Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.02.2010., 19:45   #1
VW polo - veliki servis

dakle, dragi moji, polako dolazi vrijeme za veliki servis pa imam par pitanja potaknut knjigom auta koja je dosta nezgrapna.
auto je 1,9 sdi, 2005, sad će 70 000km.
koliko razumijem 'knjigu', trebao bih proijeniti zupčasti i zatezne remenice zupčastog za pogon bregastog vratila, zatim umetak zračnog filtera i svjećice.
što bih još konkretno trebao promjeniti/napraviti, odnosno je li to sve?
ima li vodena pumpa veze s remenom i da li je možda ipak promijeniti iako nema (ako nema)?

nadalje, okvirna cijena tih radova te preporuka za mjesto obavljanja posla me jako zanima? od ovlaštenog servisa zazirem.

savjeti su itekako dobrodošli
__________________
Ma se je trijeba s bremenom akomodavat; trijeba je bit vjertuozu tko hoće renjat na svijetu. Kralj je čovjek od ljudi, kad se umije vladat.
el oso is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2010., 19:53   #2
nisam znao da dizeli imaju svječice
__________________
You can never smoke too much weed..... Just like you can never fuck too much pussy
marq.fcb is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2010., 19:56   #3
Quote:
marq.fcb kaže: Pogledaj post
nisam znao da dizeli imaju svječice
takvim znalcima u servisu promjene i zaracunaju i to
Joško is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2010., 19:59   #4
Quote:
Joško kaže: Pogledaj post
takvim znalcima u servisu promjene i zaracunaju i to
bit je u tome da ne promjene nego samo zaračunaju
__________________
You can never smoke too much weed..... Just like you can never fuck too much pussy
marq.fcb is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2010., 20:17   #5
U 10. mj imao Veliki servis na Polu SDI na 88 000km, Svi mogući zatežači, remenje, mjenjao sam diskove i pločice, Dijelovi su me došli 3 000kn.
jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2010., 20:22   #6
Quote:
jane kaže: Pogledaj post
U 10. mj imao Veliki servis na Polu SDI na 88 000km, Svi mogući zatežači, remenje, mjenjao sam diskove i pločice, Dijelovi su me došli 3 000kn.
Originalni ili zamjenski dijelovi?
exfreerider is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2010., 20:45   #7
Quote:
jane kaže: Pogledaj post
U 10. mj imao Veliki servis na Polu SDI na 88 000km, Svi mogući zatežači, remenje, mjenjao sam diskove i pločice, Dijelovi su me došli 3 000kn.
Quote:
exfreerider kaže: Pogledaj post
Originalni ili zamjenski dijelovi?
da, isto pitanje. također, koliko si dao za ruke?

a ovo za svjećice stvarno to nisam znao. ovo je drugi auto u fameji - ja sam uglavnom zadužen za benzinca
__________________
Ma se je trijeba s bremenom akomodavat; trijeba je bit vjertuozu tko hoće renjat na svijetu. Kralj je čovjek od ljudi, kad se umije vladat.
el oso is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2010., 12:00   #8
ok, nakon malo pljuvanja, molio bih neke konkretnije info
__________________
Ma se je trijeba s bremenom akomodavat; trijeba je bit vjertuozu tko hoće renjat na svijetu. Kralj je čovjek od ljudi, kad se umije vladat.
el oso is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2010., 12:25   #9
Quote:
marq.fcb kaže: Pogledaj post
nisam znao da dizeli imaju svječice
to su rođendanske svječice, vidiš da auto ima 5 godina.

sorry medo, nisam mogao odoljeti
štenac is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2010., 12:55   #10
Quote:
exfreerider kaže: Pogledaj post
Originalni ili zamjenski dijelovi?
Nemam pojma remenja i zatezači nešto Continental, znam da su diskovi oko ~500 kn po komadu a pločice ~350 ako nađem račun s djelovima budem napisao.
jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2010., 17:02   #11
Quote:
štenac kaže: Pogledaj post
to su rođendanske svječice, vidiš da auto ima 5 godina.

sorry medo, nisam mogao odoljeti
ma ok je, jebiga, ovdje se ljudi razapinju i zbog manjih budalaština.

@jane, bio bih zahvalan

edit: gdje si radio servis, u ovlaštenom ili u nekoj garaži? koliko je to zahtjevan posao za majstora u garaži?
__________________
Ma se je trijeba s bremenom akomodavat; trijeba je bit vjertuozu tko hoće renjat na svijetu. Kralj je čovjek od ljudi, kad se umije vladat.
el oso is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2010., 18:25   #12
Evo da pitam usput. Zna li netko kombinaciju za reset INSP indikatora na Polu iz 2005.
Na netu sam našao za starije modele, ali ne funkcionira...
*rabbit* is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2010., 21:31   #13
Quote:
el oso kaže: Pogledaj post
ma ok je, jebiga, ovdje se ljudi razapinju i zbog manjih budalaština.

@jane, bio bih zahvalan

edit: gdje si radio servis, u ovlaštenom ili u nekoj garaži? koliko je to zahtjevan posao za majstora u garaži?

Prilično je zahtjevan, treba znat. Jako je malo mjesta ispod haube. Servis mi je radio sestrin vjenčani kum. Odličan majstor, prije je radio u Eurolineu kao mehaničar, sada ima privatnu radionu. Auto više nije pod garancijom pa kog ću vraga u ovlaštenom servisu da me oderu. Čovjek je u Sesvetama, mogu vam dati broj. (PM) Sva moja rodbina vozi auto njemu, (Polo, Octavia, Passat, MB C klasa... ) Preferira njemačke aute odnosno njihove podružnice, te MB kombije.
jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2010., 14:03   #14
hvala ti jane, ali ja sam iz istre.
kako god, vjerojatno ću i ja izbjeći ovlašteni, a opet pokucat na vrata neke dobre radione.
moj majstor je ok, ali za neke jednostavnije stvari za koje ne treba neki svemirski alat.
__________________
Ma se je trijeba s bremenom akomodavat; trijeba je bit vjertuozu tko hoće renjat na svijetu. Kralj je čovjek od ljudi, kad se umije vladat.
el oso is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:24.