Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.03.2014., 21:38   #781
Todorć išao u Rusiju po kredit za kupnju Mercatora.
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2015., 21:58   #782
Tisak - još jedna sramota hobotničine korporacije.

Gledam i ne vjerujem što sve nude - slanje pošte, mjenjačnica!, kava, sokovi, igračke, bonovi, lutrija, slanje novca, razvijanje fotografija... nema što nema i to nisu obični poslovi kao nego to je blagajnica+poštanska službenica+bankarica+konobarica+prodavačica u jednom.

Koliku plaću ima, valjda ne kao obična prodavačica? Još žena pred penzijom solo radi radi bez pauze i wc-a, ljudi se u redi uvijek skupljaju jer sva ta extra administracija puno dulje traje, nije to više prodaja žvaka. Znači nema šanse da prati 5000 artikala na kiosku i šanse za krađu su ogromne.

Totalno iživljavanje na radnicama, a sumnjam da todorić plaća više od 4000. Znači još jedno mjesto za bojkot bilo zbog todorićevog bicikla ili samilosti prema ljudima.
nobrainer is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2015., 22:33   #783
Quote:
nobrainer kaže: Pogledaj post
Tisak - još jedna sramota hobotničine korporacije.

Gledam i ne vjerujem što sve nude - slanje pošte, mjenjačnica!, kava, sokovi, igračke, bonovi, lutrija, slanje novca, razvijanje fotografija... nema što nema i to nisu obični poslovi kao nego to je blagajnica+poštanska službenica+bankarica+konobarica+prodavačica u jednom.

Koliku plaću ima, valjda ne kao obična prodavačica? Još žena pred penzijom solo radi radi bez pauze i wc-a, ljudi se u redi uvijek skupljaju jer sva ta extra administracija puno dulje traje, nije to više prodaja žvaka. Znači nema šanse da prati 5000 artikala na kiosku i šanse za krađu su ogromne.

Totalno iživljavanje na radnicama, a sumnjam da todorić plaća više od 4000. Znači još jedno mjesto za bojkot bilo zbog todorićevog bicikla ili samilosti prema ljudima.
Placa je izmedju 2600 i 3000kn i naravno manjkovi se skidaju sa place,ja ih zaonilazim u sirokom luku....
crazysplico is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2015., 08:25   #784
Quote:
nobrainer kaže: Pogledaj post
Tisak - još jedna sramota hobotničine korporacije.

Gledam i ne vjerujem što sve nude - slanje pošte, mjenjačnica!, kava, sokovi, igračke, bonovi, lutrija, slanje novca, razvijanje fotografija... nema što nema i to nisu obični poslovi kao nego to je blagajnica+poštanska službenica+bankarica+konobarica+prodavačica u jednom.

Koliku plaću ima, valjda ne kao obična prodavačica? Još žena pred penzijom solo radi radi bez pauze i wc-a, ljudi se u redi uvijek skupljaju jer sva ta extra administracija puno dulje traje, nije to više prodaja žvaka. Znači nema šanse da prati 5000 artikala na kiosku i šanse za krađu su ogromne.

Totalno iživljavanje na radnicama, a sumnjam da todorić plaća više od 4000. Znači još jedno mjesto za bojkot bilo zbog todorićevog bicikla ili samilosti prema ljudima.
Možda jest izživljavanje ali najvećim djelom za to si ti (tj. svi mi) kriv. Koliko dnevnih novina kupuješ? Kada bi kupio par dnevnih novina ona bi mogla zaraditi svoju plaću samo od toga
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2015., 11:33   #785
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Možda jest izživljavanje ali najvećim djelom za to si ti (tj. svi mi) kriv. Koliko dnevnih novina kupuješ? Kada bi kupio par dnevnih novina ona bi mogla zaraditi svoju plaću samo od toga
On nju ne placa malo radi malog prometa,on bi nju placao jednako i za veliki promet,placa im odgovara minimalnom iznosu za koji su Hrvati spremni raditi u trafici,a kako Todoric nije DM i placa samo minimalno zato ih treba zaobilaziti u sirokom luku
crazysplico is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2015., 11:40   #786
Quote:
Totalno iživljavanje na radnicama, a sumnjam da todorić plaća više od 4000. Znači još jedno mjesto za bojkot bilo zbog todorićevog bicikla ili samilosti prema ljudima.
Kao da ikad ima nešto pametnog za kupiti na kiosku
pic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2015., 13:46   #787
Quote:
crazysplico kaže: Pogledaj post
Placa je izmedju 2600 i 3000kn i naravno manjkovi se skidaju sa place,ja ih zaonilazim u sirokom luku....
Plača je, kolko sam čuo od poznanika 3500-4000 kn

Na inovinama, gdje plača sigurno nije veća jer mi je kum radio prije nekoliko godina na oba 2 mjesta, svako malo nude posao studentima, satnica 18 kn/h, dakle radnik na ugovoru na inovinama nema ispod 3000-3500. Na Tisku je plača malo veća.

Zadnje uređivanje animator0 : 15.02.2015. at 13:55.
animator0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2015., 14:19   #788
Quote:
crazysplico kaže: Pogledaj post
On nju ne placa malo radi malog prometa,on bi nju placao jednako i za veliki promet,placa im odgovara minimalnom iznosu za koji su Hrvati spremni raditi u trafici,a kako Todoric nije DM i placa samo minimalno zato ih treba zaobilaziti u sirokom luku
To je djelomično točno, ne može ju plaćati ni minimalno ako ne proda određenu količinu robe.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2015., 15:59   #789
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
To je djelomično točno, ne može ju plaćati ni minimalno ako ne proda određenu količinu robe.
3000 ili 3500 nema veze to je naknada za roba,a ne plaća i najbolje bi bilo da ne radimo Todoriću promet,na taj način će radnice imati malo posla za malu plaću,a ako im da otkaz nije ni to strašno jer plaća od 3000kn je samo iluzija da imaš neki prihod,a kad uđeš u 50tu on će te nabit nogom i bacit na ulicu.Ako dobiju otkaz možda se trgnu pa pokušaju raditi nešto isplativije...Da prodaju krafne ili kukuruze po plaži(znam iz iskustva) u onih 5 mjeseci na obali zaradili bi više od 36 000kn godišnje koliko imaju u "velikog gospodina I.T".
crazysplico is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2015., 16:20   #790
Quote:
crazysplico kaže: Pogledaj post
3000 ili 3500 nema veze to je naknada za roba,a ne plaća i najbolje bi bilo da ne radimo Todoriću promet,na taj način će radnice imati malo posla za malu plaću,a ako im da otkaz nije ni to strašno jer plaća od 3000kn je samo iluzija da imaš neki prihod,a kad uđeš u 50tu on će te nabit nogom i bacit na ulicu.Ako dobiju otkaz možda se trgnu pa pokušaju raditi nešto isplativije...Da prodaju krafne ili kukuruze po plaži(znam iz iskustva) u onih 5 mjeseci na obali zaradili bi više od 36 000kn godišnje koliko imaju u "velikog gospodina I.T".
Pa mogu i same dati otkaz, zašto bi mi to morali izazvati? A ponoviti ću, plaća ili naknada pa makar bila i 1 kn je previsoka ako ništa ne uprihodiš.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2015., 16:56   #791
Quote:
animator0 kaže: Pogledaj post
Plača je, kolko sam čuo od poznanika 3500-4000 kn

Na inovinama, gdje plača sigurno nije veća jer mi je kum radio prije nekoliko godina na oba 2 mjesta, svako malo nude posao studentima, satnica 18 kn/h, dakle radnik na ugovoru na inovinama nema ispod 3000-3500. Na Tisku je plača malo veća.

Neistina.

Kolegica je donedavno radila u inovinama, za minimalac.

I zaradila istek ugovora o radu.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2015., 17:09   #792
Minimalac? Ne znam kako studentima nude 18 kn/h, onda ispada da one sa ugovorom o radu plačaju manje od studenata

To bi bio prvi slučaj za koji znam di se studente plača više od stalnih radnika, i dalje mi to nema smisla...
Možda ovisi o gradu, lokaciji...
animator0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2015., 17:16   #793
Quote:
animator0 kaže: Pogledaj post
Minimalac? Ne znam kako studentima nude 18 kn/h, onda ispada da one sa ugovorom o radu plačaju manje od studenata

To bi bio prvi slučaj za koji znam di se studente plača više od stalnih radnika, i dalje mi to nema smisla...
Možda ovisi o gradu, lokaciji...
Možda im je bruto plaća ista ali za studenta su doprinosi manji pa neto ispadne više
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2015., 20:01   #794
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Pa mogu i same dati otkaz, zašto bi mi to morali izazvati? A ponoviti ću, plaća ili naknada pa makar bila i 1 kn je previsoka ako ništa ne uprihodiš.
Nije tu bit njihov otkaz nego ne davanje kapitala Todoriću koji ne plaća nikome,uništava firme uz pomoć politike i širi se kao hobotnica...
Sad će netko reći spasio je Pik,ali nije spasio Pik nego uništio Gavrilović..
Čovjek je glavni uzrok nelikvidnosti u Hrvatskoj i većina njegovih radnika je plaćena oko 3000kn,imamo DM bolja varijanta za radnike od Kozma,svi trgovački lanci osim Studenca bolje plaćaju nego Konzum,odaberite Gavrilović umjesto Pik-a,ajmo pogurat poslodavce koji manje od ostalih izrabljuju radnike...
crazysplico is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2015., 22:01   #795
to je i poanta, bojkotiraj todorića i ostavi radnice na miru.

poštu šaljem u hp-u, novac mjenjam u mjenjačnici, a novine i žvake ne kupujem.
nobrainer is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2015., 22:24   #796
Ja sve što mogu dajem Todoriću, ako mi je usluga prihvatljiva.

Mol je htio smanjiti plaće u INI trgovini jer su one iznad prosjeka kao što je taj Tiskov u odnosu na konkurenciju.
Ljudi hoće raditi i za 2700, i to je tržište (nažalost postoji minimalac). Ako daje premiju na tržište rada (gledano u postotku) ne vidim zašto ga izbjegavati.
__________________
To be so civilized, one must tell civil lies
aljehin is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2015., 01:59   #797
Quote:
crazysplico kaže: Pogledaj post
Nije tu bit njihov otkaz nego ne davanje kapitala Todoriću koji ne plaća nikome,uništava firme uz pomoć politike i širi se kao hobotnica...
Sad će netko reći spasio je Pik,ali nije spasio Pik nego uništio Gavrilović..
Čovjek je glavni uzrok nelikvidnosti u Hrvatskoj i većina njegovih radnika je plaćena oko 3000kn,imamo DM bolja varijanta za radnike od Kozma,svi trgovački lanci osim Studenca bolje plaćaju nego Konzum,odaberite Gavrilović umjesto Pik-a,ajmo pogurat poslodavce koji manje od ostalih izrabljuju radnike...
Ostalo mi se ne da komentirat, nit mi je Todorić nešto simpatičan lik, ali ovakvi upisi pokazuju nepoznavanje ekonomije i elementarne logike.

Dakle uzmimo da mu je plaća svih radnika u Konzumu 3000 (a nije) i uzmimo da je povecanje na 4000.

U tvojoj glavi to zvuči vjerojatno sta je jebenih 1000kn više, u konkretnom slučaju konzuma to znači sljedeće:

(izračun je okviran)

11.500 zaposlenih x 1300kn x 12 = 179.400.000

http://www.index.hr/vijesti/clanak/z...to/675424.aspx

I onda ti netko nepismen ide plasirati ovakve članke svaki dan po portalima gdje od sporta, preko politike pa do gospodarstva nema 1,5 čovjek koji se razumije u ono što piše.

Na stranu da je Todorić bogataš - to nitko ne spori, ali Konzum kao takav ako poveća radnicima plaće za 1000kn, nakon kratkog vremena može prestat radit jer će raditi za ništa.

Dakle dobit mu je u 2013. bila 15.000.000kn DAKLE TO JE ZARADA, oduzmeš porez - 12.000.000.

Ako želiš jednu godinu povećat plaće radnicima za 1000kn Konzum mora raditi bez zarade 12 godina.
Koncentriran is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2015., 07:19   #798
To je ekipa koja tvrdi da kada bi imali, svima bi dali... Problem je samo u tome sto nikada nemaju
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2015., 08:27   #799
Prema poslovnoj.hr prosječna plaća u Tisku za 2013. je 4.028,00 kn, ali ono što je loše je da su im obveze prema dobavljačima 506 mil. kn, a potraživanja 212 mil.kn
pearljam is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2015., 08:47   #800
Quote:
Koncentriran kaže: Pogledaj post
Ostalo mi se ne da komentirat, nit mi je Todorić nešto simpatičan lik, ali ovakvi upisi pokazuju nepoznavanje ekonomije i elementarne logike.

Dakle uzmimo da mu je plaća svih radnika u Konzumu 3000 (a nije) i uzmimo da je povecanje na 4000.

U tvojoj glavi to zvuči vjerojatno sta je jebenih 1000kn više, u konkretnom slučaju konzuma to znači sljedeće:

(izračun je okviran)

11.500 zaposlenih x 1300kn x 12 = 179.400.000

http://www.index.hr/vijesti/clanak/z...to/675424.aspx

I onda ti netko nepismen ide plasirati ovakve članke svaki dan po portalima gdje od sporta, preko politike pa do gospodarstva nema 1,5 čovjek koji se razumije u ono što piše.

Na stranu da je Todorić bogataš - to nitko ne spori, ali Konzum kao takav ako poveća radnicima plaće za 1000kn, nakon kratkog vremena može prestat radit jer će raditi za ništa.

Dakle dobit mu je u 2013. bila 15.000.000kn DAKLE TO JE ZARADA, oduzmeš porez - 12.000.000.

Ako želiš jednu godinu povećat plaće radnicima za 1000kn Konzum mora raditi bez zarade 12 godina.
Ne razumiju ti to ljudi što pišeš. Ja sam jednom to uživo objašnjavao, i sugovornik se rasplakao nad mojom "surovosti"...
Osim toga, treba biti iskren pa priznati da je posao trafikanta iznimno jednostavan, ne zahtjeva ikakava specijalistička znanja, obuku, vještine i sl., i u društvu brojno nezaposlenih su tim više i pritisci na to radno mjesto veliki, i kao što se vidi ima ih voljnih to i raditi. Da je to novac za život dostatan - nije imalo. No i konobari u nekim kafićima nemaju više.
Kada cijelo društvo krene naprijed, na tom valu će biti bolje i u tim servisnim zanimanjima..
FED is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:06.