Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.11.2012., 09:48   #41
Možda pune gume vodikom pa im je auto lakši?
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2012., 11:34   #42
Quote:
!!MEDO!! kaže: Pogledaj post
Astra J 1373 kg - 1570 kg (masa s vozacem)
nova A klasa 1370 kg - 1500 kg
Bmw 1 1365 kg - 1480 kg (sestak 1600 kg)
novi Ceed 1300 kg - 1509 kg (masa bez vozaca ?!)

Mokka 1335 kg - 1500 kg
quasqhai 1300 - 1604 kg

Sada da ja vas sve pitam, zasto je za jedan Opel nenormalno da je toliko tezak (ne kazem da ne bi bilo bolje da je malo laksi), a za ove ostale je sve to ok, tj. jos nisam vidio da je netko spomenuo njihovu masu kao minus na ovom forumu??

S time da je Astra veca od svih ovih navedenih, a Mokka je gotovo identicna Nissanu

zato sto se igras sa brojevima.

Quasqai i Mokka nisu ista klasa vozila - razlika u wheelbaseu je 7cm, isto kao kod Pola i Golfa.

Astra je 150 kila teza od Golfa i Aurisa.

Dalje?
sper is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2012., 16:31   #43
Quote:
DrVelečasni kaže: Pogledaj post
Ovo je neka zajebancija ili? Mislim jedan Twingo RS i Swift sport imaju 1050kg+/- ,a da jedno Oplo i k tome još kvazi SUV ima kao tonu,no way. Ne vjerujem,nemoguće. Sumnjam da je Oplo napravilo revoluciju u automobilskom svijetu.
Ma što bih zezao. Imam Hak magazin u kojemu je test Mokke, i piše 1009 kg. Nisu napisali koja varijanta.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2012., 16:54   #44
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
Ma što bih zezao. Imam Hak magazin u kojemu je test Mokke, i piše 1009 kg. Nisu napisali koja varijanta.
To je apsolutno nemoguće u bilo kojem paralelnom svemiru. Štamparska greška,jerbo,Oplo još nije počeo proizvodit karbonske šasije koliko ja znam tako da...
DrVelečasni is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2012., 17:39   #45
Quote:
sper kaže: Pogledaj post
zato sto se igras sa brojevima.

Quasqai i Mokka nisu ista klasa vozila - razlika u wheelbaseu je 7cm, isto kao kod Pola i Golfa.

Astra je 150 kila teza od Golfa i Aurisa.

Dalje?
Tebi su Polo i Golf istih dimenzija??!!
Pricamo o tezini vozila koji su dimenzijama skoro identicni,, kakve veze ima duzina meduosovinskog s time? Znaci quasqai s cirka 4,3m duzine i 1,8m sirine smije teziti 1500, a mokka s istim dimenzijama ne smije jer ima par cm kraci meduosovinski, daj molim te, prvo razmisli pa napisi nesto suvislo!

ne znam gdje sam ja napisao da Astra nije teza od njih? Ja sam samo napisao da nije JEDINA koja je 100-150 kg teza od njih vec su npr. i A klasa, BMW 1 i Kia ceed isto, pa to nitko nikada nije spomenuo na ovom forumu. Ne vidim da kenjas na temi o novoj a klasi i novom ceedu o njihovoj tezini!
!!MEDO!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2012., 17:45   #46
mokka 1,7 cdti model 1433 kg
http://www.euroncap.com/results/opel...mokka/493.aspx
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2012., 18:32   #47
vidio je danas prvi puta u zivo, bijela, valjda neka bolja oprema i dosta mi se svidjela. Na slikama mi nije djelovala bas tako dobro.
Inace, do danas je zaprimljeno vise od 50000 narudzbi u Europi za Mokku...

"Since its market launch in June, the all-new Mokka has been given a lot of positive media and customer feedback. This is reflected in more than 50,000 orders that have been received since its sales launch."
!!MEDO!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2012., 21:27   #48
Meni su to ionako realne mase Kada sam vidio 1009 kg bilo je I sam sam se čudio, ali sam prepisao podatke.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2012., 21:15   #49
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
Meni su to ionako realne mase Kada sam vidio 1009 kg bilo je I sam sam se čudio, ali sam prepisao podatke.
Vidio je danas na Rivi i nekako mi djeluje manja od Qashqaia , bočno odlično izgleda a naprijed nekako korejski, straga ok - ukratko lijep Opelov model... Netko je napisao da to nije ista klasa automobila, meni sliče ...
__________________
Da se ovdje radi samo o nogometu, ne bi se ni javio. Javljam se jer znam - ako padne lopovluk, nerad i nemar u Hajduku, na jednom čvoru kao što je taj - onda pada u državi." Pavao Grubišić Čabo
ersteone is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2012., 21:26   #50
4.2 metra ako se ne varam je dugačka.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2012., 00:29   #51
Quote:
ersteone kaže: Pogledaj post
Vidio je danas na Rivi i nekako mi djeluje manja od Qashqaia , bočno odlično izgleda a naprijed nekako korejski, straga ok - ukratko lijep Opelov model... Netko je napisao da to nije ista klasa automobila, meni sliče ...
pa i proizvodi se u Koreji! usporedo sa srodnim Chevrolet Traxom!
badrix is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2012., 08:56   #52
i to ima veze sa izgledom?
__________________
spol: M
cickova is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2012., 10:44   #53
Meni je izgled sprijeda doslovce kako mala Antara(bio izložen pred Kauflandom u SB u utorak), što će reći malo zastario, za model koji tek ulazi na tržište
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2012., 21:30   #54
Quote:
cickova kaže: Pogledaj post
i to ima veze sa izgledom?


pa ima veze kad se pravi u GM Daewooo tvornici u Koreji i kad ga je dizajnirao "GM Daewoo Design", a pravi se na globalnoj platformi koju je napravio GM DAT (prije poznat kao Daewoo).

Sta je tu je...
sper is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 22:02   #55
Neki dan napokon vidio redizajniranu Mokku. Sad se zove Mokka X. Napredak u odnosu na model prije redizajna. Ali jako skupa. Majka razmišlja da si zamjeni Corsu za ovo čudo. Ali cijena u rangu Qashqaija koji je znatno veći. Captur je cjenovno dosta pristupačniji.









Caeruleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 09:57   #56
Zgođušna je, za razliku od onih gardaland modela koji nemaju opelovske gene
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 21:10   #57
Moje mišljenje je da se taj Opel malo izgubio u zadnje vrijeme jer imaju staromodne i neprivlačne aute. Jedino što im valja je nova insignia, ovo ostalo su sve sami faceliftovi, očito su upali u veliku krizu kad nemaju novaca za razvijanje potpuno novih modela.
djurak84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 21:46   #58
Quote:
djurak84 kaže: Pogledaj post
Moje mišljenje je da se taj Opel malo izgubio u zadnje vrijeme jer imaju staromodne i neprivlačne aute. Jedino što im valja je nova insignia, ovo ostalo su sve sami faceliftovi, očito su upali u veliku krizu kad nemaju novaca za razvijanje potpuno novih modela.
Tako nekako se i meni čini. Insignija mi je odlična, ovo ostalo baš bezveze

Mislim da su pravi gaf napravili s aktualnom Corsom. Redizajn je loš i ružan. Auto koji bi im se trebao od svih najviše prodavati, a praktički ga ni ne vidim po cestama. Tu i tamo.
p555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 01:02   #59
Quote:
djurak84 kaže: Pogledaj post
Moje mišljenje je da se taj Opel malo izgubio u zadnje vrijeme jer imaju staromodne i neprivlačne aute. Jedino što im valja je nova insignia, ovo ostalo su sve sami faceliftovi, očito su upali u veliku krizu kad nemaju novaca za razvijanje potpuno novih modela.
sta im je zastarjelo? pa samo corsa i mokka su redizajn, sve ostalo je novo
i btw, ovi redizajni se primjete, a ne kao vw ubaci novi dizajn alu naplataka ili dizajn led dioda
__________________
kaeovo
Veliki decki imaju 18
Hesoyam is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 01:10   #60
Baš to. Kaj fali novoj Astri?
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:14.