Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.02.2007., 15:38   #1
Aparat za zavarivanje - Pevec

Ljudi pozdrav.

Namjeravan kupit aparat za varenje pa sam vidio da pevec na akciji ima neki EINHEL za 400kn!
Imam veliku brusilicu od istog proizvođaća i pokazala se dosta dobrom!
Kad sam otišao u peveca vidio sam da imaju neki VARSTROJ za 500kn pa me zanima ima li tko iskustva s ova dva aparata i koji bi preporućio.

Napominjem da mi aparat triba jedanput u godini dana tako da mi nešto skupo i profesionalno i netriba.

Zahvaljujem i pozdravljam.
galiot is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2007., 16:19   #2
onda uzmi jeftiniji i to je to
__________________
znam da nista neznam
passat_karavan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2007., 16:52   #3
Nisi navel modele.
Imas ovdje linkove pa si malo procackaj.
Einhell Welding equipment/electric welding units
Varstroj
Inace mislim da bi varstroj bio kvalitetniji.
Imamo ga doma i bilo je vremena kad je po cijele dane radio i nikad problemi.

To koristenje jednom godisnje ne znaci da treba biti lose.
Primjer - kupis nastavke za srafanje 5kn 5 komada ili 10 - neces odsrafiti niti jedan malo jace zategnuti sraf, zato ja uzimam uniorove nastavke (bitove) 5kn/kom, ali sam siguran da su kvalitetni i da ce posluziti kad zatreba.

Pozdrav.
rib@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2007., 18:56   #4
Varstroj!

Quote:
galiot kaže: Pogledaj post
Ljudi pozdrav.

Namjeravan kupit aparat za varenje pa sam vidio da pevec na akciji ima neki EINHEL za 400kn!
Imam veliku brusilicu od istog proizvođaća i pokazala se dosta dobrom!
Kad sam otišao u peveca vidio sam da imaju neki VARSTROJ za 500kn pa me zanima ima li tko iskustva s ova dva aparata i koji bi preporućio.

Napominjem da mi aparat triba jedanput u godini dana tako da mi nešto skupo i profesionalno i netriba.

Zahvaljujem i pozdravljam.
Kupite Varstroj i to aparat od 160A. Nije bitno ima li podešavanje tz. fino, okretanjem jezgre ili na preklopniku.
Slabiji aparati veliki su problem pogotovo ako struja nema propisanu jačinu ili ima oscilacije.
Isto tako nije optimalno zavarivanje elektrodom manjom od 2.5 mm osim u iznimnim slučajevima.
Moram i to reći iako nije za forum: nisam baš ljubitelj slovenaca, ali aparati su im stvarno dobri. Dobar aparat jedan je od uvijeta za postizavanje dobro zavarenog spoja.

To je pravilo bez obzira trebate to jednom u godini ili više puta.
slavko1941 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2007., 19:02   #5
Za 200-300 kuna kupiš neki polovni , bez greške
droljko is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2007., 21:37   #6
Definitivno Varstroj.

O Einhellu ovo ili ono... uopće nebotno. Varstroj je legenda i pojam aparata za zavarivanje. Slavko ti je već pojasnio. Idealno bi bilo kad bi aparat imao i mogućnost rada sa trofaznom strujom (spaja primar između 2 faze) za slučajeve da radiš sa slabijom strujom. Kolebanje napona i nizak napon strahovito utiču na kvalitetu zavara. Aparati sa rasipnim transformatorom (pomičnom jezgrom) su malo starija varijanta no za kućnu uporabu su dušu dali. Mi doma jednoga "pilimo" već 30 godina i izgleda da će doživjeti još toliko.
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2007., 18:24   #7
Ima trofazni priključak!

Quote:
Veky kaže: Pogledaj post
Definitivno Varstroj.

O Einhellu ovo ili ono... uopće nebotno. Varstroj je legenda i pojam aparata za zavarivanje. Slavko ti je već pojasnio. Idealno bi bilo kad bi aparat imao i mogućnost rada sa trofaznom strujom (spaja primar između 2 faze) za slučajeve da radiš sa slabijom strujom. Kolebanje napona i nizak napon strahovito utiču na kvalitetu zavara. Aparati sa rasipnim transformatorom (pomičnom jezgrom) su malo starija varijanta no za kućnu uporabu su dušu dali. Mi doma jednoga "pilimo" već 30 godina i izgleda da će doživjeti još toliko.
Aparat Varstroj od 160A ima i priključak na trofaznu struju. Pitanje je zahtijeva kupca, uglavnom se isporučuje na 220 V.
slavko1941 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2007., 12:11   #8
Ljudi hvala vam svima na pomoći i informacijama.

Ovu sedmicu ću se još malo raspitat tj. pogledat cijene po dućanima pa ču se odlućit iako neznam koliko mi ovaj od 160A dolazi u obzir pošto je dosta skuplji od ovih gore navedenih.


zahvaljujem i pozdravljam, jure
galiot is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2007., 12:23   #9
Dodatak:

Sad sam vidio iz linkova koje je ostavio/la RIBA (tnx.) da Einhelov radi s promjerom elektrode (2-2.5mm) a VARSTROJ (1.5 - 3.25mm) valjda je to još jedan plus za VARSTROJ.

Minus je obadvojici što rade do 140A :-(

pozdrav, jure

PS: modeli su
EINHEEL CEN 151 - 400kn
VARSTROJ Varin 1500 - 525 kn

Ako tko ima informaciju gdje još da pogledam za aparate za zavarivanje
bio bi mu zahvalan da posta tu informaciju. Ja sam iz ST-a ali mislim da
većina dućana šta ima u ZG ima i u ST. Hvala
galiot is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2007., 12:31   #10
Quote:
galiot kaže: Pogledaj post
Dodatak:

Sad sam vidio iz linkova koje je ostavio/la RIBA (tnx.) da Einhelov radi s promjerom elektrode (2-2.5mm) a VARSTROJ (1.5 - 3.25mm) valjda je to još jedan plus za VARSTROJ.

Minus je obadvojici što rade do 140A :-(

pozdrav, jure

PS: modeli su
EINHEEL CEN 151 - 400kn
VARSTROJ Varin 1500 - 525 kn

Ako tko ima informaciju gdje još da pogledam za aparate za zavarivanje
bio bi mu zahvalan da posta tu informaciju. Ja sam iz ST-a ali mislim da
većina dućana šta ima u ZG ima i u ST. Hvala
Imaš jedan dučan u Velebitskoj, zastupnik za Makita električne alate, mislim da se zove Migra,on ti među ostalim ima veliki asortiman aparata za zavarivanje i to baš Varstrojovih, samno nisam ti siguran još dal je to tako, bar je bilo prije 2 godine kad san ja kupvao i tražio aparate.
__________________
''Računajte na nas''
Mali Plavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2007., 15:13   #11
Quote:
galiot kaže: Pogledaj post
Dodatak:

Sad sam vidio iz linkova koje je ostavio/la RIBA (tnx.) da Einhelov radi s promjerom elektrode (2-2.5mm) a VARSTROJ (1.5 - 3.25mm) valjda je to još jedan plus za VARSTROJ.

Minus je obadvojici što rade do 140A :-(
Ne postoji "minus-jer ide samo do 140A".
Prije je navedeno da "papa" elektrode do 3,25mm, a to je upravo 140A.

Najćešće se vari do 80-90 A (2,5mm).
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 09:20   #12
Samo bih napomenuo da elektroda od 3.25mm i 140A služi za varenje dosta debelih matrijala. Onaj tko vari tako debele matrijale treba znati kako se to radi, a takvi varovi moraju i "držati" kako spada. Dakle, to će raditi osoba koja itekako poznaje aparte za zavarivanje. Sumnjam da ćeš to trebati, no kad daješ 500kn isplati se investirati u provjerenu stvar i stvar koja neće zakazati dok ti to bude potrebno.
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 09:25   #13
Ma kupi taj najjeftiniji. Ako ne crkne nakon 10 elektroda-neće niti poslije.
Zapravo nema što crknuti!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 12:24   #14
ja doma imam Einhela do 140A vec 10-tak godina i radi bez greske.

to ili radi ili ne radi.
__________________
znam da nista neznam
passat_karavan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 12:35   #15
I ja imam već 15 godina Eihela 160 A... Radio sam s njime jako puno stvari, i jedini nedostatak mu je što nema prigrađen ventilator za prinudno hlađenje.

Čuo sam da novije verzije imaju i to, i na to kod kupovine obrati pažnju.
Radio sam i s Varstrojom, ali to je prilično težak uređaj kojeg je teško svaki čas pomicati, ako se radi nešto veče..

Inače, za "metalnu galanteriju", zavarivanju četvrtastih profila od tankog željeza i slične manje stvari, preporučio bih ti da radije kupiš aparat za zavarivanje u zaštitnoj atmosferi (CO2)..
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 13:41   #16
Stvarno smo se raspričali oko jednog običnog transformatora za zavarivanje i razlike u cijeni od 150Kn
slavko1941 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 21:19   #17
Prastara tema. No interesira me ima li tko varstroj varin 1505 ili 1705. Kupio bih pa se dvoumim, a razlika u cijeni je 1000 kn. Meni treba za svašta, ne profesionalno. Malo više zavarivanja cijevi debljine stjenke 2 mm. Izrada plastenika i sl. No kad kupujem da kupim kvalitetno i trajno jer mi ta tisuća ne igra preveliku ulogu, a opet zašto da bacam lovu ako i ovaj manji zadovoljava potrebe
cabage is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2009., 13:35   #18
Usporedi cijene i ono što dobiješ!
Obično se radi sa 2,5 elektrodama, a za njh je dovoljna struja zavarivanja do oko 60A.
Nemoj zaboraviti da su to "deželini kinezi"!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2010., 20:51   #19
Bok Ljudi .
Zna li tko : kakav aparat treba za varenje Rosvaja 0,5mm.?Molim pomozite da otkrijem HVALA
Patric Jera is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 00:30   #20
Quote:
Patric Jera kaže: Pogledaj post
Bok Ljudi .
Zna li tko : kakav aparat treba za varenje Rosvaja 0,5mm.?Molim pomozite da otkrijem HVALA
Nemaš puno izbora na tako tankom rosfraju

Tig DC i 100% argon

Jedino nemora biti neki jaki aparat jer i 30 ampera je dovoljno

Aparat inverter oko 3000 kn
Maska sa automatskim zatamnjenjem 600 kn
Boca argon 1000 kn

To to dođe znači do 5000 kn i opet ovisi što češ raditi
dexdu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:44.