Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost > Mali literarni kutić

Mali literarni kutić Vaše pjesme, priče, romani...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.04.2012., 12:26   #501
Evo i malo realiteta u sobici Fatme i Kerima...

Kerim sjedi u fotelji u sobi, sam i sjetan, zamišljenog i odsutnog pogleda kroz prozor u daljinu, a prekrasne okice pune suza sramežljivo se spuštaju jedna za drugom niz njegovo divno muževno lice
Naviru razmišljanja o životu, ljubavi, povjerenju i dilemi Fatminog oprosta ( a i oprosta samome sebi).
I krenu misli...

Život kroz prste curi
Zrnca vremena poput kapi pucaju u boli
.
Zašto se truditi, praštati
patiti, moliti
zašto onda uopće voljeti?

Ljubav donosi samo bol
sjećanje u vječnost
neisplakano more suza
grčeve duše što lome i peku
sulude kombinacije zaluđenog uma
neprospavane noći i neostvarene sne.

Oprost?
Neprekidna molitva nikad uslišana
najčešće ipak samo ismijana.
Patnja?
Najvjerniji duh vremena
plod izopačenosti podivljalog ljudskog uma.
Ljubav?
Jedina sigurnost postojanja i istinske sreće.

Zaspiš omamljen varkom
budiš se zgnječen istinom.
Kreneš, nikamo ne stižeš.
Daješ, nikada ne primaš.

ZAŠTO?

Život nas ponekad skrši da postojanjem hodamo po ruševinama svojih snova.
Svi stignemo pred vrata, ali samo hrabri imaju prilike ući.

Kerim je ipak bio hrabar. Ušao je kroz vrata i odjednom shvatio kako je napokon pronašao sreću i smisao svog postojanja...to je bila njegova Fatma, (jedina, uvijek i zauvijek )
Oni su bili jedno biće, jedna savršena cjelina. I njegovoj sreći nije bilo kraja.
Emma Lizzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 15:26   #502
Ooooo, Emma Lizzy, sad si se zbilja prepustila, bravo! Kao, ne bi ja, nisam niiikad, nema smisla...a kad ono počela - ima te (na našu radost) na forumima, počela pisati priče, pjesme, evo sad i dramske scene... Bravo draga! Nadam se da tvoji ne misle da sam te pokvarila kad sam te potaknula, jer znam da to oduzima puno vremena

Sam si mi malo tužnjikava, amo u drugoj turi veselo, ne damo se mi

Sviđa mi se jako : najčešće ipak samo ismijana, zaspiš omamljen varkom-budiš se zgnječen istinom, hodamo po ruševinama naših snova

Zadnje uređivanje brankacro : 26.04.2012. at 15:32.
brankacro is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 15:48   #503
Quote:
brankacro kaže: Pogledaj post
Ooooo, Emma Lizzy, sad si se zbilja prepustila, bravo! Kao, ne bi ja, nisam niiikad, nema smisla...a kad ono ima te (na našu radost) na forumima, počela pisati priče, pjesme... Bravo draga! Nadam se da tvoji ne misle da sam te pokvarila kad sam te potaknula, jer znam da to oduzima puno vremena
Ma yok draga moja, kaj bi ti mene pokvarila, ja sam samo psić koji laje, ali ne grize i u biti sam jako emotivna i romantična duša (iako nekad nebi htjela biti takva) No šalu na stranu, imala sam sreće prvo naići baš na tebe Nekak sam baš tebe izdvojila od svih, ti si me lijepo ohrabrila, malo sam razmislila i počela nešto pisuckati. Nije to niš stručno, već štivo za razbibrigu i možda razmišljanje uz kavu
Samo ja ti sve prvo pišem rukom,nekak mi tada bolje naviru misli i ideje, pa šaram, nabacam svega kaj mi padne na pamet, pa križam, pa ubacujem i spajam riječi, kak ti veliš, ko neka igra, a onda sve nekak uobličim. Al to mi ne oduzima toliko vremena, to mi je gušt kad me ulovi inspiracija. Sve ja stignem kad je frka..he,he. i kad je naš Engin/Kerim bey u pitanju
Samo vidim da smo nas dvije jedine učenice u razredu, ostale je očito frka profesorice jel niš ne rade, pa zbrisale
Emma Lizzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 13:13   #504
Merhaba Branka i Emma Lizzy! Nasilsin!

brankacro is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 13:57   #505
Medvjedić mali, kak slatko i bespomoćno izgleda u tom krevetiću, ko kakva velika plaha bebica, sa ovim tužnim dubokim pogledom uplašene srne
A ja ko pravi medicinar mogla bi ga malo utješiti, izmjeriti tlakić, puls, temp. osluhnut disanje, malo psihoterapije, obiteljske anamneze u stilu , jel ste u braku ili možda živite s nekim, imate neku curu u planu ...hm.. mislim čisto da znamo koga obavijestiti o vašem zdravstvenom statusu. ma kaj pričam-cijeli monitoring provest na njemu-hm kladim se da bi odmah ozdravio i skočio na svoje duge nogice.
A vidi Brankić, pa to on nama maše i pozdravlja nas...Fatme nema, ni naše profesorice, pa mi moramo hitno do Istanbula. Lijepo ga obučemo (ali oskudno, tek toliko da baš ne hoda gol po cesti- nije zgodno) i na Bospor s njim na čaj (kao teško bi nam palo)
Napravimo intervju s njim i donesemo magistarski rad Chici, pa nek se i ona i učenice zabušantice pojedu od muke..
Emma Lizzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 18:06   #506
Quote:
Emma Lizzy kaže: Pogledaj post
Medvjedić mali, kak slatko i bespomoćno izgleda u tom krevetiću, ko kakva velika plaha bebica, sa ovim tužnim dubokim pogledom uplašene srne
A ja ko pravi medicinar mogla bi ga malo utješiti, izmjeriti tlakić, puls, temp. osluhnut disanje, malo psihoterapije, obiteljske anamneze u stilu , jel ste u braku ili možda živite s nekim, imate neku curu u planu ...hm.. mislim čisto da znamo koga obavijestiti o vašem zdravstvenom statusu. ma kaj pričam-cijeli monitoring provest na njemu-hm kladim se da bi odmah ozdravio i skočio na svoje duge nogice.
A vidi Brankić, pa to on nama maše i pozdravlja nas...Fatme nema, ni naše profesorice, pa mi moramo hitno do Istanbula. Lijepo ga obučemo (ali oskudno, tek toliko da baš ne hoda gol po cesti- nije zgodno) i na Bospor s njim na čaj (kao teško bi nam palo)
Napravimo intervju s njim i donesemo magistarski rad Chici, pa nek se i ona i učenice zabušantice pojedu od muke..
Ehh draga Emma Lizzy, vidim da bi se ti s njim igrala doktora. Nemam ništa protiv, ali ja nisam za to da ga vodamo po Istambulu i Bosporu, viš da je umoran, jedva gleda. Najbolje da ga mi ostavimo u krevetu kod nas, nek on samo legi, a čajek ćemo mu donositi mi, na smjenu. Uostalom, sad sam ja na redu, vidiš da mi je dao mjesta!






Hmm, šta, Profa? Učenice? Magistarski rad? Ahaaaa... dadada moože, sam malo kasnije, sad nemam vrem... aj bok, pusti me , idi piti čaj, zatvori vrata...
brankacro is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 22:08   #507
Priče iz Kerimove i Fatmine spavaće sobe
________________________________________
Friday night surprize...

Priče iz Kerimove i Fatmine spavaće sobe – 6. dio (iz Kerimovog ugla)

…Golih prsiju, nesiguran poput djeteta, stajao je pred svojom suprugom i zagledao se duboko u njene oči. Pored toga što je kroz njih vidio kako plameni jezici ližu zidove njezine duše, pogled joj nije odavao ništa drugo osim čiste, iskrene, i bezuvjetne ljubavi. Žena koju je volio više od života stajala je pred njim i njezina odlučnost da postane njegovom osjetila se u zraku. Toliko je čekao na to; toliko joj je želio i na taj način pokazati koliko je voljena, koliko vođenje ljubavi može biti prekrasno iskustvo i kako je može vinuti do beskraja. Do sada su živjeli ljubav, on ju je htio „voditi“. Oboje su to htjeli. No u tom trenutku Kerim nije znao što mu je činiti. Maločas dok mu je nespretno, rumenih obraza, otkopčavala gumbe na košulji vidio je koliko je uzbuđena i bila bi laž ne priznati koliko ga je sam taj čin, kao i žestina kojom mu je uzvraćala poljupce, zapravo iznenadio. U potpunosti mu se prepustla, njezina nestrpljivost je bila očita, no koliko god ga je to pržilo do neizdržljivosti, Kerim se ipak svladavao, u dovoljnoj mjeri da ne bi izgubio i ono malo samokontrole šta mu je ostalo, znajući da bi u suprotnom sagorjeli u trenu. Njezine su se usne upijale u njegove tolikom vrelinom da ga je snažno zaboljelo u preponama. Zastenjavši, ostao je nezamislivo iznenađen u onom trenu kada je Fatmagul posegnula za njegovom košuljom. Sada, stojeći tako i gledajući je u oči, shvatio je da zapravo ne zna kako da se nosi s onim muževnim u sebi. Nakon toliko vremena, nakon toliko godina…Nije znao niti što da učini, niti kako da joj priđe; kako da reagira i zato ju je, trudeći se zbrkane misli dovesti u red, nastavio gledati u oči. Bila je tako prekrasna, tako nježna, tako nestvarna…Njegova supruga…Njegova Fatmagul…Sreća koju je osjetio u tom trenutku nije se mogla s ničim usporediti, i zapljusnula ga je poput vala tolikim intenzitetom da ga je Fatmagul uhvatila nespremna, iznenadivši ga još jednom te iste večeri, te učinila ono za što je on još uvijek skupljao hrabrosti – krenula mu ususret. Na samoj margini zdravog razuma, dok mu je prilazila, odlučio se suprotstaviti svakom njenom nastojanju da ih navede na put onamo kamo je znao da ne smiju stići; još je bilo prerano, i zato je, kada mu je prišla dovoljno blizu da bi osjetio njen topli dah, čvrst u svojoj namjeri da joj nametne nježan, i polaganiji tempo kako bi upila u sebe svaku sekundu iskustva koje će oboje čitav život nositi u srcima, isprepleo svoje prste s njenima, kažiprstom joj nježno gladeći unutarnji dio dlana, i dugo gledao u oči. Nije skrenula pogled. Dva bića koja su bila spremna postati jedno; dva bića koja su u tom trenutku bila sama na svijetu…Kerim i Fatmagul. Samo njih dvoje. Vrijeme je izgubilo tijek, oko njih je nestalo svega, tlo se poljuljalo, a svemir pao u zaborav kada ju je Kerim povukao bliže k sebi. Njihove su se usne na tren ponovno dotakle, no ovaj se put ona tim poput meda slatkim, sočnim, najdražim usnama počela spuštat niz njegov vrat. Nekoliko trenutaka kasnije, osjetivši na goloj koži svojih prsiju te male peckajuće iskrice, nježne i mekane dodire njenih usana; Kerim je posegnuo za pojasom njezine haljine, te ju lagano, spretno razvezao. U donjem rublju boje proljetnih jorgovana njegova je supruga izgledala još divnije. Nestvarno lijepa, nestvarno izazovna, nestvarno njegova. Usne je spustio na njezine, istovremeno joj otkopčavajući grudnjak, te je pred sobom ugledao prekrasne, pune, čvrste ženske grudi. Nježno ju je pomilovao, palcem joj dodirnuvši bradavicu od čega je zadrhtala, i nastavio s poljupcem. Njezina je gola koža, meka poput svile, dodirivala njegovu; i dok je jezik ispreplitao s njezinim, osjećao je njene grudi na svojim prsima.Iako se cijelo vrijeme, siguran u njezinu želju, ali nesiguran u postojanje granice na kojoj bi se mogla slomiti, grčevito borio kako bi održao dosadašnji tempo, taj ga je osjećaj odveo u samo žarište njegovog bića i oboje ih je obuzela drhtava groznica. Spuštajući se usnama prema njezinim grudima, nije mogao ne osjetiti vrtlog emocija; ekstazu koja je u njoj nastala. Milujući je i nježno uzimajući bradavicu u usta, čuo je kako je zaječala, a njihova je strast dosegla vrelinu vulkanske lave. Gorjeli su u istoj vatri…
__________________


Na samoj margini zdravog razuma
golih prsiju
nesiguran poput djeteta
volim te više od života


Iznenađuješ me svojim poljupcima
posežeš za mojom košuljom

i tvoja odlučnost da postaneš mojom
boli me u preponama

Toliko sam na to čekao
a sad
ne znam što da učinim
i kako da ti priđem...

Moja ženo

moja Fatmagul

tako prekrasna

i tako nježna

I dok me sreća zapljusnula
ti si mi krenula u susret

moja Fatmagul

Nisi skrenula svoj pogled
u donjem rublju boje proljetnih jorgovana
dok sam te dodirivao
dok se tlo poljuljalo
a svemir pao u zaborav

Tvoje se slatke usne spuštaju niz moj vrat
i na goloj koži osjećam male peckajuće iskrice

Milujem tvoje pune
čvrste ženske grudi
tvoja je koža meka poput svile
i siguran sam u tvoju želju

i u postojanje granice na kojoj bi se mogla
slomiti

i dok se spuštam usnama
slušam tvoje jecaje
i gorimo u istoj vatri
brankacro is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2012., 22:56   #508
Ubila ih svojom/Chicinom pojezijom, razbježalo se ...
brankacro is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2012., 19:19   #509
[QUOTE]
Quote:
Chica Loquita kaže: Pogledaj post
Bombaaaaa...

Priče iz Kerimove i Fatmine spavaće sobe – 9. dio (iz Fatminog ugla)
njezina je ruka(Fatina), dugo se zadržavši na njihovom(mudante) rubu, kliznula u Kerimove gaće…
Ovako stoji skoro misec dana,video zašteka i nikako ga pokrenit.
Večeras ćemo stisnit "play" uz umut da se bidnoj Fati nije ruka ukočila.
Naravno da nakon toga očekujemo da se spisateljica oglasi i rasvijetli događaj u sobici,u slučaju da nam babe prije vrimena ugase sviću.
__________________
Sreća nije u događajima...ona ovisi o plimama i osekama uma...
Dempsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2012., 19:13   #510
A jadne li puuuste sobice,još će se u njoj rastićit bršljan i lavanda pa će bit nemoguće nogon kročit unutra.
cccc,jazk,a ima sve šta triba za činit jubav
__________________
Sreća nije u događajima...ona ovisi o plimama i osekama uma...
Dempsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2012., 22:13   #511
Fala bogu Dempsy da je bar netko osim mene navratio u ovu napuštenu i paučinom, a ne bršljanom nakićenu sobicu, prije mi se nije dalo post na svoj post i onda sebe quotat svaki dan... Pošto se očekivanje prve bračne noći preselilo konkretno da Fatmagul stranicu, tamo se bila nastavila ova naša sobna atmosfera, a i Chica je rekla da ima drugog posla i da temu malo održavamo same, a često ju glava boli- iako mislim da bi njezin štovani suprug, gospodin profesor Bulut, mogao nešto učiniti po tom pitanju...No javi se naša CHICAna Fatmagul strani, ali na ovoj - JOK...

Uglavnom, Fatmina je ruka zaštekala u njegovim gaćama, kasnije je EMMaLizzy napravila svoju verziju Bodrumske epizode, al sad bi nam baš trebala analiza naše ljubljene profesorice, pošto je Kerim u 74. epizodi reagirao kako je naša Chica i naslutila, a kako dopisati njihovu prvu bračnu noć prije 75. epizode, bojim se da to nisam dorasla.Samo znam da me je zadnji dio epizode, njihov razgovor dirnuo, posebice njegov slom. Kako on fenomenalno glumi, i da ne govorimo da za mene ne postoji muškarac na svijetu koji bi izgledao ljepše nego on kad spava i kad plače... Iskoračila je iz svoje vjenčanice dok ju je on plesnim pokretom držao za ruku i to mi je bio najljepši njihov valcer.... Zapravo i nisam očekivala seks, smeta me taj pritisak prve bračne noći, no uvijek im je bilo ugodno - poljupci i dodiri, zašto tako ne bi nastavili, bez obaveze da se nešto mora obaviti u zadano vrijeme.


Pokapana tvojim suzama
iskoračila sam iz svoje vjenčanice
uplesala u naš bračni život
unatoč ružnim sjenama
prošlosti
koje su zgrabile tvoje vjerno i odano
srce

Slomljen u svojoj ljubavi
mučiš se krivnjama
ne videći da su mi te one dovele
u naručaj
u tvoj zagrljaj
sigurnu i zakriljenu
među tvoje lijepe, tople ,nježne
drhtave tvoje ruke.

U našem gnijezdu među ružama
u bjelini
u okvirima boje lavande
živjet ćemo, moja ljubavi
zajedno

Bit ću tvoja žena,
majka
dijete, sestra
ljubavnica
a tvoji će mi poljupci
postati
svakodnevni, svakonoćni,
biseri

Tvoje su suze u našoj bračnoj noći oprale
sve ono što sam u sebi od sebe skrivala
zaključale su utvare s one obale
i sad si moj
i ja sam tvoja
čista ,oslobođena, zaljubljena
sretna

Zadnje uređivanje brankacro : 12.05.2012. at 22:42.
brankacro is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2012., 13:41   #512
Quote:
@brankacro kaže:
Uglavnom, Fatmina je ruka zaštekala u njegovim gaćama, kasnije je EMMaLizzy napravila svoju verziju Bodrumske epizode, al sad bi nam baš trebala analiza naše ljubljene profesorice, pošto je Kerim u 74. epizodi reagirao kako je naša Chica i naslutila, a kako dopisati njihovu prvu bračnu noć prije 75. epizode, bojim se da to nisam dorasla.Samo znam da me je zadnji dio epizode, njihov razgovor dirnuo, posebice njegov slom. Kako on fenomenalno glumi, i da ne govorimo da za mene ne postoji muškarac na svijetu koji bi izgledao ljepše nego on kad spava i kad plače... Iskoračila je iz svoje vjenčanice dok ju je on plesnim pokretom držao za ruku i to mi je bio najljepši njihov valcer.... Zapravo i nisam očekivala seks, smeta me taj pritisak prve bračne noći, no uvijek im je bilo ugodno - poljupci i dodiri, zašto tako ne bi nastavili, bez obaveze da se nešto mora obaviti u zadano vrijeme.
Ni za mene mila ni za mene.Zato sam ljuta na Berenicu ako je i kako dala onako bedastu,nepromišljenu izjavu.
Pa zar i ona nije glumica na visini,kao takva zar još nije prepoznala da Engin na tom zvjezdanom nebu stoput jače svjetlo baca od ostalih.
I ovdi sam se morala ispuvati zbog njenih trapavih izjava

A što se tiče ove tvoje i EmmaLizzine vještine baratanja u vodama poezije tu sam ja kao neko ko se divi prekrasnoj ariji koju neki sopran izvodi al ujedno i svjestan da je uskraćen za taj dar.
No kako bi bilo kad bi svi bili multitalenti.
Možda su to rijetki ka naš Engin i ona vražja Berenica,jesan ljuta na nju al cura pjeva,pleše,glumi,slika,i ko zna šta još sve ne,al možda ipak ima manu - ne prosuđuje dobro,a i za to treba imat žicu.
Ha opet ne izdržah da je ne očepin
Sada da ova sobica ne postane ordinacija Dempsyne terapeutkinje idem se još malo napit (il opit) ovom prekrasnom poezijom što nastade u podnožju zlatnog kreveta(skoro ne napisah "teleta")

[CENTER]
Quote:
Pokapana tvojim suzama
iskoračila sam iz svoje vjenčanice

uplesala u naš bračni život
unatoč ružnim sjenama
prošlosti
koje su zgrabile tvoje vjerno i odano
srce
Ajme da pokapana suzama,ma kako liiipo

Quote:
Slomljen u svojoj ljubavi
mučiš se krivnjama
ne videći da su mi te one dovele
u naručaj
u tvoj zagrljaj
sigurnu i zakriljenu

među tvoje lijepe, tople ,nježne
drhtave tvoje ruke.
Tu je sva njegova veličina,duša prekrasna,pa ko ga zbog toga ne bi primio u zagrljaj

Quote:
U našem gnijezdu među ružama
u bjelini
u okvirima boje lavande
živjet ćemo, moja ljubavi
zajedno
A stvarno im je gnjezdašce cakano,u početku sam malo frktala na skromnost njenu al kućica baš za ljubav činit,a miris lavande,mmmm,ja se natapam njenom kupkom

Quote:
Bit ću tvoja žena,
majka
dijete, sestra
ljubavnica
a tvoji će mi poljupci
postati
svakodnevni, svakonoćni,
biseri
Nadam se da će nanizat pravu ogrlicu toliku da će je moći višestruko omotati oko vrata,sa pravim slatkim,sočnim biserima

Quote:
Tvoje su suze u našoj bračnoj noći oprale
sve ono što sam u sebi od sebe skrivala

zaključale su utvare s one obale
i sad si moj
i ja sam tvoja
čista ,oslobođena, zaljubljena
sretna
Točno,to je bilo njihovo zajedničko čišćenje,jer kako si rekla i ona te utvare micala od sebe i nije se usudila suočiti sa njima,sada iskusili zajedničko pranje,a opet zahvaljujuć našem Miceku,nije se sramija sloma pred njom,ogolija se do kosti,srce malo(ma šta malo,najveće)
__________________
Sreća nije u događajima...ona ovisi o plimama i osekama uma...
Dempsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2012., 21:21   #513
Kerim..predivan junak našeg doba...

DA još malo raščistimo paučinu s bršljana na ovoj temi i pustimo miris lavande....

Nikad nisam vidjela toliku količinu emocija kod ovako zamišljenog lika..pitam se ..sanjam li ja možda? Svjetla svadbene pozornice polako su se gasila, dvoje zaljubljenih uputilo se u svoju sigurnu luku. Stigavši u svoje mirno ljubavno gnijezdo koje su izgradili sami svojim rukama , Fatma se uputi u spavaću sobu i nježnim pokretima skine veo i raspusti kosu koja joj se poput slapa sručila na ramena. Kerim nečujno i polako ulazi u sobu, pali svjetlo, pokazuje neizmjeran obzir i poštovanje spram nje..i ona to osjeća. Okrene se prema njemu, rukom stisne haljinu, zna da ju čeka posebna noć, uzbuđena je... Kerim se polako približava i ostajem bez daha. On onako predivan, u svoj svojoj veličini, približi se Fatmi nježno joj dodirnuvši obraz i zagrlivši ju čitavim svojim tijelom, kao da ju štiti od zla, dok mu gusta kosa senzualno ,kao plamičci vatre, krišom dodiruje Fatmino lice. Prekrasnim dugim, prstima i ubojito senzualnim pokretima želi otkopčati Fatmino vjenčano ruho...pogled mu usmjeren na Fatmin bijeli vrat uz koji se nježno privijao kao sitna grančica koja traži zaklon, a onda odjednom...topla, mokra, krupna suza kanula je niz Kerimov obraz i spustila niz Fatmino rame.. znala je, osjećala, od zgusnutog zraka koji je osjetila skupljenog u Kerimovom grlu, mogla je nožem rezati njegovu neizmjernu tugu i bol....
Kerimova katarza...rukom je zaklopio usta da ne ispusti bolan krik, suze su sustizale jedna drugu, divnim ručicama kao nezaštićeno dijete, brisao je suze sa svoga lica, stisnutim šakama pokušao je potisnuti svoju bol i neizmjernu krivnju koju osjeća, riječi krivnje su poput vrutka izvirale iz njega . Na podu spavaće sobe, te je noći Kerim plakao toplim, predivnim plačem koji razdire dušu, koji pokazuje svu agoniju njegovog uma i tijela, plačem od kojeg srce puca i lomi se poput stakla. I opet...uspio je ostati pravi muškarac, muškarac koji se ne boji spontano iskazati svoje najdublje i najskrivenije emocije, koji plače i izražava kajanje jer misli da je unesrećio ženu koju voli više od sebe, više od ičega na svijetu, koju je predpostavio svima i svemu...svoju jedinu Fatmu. Ona je njegov život, njegova bit i svrha postojanja na ovome i onome svijetu...I Fatma je to osjećala u srži cijelog svog bića. Tog trena sve je bilo oprošteno, nevidljive ograde koje su i postojale, odjednom su se srušile, povjerenje je bilo jače nego ikada...bili su jedno u tom zajedničkom intimnom trenutku. Uzdasi olakšanja, sol od suza koja se održala na Kerimovom licu i Fatmin topli dodir vraćali su polako smiraj njegovoj napaćenoj duši i srcu. U ljubavi i borbi su sada zajedno....zauvijek.

Malo o ljubavi....

Nije uvijek lako voljeti i biti voljen...žrtve i patnja su neizbježni...ljubav boli, ali istodobno donosi neizmjernu radost i sreću onima koji ju proživljavaju...

Ah, ta ljubav što toliko privlači ljude nalik je na veliku planinu..
Uspinješ se pjesmom na usnama, a silaziš sa suzama u očima.
Što je ljubav?
To zna samo onaj čije je srce prožeto poezijom čekanja.
Ljubav je krv poezije, a poezija je krv ljubavi.
U ljubavi se ponekad pati bez krivnje, ali i uživa bez zasluge.
U ljubavi nitko ne traži ni malo, ni puno-mjera srca je neusporediva.
Bolje je kajati se zbog proživljene ljubavi, nego žaliti za propuštenom.

Kerimov san o gubitku Fatmine ljubavi (koja se neće dogoditi)

Mila moja,
Tebi nije bilo teško postići da te ljubim svim svojim bićem, ali meni se čini da je gotovo nemoguće postići da ti istom snagom ljubavi voliš mene..
Kad te gledam dok spavaš, unaprijed sam se odrekao onog najvišeg i najsvetijeg što si mi mogla dati-tvoje iskrene, čiste ljubavi koja izvire iz tvog nevinog tijela i srca.
Ako mi kažeš zbogom, neću umrijeti. U meni je sada tvrdo srce koje može progutati puno jada, krivnje i patnje...A čime bih se sada bavio da nemam svog jada? Ljubljena moja, jedina moja, nastojat ću postati samo tvoja iluzija, da ublažim tvoju bol i patnju. Iluzija je velika ambicija za mene, a ti me nisi pozvala u našu zajedničku šetnju koja bi potrajala cijeli život...
Molim te, najdraža...počnimo s onim što je najlakše. Daruj mi, molim te, ponovo svoj san u kojem si čvrsto stisnuta pored mene, dozvoli mi da te slijedim u dobru i zlu, u ljubavi i strasti...Dozvoli mi povjerenje i prijateljstvo svog tijela, srca i duha.
Možda će me to jedne spokojne noći, sasvim tiho i na prstima ,odvesti napokon duboko u tvoje srce...i tamo zauvijek ostati.
Emma Lizzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2012., 21:43   #514
[QUOTE]
Quote:
Emma Lizzy kaže: Pogledaj post
DA još malo raščistimo paučinu s bršljana na ovoj temi i pustimo miris lavande....

Nikad nisam vidjela toliku količinu emocija kod ovako zamišljenog lika..pitam se ..sanjam li ja možda? Svjetla svadbene pozornice polako su se gasila, dvoje zaljubljenih uputilo se u svoju sigurnu luku. Stigavši u svoje mirno ljubavno gnijezdo koje su izgradili sami svojim rukama , Fatma se uputi u spavaću sobu i nježnim pokretima skine veo i raspusti kosu koja joj se poput slapa sručila na ramena. Kerim nečujno i polako ulazi u sobu, pali svjetlo, pokazuje neizmjeran obzir i poštovanje spram nje..i ona to osjeća. Okrene se prema njemu, rukom stisne haljinu, zna da ju čeka posebna noć, uzbuđena je... Kerim se polako približava i ostajem bez daha. On onako predivan, u svoj svojoj veličini, približi se Fatmi nježno joj dodirnuvši obraz i zagrlivši ju čitavim svojim tijelom, kao da ju štiti od zla, dok mu gusta kosa senzualno ,kao plamičci vatre, krišom dodiruje Fatmino lice. Prekrasnim dugim, prstima i ubojito senzualnim pokretima želi otkopčati Fatmino vjenčano ruho...pogled mu usmjeren na Fatmin bijeli vrat uz koji se nježno privijao kao sitna grančica koja traži zaklon, a onda odjednom...topla, mokra, krupna suza kanula je niz Kerimov obraz i spustila niz Fatmino rame.. znala je, osjećala, od zgusnutog zraka koji je osjetila skupljenog u Kerimovom grlu, mogla je nožem rezati njegovu neizmjernu tugu i bol....
Kerimova katarza...rukom je zaklopio usta da ne ispusti bolan krik, suze su sustizale jedna drugu, divnim ručicama kao nezaštićeno dijete, brisao je suze sa svoga lica, stisnutim šakama pokušao je potisnuti svoju bol i neizmjernu krivnju koju osjeća, riječi krivnje su poput vrutka izvirale iz njega . Na podu spavaće sobe, te je noći Kerim plakao toplim, predivnim plačem koji razdire dušu, koji pokazuje svu agoniju njegovog uma i tijela, plačem od kojeg srce puca i lomi se poput stakla. I opet...uspio je ostati pravi muškarac, muškarac koji se ne boji spontano iskazati svoje najdublje i najskrivenije emocije, koji plače i izražava kajanje jer misli da je unesrećio ženu koju voli više od sebe, više od ičega na svijetu, koju je predpostavio svima i svemu...svoju jedinu Fatmu. Ona je njegov život, njegova bit i svrha postojanja na ovome i onome svijetu...I Fatma je to osjećala u srži cijelog svog bića. Tog trena sve je bilo oprošteno, nevidljive ograde koje su i postojale, odjednom su se srušile, povjerenje je bilo jače nego ikada...bili su jedno u tom zajedničkom intimnom trenutku. Uzdasi olakšanja, sol od suza koja se održala na Kerimovom licu i Fatmin topli dodir vraćali su polako smiraj njegovoj napaćenoj duši i srcu. U ljubavi i borbi su sada zajedno....zauvijek.
@Emma ovo bi pod obavezno trebala pejstat na FGSN vol.2,to bi nam mogla biti obvezna lektira.Vidiš da cure neprestano vrte te zadnje scene na videu.

BTW. jel tako da ono "jutro posli"nije đenaza,nego sve pršti prikrivenim umutom koji se sakrio iza busena lavande(ne sićan se da si se oglasila po tom?,zato upiren)
__________________
Sreća nije u događajima...ona ovisi o plimama i osekama uma...
Dempsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 00:25   #515
[QUOTE=Dempsy;39454806]
Quote:

@Emma ovo bi pod obavezno trebala pejstat na FGSN vol.2,to bi nam mogla biti obvezna lektira.Vidiš da cure neprestano vrte te zadnje scene na videu.

BTW. jel tako da ono "jutro posli"nije đenaza,nego sve pršti prikrivenim umutom koji se sakrio iza busena lavande(ne sićan se da si se oglasila po tom?,zato upiren)
HEj Dempsy canim,

Oglasila se ja na toj temi jucer i rekla kaj mislim, samo u jednom drugom tonu, ne ovako vise lirskom koji mi ipak nekako bolje odgovara ovoj temi i ni o kakvoj dzenazi tu nema govora, bas suprotno...a i tu gore sam to opisala... Kerim je junak-prototip savrsenog muskarca kakav bi trebao postojati i u RL.
Emma Lizzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 09:07   #516
Quote:
@Emma Lizzy kaže:



Kerim je junak-prototip savrsenog muskarca kakav bi trebao postojati i u RL.
Šta da na to rečen osim isto
__________________
Sreća nije u događajima...ona ovisi o plimama i osekama uma...
Dempsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 11:50   #517
Evo jedan nježni- njihova ljubavna priča- koju Nova još nije zaštekala

http://www.youtube.com/watch?v=r6-HG...i4I&playnext=1
brankacro is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 19:03   #518
[QUOTE]
Quote:
brankacro kaže: Pogledaj post
Evo jedan nježni- njihova ljubavna priča- koju Nova još nije zaštekala

http://www.youtube.com/watch?v=r6-HG...i4I&playnext=1
Ne zaštekaje nova al meni komp.zaštekaje na ovoj stvari,a baš mi se čini lipo nešto

BTW. Pinku san svratila u jadnu našu kamaru i kontan kako li je pusta u zadnje vrime najboje bi je bilo afitat pa da uberemo ćagod pinez barenko,an? Ća vi mislite obo teme? Dobro bi nan došla svaka kuna ako mislimo partit pu Istanbula.
Al jopet kad vidin ima bidni cura ća se trude i svako malo je luštraju dojde mi milo pa kažen ma neka ostane vaako,dohodit će i u našu kamaru boja vrimena
__________________
Sreća nije u događajima...ona ovisi o plimama i osekama uma...
Dempsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 22:39   #519
[QUOTE=Dempsy;39494171]
Quote:

Ne zaštekaje nova al meni komp.zaštekaje na ovoj stvari,a baš mi se čini lipo nešto

BTW. Pinku san svratila u jadnu našu kamaru i kontan kako li je pusta u zadnje vrime najboje bi je bilo afitat pa da uberemo ćagod pinez barenko,an? Ća vi mislite obo teme? Dobro bi nan došla svaka kuna ako mislimo partit pu Istanbula.
Al jopet kad vidin ima bidni cura ća se trude i svako malo je luštraju dojde mi milo pa kažen ma neka ostane vaako,dohodit će i u našu kamaru boja vrimena
Je draga, mi smo ti Zagorke ja i Emma Lizzy, mi ti ne luštramo, mi ti tu malo klofamo te tepihe i luftamo ak bu neko ipak navrnul,a kak su se naš Kerim i Fatmagula friško oženili i preselili , još ni oni ne znaju da je ova naša soba pri njimi, mi smo ti ko onaj Big Brader , gledimo krož njihove špigle pri njim i sve znamo i vidimo, sam vam još niš nečemo reči, jerbo se srdite na njegovog jezika, a ste zaboravile da on jako dobro zna kam ga bu, kad ga bu i kak ga bu denul tam di oče...
brankacro is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2012., 00:52   #520
Quote:
Priče iz Kerimove i Fatmine spavaće sobe – 7. dio (iz Fatminog ugla)

...Bio je najljepši muškarac kojega je ikada vidjela. Njegovo, vitko, golo tijelo u njoj je izazvalo laganu omamljenost, dok su joj se obrazi istovremeno žarili od vrućine. Udarajući o prozorsko staklo, krupne kapi kiše započele su olujnu ariju, a muškarac kojeg je voljela svim svojim srcem gledao ju je ravno u oči. Osjetila je kako je krv u njezinim venama proključala, zamagljujući joj zadnju trunku zdravog razuma. Njezine za tlo čvrsto prikovane noge suprostavljale su se njezinim nastojanjima da mu krene ususret, i zato je svoj pogled usmjerila njegovom. Zavirujući u kutke njegove duše, izgubila se u moru osjećaja. Tijelo su joj prožimali trnci, a snaga njezine ljubavi mogla se usporediti jedino s putovanjem kroz beskraj. U njihovim je pogledima bilo zapisano sve. Početak. Sadašnjost. Budućnost. Prošlost. Ljubav. Muškarac koji voli ženu i žena koja voli muškarca. Kerim i Fatmagul. Bujica osjećaja bila je glavni krivac za njezinu vrtoglavicu, no nije si mogla pomoći. Nikada nije mislila da je moguće do te mjere nekoga voljeti. Srce joj je znalo biti toliko ispunjeno ljubavlju da se ponekad, samo iz straha da se ne bi rasprsnulo, morala čvrsto obrgliti rukama. Toliko je voljela da joj je ta ljubav izazivala bol. No Fatmagul je bila spremna na svaku žrtvu koja je na bilo koji način dokazivala što osjeća prema svom suprugu. Koliko li su samo toga zajedno prošli; koliko li su samo težak početak imali. No bio je tu. U svakom trenutku je bio tu. Nikada ju nije napustio. Nikada ju nije iznevjerio. Obećao je da će ostati. I ostao je. Svaku njenu suzu ispratio je svojom, svaki njezin osmijeh za njega je bio dar; svojom je beskrajnom strpljivošću, nježnošću i toplinom izbrisao sve tragove onog lošeg. Njezin je suprug dao sebe za nju; svaki djelić svoga bića. Često se mučila misleći da mu nikada neće moći uzvratiti istom mjerom, no kada je spoznala da je to što ona postoji dovoljan razlog za njegovu sreću, ujedno je i shvatila da jedino što još može učiniti je podijeliti s njim isto to postojanje. Neposlušne noge nadvladala je snagom volje i nimalo se premišljajući, krenula prema muškarcu s kojim je sreća bila disati isti zrak. Na njegovom je licu ponovno ugledala oprez, no nije dopustila da ju to obeshrabri. Osjetivši kako isprepliće svoje prste s njezinima u sebi je osjetila buru; buru koja je dosegnula orkanske udare u trenutku kada ju je svojim dugim, tako poznatim i sigurnim rukama povukao u čvrst zagrljaj. A kada su njegove sočne, pune usne okrznule njene, svijet je nestao u magli. Magličasti veo prekrio je svu tminu koju je toliko vremena nosila u sebi i Fatmagul se, vođena snažnom željom i probuđenim sirovim emocijama, počela usnama spuštati niz Kerimov vrat i prsa. U trenutku kada je posegnuo za pojasom njezine haljine i kopčom njezina grudnjaka, nenaviknuta na takve situacije, osjetila je laganu nesigurnost i sama činjenica da po prvi puta stoji pred njim golih grudiju prizvala je neznatnu količinu straha, no Kerim ga je vrlo brzo svojim odlučnim, nepokolebljivim poljupcem uspio nepovratno ukloniti. Prstom joj dodirnuvši bradavicu, odveo ju je na put bez povratka, a kada je osjetila da istu tu bradavicu uzima u usta, postala je svjesna da su počeli gorjeti. Rukom je klizio njenom kralježnicom, i iako pogubljena u vremenu, Fatmagul je krajičkom oka spazila kako su mu oči đavolski zatreperile. Dok je spretno upoznavao njezino tijelo, prestala je biti svjesna svog postojanja, a Kerimovo je disanje postalo ubrzano. Njegov je dodir istovremeno bio i nježan i luđački uzbudljiv, a prisnost koju je osjetila među njima nije mogla usporediti s nijednom dosadašnjom situacijom. Prepustila se njegovim dodirima znajući da joj neće učiniti ništa nažao. Kada joj je poljupcima sklopio kapke, njezina je emocionalna ranjivost isplivala na površinu u obliku suze koja joj je kliznula niz obraz. Jedna jedina suza, ali suza koja je govorila više od tisuću riječi; suza koja je bila dokaz njezine sreće i razarajuće snage njezine ljubavi. Svaki je živac u njezinom tijelu drhtao, a osjetivši kako je svoje lice utopio u valovima njenih smeđih uvojaka, njezino probuđeno tijelo više nije htjelo zaspati. Jecaj koji je ispustila i koji je dopirao iz samog središta njezine duše, izvukao je iz nje one najskrivenije i strogo čuvane emocije. Trenutak kasnije ta se ista duša rasprsnula pod njegovim dodirom. Dok je u daljini bjesnomučno sijevalo Fatmagul je postala svjesna svoje nagosti; stajala je pred Kerimom samo u gaćicama, poput divlje orhideje koja čeka da bude ubrana rukom voljenog muškarca. Ugledavši topao i nježan osmijeh na voljenom licu, njezina je ruka oprezno i bojažljivo posegnula za kopčom njegovog remena…


Bio si tu
u svakom si trenutku bio tu

Nisi me napustio
nisi me iznevjerio
obećao si da ćeš ostati
i ostao si

Svojom si ljubavlju izbrisao
tragove lošeg
i počinjemo s putovanjem kroz beskraj

Mi smo početak
sadašnjost i prošlost i budućnost
postajemo ljubav

Želim podijeliti s tobom isto postojanje
želim disati s tobom isti zrak

Ispreplićeš svoje prste s mojima
i svojim me dugim
tako poznatim rukama
spajaš u čvrst zagrljaj
vodiš na put bez povratka

Okrzni me svojim punim usnama
da svijet nestane u magli
da magličasti veo prekrije tminu

Pogubljene u vremenu
moje su usne same krenule
i kad si svoje lice utopio u mojoj kosi
moja se duša
rasprsnula
pod tvojim dodirom
brankacro is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:11.