Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2016., 18:19   #21
Pozdrav!

Jel prihvatas i privatne poruke?

Ima mnogo faktora u svemu kontam a ne bi javno izlagao bas detaljno sve faktore iz svog zivota..naravno ako je besplatno!
__________________
end
iormas is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2016., 20:08   #22
Bok,
besplatno je ako je u public, tako da svi imamo nešto od toga.

A može se puno dobiti o razumijevanju Feng Shuija iz pitanja kao što su od Vatre ili Lost_soul.

No javi se na pm ako imaš neko specifično pitanje pa ćemo vidjeti.

Quote:
iormas kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Jel prihvatas i privatne poruke?

Ima mnogo faktora u svemu kontam a ne bi javno izlagao bas detaljno sve faktore iz svog zivota..naravno ako je besplatno!
Marekai is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2016., 20:21   #23
Quote:
Marekai kaže: Pogledaj post
Bok,
besplatno je ako je u public, tako da svi imamo nešto od toga.

A može se puno dobiti o razumijevanju Feng Shuija iz pitanja kao što su od Vatre ili Lost_soul.

No javi se na pm ako imaš neko specifično pitanje pa ćemo vidjeti.
Svako pitanje pravilno je i specificno posto se uzima vise faktora pa cak i do najsitnijih detalja u kombinacijama..

no svejedno jedno pitanje

Koliko se moze od svega toga postici slusajuci svoju intuiciju?

pa i jos jedno pitanje

..ko, kad, kako (Feng Shui) ?
__________________
end
iormas is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2016., 20:37   #24
Quote:
iormas kaže: Pogledaj post
Svako pitanje pravilno je i specificno posto se uzima vise faktora pa cak i do najsitnijih detalja u kombinacijama..

no svejedno jedno pitanje

Koliko se moze od svega toga postici slusajuci svoju intuiciju?

pa i jos jedno pitanje

..ko, kad, kako (Feng Shui) ?
Može se postiči dosta. Ako živiš svjesno, i djeluješ uzemljeno, iz centra, onda možeš dobiti uvid iz viših sfera i materijalizirati ga u svakodnevnom životu.

Svjestan život se odnosi na svjesno stanovanje, tjelovježbu (u to ulazi i rad na polju s biljkama - tkzv. organska poljoprivreda, t.j. motika i štihača, Joga i ples) svjesno disanje, svjesna meditacija (molitva), i svjesna prehrana (makrobiotika, prehrana prema Ayurvedi).

No buka svakodnevnog života je toliko jaka da ga često ne čujemo, zato postoji sistem Feng Shuija da nas podsjeti i usmjeri. Naravno i u tom sistemu je važno intuitivno razumjevanje.
Marekai is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2016., 22:17   #25
Quote:
Marekai kaže: Pogledaj post
O tome se i radi da dobar Feng Shui master zna harmonizirati više različitih Ki brojeva osoba koje žive skupa. To je svakodnevna stvarnost, da živimo i djelimo prostor(dom) s jednom ili više osoba, osim ako nismo single.
Dobar Feng Shui master postavlja te osobe tako da se međusobno podržavaju u odnosu na fizički i energetski prostor.
Tako je moguće i Feng Shui uključiti od početka projektiranja prostora i napraviti dom koji je prilagođen svim ukućanima.
severina i milan su na pocetku svoje veze po tim feng shui masterima bili super usklađene osobe s svojim prostorom...međutim, danas to više nije tako
toliko o usklađivanju s ki brojevima i modernim feng shui masterima...

ki brojevi su zapravo pokazatelji smjera iz kojeg se energetski hranimo, ako se netko hrani na istoku a, netko na zapadu ti ih nemreš međusobno uskladiti jer uskađivanjem pokušavaš mijenjati njihov karakter a, to nikad nece rezultirati dobrim
Quote:
Kao što sam naglasio na samom početku, Feng Shui se sastoji od škole krajolika, FS astrologije i letećih zvijezda, i svi su oni jedanko bitni.
Bitno je balansirati konstituciju prostora (kojom se bavi škola krajolika) sa konstelacijom prostora i ukućana (leteće zvijezde i astrologija).

Ovo što ti navodiš je primitivna škola krajolika, no iznad toga postoje i finije energije, kojima se bavi cjeloviti Feng Shui.
kako ceš balansirati kucu, ukucane i letece zvijezde? izađi malo iz okvira teorije u praksu, cisto da vidiš nelogicnosti u ovom o cemu govoriš

Quote:
Feng Shui je spajanje neba i zemlje te čovjeka između. Feng Shui stavlja čovjeka u centar, koji je veza neba i zemlje. Mi nismo životinje koje samo žive unutar krajolika, već bića koja balansiraju nebesku i zemljanu energiju.
To su ljudi i prije znali, pa su tako i trigrami, koje reprezentiraju Ki brojevi, unutar magičnog kvadrata jedan takav pradavni sustav koji stavlja čovjeka u centar između neba i zemlje - pojašnjeno u gornjem postu.
feng shui ne stavlja covjeka u centar, centar je zemlja a, covjek je nositelj jedne od pet vrsta energije...
Quote:
Ja sa ovom temom želim to znanje prenesti dalje ljudima te im omogučiti da rastu. O tome govorim besplatno, no kao što velim, tema je za ljude koji se žele dalje razvijati i rasti.
super, al onda im prenosi znanje (ako ga vec imaš) koje trebaju a, ne price koje im ništa ne znace i na osnovu kojih mogu postati lakovjerne ovcice za uzimanje love...

i vezano uz ogledala u spavacoj sobi, po feng shuiu ogledala uvecavaju sve ono što prikazuju i raspršuju energiju...ostalo je stvar logike...nisu dobra jedino ako se krevet i spavac odražava u njima, jer privlace bolest...bolesni ljudi leže u krevetu, nevjeru (jasno je zašto), loše snove....postavljena sa strane, da se u njima odražava neka lijepa slika mogu cak u spavacu sobu unijeti mir, odmor, ljubav ili xy...
također, današnji sjajan namještaj u kojem se vidimo, može biti štetniji od ogledala, pa valja i na to obratiti pažnju
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2016., 22:35   #26
Quote:
Marekai kaže: Pogledaj post
Može se postiči dosta. Ako živiš svjesno, i djeluješ uzemljeno, iz centra, onda možeš dobiti uvid iz viših sfera i materijalizirati ga u svakodnevnom životu.

Svjestan život se odnosi na svjesno stanovanje, tjelovježbu (u to ulazi i rad na polju s biljkama - tkzv. organska poljoprivreda, t.j. motika i štihača, Joga i ples) svjesno disanje, svjesna meditacija (molitva), i svjesna prehrana (makrobiotika, prehrana prema Ayurvedi).

No buka svakodnevnog života je toliko jaka da ga često ne čujemo, zato postoji sistem Feng Shuija da nas podsjeti i usmjeri. Naravno i u tom sistemu je važno intuitivno razumjevanje.
Lepo receno.

Jos ako imas volje i na drugo pitanje da odgovoris .. ako moze .. ko je osmislio, kad i Kako principe na kojima se zasnivaju tehnike Feng Shui-a?

Hvala!
__________________
end
iormas is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2016., 22:52   #27
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
i vezano uz ogledala u spavacoj sobi, po feng shuiu ogledala uvecavaju sve ono što prikazuju i raspršuju energiju...ostalo je stvar logike...nisu dobra jedino ako se krevet i spavac odražava u njima, jer privlace bolest...bolesni ljudi leže u krevetu, nevjeru (jasno je zašto), loše snove....postavljena sa strane, da se u njima odražava neka lijepa slika mogu cak u spavacu sobu unijeti mir, odmor, ljubav ili xy...
također, današnji sjajan namještaj u kojem se vidimo, može biti štetniji od ogledala, pa valja i na to obratiti pažnju


tenks na ovom odgovoru! ja sam pomalo po prirodi i praznovjerna pa me onda ovakve stvari i plaše
Lost-soul is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2016., 09:41   #28
Quote:
Lost-soul kaže: Pogledaj post


tenks na ovom odgovoru! ja sam pomalo po prirodi i praznovjerna pa me onda ovakve stvari i plaše
nema te šta plašiti, svrha feng shuia je uocavanje i ispravljanje svih tih loših rasporeda i energija s ciljem da nam bude bolje...ako vec imaš ogledalo u sobi ili lakirani sjajni ormar, samo ga rotiraj bocno od kreveta a, sa kontra strane postavi nešto što želiš privuci u život i to je to, greška je ispravljena vodi se svojom intuicijom i pokušaj osjetiti prostor...

feng shui nisu neke ciri bu-ci ba spike vec samo igra sa simbolike (asocijacije) i intuicije, tvoj dom je nešto što te mora ciniti sretnom i zadovoljnom
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2016., 10:07   #29
Quote:
SinnFein kaže: Pogledaj post
Pseudoznanstvene bajke ne nazivaj znanošću jer se znanost temelji na čvrstim dokazima i realnosti, a ovo na bajkama namjenjenim naivnim ljudima.
Da li znaš da je genijalni Leibniz, izumitelj binarnoga sistema na zapadu, zapravo preuzeo binarni sistem iz trigrama koje mu je poslao misionar iz Kine?

Ovdje možeš vidjeti orginalne trigrame koje je dobio Leibniz iz Kine, i numerirao ih od 0 do 63.

Hočeš li sada prestati koristiti Internet i kompjutere kada znaš da se baziraju na nečemu što je došlo iz bajki za naivne ljude?
Marekai is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2016., 10:12   #30
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
i vezano uz ogledala u spavacoj sobi, po feng shuiu ogledala uvecavaju sve ono što prikazuju i raspršuju energiju...ostalo je stvar logike...nisu dobra jedino ako se krevet i spavac odražava u njima, jer privlace bolest...bolesni ljudi leže u krevetu, nevjeru (jasno je zašto), loše snove....postavljena sa strane, da se u njima odražava neka lijepa slika mogu cak u spavacu sobu unijeti mir, odmor, ljubav ili xy...
Hmmmm... nije mi jasno ovo boldano? Što ako zdrava osoba leži u krevetu, kako onda privlače bolest?

Naravno da me sve to zanima jer imam ogledalo u spavaćoj sobi.
__________________
Haikus are easy
But sometimes they don't make sense
Refrigerator.
kinara is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2016., 10:44   #31
Quote:
kinara kaže: Pogledaj post
Hmmmm... nije mi jasno ovo boldano? Što ako zdrava osoba leži u krevetu, kako onda privlače bolest?

Naravno da me sve to zanima jer imam ogledalo u spavaćoj sobi.
stvar asocijacije i simbolike, kao i za sve ostalo vezano u feng shuiu,
u krevetu spavaš cca. 8h, ako ogledalo sve uvecavaju, uvecat ce i tvoj boravak u krevetu a, u njemu dugo ležiš jedino ako si bolestan...
isto kao i položaj mrtvaca (krevet nasuprot vratima)...
ne znaci da ceš odmah umrijeti al, energetski nije povoljan i potice nervozu i može uzrokovati ozbiljne zdravstvene probleme...bar po tumacenju feng shuia
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2016., 10:50   #32
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
stvar asocijacije i simbolike, kao i za sve ostalo vezano u feng shuiu,
u krevetu spavaš cca. 8h, ako ogledalo sve uvecavaju, uvecat ce i tvoj boravak u krevetu a, u njemu dugo ležiš jedino ako si bolestan...
isto kao i položaj mrtvaca (krevet nasuprot vratima)...
ne znaci da ceš odmah umrijeti al, energetski nije povoljan i potice nervozu i može uzrokovati ozbiljne zdravstvene probleme...bar po tumacenju feng shuia
Krevet mi je nasuprot vratima (jer nemre drugačije) a tu je i ogledalo (jer nema gdje drugdje).
Drugim riječima, I'm doomed.
__________________
Haikus are easy
But sometimes they don't make sense
Refrigerator.
kinara is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2016., 14:05   #33
Quote:
Marekai kaže: Pogledaj post
Da li znaš da je genijalni Leibniz, izumitelj binarnoga sistema na zapadu, zapravo preuzeo binarni sistem iz trigrama koje mu je poslao misionar iz Kine?

Ovdje možeš vidjeti orginalne trigrame koje je dobio Leibniz iz Kine, i numerirao ih od 0 do 63.

Hočeš li sada prestati koristiti Internet i kompjutere kada znaš da se baziraju na nečemu što je došlo iz bajki za naivne ljude?
Da i ? Ne vidim kakve to veze ima sa feng shui baljezgarijama ?
SinnFein is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2016., 15:49   #34
A zbog čega se povezuje sa nevjerom ?
Lost-soul is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2016., 17:38   #35
Quote:
Lost-soul kaže: Pogledaj post
A zbog čega se povezuje sa nevjerom ?
Stvarnost nije nevjera.

Feng shui je obična glupost kao i milijun drugih stvari. Ne treba se previše uzrujavati....nije ništa istinitiji od Djeda Mraza.
SinnFein is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2016., 18:06   #36
tanita, ne može se napuniti šalica koja je već puna. Pokazuješ temeljno nerazumjevanje Feng Shuia.

Masteri koji su pisali senzacionalistički o Severini i Milanu, radili su to samo kako bi promovirali same sebe preko "slavnih i poznatih" o kojima svi čitaju. Ako si pročitala moj post o Feng Shuiu u širem smislu koji obuhvača svjesno življenje, onda možeš zaključiti da starlete i tajkuni ne žive takvim svjesnim životom.

Čovjek je cjelovito biće i ako on sam ne radi na svojoj svjesnosti, onda mu ni najbolji Feng Shui majstor neće pomoći. Kada to čovjek osvjesti, stvari se počnu mjenjati u životu. I upravo je zato čovjek u središtu! On svjesno povezuje nebesku i zemaljsku energiju i preko njih se balansira. Feng Shui nije kolažiranje elemenata, već ozbiljan alat za osvještavanje i rad na sebi.

Ako smijem primjetiti, tanita, ti sama imaš disbalans energije drveta i vatre, i ja bih na tvojem mjestu poradio na tome.

Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
severina i milan su na pocetku svoje veze po tim feng shui masterima bili super usklađene osobe s svojim prostorom...međutim, danas to više nije tako
toliko o usklađivanju s ki brojevima i modernim feng shui masterima...

ki brojevi su zapravo pokazatelji smjera iz kojeg se energetski hranimo, ako se netko hrani na istoku a, netko na zapadu ti ih nemreš međusobno uskladiti jer uskađivanjem pokušavaš mijenjati njihov karakter a, to nikad nece rezultirati dobrim

kako ceš balansirati kucu, ukucane i letece zvijezde? izađi malo iz okvira teorije u praksu, cisto da vidiš nelogicnosti u ovom o cemu govoriš


feng shui ne stavlja covjeka u centar, centar je zemlja a, covjek je nositelj jedne od pet vrsta energije...

super, al onda im prenosi znanje (ako ga vec imaš) koje trebaju a, ne price koje im ništa ne znace i na osnovu kojih mogu postati lakovjerne ovcice za uzimanje love...

i vezano uz ogledala u spavacoj sobi, po feng shuiu ogledala uvecavaju sve ono što prikazuju i raspršuju energiju...ostalo je stvar logike...nisu dobra jedino ako se krevet i spavac odražava u njima, jer privlace bolest...bolesni ljudi leže u krevetu, nevjeru (jasno je zašto), loše snove....postavljena sa strane, da se u njima odražava neka lijepa slika mogu cak u spavacu sobu unijeti mir, odmor, ljubav ili xy...
također, današnji sjajan namještaj u kojem se vidimo, može biti štetniji od ogledala, pa valja i na to obratiti pažnju
Marekai is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2016., 18:33   #37
Quote:
Marekai kaže: Pogledaj post

Čovjek je cjelovito biće i ako on sam ne radi na svojoj svjesnosti, onda mu ni najbolji Feng Shui majstor neće pomoći. Kada to čovjek osvjesti, stvari se počnu mjenjati u životu.
kada to čovjek osvjesti onda mu feng shui kao takav više ni ne treba.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2016., 18:52   #38
Quote:
iormas kaže: Pogledaj post
Lepo receno.

Jos ako imas volje i na drugo pitanje da odgovoris .. ako moze .. ko je osmislio, kad i Kako principe na kojima se zasnivaju tehnike Feng Shui-a?

Hvala!
Hvala iormas!

Kao što sam već ranije napomenuo, o početku Feng Shui-ja postoji moćna legenda koja govori o Kornjači koja je usred Velikog Potopa izronila s Magičnim Kvadratom na leđima. Pronašao ju je legendarni vladar Fu Xsi. To je zapravo simbol prenošenja drevnih Znanja u ovo doba. Što znači da je Feng Shui poznat već više od 5000 godina.

Feng Shui barata s 9 transformacija energije, a one odgovaraju energijama zvijezda iz Sazviježđa Velikog Medvjeda, Vegi i Polaris. Svatko od nas je rođen u jednoj od tih energija. Zato najstariji sačuvani tragovi Feng Shuia svjedoče o korištenju tih znanja prilikom odabira grobnih mjesta, kako bi se vratili u energiju iz koje su potekli.

Tjekom vremena Feng Shui se razgranao u nekoliko škola, no sve one imaju istu bazu - princip Yina i Yanga koji kroz transformacije tvori 9 energija.
Marekai is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2016., 18:57   #39
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
kada to čovjek osvjesti onda mu feng shui kao takav više ni ne treba.
Istina je da prosvjetljenom čovjeku Feng Shui ne treba! No takvih je jako malo. Većinom su ljudi na svom putu buđenja, a Feng Shui je tu da ih podrži u tome!

Zadnje uređivanje Marekai : 05.01.2016. at 19:30.
Marekai is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2016., 19:46   #40
onima koji još stoje ukopani na mjestu ne bu baš pomogao da se mrdnu.
ako se čovjek barem malo zagleda u sebe, barem malo radi na sebi znat će prepoznati kakav životni prostor mu odgovara i bez feng shui majstora.
većini ljudi bi za početak bilo dovoljno da se riješe starih stvari i smeća iz kuća, da životni prostor održavaju čistim i urednim, prozračnim. koliko ih samo ima neke sobe nabacane stvarima koje im ne trebaju i služe kao ostave ili pretrpane balkone,a podrume da i ne spominjem. samo da to riješe napravili su dobar feng shui.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:34.