Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.11.2014., 19:23   #1161
Faro, hvala ti na iscrpnom objašnjenju. Trenutno čekam da mi konzilij javi mišljenje, ostavila sam sve papire. Zanima me mogu li odbiti operaciju ako predlože (jer zaista nemam nikakve probleme i hormoni su mi uredni) ili mogu li barem tražiti neku odgodu, jer me užasno strah druge operacije i toga da mi ne oštete hipofizu. Ako ne prihvatim operaciju, znači li to da gubim pravo da ih ubuduće tražim pomoć ako mi zatreba ili...?
shampita is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2014., 19:29   #1162
Quote:
shampita kaže: Pogledaj post
Faro, hvala ti na iscrpnom objašnjenju. Trenutno čekam da mi konzilij javi mišljenje, ostavila sam sve papire. Zanima me mogu li odbiti operaciju ako predlože (jer zaista nemam nikakve probleme i hormoni su mi uredni) ili mogu li barem tražiti neku odgodu, jer me užasno strah druge operacije i toga da mi ne oštete hipofizu. Ako ne prihvatim operaciju, znači li to da gubim pravo da ih ubuduće tražim pomoć ako mi zatreba ili...?
Naravno da je tvoje pravo odlučivati o vlastitom zdravlju, pa tako se i ne odlučiti ili odgoditi preporučeni zahvat. U slučaju potrebe za zahvatima kasnije bilo bi apsolutno ne-etično i utuživo da te netko odbije samo zato jer nekad nisi pristala na nešto što ti je doktor sugerirao.

Što se tiče tvog adenoma, postoji šansa da bi on reagirao na terapiju dostinexom (cabergolinom), što nemožeš znati ukoliko to ne probaš barem nekoliko mjeseci uz ponavljanje MRi-a.
__________________
Znanosti mi dajte, anegdote bacite strvinarima!
Faro is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2014., 15:45   #1163
Shampita, hvala ti na informaciji, nadam se da operacija nije strasna, ali opet sama riječ operacija izaziva nekakvu nelagodu u čovjeku :-(
didi30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2014., 14:52   #1164
Čuo sam da su jednoj curi izvadili hipofizu jer je imala dobročudni tumor tamo. Kaže da nemože zatrudnjeti jer hipofiza kontrolira mengu i sve to. Pitanje za vas, dali se to odnosi i na umjetnu oplodnju ?
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2014., 19:28   #1165
Quote:
Freyr kaže: Pogledaj post
Čuo sam da su jednoj curi izvadili hipofizu jer je imala dobročudni tumor tamo. Kaže da nemože zatrudnjeti jer hipofiza kontrolira mengu i sve to. Pitanje za vas, dali se to odnosi i na umjetnu oplodnju ?
Ne razumijem zašto bi joj izvadili cijelu hipofizu ako je bio dobroćudan? Valjda se otklanja tumor a ne hipofiza.
shampita is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2014., 19:33   #1166
Neznam, druzio sam se jednom curom , pričali smo o manama i otkrila mi je taj detalj o sebi. Meni je rekla da su cijelu izvadili, ili ona tako misli.
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2014., 23:03   #1167
Pozdrav svima. Dobio sam na recept Dostinex (PRL nakon operacije preko 10.000) a vidim da se plaća, pa bi mi dobro došla informacija o cijeni lijeka i da li Hzzo išta participira ...
titko is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2014., 15:14   #1168
Evo i mene opet.
Puno sam se hvalila kako mi je sve ok sa hormonima, kad prije par dana šok. Ponovno nepravilno krvarenja kao i 6 godina prije, 17-ti dan ciklusa. Par dana prije toga bila sam u vinogradskoj i liječniku rekla da su mi ciklusi ok (kao što su i bili do tada). Kad ono - šok nakon svega nekoliko dana!

Sreća u nesreći je što se dogodilo uoči konzilija koji mi je u utorak.

Obzirom da pacjenti ne mogu prisustvovati konziliju, kako da im kažem što mi se dogodilo? Ovo je identnično simptomima koje sam imala prije prve operacije. Btw, nije mi jasno kako sam uopće došla u fazu da mi se sve ovo ponovno događa kad se redovno kontroliram, svake godine radim MR i sve ostalo. Da ironija bude veća oni još nisu sigurni da je to rezidua tumora. E, pa ako ih i ovo ne uvjeri onda stvarno ne znam...
shampita is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2014., 00:35   #1169
jurica5

Pozdrav svima vidim da se tema lagano gasi a svima nam je koristila ja sam pročitao sve stranice od 2009 g kad sam operirao tumor 25x25 mm u vinogradskoj bolnici prl 1640 nakon 6 mj opet 1640 bez reakcije na bromergon pa gama nož rebro i dostinex 5 godina uz kontrole sve je bilo u redu do prošle godine kada mi konzilij ukida dostinex jer je stanje stabilno duže vrijeme tumor se vraća pritisak u glavi dvoslika na lijevom oku na kontroli dr V mi veli da nastavim s dostinexom tableta tjedno to je bilo u 1 mj 2014 da bi ja u 6 mj trošio 2 tbl i stanje je bilo sve gore dr veli da dođem jer je recidiv nakon 5 godina moguć .nemam želju to ponavljati pa sam malo više tražio alternativno rješenje ko je to prošao taj zna kako to izgleda inače godinama trošim ulje gospine trave kantariona za sve vrste bolova igrom slučaja ustanovim da ta trava raste i tu u mojoj okolici u zagrebu a nađem podatak da regulira hormone naberem osušim skuham čaj i ne mogu vjerovati da pomaže nisam htio prije pisati al sad nakon 6 mj mogu reći da je meni pomogla sad trošim pola tablete tjedno prl 30 u početku sam pio 1l na dan sad o.5 l nema nuspojava nemožete se predozirati a ne košta ništa izvinite na gramatici tu sam tanak ja sam isti dan osjetio da se tumor smanjuje i prestao je pritisak na oko obavio sam preglede u sv duhu koji su bolji nego prvih godina nakon operacije početkom godine idem na redoviti pregled u vinogradsku bez straha ja sam kuhao čaj od stabljike zajedno sa liščem i sad se da nabrati jer je višegodišnja biljka ja je imam do ljeta inače dostinex dobijem u vin bolnici godišnju količinu preko HZZO malo je ZBRDA ZDOLA
jurica5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 10:41   #1170
Dižem temu.
Ljudi moji, samo na zadnjem konziliju bilo je 14 bolesnih od hipofize. Zar je moguće da nitko ništa nema za napisati, podijeliti iskustvo? Koliko vidim tema je u početku itekako "fercerala", što se u međuvremenu dogodilo? Ok, neki su se srećom izliječili, no što je s novim pacijentima i onima koji se poput mene godinama bore s tim???

Ajmo ljudi, oglasite se
shampita is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 15:12   #1171
Meni su prošli mjesec na konziliju rekli da ću imati operaciju pošto se na MR vidi tumorski proces hipofize 36x31x21mm. Za dva tjedna bi trebao biti hospitaliziran u vinogradskoj.
Apsolutno ništa neznam kaj me sve očekuje s tom bolest...
Koji je postupak hospitalizacije? Raditi ću preoperativne pripreme, neznam što je uključeno u to sve? Kolko sam shvatio bit ću u bolnici za to vrijeme i dali nakon obrade usljedi operacija ili se čeka?
Kakav Vam je bio oporavak nakon operacije u sljedečih par dana? dali se leži u bolnici ili puštaju doma?
jetengine is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 19:37   #1172
jurica5

jetengin .ja sam to prošao u 5 godina mi muški imamo makro ažene mikro adenome ali žene imaju veće probleme kad u bolnici vidiš kak izgledaju bolesni ljudi shvatićeš da ovo i nije tak strašno prvo te budu pregledavali pikali pa MR loše ti je kaj ideš pred blagdane pa je sve usporeno tak sam i ja krenul svaki drugi dan 1 pregled kak te gl, sestra ubaci pa se malo družiš sa pacijentima od njih buš više čul nego od osoblja operiral te bu čerina kroz nos nekad su skidali kapu glave e to je bilo strašno sad te uspavaju probudiš se malo te boli nos malo grlo od tubusa po potrebi dobiš tabletu protiv bolova nesmiješ puhat nos tjedan dana i onda ideš doma nakon 6 mj ideš na kontrolu i onda buš vidio dal je op uspjela po visini prolaktina meni nije pa sam išao na gama nož koji bolje rješava problem pa ti onda odrede terapiju po potrebi nisi napisao visinu prolaktina i testosterona to su bitni hormoni vinogradska je inče centar za hipofizu tak da si na pravom mjestu naoružaj se sa strpljenjem pa ti bude lakše ak ti mogu pomoći pitaj da malo oživimo temu sretno
jurica5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 20:36   #1173
Hvala jurica5 na odgovoru.
Ovak, testosteron 5.5 , na vađenju krvi prolaktin je bio 4200 μg/L, a kada sam radio bromergonski test prolaktin na prvom mjerenju >100000 a na šestom mjerenju pao na 37508.

Nisam dobro shvatio, dali si nakon operacije ležao tjedan dana u bolnici?
jetengine is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 23:17   #1174
jurica5

jetengin da nakon operacije min tjedan a za preglede 10 dana ja sam počeo sa liječenjem sa 55 g po ovim tvojim vrijednostima mislim da si znatno mlađi i liječenje ti može pomoći moraš imati vremena i volje pogledaj na Wikipediji za prl i test norme puno ljudi nema mogućnost doći do vinogradske pa nemoj odustajati ak imaš datum nadam se da imaš dopunsko osiguranje ak nemaš odmah vadi ,ja sam slućajni pacijent kao i ti nadam se da će korisnik imena FAROvidjeti tvoj post pa će ti on detaljnije objasniti a ja pogledam svaku večer i bit će mi drago ak ti mogu pomoći
jurica5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 23:23   #1175
Hvala na pomoći. Meni hospitalizacija poćinje za 2 tjedna tako da ću što više informacija probati saznati .
jetengine is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2014., 10:38   #1176
Jurica, nakon operacije je sve bilo kao i prije? Dali sada imas kakve probleme zbog toga?
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2014., 14:11   #1177
frajer u životu imaš problema al ne znaš zašto e tu je jako važno stanje hipofize pa hormona kako kod mž masa ljidi je po duševnim bolnicama radi tog zrna graška meni se prl i testo normalizirao nakon g noža i dostinexa ali jeostala teška osteoporoza koju sad liječim nadam se uspješno ak imaš problema probaj napravit onaj čaj koji sam opisao i znat češ dal pomaže pozdrav
jurica5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2014., 19:05   #1178
Nakon operacije te u pravilu premjeste na endokrino odjel gdje ti testiraju hormone, računaj još oko tjedan dana boravka u bolnici. Jurice, uzimaš li što od terapije za hipofizu ili si imao sreće i izvukao se bez ikakve terapije?
shampita is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2014., 19:25   #1179
Ja sam baš naručen u nezgodno vrijeme, tjedan dana prije Božića.
Uspio sam danas cijelu temu prelistati. Pretrage prije operacije traju 8-10dana?
Kakav je boravak tamo za to vrijeme? Soba sa vise cimera ili dvoje? Čitao sam da su neki odmah isli na operaciju a nekog su naručiti kasnije.
Kako stvari stoje Bozic i nova godina mi je u vinogradskoj.

Send from my Samsung Note 3 using TapaTalk
jetengine is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2014., 19:39   #1180
Koliko se sjećam u sobi vas je dvoje, na endokrini, na neurokirugiji više je pacjenata pa i više cimera. Ja sam se skompala sa nekim pacjentima tako da mi je bilo čisto ok. Ukoliko imaš sve nalaze, mislim da ćeš brzo na operaciju, ja nisam imala ništa pa su mi tamo praktički sve nalaze radili i zato sam sveukupno bila blizu mjesec dana u vinogradskoj
shampita is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:57.