Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2008., 16:05   #1
Beba se već spustila!

Bok curke!

Prošli sam tjedan bila na pregledu sa 28+5. Doktor mi je rekao da se beba okrenula glavom prema dole (što je ok) i da se spustila vrlo nisko, tak da mu može prstom dodirnuti glavu!! Naravno da sam se izbezumila, ali me dr. uvjerio da to nije bad jer nisam otvotrena, ali da ipak moram na mirovanje, kao preventivnu mjeru za "nedaj Bože"! Ima li tko kakvih sličnih iskutava???!!
nestrpljiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2008., 17:05   #2
Moja se isto spustila u 28 tj. i jos sam bila prohodna za prst do bebine glavice. Rodila sam dan poslije termina. Nisam nista pretjerano mirovala, jos sam isla na more mjesec dana i svaki dan plivala i hodala.
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2008., 17:16   #3
Quote:
Ani4 kaže: Pogledaj post
Moja se isto spustila u 28 tj. i jos sam bila prohodna za prst do bebine glavice. Rodila sam dan poslije termina. Nisam nista pretjerano mirovala, jos sam isla na more mjesec dana i svaki dan plivala i hodala.
Ajme meni, koje olakšanje!!!! Meni je totalni bad uopće se pomaknuti, ali kako sad vidim, uopće nije takva panika! Ma odem dvaput dnevno na 15 min sa psom u šetnju, a ostatak vremena sjedim ili gledam tv, pa mi cijelo vrijeme onak visi "panika" iznad glave. Valjda će biti sve ok! Možda je najbitnije da si ne radim preveliku paniku u glavi jer mi to vjerojatno može najviše naškoditi.
Tenx!!
nestrpljiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2008., 18:25   #4
a zašto si stvaraš paniku ako ti je doktor rekao da nije frka?
ili ideš doktoru kojem ne vjeruješ?
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2008., 21:28   #5
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
a zašto si stvaraš paniku ako ti je doktor rekao da nije frka?
ili ideš doktoru kojem ne vjeruješ?
Ma vjerujem doktoru, ali sam po prirodi paničar!! Zato sam htjela čuti slična iskustva iz prve ruke.
nestrpljiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2008., 22:49   #6
Meni se bebač spustio u 29 tjednu, i ful sam se iznenadila jel sam mislila da je prerano... evo danas je 39+4 a on još dubi
Danas baš bili na pregledu, otvorena 2 prsta ali dr misli da još neću koji dan
tomka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2008., 08:15   #7
Quote:
nestrpljiva kaže: Pogledaj post
Bok curke!

Prošli sam tjedan bila na pregledu sa 28+5. Doktor mi je rekao da se beba okrenula glavom prema dole (što je ok) i da se spustila vrlo nisko, tak da mu može prstom dodirnuti glavu!! Naravno da sam se izbezumila, ali me dr. uvjerio da to nije bad jer nisam otvotrena, ali da ipak moram na mirovanje, kao preventivnu mjeru za "nedaj Bože"! Ima li tko kakvih sličnih iskutava???!!
Bok!

Ja sam cijelu trudnoću nisko nosila i moja beba se isto rano spustila. Kako su išle kontrole ispalo je da je s 30 tjedana spuštena, ali ja mislim da je i ranije bila spuštena zbog pritiska na na mjehur kojeg sam osjećala. Dakle, odmirovala sam cijelu trudnoću i to strogo. Sjedenje samo koliko je nužno jer je pritisak prema grliću matrenice iz tjedna u tjedan bio sve veći pa sam ležala. Uz činjenicu da nisko nosim i spuštenoj bebici stalno sam osjećala stvrdnjavanje trbuha nebrojeno puta dnevno tako da me i to prisililo na mirovanje.
Izdržala sam do punih 36 tjedana i tad sam rodila. Imale smo sreće da joj je porođajna težina bila primjerena i za donošeno novorođenče ( 2830g).
I ja sam cijelo vrijeme bila zatvorena i to je dobro.
Iz mojeg iskustva ti mogu reći da treba mirovati i izdržati mirovanje do 36. tjedana. Nakon toga češ smjeti hodati i sjediti i možda izdržite i do 40. tjedna. Vjeruj mi isplati se.
Moje dijete je meni najsavršenije na svijetu, no svjesna sam da se ipak razlikuje od drugih u terminu rođenih beba.
Držim ti fige! Drži se!
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2008., 10:16   #8
nestrpljiva,kod mene je bila identična situacija.I uopće nisam mirovala,po cijele dane hodala po vani... Na kraju prenijela 10 dana i došla u rađaonu još uvijek otvorena samo za taj jedan prst!
milkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2008., 12:18   #9
Quote:
nestrpljiva kaže: Pogledaj post
Bok curke!

Prošli sam tjedan bila na pregledu sa 28+5. Doktor mi je rekao da se beba okrenula glavom prema dole (što je ok) i da se spustila vrlo nisko, tak da mu može prstom dodirnuti glavu!! Naravno da sam se izbezumila, ali me dr. uvjerio da to nije bad jer nisam otvotrena, ali da ipak moram na mirovanje, kao preventivnu mjeru za "nedaj Bože"! Ima li tko kakvih sličnih iskutava???!!
Na UZV s 20 tjedana doktor se nije mogao načuditi kako nisko nosim, kak je glavica djeteta u zdjelici i sl. isto me skroz isprepadao, mjesec dana kasnije drugi doktor na UZV kaže da njemu to izgleda kao najnormalnija trudnoća... možda ti jednostavno ovisi i o doktoru kako koji doživljava ono što vidi, nemam pojma, baš me zanima šta će mi reći sljedeći put. A glavica nam je prema dolje na uzv svaki put, izgleda da je će moja beba dubit na glavi od početka do kraja

Quote:
Lali Puna kaže:
a zašto si stvaraš paniku ako ti je doktor rekao da nije frka?
ili ideš doktoru kojem ne vjeruješ?
Lali, budi sretna da nemaš nikakvih komplikacija i problema u trudnoći, da ti dr. nije nikada na pregledu rekao nešto zabrijanjavajuće jer inače ne bi ovako reagirala... ne znam zašto uopće komentiraš postove koji te se očito ne tiču i nemaš šta pametno za reći o dotičnoj temi, a živciraju te u tolikoj mjeri da na osnovu njih otvaraš nove topice u kojima se čudiš kak ne kužiš te i te forumašice koje ovo ili ono... Pusti nas s problemima da se tješimo na miru, a ti se bavi onime što tebe zanima... kvragu...
astra99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2008., 22:39   #10
mislim da mi je doktorica već negdje u 26. tjednu rekla da beba leži sa glavicom na ušću maternice, ali nije rekla problematično.
problematično je bilo kad je vidjela da mi je cerviks dosta omekšan, pa mi je rekla da moram mirovati malo više, ali ne strogo ležati. tako sam se temporalno pretvorila u neradnicu, gledam da više ležim nego što điram, šetam se pomalo, ali kad osjetim da mi se stomak zateže, onda znam da se moram malkoc odmoriti..
ali i sama doktorica mi je rekla da se desi često da trudnica u slučajevima kao što je moj čak i prenese trunoću..dakle..
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2008., 00:51   #11
nestrpljiva..
i ja sam imala takvu situaciju..
vrlo nisko sam nosila.. a od 27.tjedna.. baš ovako nisko..
kako mi je dok rekao u prošla sam 1. porođajno doba..
rodila sam bebe sa 38+1..
bila sam na strogom mirovanju jerbo sam ostala bez cerviksa i zatvorena samo na ušću..
dobila sam trudove (koje nisam skužila..) završila na utragestanima.. najjaćoj dozi sljedećih 9 tjedana..

ako ti je dok rekao da miruješ.. miruj..
informiraj se koliko strogo..
meni je moj dok objasnio da nešto nije ok za recimo 27 tj ali je ok za 30.. bitno je da se stanje zadrži kakvo je..
a kako tjedni idu gore tako će se sve to izregulirati..
__________________
"MM kaže "Ja nisam kriv!"
Ček da si odrežem kandže.. onda možemo razgovarati..
nyn@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2008., 09:14   #12
Cure, meni je dr, rekao u 22. tjednu da nisko nosim i da moram strogo mirovati do punih 36 tjedana pa da onda mogu kud hoću. Kad sam napunila 36 tjedana prošetala sam se samo prema rađaoni.....
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2008., 10:53   #13
Quote:
Cattleya kaže: Pogledaj post
Cure, meni je dr, rekao u 22. tjednu da nisko nosim i da moram strogo mirovati do punih 36 tjedana pa da onda mogu kud hoću. Kad sam napunila 36 tjedana prošetala sam se samo prema rađaoni.....
Znači, ako nisko nosiš velika je vjerojatnost da nećeš dočekati puni termin poroda?
Od početka nisko nosim, jako nisko pa me je doktorica još više preplašila kad mi je u 32. tjednu rekla nek izdržim još 3-4 tjedna, uz strogo mirovanje.Kakva još 3-4 tjedna pa ja još imam puna dva mjeseca pred sobom! Uopće se ne osjećam kao da ću rodit, BH kontrakcije su rijetke, nekog pritiska baš i nemam ako ne pretjeram s hodanjem.
Dakle, sad sam manje više u panici, jesam li pripremila sve što treba (nisam, još krevetić nemamo ) , trebam li si torbu spakirati?

Pitanje: Trebam li očekivati prijevremeni porod samo zbog niske trudnoće, ako je sve drugo ok?
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2008., 12:22   #14
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Znači, ako nisko nosiš velika je vjerojatnost da nećeš dočekati puni termin poroda?
Od početka nisko nosim, jako nisko pa me je doktorica još više preplašila kad mi je u 32. tjednu rekla nek izdržim još 3-4 tjedna, uz strogo mirovanje.Kakva još 3-4 tjedna pa ja još imam puna dva mjeseca pred sobom! Uopće se ne osjećam kao da ću rodit, BH kontrakcije su rijetke, nekog pritiska baš i nemam ako ne pretjeram s hodanjem.
Dakle, sad sam manje više u panici, jesam li pripremila sve što treba (nisam, još krevetić nemamo ) , trebam li si torbu spakirati?

Pitanje: Trebam li očekivati prijevremeni porod samo zbog niske trudnoće, ako je sve drugo ok?
Ja ti to ne znam. U mojem je slučaju tako bilo. No mislim da dobar dio ginekologa puše i na hladno. Ima cijela vojska žena koje su jednako nisko nosile kao ti i ja pa su na kraju i prenjele. Ja sam slušala i pazila se jer sam i BH osjećala relativno često što opet ne mora ništa značiti.
Torbu je uvijek dobro imati skompletiranu, a za ostalo se opusti i slušaj kaj ti tvoj ginekolog savjetuje. Ako ti je rekla da 'izdržiš' još 3-4 tjedna, malo smanji hodanje. Svakim tjednom je beba sve teža pa je i veći pritisak na grlić maternice, a točno što pokreće porod još se ne zna.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2008., 22:26   #15
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Znači, ako nisko nosiš velika je vjerojatnost da nećeš dočekati puni termin poroda?
Od početka nisko nosim, jako nisko pa me je doktorica još više preplašila kad mi je u 32. tjednu rekla nek izdržim još 3-4 tjedna, uz strogo mirovanje.Kakva još 3-4 tjedna pa ja još imam puna dva mjeseca pred sobom! Uopće se ne osjećam kao da ću rodit, BH kontrakcije su rijetke, nekog pritiska baš i nemam ako ne pretjeram s hodanjem.
Dakle, sad sam manje više u panici, jesam li pripremila sve što treba (nisam, još krevetić nemamo ) , trebam li si torbu spakirati?

Pitanje: Trebam li očekivati prijevremeni porod samo zbog niske trudnoće, ako je sve drugo ok?
nemora biti..
ali postoji.. a doktorima je to dovoljno..

mi smo se borili za moju bebe od našeg 25. tj.
tada sam dobila fluorescentno zelenkasti iscjedak.. 1 i nikada više..
meni se od tada super uredna trudnoća zakomplicirala potpuno..

borili smo se da bebe bude više od 1kg.. to je naime kilaža kod koje drastično raste vjerojatnost preživljavanja bebe u slučaju da se rodi ranije..
kada smo prešli tu kilu.. dok je odahnuo a mi smo se borili za svaki tjedan koji smo mogli pobrat..
moje mirovanje je bilo ležanje na lijevom boku, tuširanje do 5 min.. stajanje i sjedenje strogo zabranjeno..
utragestani do 37. tj..
inekcije za sazrijevanje ploda..
na kraju sam inducirana u 38+1 (dakle u terminu..) zbog curenja plodne vode..
moja bebe će sljedeći mjesec godinu dana..
zato samo polako i ne brini se... miruj što više i slušaj što ti dok govori..
__________________
"MM kaže "Ja nisam kriv!"
Ček da si odrežem kandže.. onda možemo razgovarati..
nyn@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 11:42   #16
Quote:
nyn@ kaže: Pogledaj post
tada sam dobila fluorescentno zelenkasti iscjedak.. 1 i nikada više..
nyn@, šta znači takav iscjedak? Jel to bio znak nečega?
astra99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 19:59   #17
Nadam se da ce netko naici i na ovu temu,jer vidim da dosta dugo nije... Moj problem je isto niska trudnoca,sad sam u 23 tjednu,osjecam udarce bebe samo oko jajnika,a da ne govorim da od prvog dana trudnoce idem 100 puta na wc...
Imam kontrakcije ali samo navecer kad legnem i opustim se..
Jedan doktor mi veli da je to sve uredno,drugi mi veli mirovanje,LEZANJE,NE SJEDENJE,a ja luda od svega...
Zatvorewna sam,beba je na uzv svaki put u drugom polozaju,nije glavicom prema dole...
Odmaram koliko mogu,krecem se po stanu,do ducana,skuhat rucak,nista ekstra...
Dali ste imale takvih iskustava i kako je vama bilo??
__________________
16.05.2010 stigao mamin mali junak!!
dijana128 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 22:24   #18
Meni je ova beba skroz nisko...udarce osjećam par cm od izlaza, UZV mi sad u 26-om tjednu radila skroz dolje kod pubične kosti

zatvorena skroz i doktorica kaže da nema razloga za brigu niti trebam na što paziti (pitala je za sjedenje jer imam osjećaj da sjedim na siročeku, dizanje starijeg malca)

za dizanje mi rekla da mogu al da ne pretjeujem i da ga dižem iz ćućećeg položaja..
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2010., 13:22   #19
ja isto nosim nisko,beba se je okrenula vec s 24 tjedna(ili prije,ali tad smo bili na uzv) , nakon toga sam zavrsila u bolnici na tokolizi, i jos sam na njoj i strogom mirovanju, i jos imam uz th kontrakcije . pravila nema,sve smo mi razlicite,i svaka treba paziti na sebe i izdrzati

ja sam sad 33+3 i nadam se da cu izdrzati jos bar 4 tjedna,koliko bi trebala s obzirom da pijem tabletice do 37 tjedna
__________________
T&N Moje zvrke :) ; stize i treca u 01.2014. ;)
bijela orhideja is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 13:59   #20
Meni je jucer ginicka rekla da je bebac previse nisko,i da se spustio za porod. Rekla sam joj kako sam ovih dana imala prave menstrualne bolove,a ona mi kaze kako se radi o BH kontrakcijama. Imala sam te kontrakcije i koliko se razumijem one su bezbolne,a ovo je nesto sasvim drugo,bolovi kao da imam M. Ušla sam u 32.tj.
Uglavnom zatvorena sam,ali moram mirovat ova tri tjedna. Sto sad to znaci,da cu rodit ranije!? A nestrpljivog diteta!
__________________
Naš ormarić
Corina26 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:17.