisam sigurna koji no koža mi odlično reagira na njega ) No, nažalost samo jojobino ulje ne odgovara mojem ličeku jer se osulo prištićima. Željela bih vas zamoliti zamišljenje i savjet jer ne bih željela odustati od prirodne kozmetike, no ne usudim se sama mućkati razne kremice jer sam još totalni početnik u ovome polju. Ima li itko kakvu sugestiju? pies: koristila sam kremu od shee, kadulje, lavande i čajevca no nije mi pomogla već mi se naprotiv lice ponovno osulo. Sada sam mislila kupiti ulje sjemenki grožđa no ne usudim se samoincijiativno pomiješati to i jojobu jer ne bih željela kožu dovesti u još gore stanje. Hvala vam svima unaprijed na sugestijama i prijedlozima. Zanima me bi li mi netko od stručnjaka ovog foruma, poput Merline mogao smućkati kremicu ili me posavjetovati u kojem pravcu da krenem. Hvala
jokoovoono is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2012., 15:09   #1012
detaljnije na pm javjlam se
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2012., 16:09   #1013
Merlina, jel ti se mogu i ja javiti? Htjela bih poceti koristiti prirodnu kozmetiku, no ne znam odakle poceti.. S time da imam izuzetno osjetljivuu kozu . Na sve reagira, a da ne govorim da je za vrijeme hladnijih dana i crvenilo prisutno
__________________
'Stalno sam se vraćao njoj, a ustvari bježao od nje. Bilo mi je svejedno da li joj je stalo, samo sam htio da ona bude uz mene, a ne netko drugi uz nju.''
Miss Opium is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2012., 17:16   #1014
Wink

Quote:
jokoovoono kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima! Forum pratim već neko vrijeme jer sam vrlo zainteresirana za njegu svoje kože prirodnom kozmetikom. I ja sam, kao i mnogi na ovom forumu isprobala puno toga za svoju mješovito osjetljivu kožu sa proširenim porama na obrazima i nosu koja je naravno sklona aknama. Koristila sam Uriage, Avene i Vichy i moram priznati da mi je Avene čak i polučio neke rezultate no ne bih željela stavljati konzervanse na svoju kožu. Nakon kopanja po forumima odlučila sam kupiti jojobino ulje od Primavere, što sam i učinila. Počela sam ga stavljati dva puta dnevno nakon čišćenja prirodnim sapunom koji je smiješan za moj tip kože (sadrži zelenu glinu, aktivni ugljen te neki citrus nisam sigurna koji no koža mi odlično reagira na njega ) No, nažalost samo jojobino ulje ne odgovara mojem ličeku jer se osulo prištićima. Željela bih vas zamoliti zamišljenje i savjet jer ne bih željela odustati od prirodne kozmetike, no ne usudim se sama mućkati razne kremice jer sam još totalni početnik u ovome polju. Ima li itko kakvu sugestiju? pies: koristila sam kremu od shee, kadulje, lavande i čajevca no nije mi pomogla već mi se naprotiv lice ponovno osulo. Sada sam mislila kupiti ulje sjemenki grožđa no ne usudim se samoincijiativno pomiješati to i jojobu jer ne bih željela kožu dovesti u još gore stanje. Hvala vam svima unaprijed na sugestijama i prijedlozima. Zanima me bi li mi netko od stručnjaka ovog foruma, poput Merline mogao smućkati kremicu ili me posavjetovati u kojem pravcu da krenem. Hvala
I ja imam isti problem..zeljela sam prijeci na prirodnu kozmetiku no svaki put kad stavim neko ulje u kombinaciji sa hidrolatom, područje oko vilice i čela mi se osuje sa nekim sitnim potkoznim prištićima kojih se nikako ne mogu rješiti a i stvarno ruzno izgledaju.....
probala sam sa uljem sjemenki grožđa i hidrolatom hamamelisa..pa ulje ploda divlje ruze i stalno ista reakcija....merlina i ostali: pomagajte!!
kiffekiffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2012., 20:43   #1015
Iskreno, ovako sa par podataka nemam pojma što bih ti odgovorila. Trebalo bi znati koliko godina imaš, da li imaš kakvih hormonalnih problema, što si prije koristila od kozmetike, da li si bila na kakvih agresivnijim tretmanima poput dermoabrazije ili tretmana kiselinama. Kakva si ulja kupila od kojeg proizvođača u kojim omjerima ih miješala ........ I tako .... ima toga dosta ako želiš ozbiljan pristup. Ukoliko ti treba neki light savjet toga uvijek ima

recimo jedan općeniti za miješanu kožu

ULJNA MJEŠAVINA ZA NJEGU MJEŠOVITE KOŽE
10 ml lješnjaka
10 ml sjemenki grožđa
5 ml nevena
5 ml jojobe
5 kapi eu ružmarin verbenon
3 kapi eu palmarose

Zadnje uređivanje Merlina : 15.10.2012. at 20:54.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2012., 20:47   #1016
Quote:
kiffekiffe kaže: Pogledaj post
I ja imam isti problem..zeljela sam prijeci na prirodnu kozmetiku no svaki put kad stavim neko ulje u kombinaciji sa hidrolatom, područje oko vilice i čela mi se osuje sa nekim sitnim potkoznim prištićima kojih se nikako ne mogu rješiti a i stvarno ruzno izgledaju.....
probala sam sa uljem sjemenki grožđa i hidrolatom hamamelisa..pa ulje ploda divlje ruze i stalno ista reakcija....merlina i ostali: pomagajte!!
Trebala bi probati sa kombinacijom ulja, tj uljnom mješavinom. Samo jedno ulje nije dovoljno niti za jedan tip kože.
Starleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2012., 12:45   #1017
Nasla sam si jednu prirodnu kremu od propolisa i kamilice ( sto mi odgovara jel imam problematicnu kozu) pa bi htjela isprobati. Kreme u rangu dm-a su mi katastrofa, vise nista ni ne djeluje.
Propolis u spreju mi je inace pomogao ali previse "ostavlja boju" pa ga vise ne zelim koristiti, tako da sam mislila isprobati kremu.Da li je pametno to stavljati na lice ako se krema sastoji od vazelina i lanolina??
__________________
Nitko nije uočio sasvim jednostavnu poantu da mnogo više hrabrosti treba da bi se spustilo sa visine, nego da bi se dospjelo na nju?
FakeAlert is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2012., 13:26   #1018
Ne znam baš koliko će ti to odgovarati obzirom da si navela da imaš problematičnu kožu
Vazelin i lanolin daju teže kreme, a vazelin ne spada u prirodnu kozmetiku.
Starleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2012., 14:31   #1019
Mislila sam zbog velikog udjela propolisa i kamilice, sad ne znam vise ni sama
Da li to zacepljuje pore?
__________________
Nitko nije uočio sasvim jednostavnu poantu da mnogo više hrabrosti treba da bi se spustilo sa visine, nego da bi se dospjelo na nju?
FakeAlert is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2012., 15:55   #1020
Vazelin i lanolin će onemogućiti da propolis i kamilica prodru dublje kroz pore. Vazelin začepljuje pore. Kože će ti na površini izgledati mekana no to je sve, dubinski će ostati nenahranjena, neće spriječiti upalne procese i potaknuti će nove. Još ako krema ima alkohola u sebi isušiti će ti kožu, ali ne na zdrav način.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:03.