Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.03.2007., 22:33   #41
Quote:
Torma kaže: Pogledaj post
Pa dobro , rasprave radi: ovisi o tvojoj visini i duljini nogu.. Mene je trener ucio da cu mjeru lista najbolje percipirati ako si izmjerim duljinu potkoljenice (od kosti gleznja do iverka na koljenu tj do pocetka koljena), opseg bedra odmah iznad koljena i onda usporedim s opsegom lista.. Ja sam visoka 167, duljina potkoljenice mi je 38, opseg bedra iznad koljena 38 a opseg lista 36.. I vjeruj mi, to su listovi koji ne ostaju neprimjeceni.. (iako to koliko ce biti izrazeni ovisi i o debljini gleznja)
pa evo, rasprave radi:
visoka sam 171cm,
podkoljenica (od kosti gleznja do iverka na koljenu tj do pocetka koljena) 40cm,
opseg lista na najužem dijelu (odmah iznad gležnja) 21cm,
opseg list na najširem dijelu (cca 20cm od kosti gležnja) 38cm
amneka is offline  
Old 21.03.2007., 22:37   #42
Quote:
Schockrae kaže: Pogledaj post
To se zove snalažljivost... u početku sam pomislio da imaš neki bicikl koji omogučava pokret u oba smjera, a kad ono...
Nego, koliko si visoka? Upravo sam izmjerio listove - 42 cm. A ovako vizualno bi rekao da baš i nisu tanki...
kao što već rekoh, imam stvarno jake listove, nije mi svejedno pogotovo kad se ovako uspoređujemo s muškim dijelom , ali naučila živjeti s njima, na kraju krajeva, ne izgledaju tako neskladno jer imam duge noge (1m).. visina 176 cm...
iz tvojih postova se moglo zaključiti da ih je moguće 'stanjiti' ili sam ja nešto krivo shvatila?
murder me, rachel is offline  
Old 21.03.2007., 22:37   #43
inače, nedavno sam pročitala članak da su znanstvenici izračunali kriterije ljepote http://www.net.hr/ljepota/page/2007/03/11/0054006.html
kaže: "Poljski su se znanstvenici odmakli od klasičnih ideala ljepote i, umjesto toga, fokusirali su se na dimenziju dijelova tijela u odnosu na visinu i indeks tjelesne mase.
Iako se na prvi pogled čini začuđujućim, presudnim su se pokazale dvije mjere: opseg bedara i 'mršavost' listova. "
amneka is offline  
Old 21.03.2007., 22:38   #44
Quote:
amneka kaže: Pogledaj post
inače, nedavno sam pročitala članak da su znanstvenici izračunali kriterije ljepote http://www.net.hr/ljepota/page/2007/03/11/0054006.html
kaže: "Poljski su se znanstvenici odmakli od klasičnih ideala ljepote i, umjesto toga, fokusirali su se na dimenziju dijelova tijela u odnosu na visinu i indeks tjelesne mase.
Iako se na prvi pogled čini začuđujućim, presudnim su se pokazale dvije mjere: opseg bedara i 'mršavost' listova. "
we're screwed
murder me, rachel is offline  
Old 21.03.2007., 22:39   #45
Quote:
sanja_volim orhideje kaže: Pogledaj post
Meni su se listovi jako istanjili od boxa, opcenito su mi se svi misici izduzili ( a prije boxa isla sam 6 godina u teretanu, s tim da sam zadnju godinu isla i u teretanu i na tae-bo )
box kažeš, zanimljivo, nikad ne bi rekla. A di treniraš?
amneka is offline  
Old 21.03.2007., 22:43   #46
Quote:
murder me, rachel kaže: Pogledaj post
we're screwed
e, i onda mi ovdje pitaju da šta se bediram?!!

ma, jebo znanstvenike. to su štreberi koji u životu nisu ženu vidili, a troke šta drugo. nemaju pametnijeg posla nego mjerit "kriterije ljepote".

opandrčila bi ja njih mojim listom pa da vidiš šta bi mijenjali "kriterije ljepote"
amneka is offline  
Old 21.03.2007., 23:22   #47
Quote:
amneka kaže: Pogledaj post
opandrčila bi ja njih mojim listom pa da vidiš šta bi mijenjali "kriterije ljepote"
vidiš da jaki listovi imaju svoje dobre strane... ja sam našla reprezentativni primjerak svojih listova

murder me, rachel is offline  
Old 21.03.2007., 23:38   #48
Ja sam čula da pilates vježbe (ali pravilno izvođene pilates vježbe) izdužuju mišiće. Kupiš si DVD što je išao u Večernjem i vježbaš doma...
http://ekiosk.tisak.hr/dvd_i_i_cd_i/...dy_tehnike_dvd
Ja sam također dugo tražila neku fizičku aktivnost koja me neće 'bildati', jer to ne želim, jednako kao ni što želim mršaviti..kad sam otkrila ovu varijantu na koju sad idem (jednom tjedno sat mješavine tai-chi-a, joge i pilates + jedan sat tjedno samo streching) konačno sam prezadovoljna
Sve varijante prije toga u vrlo kratko vrijeme bi rezultirale zamjetnim mišićima
laella is offline  
Old 21.03.2007., 23:42   #49
Quote:
murder me, rachel kaže: Pogledaj post
kao što već rekoh, imam stvarno jake listove, nije mi svejedno pogotovo kad se ovako uspoređujemo s muškim dijelom , ali naučila živjeti s njima, na kraju krajeva, ne izgledaju tako neskladno jer imam duge noge (1m).. visina 176 cm...
iz tvojih postova se moglo zaključiti da ih je moguće 'stanjiti' ili sam ja nešto krivo shvatila?
kako računaš dužinu nogu?
uz unutrašnji dio noge do prepona ili uz vanjski do zdjelične kosti?

inače tvoji listovi na ovoj fotki izgledaju skroz ok!
amneka is offline  
Old 21.03.2007., 23:44   #50
Quote:
laella kaže: Pogledaj post
Ja sam čula da pilates vježbe (ali pravilno izvođene pilates vježbe) izdužuju mišiće. Kupiš si DVD što je išao u Večernjem i vježbaš doma...
http://ekiosk.tisak.hr/dvd_i_i_cd_i/...dy_tehnike_dvd
Ja sam također dugo tražila neku fizičku aktivnost koja me neće 'bildati', jer to ne želim, jednako kao ni što želim mršaviti..kad sam otkrila ovu varijantu na koju sad idem (jednom tjedno sat mješavine tai-chi-a, joge i pilates + jedan sat tjedno samo streching) konačno sam prezadovoljna
Sve varijante prije toga u vrlo kratko vrijeme bi rezultirale zamjetnim mišićima
a di to ideš?
amneka is offline  
Old 21.03.2007., 23:49   #51
U Zagrebu...što tebi, pretpostavljam, ne pomaže (shvatila sam ne živiš u Zagrebu)...
laella is offline  
Old 21.03.2007., 23:56   #52
Quote:
amneka kaže: Pogledaj post
pa evo, rasprave radi:
visoka sam 171cm,
podkoljenica (od kosti gleznja do iverka na koljenu tj do pocetka koljena) 40cm,
opseg lista na najužem dijelu (odmah iznad gležnja) 21cm,
opseg list na najširem dijelu (cca 20cm od kosti gležnja) 38cm
imamo iste mjere osim što sam malo niža i list (na najširem dijelu)mi je 35cm

mislim da imam nekako dugačke mišiće,jel ih se može ojačati skakanjem preko užeta?
CosmaShiva is offline  
Old 21.03.2007., 23:56   #53
Vita fitness centar, kod Bille kod rotora
admini, ne reklamiram već informiram
laella is offline  
Old 22.03.2007., 00:17   #54
Quote:
laella kaže: Pogledaj post
Vita fitness centar, kod Bille kod rotora
admini, ne reklamiram već informiram
to mi je daleko, ja sam u centru, a nemam vremena za takva "putovanja".
ništa, sam svoj majstor!
imam taj cd - pilates tehnika, ali meni to izgleda malo prekomplicirano da bi sama radila. možda budem probala pa ću vidit kako će ić.

mislim da ću definitivno kupit neki sobni bicikl pa vozikat dok gledam tv.

stan mi nije baš velik, još i radim od doma pa mi je gužvara. bicikl bii mi bio u dnevnom boravku pa bi trebao biti lijepi.

ima li tko kakvu preporuku za neki lijepi, dizajnirani i, naravno, kvalitetni?
amneka is offline  
Old 22.03.2007., 09:11   #55
Quote:
amneka kaže: Pogledaj post
to mi je daleko, ja sam u centru, a nemam vremena za takva "putovanja".
ništa, sam svoj majstor!
imam taj cd - pilates tehnika, ali meni to izgleda malo prekomplicirano da bi sama radila. možda budem probala pa ću vidit kako će ić.

mislim da ću definitivno kupit neki sobni bicikl pa vozikat dok gledam tv.

stan mi nije baš velik, još i radim od doma pa mi je gužvara. bicikl bii mi bio u dnevnom boravku pa bi trebao biti lijepi.

ima li tko kakvu preporuku za neki lijepi, dizajnirani i, naravno, kvalitetni?
Mogu je dok se ne javi netko pametniji?
Pogledaj si u eurobike-u (čošak Martičeve i Smičiklasove), baš imaju sniženje, pa bi si mogla naći nešto kaj ti paše. Za 1600 kn ima već lijepih primjeraka. Ima dobar dučan u Vlaškoj (1 tramvajsku stanicu prije Kvatrića), malo skuplji, ali imaju Kettler-ove proizvode koji su dosta kvalitetni. Ove po velikim robnim kućama baš i ne bi preporučio...
Schockrae is offline  
Old 22.03.2007., 09:43   #56
Quote:
murder me, rachel kaže: Pogledaj post
vidiš da jaki listovi imaju svoje dobre strane... ja sam našla reprezentativni primjerak svojih listova

Meni se baš sviđaju tvoje noge, imaš krasna koljena i listovi su ti taman. Puno su mi ljepši od mojih
__________________
Nabijam broj postova.
Cotton Candy is offline  
Old 22.03.2007., 11:45   #57
Quote:
amneka kaže: Pogledaj post
box kažeš, zanimljivo, nikad ne bi rekla. A di treniraš?
Da, box, treniram u Sopotu, to je zapravo kombinacija boxa i tae kwan doa, u roku 4 mjeseca svi su mi se misici izduzili, ama bas svi, a pogotovo listovi i bedreni misici, listove sam imala kao Roberto Carlos, a sad cisto ok izgledaju, zenstvenije svakako...cuj to ti sat i pol kondicionog treninga sa puuunooo istezanja i nevjerovatno kako se misici izduze
__________________
pobjeda nije sve, al poraz je nista
sanja_volim orhideje is offline  
Old 22.03.2007., 20:50   #58
Quote:
laella kaže: Pogledaj post
Ja sam čula da pilates vježbe (ali pravilno izvođene pilates vježbe) izdužuju mišiće. Kupiš si DVD što je išao u Večernjem i vježbaš doma...
http://ekiosk.tisak.hr/dvd_i_i_cd_i/...dy_tehnike_dvd
Ja sam također dugo tražila neku fizičku aktivnost koja me neće 'bildati', jer to ne želim, jednako kao ni što želim mršaviti..kad sam otkrila ovu varijantu na koju sad idem (jednom tjedno sat mješavine tai-chi-a, joge i pilates + jedan sat tjedno samo streching) konačno sam prezadovoljna
Sve varijante prije toga u vrlo kratko vrijeme bi rezultirale zamjetnim mišićima
meni osobno ovaj dvd s vježbama ništa ne valja... za pilates je bitno da se pravilno izvodi,kako si i sama navela, ali ovaj dvd kao da predstavlja tek osnovu onoga što pilates zapravo jest... mnogo bolje jest nabaviti knjigu pilates na lopti



e sad zašto? svaka vježba koja se nalazi u knjizi opisana je detaljno i razumljivo, uči te tehnikama disanja (općenito i kroz svaku vježbu), opisuje koja mišićna skupina radi na kojoj vježbi te čemu služi svaka vježba. meni najveća dobrobit te knjige jest što na kraju imaju sumirana tri različita sustava vježbi (osnovni pilates - za sve početnike, srednja pilates lopta - umjerene do teže vježbe i na kraju za one koji su usavršili do kraja pilates tehniku). odlično kod tog sustava vježbi jest što obuhvati apsolutno sve - disanje, držanje, ravnotežu te svaku mišićnu skupinu (od ruku, nogu do leđnih i trbušnih mišića).

cotton candy, hvala na komplimentu, ali kažem ti ,kad se počnemo razbacivati brojkama, tj. centimetrima nije mi baš drago biti blizu muškoj populaciji
murder me, rachel is offline  
Old 22.03.2007., 22:13   #59
A ima nas još dakle
Prije 2-3 god mene je uhvatila fiksacija listovima, kad su mi bili trn(list ) u oku.

Rekli su mi da izvodim jednu vježbu, no tada nisam ustrajala i sve je neslavno propalo, pa ne mogu posvjedočiti djeluje li i u kojoj mjeri ili me neko zezao

Pa evo, oni koji se u to bolje razumiju neka kažu može li ova vježba bar malo pomoći u amnekinom naumu ( naravno uz ostale vježbe ).

Uglavnom, staviš neku uzvisinu na pod ( ja sam koristila rječnik ),rukama se za nešto pridržavaš. Sa pola stopala staneš na tu uzvisinu pa se dižeš ( da listovi budu zategnuti, ali ne toliko da te uhvati grč) i onda se petom spuštaš prema dolje, tako da peta skoro dodiruje pod.
__________________
Under construction.
sleeping satellite is offline  
Old 23.03.2007., 15:52   #60
Quote:
sleeping satellite kaže:
Uglavnom, staviš neku uzvisinu na pod ( ja sam koristila rječnik ),rukama se za nešto pridržavaš. Sa pola stopala staneš na tu uzvisinu pa se dižeš ( da listovi budu zategnuti, ali ne toliko da te uhvati grč) i onda se petom spuštaš prema dolje, tako da peta skoro dodiruje pod.
Znam za tu vježbu, ali nikako mi se ne da izvoditi je kod kuće. Ima u teretani jedna sprava, princip je isti ovdje opisanom samo što tamo naravno imaš još opterećenje utezima (na ramenima). Nije baš da vježbam previše i na tome tako da ne znam kakav je utjecaj na listiće
__________________
Nabijam broj postova.
Cotton Candy is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:25.