Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.02.2013., 15:08   #141
evo, sada sam malo čitala - da li to spada možda u "pomoćni objekat do 50 kvadrata"?
mmimmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2013., 15:39   #142
Ne. Objekt se gleda kao cjelina (kuća, zgrada) a ne kao stambena jedinica - tako da se legalizira cijela zgrada. Jedino što ti državi plaćaš kaznu za razliku volumena (znači tih 6m2 * visina).

Arhitekt ti radi snimak cijele zgrade i fasade (ako sam dobro shvatio da se nešto izvana nadozidavalao) i nekih cca 2000kn bi te trebalo ispast svi papiri + država (u totalu 4000-5000kn).

Javi mi se na PM pa ti dam kontak kojeg provjerenog arhitekta ako trebaš.
morrak is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2013., 16:56   #143
garaža je malo posbno pitanje ,neznam kako nju tumačiti,ona ima svoja 4 zasebna zida,ali terasa(tj betonska deka )je izlivena u jednom komadu znači od kuće preko nekog međuprostora (ajmo reći verande ili ulaza u donji stan )do garaže znači terasom je garaza povezana sa kućom,ah tisuću nedoumica .
Ovo sto si spominjao crno i crveno,tj legalno i nelegalno to ne postoji nigdje gdje ja to mogu vidjeti,nego tek kad arhitekt napravi svoj elaborat.Hvala ti jos jednom na
lovrek is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2013., 17:00   #144
Imam pitanje vezano uz legalizaciju loggie.

U svom stanu na zadnjem katu stambene zgrade imam loggiu koju je prethodni stanar zatvorio staklenom stijenom.

Stan je trenutno u roh bau stanju i ne znam kad cu poceti s uredjenjem (cash flow problem)

Ta trenutna staklena stijena ce sigurno ici van i umjesto nje ce doci nekakav parapet, PVC stijena i umjesto sadasnjeg staklenog krovica novi krovic s crijepom i sl.

Mogu li sada napraviti lagalizaciju stare stijene, a danas-sutra ju zamijeniti novom, u funkcionalnom smislu istom? Volumen se ne bi mijenjao.
Gervasius74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2013., 17:31   #145
Možeš probat dogovoriti s arhitektom da ti to prikaže kao da si već uklonio zid i stavio poštene prozore i da je to sad jedna cjelina sa stanom - i na to platiti legalizaciju, a kasnije "samo" adaptirati. Tako ćeš izbjeći skupljanje dozvola i građevinsku kasnije kad prođe ova legalizacija ako bi u to išao.

Tehnički se zatvaranje loggie ne mora legalizorati dok ne srušiš "stari" vanjski zid i spojiš to trajno sa stanom.
morrak is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2013., 19:21   #146
Quote:
Fitz kaže: Pogledaj post

Kada je sve legalno, možeš zatražiti od geodeta upis objekata u katastar i zemljišnu knjigu. To je zaseban posao koji nije uključen u cijenu snimka, naručuje se, ugovara i plaća posebno, ali sam vidio da neki kolege vole to ugovoriti odmah sada, iako će upis biti za godinu dana ili kad već kuća bude bila legalizirana. Zato sam te i pitao sadrži li ona prva ponuda i taj upis ili ne, gdje si odgovorio da ne sadrži.

Koliko košta taj završni čin legalizacije ???? zapravo koje su varijante najbolje:

a) upisati sam ?
b) dati geodeti poslije upis?
c) dogovoriti odmah geodetom izmjeru i upis ?

Hvala,
__________________
Ne pačajte moje more,moju valu , moju staru grotu.Ma ni za sto let vi nećete znat ča je to " ČA " va mojen životu !
patafljengo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2013., 19:24   #147
Quote:
morrak kaže: Pogledaj post
Tehnički se zatvaranje loggie ne mora legalizorati dok ne srušiš "stari" vanjski zid i spojiš to trajno sa stanom.

Da, to sam zaboravio napisati, taj nekoc vanjski zid sam vec srusio.

Znaci, mislis da bi se moglo sad legalizirati buduce stanje, da ne moram sve jos jednom?
Gervasius74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2013., 19:56   #148
Quote:
Gervasius74 kaže: Pogledaj post
Da, to sam zaboravio napisati, taj nekoc vanjski zid sam vec srusio.

Znaci, mislis da bi se moglo sad legalizirati buduce stanje, da ne moram sve jos jednom?
Ako si srušio, onda si već nelegalan i u nekom trenutku ćeš to morati legalizirati ili vratiti u prvobitno stanje.

Kako je sad puno manje administracije (čitaj traženja suglasnosti i pravila koja se moraju poštivati) i prilično jeftinije - definitivno.

Quote:
patafljengo kaže: Pogledaj post
Koliko košta taj završni čin legalizacije ???? zapravo koje su varijante najbolje:

a) upisati sam ?
b) dati geodeti poslije upis?
c) dogovoriti odmah geodetom izmjeru i upis ?

Hvala,
Papire odnijeti je uvijek jeftinije sam.
morrak is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2013., 21:06   #149
Quote:
morrak kaže: Pogledaj post



Papire odnijeti je uvijek jeftinije sam.

Hvala ,
__________________
Ne pačajte moje more,moju valu , moju staru grotu.Ma ni za sto let vi nećete znat ča je to " ČA " va mojen životu !
patafljengo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2013., 23:05   #150
Quote:
lovrek kaže: Pogledaj post
garaža je malo posbno pitanje ,neznam kako nju tumačiti,ona ima svoja 4 zasebna zida,ali terasa(tj betonska deka )je izlivena u jednom komadu znači od kuće preko nekog međuprostora (ajmo reći verande ili ulaza u donji stan )do garaže znači terasom je garaza povezana sa kućom,ah tisuću nedoumica .
Ovo sto si spominjao crno i crveno,tj legalno i nelegalno to ne postoji nigdje gdje ja to mogu vidjeti,nego tek kad arhitekt napravi svoj elaborat.Hvala ti jos jednom na
Nema veze ta terasa, garaža ti je poseban objekt.
Da srušiš kuću, ne bi ugrozio garažu i obratno.

Što ne možeš nikako vidjeti je li kuća dograđivana? Ne možeš pitati neke starije susjede sjećaju li se, nemaš nikakve fotografije ili bilo šta takvog?

Ukoliko je kuća dograđivana, moraš je legalizirati, a ovo što je garaža poseban objekt će ti samo pojeftiniti legalizaciju glede doprinosa.

Quote:
patafljengo kaže: Pogledaj post
Koliko košta taj završni čin legalizacije ???? zapravo koje su varijante najbolje:

a) upisati sam ?
b) dati geodeti poslije upis?
c) dogovoriti odmah geodetom izmjeru i upis ?

Hvala,
Upisi obiteljskih kuća inače koštaju između 3000 i 4000 kuna, neki i više ovisno o složenosti, ali to je cijena kad se ne radi GSISNIZ za legalizaciju. Nisam još utvrdio cijenu za upis kuće za koju sam radio GSISNIZ, ali mislim da će biti u rasponu od 2000 do 2500kn. Pazi, to je samo ako je stvar "čista" i imaš parcelu na koju ćeš kuću ucrtati i vlasništvo je čisto. Sve ostalo ili komplicira ili poskupljuje stvar.

a) ne možeš upisati sam
b) i c) Osobno ne volim niti želim ugovarati posao koji će možda biti za 6, 12, 18 mjeseci...a posebno ne uzimati novac ili predujam za to. Kad se legalizira, kad platiš kazne, reguliraš doprinose, javiš se i upišemo to, sredimo parcelu ako treba i ako je moguće i to je to . Biti će dosta slučajeva gdje ću jednostavno morati reći: sorry, ali ja ti zaista ne mogu pomoći.
Fitz is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 08:50   #151
...zanima me da li je već neko radio legalizaciju stambene zgrade sa 100-tinjak stanova...??? kako ste to riješili..??? tko vam je to radio..??
__________________
..jebe mi se za nacionalnu,vjersku i rasnu pripadnost....ja sam čovjek i to je to....
dr-klas is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 11:27   #152
Ista stvar ko i mala legalizacija, samo ćeš dobiti povoljniju cijenu po m2 ako imaš nacrte koji odgovaraju izvedenom (ne planiranom) stanju.

Susjed je legalizirao zgradu s 12 stanova po 2,90€/m2 + par tisuća kuna geodeta (to su svi troškovi bez dodataka)

Javi se na pm za reference ako trebaš.
morrak is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 10:21   #153
Quote:
morrak kaže: Pogledaj post
Ne. Objekt se gleda kao cjelina (kuća, zgrada) a ne kao stambena jedinica - tako da se legalizira cijela zgrada. Jedino što ti državi plaćaš kaznu za razliku volumena (znači tih 6m2 * visina).

Arhitekt ti radi snimak cijele zgrade i fasade (ako sam dobro shvatio da se nešto izvana nadozidavalao) i nekih cca 2000kn bi te trebalo ispast svi papiri + država (u totalu 4000-5000kn).

Javi mi se na PM pa ti dam kontak kojeg provjerenog arhitekta ako trebaš.
Hvala!
znači ipak se cijela kuća mora uzeti u obzir.....hvala na informaciji!!! moramo malo onda sve uzeti u obzir i razmisliti
mmimmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 09:23   #154
kuca mi je odavno legalizirana a sad bi radio roštilj sa sjenicom malo vecom oko 30 m2 prostora pod krovom i garazu sa pusnicom 32m2 jel netko zna koja je sad procedura za to i koliko novaca da pripremim? I sve je to vec izliveno betonom, poce znaci
mislim uskoro zvati geodete ili koga vec pa da se znam pripremiti
mmir is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 10:56   #155
Quote:
mmir kaže: Pogledaj post
kuca mi je odavno legalizirana a sad bi radio roštilj sa sjenicom malo vecom oko 30 m2 prostora pod krovom i garazu sa pusnicom 32m2 jel netko zna koja je sad procedura za to i koliko novaca da pripremim? I sve je to vec izliveno betonom, poce znaci
mislim uskoro zvati geodete ili koga vec pa da se znam pripremiti
Redovnom procedurom prema Zakonu o prostornom uređenju i gradnji. Nema veze s legalizacijom. Obrati se arhitektu tvog izbora, a on će te uputiti u daljnju proceduru .
Fitz is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 11:46   #156
Tražim pomoć. Prošle godine sam uselio u djedovu i bakinu kuću. Njih više nema, a pretražujući kuću nisam našao ni jedan dokumenat vezan uz kuću ili bilo kakvih garancija za gradjevinsko dozvolu. U zemljišnoj knjizi je uredno sve ucrtano. Sad me interesira kako znati da li je objekt legaliziran. Postoji li mjesto gdje bih pitao za neke papire ili sl.
msereti1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 15:33   #157
Da; lokalni ured za graditeljstvo i prostorno uređenje (urbanizam). Pogledaj na web stranicama svog grada ili općine gdje je taj ured, nazovi ih i pitaj. Imaš li ikakav podatak o vremenu građenja te kuće?
Fitz is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 19:20   #158
Danas sam, konačno, nakon 3 mjeseca od predaje Zahtjeva dobio Rješenje o izvedenom stanju, za stambenu zgradu i 1 pomoćnu zgradu. Za 2. pomoćnu već imam Uvjerenje o vremenu građenja

Sad čitam ja tako to rješenje, i sve lijepo piše....sve dok ne dodjem do obrazloženja, gdje kažu da je proveden postupak u kojem je utvrđeno, citiram:

- da je poslovna zgrada evidentirana na digitalnoj ortofokarti....

sad ja pitam koja crna poslovna zgrada, kad se to odnosi na stambenu i pomoćnu zgradu

očigledno je neki tipfeler, e sad da li da ja inzistiram na ispravku te greške ili da šutim

pitam, jer su nakon 60 godina skužili da mi je inicijalna građevinska dozvola nevažeća jer je naveden bio krivi broj čestice, pa sam radio ispravak te građevinske pri kojem su napravili novu grešku u vidu da su napisali krivi datum građevinske dozvole....

ma kreteni, ne mogu jedan dopis napraviti kak se spada, ide ispravljati grešku i napravi novu, ja šutim, rekoh dobit ću Rješenje kao konačni dokument i sad i njega zeznu

Šta da radim? Tražiti ispravak ili?
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 23:55   #159
Traži ispravak, čak i da nitko nikad to neće gledati, ti ćeš uvijek znati da krivo piše . Ma ta njihova rješenja su pravi repozitoriji tipfelera i grešaka. One stare građevinske pisane pisaćom mašinom prije svih spell checkera, backspacea i ostalih blagodati tehnologije su puno točnije napisane . Valjda stoga što su morali svaki papir na novo pisati, a danas samo uzmu zadnje Rješenje, promijene podatke, pa ako u obrazloženju ostane šta od zadnjeg rješenja, kog briga .
Fitz is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2013., 17:10   #160
Quote:
Fitz kaže: Pogledaj post
Traži ispravak, .....
Ako je tražio legalizaciju stambene i pomoćne zgrade onda tako i treba pisati u rješenju. Naravno tražiti ispravak jer ako sada to i nije bitno možda će biti kasnije. A i postavlja se pitanje da li je pomoćna građevina koja je u funkciji osnovne građevine uopće legalna ako ima dozvolu za poslovnu zgradu ????
Pravac po ispravak
bager666999 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:50.