Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.08.2013., 19:10   #181
Quote:
xez kaže: Pogledaj post
ako faks traži npr.engleski B razinu,a ja položim A,ima li neke razlike? Mislim,da li imam neku prednost ili neš?
Da, dobivaš više bodova jer se B razina dijeli s 1,6.
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2013., 22:20   #182
Ma pisite visu razinu, barem iz hrvatskog i engleskog. Da, dobije se vise bodova ako faks trazi nizu a vi imate visu.
Ako sad gledate kako cete si olaksat zbog 3-4 predmetica koje ste ucili, kako ce vam tek na fakultetu bit uz knjige i puuuno vecim gradivom...
Lady Isadora is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2013., 23:11   #183
Mojem poznaniku je falilo 0,5 bodova da upadne na zeljeni faks, tako da je svaki bod bitan cak i ako ne nosi puno. Al da, AiB matku se ne moze bas usporedivat al o njoj nisam ni govorila
U svakon slucaju ekipa sretno, znam koja je gnjavaza oko svega toga.
Lady Isadora is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2014., 21:48   #184
Ljudi molim pomoć, savjet, štogod

Radi se o matematici, pisati ili ne višu razinu jer nižu već imam položenu i to s dosta dobrim postotkom.
Išla sam u strukovnu školu i moje znanje matematike je dosta slabo. Je li mi pametno da se sad od 9. mjeseca počnem spremati za višu razinu ( skripte, priručnici za maturu, a možda i malo instrukcija za ono na čemu zapnem ) ? Ne ganjam neki ogromni postotak ali za upast na fakultet koji pikiram bi mi trebalo kojih 55 % Zanima me objektivno mišljenje bi li taj rezultat bio moguć ako uzmemo u obzir da imam 9 mjeseci za pripremu i da bih učila gotovo svakodnevno. Nemam pojma što da radim, razum mi kaže da nema šanse ali s druge strane me nešto gura da probam...help
šashenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 19:33   #185
helloo ekipa. Mislim ici na PBF u Zg.. traze mi A razinu Matematike (haj dobro, to cu se potruditi). Ali B razinu engleskog i hrvatskog, za svaki po 5%. Sto mislite bi li trebala uzeti ipak A razine iz engleskog i matematike?
BlaBlaBla3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 19:50   #186
Quote:
BlaBlaBla3 kaže: Pogledaj post
helloo ekipa. Mislim ici na PBF u Zg.. traze mi A razinu Matematike (haj dobro, to cu se potruditi). Ali B razinu engleskog i hrvatskog, za svaki po 5%. Sto mislite bi li trebala uzeti ipak A razine iz engleskog i matematike?
Ja ću za FER uzeti obje niže razine, svakako je postotak riješenosti 0%, gleda se samo ocjena. Svakako je lakše dobiti bolju ocjenu iz niže razine.
Stuart Bloom is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2014., 17:47   #187
Question

Quote:
Stuart Bloom kaže: Pogledaj post
Ja ću za FER uzeti obje niže razine, svakako je postotak riješenosti 0%, gleda se samo ocjena. Svakako je lakše dobiti bolju ocjenu iz niže razine.

Ma tebi je lako jer je ipak 0%,ali meni je 5% (mada to iszo nije nesto), pa se brinem da mi mozda ne budu trebali ti dodatni bodovi za fax. :S
BlaBlaBla3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2014., 03:53   #188
A ili B

Htio bi na ekonomski u Osijeku pa ne znam dali da pišem B ili A razinu jer oni traže B razinu svega pa, ako može savjet.
pilip88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2014., 11:34   #189
Quote:
šashenka kaže: Pogledaj post
Ljudi molim pomoć, savjet, štogod

Radi se o matematici, pisati ili ne višu razinu jer nižu već imam položenu i to s dosta dobrim postotkom.
Išla sam u strukovnu školu i moje znanje matematike je dosta slabo. Je li mi pametno da se sad od 9. mjeseca počnem spremati za višu razinu ( skripte, priručnici za maturu, a možda i malo instrukcija za ono na čemu zapnem ) ? Ne ganjam neki ogromni postotak ali za upast na fakultet koji pikiram bi mi trebalo kojih 55 % Zanima me objektivno mišljenje bi li taj rezultat bio moguć ako uzmemo u obzir da imam 9 mjeseci za pripremu i da bih učila gotovo svakodnevno. Nemam pojma što da radim, razum mi kaže da nema šanse ali s druge strane me nešto gura da probam...help
Ja sam siguran da bi mogla napisat sasvim dobro pa I više od tog postotka.Ta mature nije toliko čudesno teška kakvim ju neki smatraju

Quote:
pilip88 kaže: Pogledaj post
Htio bi na ekonomski u Osijeku pa ne znam dali da pišem B ili A razinu jer oni traže B razinu svega pa, ako može savjet.
Ako traže sve B onda radje uzmi B, nema svrhe da se mucis s A razinama predmeta koji ti možda slabije idu ako nije potrebno...

Zadnje uređivanje Rakkatakka : 15.11.2014. at 16:30. Reason: spajanje postova
GOAT17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2014., 14:31   #190
Quote:
Stuart Bloom kaže: Pogledaj post
Ja ću za FER uzeti obje niže razine, svakako je postotak riješenosti 0%, gleda se samo ocjena. Svakako je lakše dobiti bolju ocjenu iz niže razine.
Mislim da ti neće priznati ocjenu iz niže, ma kakva ona bila. Traže te višu razinu.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2014., 16:55   #191
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Mislim da ti neće priznati ocjenu iz niže, ma kakva ona bila. Traže te višu razinu.
U slučaju FER-a jedino se matematika traži na višoj razini, a strani jezik i hrvatski se mogu polagati na nižoj. Te ocjene jedino ulaze u 80 bodova koji se dodjeljuju na temelju prosjeka državne mature i tada se ocjene iz više i niže razine (strani jezik i hrvatski) uzimaju kao jednake.
capttawish is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 08:46   #192
Quote:
capttawish kaže: Pogledaj post
U slučaju FER-a jedino se matematika traži na višoj razini, a strani jezik i hrvatski se mogu polagati na nižoj. Te ocjene jedino ulaze u 80 bodova koji se dodjeljuju na temelju prosjeka državne mature i tada se ocjene iz više i niže razine (strani jezik i hrvatski) uzimaju kao jednake.

Nisam dobro pročitala, mislila sam da govori o nižoj razini matematike.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2014., 20:40   #193
Bok.Planiram upisati sanitarno inzenjerstvo iduce godine(zdravstveno veleuciliste).Traze se sve b razine.Hrv i eng pisat cu visu razinu..ne znam koju da pisem mat..svi kazu da je visa razina mat teska dosta..a nejde mi bas tako dobro,,srednje ali nije bas..dal je bolje pisat nizu razinu ,pa napisati 85% i vise, ili visu razinu..nebi se bas kockala s visom razinom..iako je tamo sve b,dal bu mi dosta da mat pisem nizu,ali da bas super napisem.mama mi kaze da uzmem nizu,pa da bas dobro napisem,znaci 85% +.sta mislite
tweety21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2014., 19:21   #194
Zašto bi pisala višu ako ti se za sve traži niža, a matematika ti ne ide? Piši nižu i napiši je dobro, bolje nego da sjebeš višu. Plus, još i pišeš ostale više, tako da ćeš bodove dobit dodatne na tome, sumnjam da će ti konkurencija pisat sve višu.
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2015., 17:00   #195
Imam pitanje....Namjeravam upisati hrvatski jezik i književnost (dvopredmetni) u Rijeci.Uz hj bih upisla povijest ili pedagogiju.Za to se (u Rijeci) traži niža razina i matematike i engleskog jezika.Upisat ću osnovnu razinu matematike, definitivno,ali brine me engleski,strah me eseja na višoj razini.
Za hrvatski jezik i pedagogiju matematika se boduje s 5 %,a eng 10%. (osnovna razina)
Za hrvatski jezik i povijest matematika i eng se boduju s 18% (osnovna razina)
18 % je dosta.....a i vjerojatno će ljudi upisivat višu razinu stranog jezika....
__________________
....."Once you make a decision, the universe conspires to make it happen..."
kate 100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2015., 01:47   #196
Isplati li se uzimati višu razinu iz hrvatskog za sljedeće uvjete studijskog programa:

Prosjek 40%
Hrvatski B 20%
Matematika B 20%
Engleski B 20%

Uzimam BBA, koji je maksimum bodova iz engleskog? Nikako ne mogu izračunati to

Uglavnom, dobar sam sa hrvatskim, ali nikako ne čitam te lektire i esej mi predstavlja problem.. ako nije neka ogromna prednost da uzmem A, vjerojatno ni neću..
Chicharito14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2015., 23:47   #197
Znaci FER trazi engleski i hrvatski B, dobivam li neke dodatne bodove ako polozim A razinu iz ta dva predmeta, ne znam ako to utjece na onih 8% od prosjeka ocjena s obveznog dijela mature?
Defa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2015., 18:24   #198
Quote:
Defa kaže: Pogledaj post
Znaci FER trazi engleski i hrvatski B, dobivam li neke dodatne bodove ako polozim A razinu iz ta dva predmeta, ne znam ako to utjece na onih 8% od prosjeka ocjena s obveznog dijela mature?
ne, FER jednako boduje A i B razinu iz hrv i eng
Rhaego is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 19:56   #199
matura 2015

Bok ekipa..ima li netko od vas da bi mijenjao razine prijavljenih ispita na maturu i kakvo se obrazlozenje mora dat .. ja bi htjela engleski s A razine na B pribacit jer nisan sigurna da cu uspjeti
maturantica17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 21:14   #200
Ma nemoj prebacivati, možeš ti A razinu, to je lagano.
__________________
Na internetu je svatko muškarac dok se ne dokaže suprotno.
Viktor Vaughn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:01.