Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.11.2014., 09:06   #2421
Pozdrav, vidim da piste da more pomaze...moj djecak ima AD i zivimo na moru...jel bi pomoglo da mazemo cisto more na lice(samo na licu ima). Inace imao je prije ljeta dosta jako AD i pomoglo nam je ulje nocurka. Preko ljeta se povuklo skroz nismo ni mazali i sad kada je zahladilo evo vratila se bolest. Malac je bio u doticaju sa duze vremena neopranim jastucima u bake i nakon toga je buknilo....jel to znaci da je alergican na grinje? Mazemo nocurak opet ali treba vremena da djeluje. I jos nesto...jel se preporucuje kombinirat kremice? Mislim se uzet i mustelu ili zob pa kombinirat. Hvala!

Zadnje uređivanje *SunceMojeMalo* : 02.11.2014. at 09:23.
*SunceMojeMalo* is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 14:32   #2422
Dali netko ima iskustva sa dr. Davorom Plavec? alergolog na Srebrnjaku
emma29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 22:12   #2423
Quote:
emma29 kaže: Pogledaj post
Dali netko ima iskustva sa dr. Davorom Plavec? alergolog na Srebrnjaku
Ja imam, ali znanstvenog, zdravstvenog ne. Simpatičan čovjek.
Liana- is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2014., 11:02   #2424
Drage mame, mi smo s našim Markom sve isprobali a bilo je od jako loših do malo boljih razdoblja. Noćima nije spavao dok nismo nabavili piđamu od organskog pamuka za atopijski dermatitis iz Njemačke koja mu je jako olakšala spavanje. Imam dvije "Neurodermitis-Overal" piđame br. 86-92 i 98-104, pa ako ste zainteresirani pogledajte na njuškalu pod "odjeća za bebe". To su specijalne piđame i stvarno su pomogle u spavanju.
batasena is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 16:51   #2425
Drage mame, ELIDEL krema je najbolja! Prije smo kupovali u Brežicama, a sad je kod nas na listi uz nadoplatu. Naša dematologica kaže da je puno sigurnija od kortikosteroida koje zbog nuspojava treba koristiti samo iznimno.
noana is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 20:41   #2426
Dragi roditelji!Moj Vam je savjet,potražite dr.Višnjića u Beogradu,i provedite cijelu terapiju.Vjerujte mi,mi smo spasili naše djete.
zeljko68 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2014., 20:07   #2427
Da li ima netko nekih informacija o kremi iz citluka, neka cudo krema koja navodno super pomaze?! Bila bih mega zahvalna, moze i na pp!!
Trixie13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2015., 08:15   #2428
krema iu čitluka koja super pomaže? uhh zašto mi je prva asocijacija posuška mast?
ja bi bila iznimno oprezna kod svih tih zbućkanih nigdje registriranih kremica kojima se ne zna sastav!!
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2015., 08:49   #2429
E, svi vi/mi kojima je dijagnosticiran dermatitis da li ste bili poslani dermatologu ili je pedijatar taj koji je postavio dijagnozu, napisao rcp za kortikosteroidni mix i dao par testera i naputke.
Ne znam ima li smisla inzistirati na uputnici za specijalistu ili ne? Da li dermatolog može išta više pomoći od pedice ?
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2015., 22:14   #2430
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
E, svi vi/mi kojima je dijagnosticiran dermatitis da li ste bili poslani dermatologu ili je pedijatar taj koji je postavio dijagnozu, napisao rcp za kortikosteroidni mix i dao par testera i naputke.
Ne znam ima li smisla inzistirati na uputnici za specijalistu ili ne? Da li dermatolog može išta više pomoći od pedice ?
Nama je pedica odmah napisala uputnicu za dermatologa... Dermatolog će vjerovatno napraviti neko testiranje pa eto, čisto zbog toga bi ja otišla...
Wellisia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2015., 08:55   #2431
Šta je vama napravio dermatolog,kakav test? I šta je pokazao?
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2015., 17:34   #2432
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
Šta je vama napravio dermatolog,kakav test? I šta je pokazao?
Ljepio nam je one flastere na leđa, i jednom smo išli na onaj test za alergije u kojem ispikaju dijete po ruci. Pokazali su alergiju na jaje.
I iz krvi nam je vadila svakakve pretrage.
Wellisia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2015., 17:49   #2433
O čemu se radi s tim flasterima? to ne znam. A pikanje i krvni alergo test smo obavili, znamo tocno na sta je alergicna. Zato pitam što moze dermatolog konkretno učiniti kad je atopijski u pitanju. Osim dati pokoji savjet (kao i alergolog).
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2015., 00:50   #2434
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
O čemu se radi s tim flasterima? to ne znam. A pikanje i krvni alergo test smo obavili, znamo tocno na sta je alergicna. Zato pitam što moze dermatolog konkretno učiniti kad je atopijski u pitanju. Osim dati pokoji savjet (kao i alergolog).
Flasteri su isto metoda/način pomoću koje se dokazuju alergije...
Prvo se flaster naljepi djetetu na leđa pa se dođe na očitavanje.

To izgleda ovako http://www.drkakarigi.hr/ordinacija/...enerolog-1.jpg

http://www.cutis-dubrovnik.hr/?file=...ska-testiranja Evo tu piše nešto o tom testu

Epikutani test na kontaktne alergene

PATCH ili epikutani test služi za dokazivanje kasne alergijske reakcije, odnosno dokazuje alergijsku reakciju na kontaktne alergene.

Izvodi se na koži leđa gdje se lijepe flasteri s alergenima, a test se očitava nakon 48 i 72 sata. Koža reagira na mjestu gdje prepozna tijelu škodljivu tvar tako da se na mjestu kontakta pojavi crvenilo sa malim mjehurićima ispunjenim bistrom tekućinom.
Wellisia is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2015., 21:54   #2435
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
O čemu se radi s tim flasterima? to ne znam. A pikanje i krvni alergo test smo obavili, znamo tocno na sta je alergicna. Zato pitam što moze dermatolog konkretno učiniti kad je atopijski u pitanju. Osim dati pokoji savjet (kao i alergolog).
Poštovani!Već sam napisao da smo mi izlijećili dijete kod dr.Višnjića u Bg,pa bih vam savjetovao iskreno da pokušate i Vi.Prije toga je ležao na Šalati 10 dana,inaravno poslije ispitivanja kreme s kortikosteroidima,ali ništa nije pmagalo.Hvala Bogu jedna pedijatrica na dubravi nam je preporučila toga doktora u Beogradu,i poslušali smo,i izlječili djete.Njegova pedijatrica nije mogla vjerovati,jer rekla nam je da u 25 god rada,nije imala tako jak oblik atopijskog dermatitisa.
Želim vama i vašem djeteu sreću,i ozdravljenje.
zeljko68 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2015., 08:54   #2436
Dobro a kako ga je taj dr izliječio? Od čeg se sastojala ta terapija, možete napisati rečenicu više, ovako ostaje nedorečeno. Što taj doktor zna/ima a drugi ne? Koja dr je preporučila tog doktora?
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.

Zadnje uređivanje katjes : 14.01.2015. at 09:02.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2015., 22:26   #2437
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
Dobro a kako ga je taj dr izliječio? Od čeg se sastojala ta terapija, možete napisati rečenicu više, ovako ostaje nedorečeno. Što taj doktor zna/ima a drugi ne? Koja dr je preporučila tog doktora?
Evo da napišem koju riječ više.Kada smo počeli sa terapijom djetetu je bilo jedna i pol godina,a terapija je trajala 4 mjaseca.Sastojala se od sljedećeg:3 vrste čaj(korijen čička,kantorion i rastavić),dvije velike žlice golica(bučine sjemenke)tjekom dana,riblje ulje(kupiti u ljekarnoj),multivitaminski sirup(takođe u ljekarnoj),GLX(gamalinoleumska kiselina)kapi dobili od doktora,i krema VIPYUDERM od doktora Višnjića.Krema nije štetna,i koristi se po potrebi.Promjena prehrane,što više svježeg voća i povrća,meso sa roštilja,a hrana na koju je alergično dijete,ne ukidati potpuno,nego postepeno uvoditi u prehranu.Terapija se provodi 20 dana,pa pauza 10,i tako 4 mjeseca.Vjerujte mi nismo vjerovali kako se djetetu koža promjenila.A toga doktora nam je pre4poručila pedijatrica na hitnoj(iskreno neznam ime)u Grižanskoj.V.P
zeljko68 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2015., 07:50   #2438
Hvala na objašnjenju.
Malo sam proguglala o tzv doktoru, poslala par upita da mi potvrde istinitost navoda sa njegovog sajta (iz biografije koja je btw prepuna nevažnih podataka, a one bitne su paušalno spomenute).

Stala sam paf na gamalinoleum
Al sam skužila da se radi o gama linolenska kiselina. Odličan tip. Probat ću s tim! (konopljino ulje, npr).

Al kao što si shvatio, općenito sam skeptična i ne vjerujem ničemu što mi nema znanstveno-logična uporišta. Bučine sjemenke ionako konzumira (kao i hrpu drugih suncokret, lan, sezam) na dnevnoj bazi, vitamina ne manjka definitivno a riba/riblje ulje je za nju po život opasno jer je alergična toliko da nema govora o postupnom uvođenju. No ajd recimo da bi terapija bila individualna.

Vezano uz njegove kreme, vipsogal neminovno postoji. I poznat joj je sastav dostupan ovdje i očito je namjenjena psorijazi, ali ova druga vipjuderm je nastala nekad negdje poslije njegovog povratka iz Floride u Beograd i nit ju je pravila Galenika nit je analiziran sastav. To ne bi ni na sebi primjenjivala, a kamoli na djetetu.

Btw koliko košta cijela ta terapija? (može i na pm ako ti je bed javno)


edit: još sam htjela pitati kako tretirate rane nastale grebanjem? nama nikako ne može zacijeliti. ako je rana još mokra stavim malo octenisepta ili tyrosura i preko sterilnu gazu i preko razrezanu čarapu. ali to je ne sprečava da se noću grebe. ne usudim se staviti kompresivni zavoj jer sm to napravila jednom pa je pokušavajući se grebati sve podignula prema gore i tako namotala i prekinula cirkulaciju pa je ruka ujutro bila modra.
Koža čak sa svim tim kremama i uljima je nahranjena i hidratizirana uopće ne izgleda suho. sad je sve jedna velika rana.
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.

Zadnje uređivanje katjes : 17.01.2015. at 08:43.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2015., 22:47   #2439
Quote:
emma29 kaže: Pogledaj post
Dali netko ima iskustva sa dr. Davorom Plavec? alergolog na Srebrnjaku
i mi smo kod njega..čini mi se ok. imaš loša iskustva?
cacadoo look is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2015., 17:45   #2440
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
edit: još sam htjela pitati kako tretirate rane nastale grebanjem? nama nikako ne može zacijeliti. ako je rana još mokra stavim malo octenisepta ili tyrosura i preko sterilnu gazu i preko razrezanu čarapu. ali to je ne sprečava da se noću grebe. ne usudim se staviti kompresivni zavoj jer sm to napravila jednom pa je pokušavajući se grebati sve podignula prema gore i tako namotala i prekinula cirkulaciju pa je ruka ujutro bila modra.
Koža čak sa svim tim kremama i uljima je nahranjena i hidratizirana uopće ne izgleda suho. sad je sve jedna velika rana.
Katjes, već se dugo godina mučimo s AD, naš mali sad ima 5 i pol godina i nešto malo je bolje.Prošli smo sve, a najgorim fazama su nam preporučili namazati ruke i noge blagom kremom, zamotati vlažnom gazom i preko onu elastičnu mrežicu. Noćima nije spavao dok nismo nabavili piđamu od organskog pamuka za atopijski dermatitis iz Njemačke koja mu je jako olakšala spavanje. Imam dvije "Neurodermitis-Overal" piđame br. 86-92 i 98-104, pa ako ste zainteresirani, javite se. U njoj se nije svrbio. Pozdrav

Zadnje uređivanje leeloo27 : 27.01.2015. at 13:07.
batasena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:40.