Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.09.2013., 15:47   #2061
zašto večeras nema ferihe. neko je spomenuo da je neka utakmica na tv ali na programu su neki filmovi.
41-a epizoda je predobra
Bitaka is offline  
Old 06.09.2013., 15:51   #2062
Quote:
_Lolita_ kaže: Pogledaj post
Ja ne znam kako ću pogledati tu epizodu.
ma joj, ja sam to jedva gledao, ne mogu ti opisati koliko sam živčan bio kad sam to vidio eto koliko sam se u seriju uživio... došlo mi da gađam televizor, samo da zaštitim ferihu a ona jadna, ništa, ona samo sjedi niti se štiti niti ga izbjegava da ju mehmet šamara i šakati do krvi sva sreća pa je emir naišao, ne znam kako bi završilo na kraju, bila bi mrtva jadna...
o mehmetu i tom njegovom načinu, primitivnosti, uff, sam spomen na njega u meni budi nemir i uzrujavam se... mučio bih ga do smrti.
Frankenstein. is offline  
Old 06.09.2013., 15:57   #2063
Mehmet je muško, njemu je sve dozvoljeno.
Tjednima nakon što sam odgledala i AFK i Emirov put, slobodno mogu reći da se Emir puno više trudio i puno više volio. Bio je zreliji i od samog početka znao što hoće što s Ferihom nije slučaj.
plava ruža is offline  
Old 06.09.2013., 16:34   #2064
Quote:
Bitaka kaže: Pogledaj post
zašto večeras nema ferihe. neko je spomenuo da je neka utakmica na tv ali na programu su neki filmovi.
41-a epizoda je predobra
Hrvatska-Srbija, prijenos nije na Novoj, ali se očekuje da će to biti najgledanije danas.

Jedva se suzdržavam da ne pogledam 41. epizodu, jedva. Radije bih da nema epizode danas nego u nedjelju, ali ajde...

Zanima me kako će biti sad kad se E i F ožene, hoće on i svoje i sve ostale budale staviti na svoje mjesto kad mu krenu seruckati oko tog braka?

I malo me deprimiraju ovi komentari o epizodama nakon 53...meni dosad nijedna nije bila loša ili nezanimljiva, pa se nadam da ni te neće. I nadam se da će unatoč svemu i tada biti dobrih scena između E i F...
__________________
Čekaj me i ja ću doći, samo me čekaj dugo. Čekaj me i kad žute kiše noći ispune tugom...
Nicole_Lilly is offline  
Old 06.09.2013., 16:53   #2065
Ma komentari su opravdani poslije 52-e epizode je katastrofa. ni ja ne znam zašto su to tako snimili. E i F žive zajedno ali kao da nema ljubavi između njih. Onda tu je stara cura Ece sa kojom Emir pokreće posao i cijelo vrijeme provodi sa njom a feriha sama kući .
Totalni raspad između njih dvoje , stalne svađe , nesuglasice nigdje ništa od velike ljubavi i eto na kraju razlaz. Ti gledaj ako ti se da , meni se to ne sviđa. Seriju gledam zbog njih dvoje i njihove ljubavi a ne tamo neke bivše cure zbog koje zapostavlja Ferihu.
Meni niko drugi u ovoj seriji nije interesantan da bi ga komentirala osim Fi E. Zato samo o njima i pišem a ne tamo o nekim ludačama.
Žao mi je da j etako završilo.
Poslije svega što su proživili trebali su nam dati posljednje epizode prepune njihove ljubavi i djecu kao plod svega toga a ne totalnu tragediju.
Bitaka is offline  
Old 06.09.2013., 17:09   #2066
Quote:
Bitaka kaže: Pogledaj post
Ma komentari su opravdani poslije 52-e epizode je katastrofa. ni ja ne znam zašto su to tako snimili. E i F žive zajedno ali kao da nema ljubavi između njih. Onda tu je stara cura Ece sa kojom Emir pokreće posao i cijelo vrijeme provodi sa njom a feriha sama kući .
Totalni raspad između njih dvoje , stalne svađe , nesuglasice nigdje ništa od velike ljubavi i eto na kraju razlaz. Ti gledaj ako ti se da , meni se to ne sviđa. Seriju gledam zbog njih dvoje i njihove ljubavi a ne tamo neke bivše cure zbog koje zapostavlja Ferihu.
Meni niko drugi u ovoj seriji nije interesantan da bi ga komentirala osim Fi E. Zato samo o njima i pišem a ne tamo o nekim ludačama.
Žao mi je da j etako završilo.
Poslije svega što su proživili trebali su nam dati posljednje epizode prepune njihove ljubavi i djecu kao plod svega toga a ne totalnu tragediju.
uf toga sam se i bojala....znaci poslije 52 raspad sistema, vec sada mi idu na zivce s tolikim svadama, i tvrdoglavosti

valjda me nece toliko izludit da cu ih prestati gledati
__________________
.... a woman' s heart is a deep ocean of secrets...
marija505 is offline  
Old 06.09.2013., 17:38   #2067
neka te tješi da poslije otmice oni su ponovo zajedno . ponovo je Emir čeka ispred zgrade vozi na Faks, ali dabome opet skrivećki.
Sve dok ih ludi Meho ne vidi kako se ljube u autu i premlati Ferihu a Mehu premlati Emir da mu vrati za Ferihu.
Onda njih dvoje bježe i preljepa 46 -a epizoda. Samo Feriha i Emir sa svojom ljubavi. Liječe svoje rane prisjećajući se svega u planinskoj kući u kojoj se i vjenčaju i ostaju jedno vrijeme.
Ja volim pogledati unaprijed i na netu. Jer kada mi se neka scena sviđa onda je pogledam po desetak puta ili je zaustvim da pročitam šta kažu i da dobro utvrdim izraze njihovih lica i onoga što osjećaju.
I onda volim gledati epizode pri kraju, pa u sredini , pa spočetka da se podsjetim kako je bilo i ako sam nešto propustila da pogledam.
Bitaka is offline  
Old 06.09.2013., 21:26   #2068
Poslije pregledane serije moram reći da mi je najjača scena kada Emir miriše Ferhin jastuk i ona ga tako zatekne u svojoj sobi. Tako su mi dobro glumili tu
Poslije su mi najbolja epizoda u zatočeništvu kod Halila, napokon da su pričali iskreno.
Kraj užasan
jenny 28 is offline  
Old 06.09.2013., 23:08   #2069
Quote:
Frankenstein. kaže: Pogledaj post
ma joj, ja sam to jedva gledao, ne mogu ti opisati koliko sam živčan bio kad sam to vidio eto koliko sam se u seriju uživio... došlo mi da gađam televizor, samo da zaštitim ferihu a ona jadna, ništa, ona samo sjedi niti se štiti niti ga izbjegava da ju mehmet šamara i šakati do krvi sva sreća pa je emir naišao, ne znam kako bi završilo na kraju, bila bi mrtva jadna...
o mehmetu i tom njegovom načinu, primitivnosti, uff, sam spomen na njega u meni budi nemir i uzrujavam se... mučio bih ga do smrti.
Uff, neće je valjda Meho glupavi prebiti?? Hoćel sve to prikazati? Ja imam jako slab zeludac i nevolim nasilje, kad nisam crkla kad je Maho tukao neku noć Emira Joj jest taj Meho sranje od čovjeka, on ili šuti kao mutav ili radi sa sakama Ja da sam Feriha, ja bi stoku istukla tako da mu nikad nebi na um palo da me takne.. Sram ga bude, vidi se na koga je Ma od prvog dana mi nije sjeo, kako je samo gadan..
minchelina is offline  
Old 06.09.2013., 23:14   #2070
Quote:
Nicole_Lilly kaže: Pogledaj post
Zanima me kako će biti sad kad se E i F ožene, hoće on i svoje i sve ostale budale staviti na svoje mjesto kad mu krenu seruckati oko tog braka?
E tu je razlika Ferihe i Emira. Netko je napisao da Emir više voli Ferihu i da se više trudi. Na jedan način jeste,jer njemu je Feriha na prvom mjestu. Voli roditelje,ali on se njima suprostavlja ako želi i ne dam im da se petljaju u njegov život (ni drugima..). On radi šta želi,odnosno slijedi sebe i svoje osjećaje. E Ferihica je drugi slučaj,ona voli Emira ali je slabija,pati za svojima kad ju ne prihvate nakon udaje. NAKON SVEGA što su joj uradili , njoj je stalo do njih (oca i Mehe). To je shvatljivo s jedne strane,svaki čovjek ima potrebu da bude prihvaćen i nije nimalo lako kad ga vlastita obitelj ne prihvaća. Ja bih na njezinom mjestu to otpilila,jer ona njih prihvaća takve kakvi su,a oni nju ne. Licemjerno strašno,šta bi tek da im je kćer kao Hande i slični.
Jadransko more is offline  
Old 06.09.2013., 23:28   #2071
Quote:
minchelina kaže: Pogledaj post
Uff, neće je valjda Meho glupavi prebiti?? Hoćel sve to prikazati? Ja imam jako slab zeludac i nevolim nasilje, kad nisam crkla kad je Maho tukao neku noć Emira Joj jest taj Meho sranje od čovjeka, on ili šuti kao mutav ili radi sa sakama Ja da sam Feriha, ja bi stoku istukla tako da mu nikad nebi na um palo da me takne.. Sram ga bude, vidi se na koga je Ma od prvog dana mi nije sjeo, kako je samo gadan..
Nažalost hoće, kad sazna da je Emir dečko od Ferihe, Emir će vidjeti kako Meho tuče Ferihu, onda će Emir nalemati njega. I sve će biti prikazano.
__________________
Važno je biti drugačiji od ostalih!!

Zadnje uređivanje maja1001 : 07.09.2013. at 00:29.
maja1001 is offline  
Old 07.09.2013., 00:51   #2072
Ova priča, pored svih (pretjeranih) zapleta, je vjerojatno dosta realna - pogotovo u Turskoj - gdje, kako je rekla Gulsum u jednom razgovoru s Korayem i dan danas muževi tuku žene, pa čak i među intelektualcima i profesorima...
Možda ima čak i takvih udaja i zaruka, gdje se kćer ništa ne pita!? Glavno je da je netko iz "dobre obitelji", bogat i sl. Isto je realno da postoje takve razlike u društvu, ne samo na bogati i siromašni, nego i oni koji žive tradicionalno i oni koji žive kao što se živi na Zapadu... I sad veza između dvoje mladih ljudi iz takvih različitih sredina!?
Zanimljivo bi mi bilo saznati kakve komentare je izazvala ova serija u Turskoj? Kad su to npr. gledale neke obitelji poput Rizine ili poput Unalove...
Fritz is offline  
Old 07.09.2013., 02:01   #2073
Quote:
Fritz kaže: Pogledaj post
Ova priča, pored svih (pretjeranih) zapleta, je vjerojatno dosta realna - pogotovo u Turskoj - gdje, kako je rekla Gulsum u jednom razgovoru s Korayem i dan danas muževi tuku žene, pa čak i među intelektualcima i profesorima...
Možda ima čak i takvih udaja i zaruka, gdje se kćer ništa ne pita!? Glavno je da je netko iz "dobre obitelji", bogat i sl. Isto je realno da postoje takve razlike u društvu, ne samo na bogati i siromašni, nego i oni koji žive tradicionalno i oni koji žive kao što se živi na Zapadu... I sad veza između dvoje mladih ljudi iz takvih različitih sredina!?
Zanimljivo bi mi bilo saznati kakve komentare je izazvala ova serija u Turskoj? Kad su to npr. gledale neke obitelji poput Rizine ili poput Unalove...
Da, dosta turskih serija se bavi tim sukobom tradicionalnog i modernog.
To je kod njih realnost.
Toga ima dosta u nekim zatucanim krajevima Turske. Ugovoreni brakovi su za njih normalna stvar. Tamo se jos uvek ubijaju zbog casti. Desava se recimo da neku devojku ubiju otac ili brat samo zato sto je na primer pricala sa muskarcem.

Dok je serija trajala redovno sam pratila njihov forum. I mene je zanimalo kakvi ce biti komentari. A bilo je i informacija i slika od onih koji su isli na snimanje. Komentari su isti kao i ovde uopste nema razlike.
Saraaaa84 is offline  
Old 07.09.2013., 05:18   #2074
Quote:
maja1001 kaže: Pogledaj post
Nažalost hoće, kad sazna da je Emir dečko od Ferihe, Emir će vidjeti kako Meho tuče Ferihu, onda će Emir nalemati njega. I sve će biti prikazano.
Nebi to bas nazvao lemanjem, udario ga je svega par puta samo. Puno manje nego sta je ovaj svoju sestru nalupao.
F je zavrsila lezeci u krevetu na oporavku, a M se izvukao sa par ogrebotina, kao da nista bitno nije ni bilo. Na zalost ga je E. postedio zbog starog koji je sve gledao.
Da sam na mjestu E., dao bi mu jos i 10 puta vecu porciju bez obzira na starog jer ne podnosim nasilje nad zenama, pogotovo onima koje su ti vlastiti rod.
*Hades* is offline  
Old 07.09.2013., 11:10   #2075
Quote:
Fritz kaže: Pogledaj post
Ova priča, pored svih (pretjeranih) zapleta, je vjerojatno dosta realna - pogotovo u Turskoj - gdje, kako je rekla Gulsum u jednom razgovoru s Korayem i dan danas muževi tuku žene, pa čak i među intelektualcima i profesorima...
Možda ima čak i takvih udaja i zaruka, gdje se kćer ništa ne pita!? Glavno je da je netko iz "dobre obitelji", bogat i sl. Isto je realno da postoje takve razlike u društvu, ne samo na bogati i siromašni, nego i oni koji žive tradicionalno i oni koji žive kao što se živi na Zapadu... I sad veza između dvoje mladih ljudi iz takvih različitih sredina!?
Zanimljivo bi mi bilo saznati kakve komentare je izazvala ova serija u Turskoj? Kad su to npr. gledale neke obitelji poput Rizine ili poput Unalove...
Turske serije i jesu realnije za razliku od recimo španjolskih. I ovaj odnos tradicionalno-moderno je jako zanimljiv i dobro obrađen, pogotovo jer su smjetili to tradicionalno u svijet modernog, jer nije isto biti zatucan u Mardinu i biti zatucan u Istanbulu ( ovo je sad presmiješno zvučalo ) ali puno je teže biti tradicionalan u takvom okruženju di su svi liberalni, nego gdje je to normala. Mislim da se i dan danas vode velike polemike oko tih odnosa u Turskoj, a ova serija je pokušala približiti jednu od perspektiva.
Luxxy is offline  
Old 07.09.2013., 12:03   #2076
Čitam vas redovno,sve ovo što pišete..Ali eto,nijednom nisam prokomentarisala.
Vrijeme je,izgleda,došlo napokon da vam se pridružim haha. Ovu seriju obožavam,naprosto OBOŽAVAM! Ne može dan da mi prođe a da bar ne odgledam neku scenu Emira i Ferihe pa bar na youtube koja traje svega par sekundi.Eto,toliko sam se zaljubila u seriju.Prije ove jedino sam ovako zavoljela Strasti orijenta,ali ova je čini mi se nadmašila i nju. Hazal Kaya mi je išla na živce u Strastima orijenita ali mi ide na živce i u Dala sam joj ime Feriha. Pregledala sam cijelu seriju,ustvari ne baš cijelu..Preskočila sam one epizode od 53 do 64,nemam snage da pogledam te epizode jer sam čitala da ima puno svađa i svega onoga nakon čega mi bude loše pa plačem ko kreten..Inače,ostalo sve sam pregledala,čak i više puta i ova njihova ljubav mi je nešto najljepše što je iko ikada prikazao na tv-u.Oduševljena sam! Samo da Feriha manje sere (da oprostite)! Emir se toliko bori za njih,voli je unatoč svemu a ona uvijek po svom. Inače,imam 26 godina ali me ova serija natjerala sa se ponašam kao tinejdžerka hahah,tako je kako je..
Pixie123 is offline  
Old 07.09.2013., 16:29   #2077
Pozdrav. Zna li tko na kojem linku bi mogla naći pjesmu iz 16.-te epizode oko 62 minute kad Emir kaže hoćeš da ti kažem kako smo počeli i poljubi je. Ona ga gura i dalje je scena noć u sobi ona plače, Mehmet gleda Seherinu sliku... Pjesma je odlična.
danijela1601 is offline  
Old 07.09.2013., 20:01   #2078
Quote:
danijela1601 kaže: Pogledaj post
Pozdrav. Zna li tko na kojem linku bi mogla naći pjesmu iz 16.-te epizode oko 62 minute kad Emir kaže hoćeš da ti kažem kako smo počeli i poljubi je. Ona ga gura i dalje je scena noć u sobi ona plače, Mehmet gleda Seherinu sliku... Pjesma je odlična.
i meni je bila super i uspila sam je naći!

http://www.youtube.com/watch?v=1AlP0HlVKyQ

našla sam je u još jednom videu :http://www.youtube.com/watch?v=kputkizT354
teraa is offline  
Old 07.09.2013., 20:35   #2079
Pitanje. Kad će Mehmet početi shvaćati kakva mu je ženica zapravo?
__________________
Čekaj me i ja ću doći, samo me čekaj dugo. Čekaj me i kad žute kiše noći ispune tugom...
Nicole_Lilly is offline  
Old 07.09.2013., 21:53   #2080
Quote:
teraa kaže: Pogledaj post
i meni je bila super i uspila sam je naći!

http://www.youtube.com/watch?v=1AlP0HlVKyQ

našla sam je u još jednom videu :http://www.youtube.com/watch?v=kputkizT354
pjesma je genijalna!!! jos kad sam procitala prijevod na engleski pjesma je jos bolja
__________________
.... a woman' s heart is a deep ocean of secrets...
marija505 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:52.