Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.08.2010., 21:52   #101
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
odmah, racunaj da si u bolnici cca sat vremena od puknuca vodenjaka (taman dok se istusiras, spremis, stignes...)
sto se tice dripa ne spice ti ga odmah, ovisi o rodilistu
meni su na SD rekli da mi daju fore 24 sata da rodim a onda nastupaju oni
meni u Petrovoj čekali 13 sati od pucanja vodenjaka do dripa-smjela sam šetati,ali samo na početku,kasnije me ni na wc nisu pustili
KIKA5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 16:48   #102
ja imam pomalo neobicno iskustvo pa me zanima je li to vodenjak ili sto? zadnjih tjedan dana imam ful bijeli iscjedak. i tak jucer lezim u krevetu i osjetim nesto curi. ko voda, bez mirisa. taman se ponadala da je pukao vodenjak. i tak se dignula, odem pisat i od onda nista. sve suho. procurilo je malo na plahtu, mrlja je bila kojih 10 sa 5, tako nesto. jel mi to curi malo po malo ili sto? evo danas nista, malo iscjetka i to je to. sad sam u 37+5. da mi nije iscurilo dok sam pisala? nista nisam osjetila... trudove imam vec tjedan dana, ali one male, ko bol od menstruacije. u utorak su mi rekli da bi moglo biti svaki cas jer su vidjeli na ctg-u trudove. sad cekam da me prime jaci trudovi ili da potece voda, ali nista. cijeli dan me malo boli trbuh, ali nista posebno pa mi je bez veze ic u bolnicu. ne znam vise. nestrpjiva sam. uuf jesam se raspisala... hvala vam na odgovoru!
palchica1208 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 17:13   #103
Quote:
palchica1208 kaže: Pogledaj post
ja imam pomalo neobicno iskustvo pa me zanima je li to vodenjak ili sto? zadnjih tjedan dana imam ful bijeli iscjedak. i tak jucer lezim u krevetu i osjetim nesto curi. ko voda, bez mirisa. taman se ponadala da je pukao vodenjak. i tak se dignula, odem pisat i od onda nista. sve suho. procurilo je malo na plahtu, mrlja je bila kojih 10 sa 5, tako nesto. jel mi to curi malo po malo ili sto? evo danas nista, malo iscjetka i to je to. sad sam u 37+5. da mi nije iscurilo dok sam pisala? nista nisam osjetila... trudove imam vec tjedan dana, ali one male, ko bol od menstruacije. u utorak su mi rekli da bi moglo biti svaki cas jer su vidjeli na ctg-u trudove. sad cekam da me prime jaci trudovi ili da potece voda, ali nista. cijeli dan me malo boli trbuh, ali nista posebno pa mi je bez veze ic u bolnicu. ne znam vise. nestrpjiva sam. uuf jesam se raspisala... hvala vam na odgovoru!
javi se obavezno u bolnicu ako sumnjaš da je vodenjak jer nakon pucanja jaaaako raste rizik od infekcije i ak prođe 12h a da porod nije pri kraju dobiješ antibiotik. nije bezveze da odeš i najgore šta može bit je da te pošalju doma a ak se desi nešto ružno nećeš si moć oprostiti što si bila lijena otići.

ovo što pišeš bijelo mislim da nije vodnjak ali fleka 10x5cm nemre bit od iscjetka po mom mišljenju i na tvom mjestu bi otišla na pregled.
__________________
Dramatična pčelicaZvrkasta pčelicaBrbljavi bumbarNajmanji bumbar ♥ I anđeli nekad zalutaju....
Mrs.B is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 17:29   #104
Quote:
KIKA5 kaže: Pogledaj post
meni u Petrovoj čekali 13 sati od pucanja vodenjaka do dripa-smjela sam šetati,ali samo na početku,kasnije me ni na wc nisu pustili
u petrovoj su humaniji
bas me zanima jel bi ovi sa SDa svoje zene pustili da se pate 24 sata
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 10:44   #105
meni je napukao samo i curilo je par dana dok nisam skužila da je to - to.Onda je taj dan curilo malo jače pa sam otišla u bolnicu.
Najgore je kad pukne vodenjak a bez trudova,kao meni. Jer trudovi na suho bole puuunnnooo jače. To mi je i babica rekla.
milkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 11:15   #106
ajme,dajte me ljudi malo utjesite..ili sta vec...

termin mi je sutra.
sinoc oko ponoc je pocelo kao malo curiti iz mene,prozirna tekucina,vise dok sam na nogama,al jasno je da nije mokraca.
odmah se ja uspanicim,idem tusirat,spremat... u tusu opet malo curi,promocim 2 uloska... (ono,po mojoj slaboj procjeni,sigurno nekih 2,3 dcl je izaslo)

ali nista ne boli,nista novo ne osijecam,sve ko i prije mjesec dana....
i odustanem od bolnice,legnemo,cak i zaspem,sve ok....
naravno,budim se i pipkam jel krevet mokar.... nista.
i jutros,ti famozni "menstrualni" bolovi. prvo su trajali po minutu,poslije krace.
razmak,svakih 10 min,pa svakih 4,pa opet 10...
vise iz trbuha,na momente i iz donjih leđa....

sad mi je panika,ne bi htjela puno rano u bolnicu,a opet kako cu znat kad je pravo vrijeme???
geforce is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 12:09   #107
kod mene piše: plodna voda obilnija,baš me zanima na što će to kod mene ličit
marinella is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 13:30   #108
Quote:
milkica kaže: Pogledaj post
meni je napukao samo i curilo je par dana dok nisam skužila da je to - to.Onda je taj dan curilo malo jače pa sam otišla u bolnicu.
Najgore je kad pukne vodenjak a bez trudova,kao meni. Jer trudovi na suho bole puuunnnooo jače. To mi je i babica rekla.
slazem se
to se, nazalost, desilo i meni (samo sto je meni vodenjak pljusnuo odjednom a nije curkao po malo)
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 23:32   #109
meni je vodenjak puknuo u 3 ujutro i to je iz mene teklo u potocima... u rodilište sam išla sa smotanim ručnikom među nogama...
nikad nisam dobila trudove niti se mlai spustio u položaj za porod... rodila na carski al su mi rekli da sam rađala prirodno da bi bilo pakleno... jer na suho nije lipo...

inaće vodenjak može puknuti visoko i curkati danima ili nisko pa isteče naglo... ako počme malo curkati treba se javiti ginekologu ali ako pljuse treba direkt u rodilište jer beba ne smije biti puno bez plodne vode...
__________________
So there's this boy..he kinda stole my heart. He calls me Mom ♥
mufloncic is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2010., 00:17   #110
Ali ne bude beba "na suhom", plodna voda se stalno obnavlja. Negdje čekaju i 48 sati od puknuća vodenjaka.

Preporuča se odmah u rodilište zbog opasnosti od prolapsa pupkovine (što se pri spontanom puknuću događa jako rijetko) i zbog povećane opasnosti od infekcije (čija se vjerojatnost još više povećava pri vaginalnim pregledima u rodilištu).
_Candy Candy_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2010., 14:06   #111
evo ja bila u bolnici u subotu. nakon one mrlje u subotu ujutro je bila jos jedna, ali ne u velikim kolicinama, ali isto tako 10 puta 5. spremila se i otisla u bolnicu, cekala 3 sata (!!!) dok me nisu primili. pregledali me i na ctg, imala sam malo trudove, ali vise ko menstrualna bol. uvjeravali su me da sam se najvjerojatnije popisala (a znam da nisam, pa osjetim!!!) i rekli mi da je mozda ipak puko vodenjak gore i da po malo curka. sad opet nista. rekli su ako se opet to dogodi da dodem, za svaki slucaj. u 38. sam tjednu. danas sam primjetila neki iscjedak (cijelo vrijeme imam bijeli) ovaj put je zuckast, sluzav ko malo krvi pa se nadam da je cep

eto pa ako bude kome curilo, samo odite, doktori i sestre su bili ok, a i bolje je da se provijeri.
pozdrav
palchica1208 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2010., 16:35   #112
Meni je vodenjak pukao za vrijeme popodnevnog spavanja. Tako sam se dobro naspavala tada, to je valjda bila priprema za porod, ha, ha......

Osjetila sam da curi kad sam se ustala tj. sjela na krevet. Prvo sam mislila da curi mokraća, al sam se sjetila da sam negdje pročitala da to treba probati zaustaviti. Ako se ne može zaustaviti da je to plodna voda. Uglavnom, voda mi nije pljusnula, nego je cijelo vrijeme tako curila, po 1 dcl otprilike svakih par minuta, u vrijeme truda, kojeg btw nisam osjetila(ctg je zabilježio).

Otuširala sam se i još nešto ubacila u torbu i u roku 1 sata sam bila u Petrovoj.

Mlada dokt. na pregledu nije odmah skužila da mi curi voda, ali joj je babica pokazala.

Ostavili su me, klistirali i poslali u rađaonu. Nisam bila otvorena, samo prohodna i smekšanog cerviksa. Nisam osjetila nikakve trudove.

Puno puta su me tijekom poroda pitali u koliko sati mi je počela curiti voda. Pustili su me 6 sati da se prirodno otvaram. Otvorila sam se do 4-5 prsta prirodno, a trudovi su bili kao malo jači menstrualni.

Onda sam dobila epiduralnu i drip. Rodila sam 4 sata nakon toga, znači ukupno 11 sati.

Treba odmah otići u rodilište (!!!) jer bi trebalo roditi u roku od 12 sati od pucanja vodenjaka.

PS:Meni su vadili krv nakon poroda i rekli su mi da će mi raditi pretrage jer mi je plodna voda curila.

Također, pedijatrica mi je u viziti rekla da su malenom isto radili krvne pretrage jer je meni curila plodna voda.


Odmah odite u bolnicu ako osjetite da vam plodna voda curi.

Nije mi jasno kako je moguće da na SD puste 24 sata od pucanja vodenjaka za porod.

Možda je to netko krivo shvatio i vjerojatno se odnosi na slučajeve kada vodenjak ne pukne.
unique is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2010., 17:21   #113
Quote:
unique kaže: Pogledaj post
Nije mi jasno kako je moguće da na SD puste 24 sata od pucanja vodenjaka za porod.

Možda je to netko krivo shvatio i vjerojatno se odnosi na slučajeve kada vodenjak ne pukne.
nije nitko nista krivo shvatio i nisu nikakve rekla-kazala price
ja sam na SD rodila 20 sati nakon puknuca vodenjaka (koji je pljusnuo, nije nista curkalo malo po malo), u bolnicu sam stigla sat vremena od puknuca
nakon poroda mi nisu vadili krv ni radili nikakve dodatne pretrage, za bebu mi isto nista nisu rekli (krv su joj vadili zbog krvne grupe i Rh faktora)
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 14:22   #114
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
nije nitko nista krivo shvatio i nisu nikakve rekla-kazala price
ja sam na SD rodila 20 sati nakon puknuca vodenjaka (koji je pljusnuo, nije nista curkalo malo po malo), u bolnicu sam stigla sat vremena od puknuca
nakon poroda mi nisu vadili krv ni radili nikakve dodatne pretrage, za bebu mi isto nista nisu rekli (krv su joj vadili zbog krvne grupe i Rh faktora)
Baš sam se pitala da li je to možda slučaj kada plodna voda samo curka, pa se stigne i donekle obnoviti.
Ali da u ovakvom slučaju, kada vodenjak pljusne, puste porod 20-24 sata, to me sad baš začudilo. Al ok. Neznam zašto su onda preporuke da se rodi čim prije, po mogućnosti u roku od 12 sati. Predpostavljam da je kod tebe sve prošlo ok.

Ja sam se puno premišljala o tome gdje ću roditi.
Na kraju sam se odlučila na Petrovu, svi su okretali očima kad bi im rekla gdje idem. Drago mi je da sam bila tamo i potpuno sam zadovoljnja svojim porodom. Osjećala sam se sigurno od trenutka od kad sam došla u bolnicu pa do izlaska.
Drago mi je da su nam radili pretrage i da sam rodila u tom roku od 12 sati. Također, već sam napisala da su me tijekom poroda puno puta pitali kad mi je počela curiti voda i po tome sam znala da vode računa o tome, a meni je to bilo važno. Nekako sam imala osjećaj da sve ide po knjizi. Znam da sam zbog toga dobila drip, tj. porod nije bio posve prirodan, ali meni je ovako draže.
unique is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 14:33   #115
unique točno sve isto je bilo i kod mene... pretrage meni i bebi nakon poroda jer je plodna voda curila 12 sati s tim da mi je vodenjak baš ono procurio skroz doma. Meni je isto čudno ovo što su na Duhu čekali i 24 sata od puknuća vodenjaka,al valjda oni znaju
iva0404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 14:38   #116
Meni je vodenjak puknuo kući, u 22 h u petak, lijepo sam se istuširala (znam, znam da to nije preporučljivo , al' bilo je ljeto i +100 stupnjeva vani i nije bilo šanse da tako znojna odem na porod), stvari su bile spakirane, bila sam na depilaciji par dana ranije i u bolnici sam bila oko 23 sata.
Obavili mi pregled i rodila sam "sitnih" 20-ak sati kasnije, u subotu u 18 h i 55 min, prirodnim putem.
Dakle, i kod mene su čekali punih 20 sati od puknuća vodenjaka.
Beba je hvala Bogu zdrava i sve je ok, od samog poroda pa do sad.
Atlantida is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 15:12   #117
Sad kad vidim ovu temu koju sam otvorila prije dvije godine, izgleda mi smješno. Na kraju mi je pukao vodenjak doma kad sam se ustala sa trosjeda. Curilo je onak, tečno... Ali ništa nisam smočila jer sam stavila ručnik i dva uloška. 15 do 6 je pukao, trudovi počeli u pol 8 a rodila sam u pola 10. Sa malo dodanog dripa... Eh da je tako i drugi put...
__________________
These streets will make you feel brand new,
big lights will inspire you, let`s hear it for New York...
cuba libre is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 17:54   #118
Kad pukne vodenjak

Htjela sam ovo stavit kao bitnu informaciju, pa sam zato otvorila topic. Cure, kad pukne vodenjak hitno u bolnicu jer postoji mogućnost da prvo ispadne pupkovina van i da je dijete pritisne i ostane bez kisika i dotoka krvi. Možeš se zezat pod trudovima doma ako vodenjak nije puko, ali ako je i ako je ne daj Bože ispala pupkovina prije glavice, kad te pregledaju ideš na hitan carski rez.
ela is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 18:01   #119
ja sam samo od stručne osobe čula da u slučaju pucanja vodenjaka je dobro u autu sjediti lagano polegnut, a ne okomito, baš iz tog razloga.. al ovako panično upozorenje
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 18:02   #120
SIR, YES SIR!!
__________________
9.12.2010. upoznali smo svoj smisao života, našeg Ernesta <3
twisted.x.siste is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:19.