Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.05.2008., 06:58   #1
Zidne obloge

Koliko majstori uzimaju za postavljanje zidnih obloga po m2. Konkretno, radi se o oblogama Parador rapido click. Dimenzija cca 2,5 m x 22 cm.
anita is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 10:29   #2
Rekao bih da još nitko od forumaša nije platio majstora za takav posao.
Pa valjda imaš u kući ili blizini nekog bliskog tko se brije?! (ne noge i ispod pazuha )
Mikes is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2008., 21:50   #3
Very clever. Pa zakaj bi onda pitala na forumu? Nema veze. U međuvremenu sam odustala od zidnih obloga i odlučila se umjesto starih za čisti zid.
anita is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2008., 22:28   #4
hej anita pozdrav.
vidim da si se u pravi tren odlučila za pravu stvar. zidne obloge nisu baš najbolje rješenje i sakupljaju svu moguču gamad od nametnika i prašine.
Najbolje je i najjeftinije sanirati čitav zid ako nije žbuka loša.
pozdrav
__________________
Ja sam mali, al sam vrijedan i slušam radio 101
Masni is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2008., 06:54   #5
Slažem se s Masnim. Imam isto mišljenje o oblogama. Obično se radi o materijalu koji više liči na jeftinu kartonsku ambalažu nego na konkretran materijal za uredjenje interijera.
Nekvalitetan MDF na kojeg je nalijepljen tanki papir.
__________________
Z
zoranp is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2008., 18:15   #6
Quote:
Obično se radi o materijalu koji više liči na jeftinu kartonsku ambalažu nego na konkretran materijal za uredjenje interijera.
Nekvalitetan MDF na kojeg je nalijepljen tanki papir.
To je točno valjda ako se kupe gotove zidne obloge... Ali što mislite mogu li se iste napraviti po mjeri iz recimo tanjeg MDF-a?
Ja bih si rado stavila tako nešto na dio zida oko stepenica, u visini, štojaznam oko 100 cm ili malo više...sa onim verikalnim utorima (slično bi izgledalo kao brodski pod), a gore neku ukrasnu lajsnu kao završetak).
To se može polakirati bijelo ili kako god bojom za stolariju...
Kod mene su zidovi zdravi, ali jeuvijek problematičan ovaj donji dio zida oko stepenica (nisu baš jako široke pa svako malo netko s nečim zapne i zafleka bijeli zid )
Ovako se to samo prebriše krpom...
A bilo bi i prilično dekorativno
__________________
...just kidding...
Wisteria is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2008., 20:36   #7
Počelo je skidanje starih obloga. I sad se pokazalo da su sa sitnim čavlićima i letvicama pričvršćene na nekakve drvene panele od cca 15 mm. Ti paneli prekrivaju cijeli zid.To je dakle, vanjski zid, na njega su zašarafljeni ti paneli, a na njih su bile zakucane obloge. I sad imam dvojbu: da li skidati te panele (nemam pojma kako ću obrađeni zid naći ispod njih), ili ih iskoristiti za pričvršćivanje knauf ploča, pa onda njih pofarbati. Time bi se dobilo nešto na boljoj izolaciji. Takva je situacija na većem zidu, a na manjem (jer stepenice idu spiralno, pa se pružaju uz dva zida) je ispod obloga bio čisti zid.
anita is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2008., 09:26   #8
Kako postaviti OSB ploče?

Postavljam podlogu od OSB ploča na koju će ići klasični parket pa me zanima kako postaviti OSB ploče?
Neki kažu zalijepiti utore, neki zabijati čavličima.
Pod ispod je u dvije razine: najviša je deka nivelirana sa samonivelirajućom masom a 2,5-3cm ispod te razine je daščani pod na betonskim gredicama i šuti na kojem je bio stari parket.
Ja sam mislio na daščani pod postaviti nekakve poprečne daske na svakih pola metra ili metar da visina dođe baš u razinu nivelirane deke a međuprostor popuniti sa Liapor glinenim kuglicama (samo ih nasuti).
Preko svega toga postaviti OSB ploče i prišrafati ih vijcima za one poprečne daske a u niveliranu deku turbo vijcima (da ne petljam sa tiplama).
Utore pera namazao bih ljepilom.
OSB ploče su 18mm i namjeravam postaviti jedan sloj.
Na to ide klasični parket 350x70 zalijepljen sa dvokomponentnim ljepilom.
Jel to ispravan postupak?
Ima li tko još kakav savjet? Da li treba postaviti kakvu foliju ili filc ispod?
Kerefek76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2008., 10:28   #9
Imaš na starijim postovima o toj temi,na stranici 5 i 7 mislim pa odi vidi.mene je isto malo zanimalo pa sam pregledavao stare postove.To što si napisao to je to
__________________
ne vjerovali ili da
bubyx is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2008., 12:14   #10
Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post
Postavljam podlogu od OSB ploča na koju će ići klasični parket pa me zanima kako postaviti OSB ploče?
Neki kažu zalijepiti utore, neki zabijati čavličima.
Pod ispod je u dvije razine: najviša je deka nivelirana sa samonivelirajućom masom a 2,5-3cm ispod te razine je daščani pod na betonskim gredicama i šuti na kojem je bio stari parket.
Ja sam mislio na daščani pod postaviti nekakve poprečne daske na svakih pola metra ili metar da visina dođe baš u razinu nivelirane deke a međuprostor popuniti sa Liapor glinenim kuglicama (samo ih nasuti).
Preko svega toga postaviti OSB ploče i prišrafati ih vijcima za one poprečne daske a u niveliranu deku turbo vijcima (da ne petljam sa tiplama).
Utore pera namazao bih ljepilom.
OSB ploče su 18mm i namjeravam postaviti jedan sloj.
Na to ide klasični parket 350x70 zalijepljen sa dvokomponentnim ljepilom.
Jel to ispravan postupak?
Ima li tko još kakav savjet? Da li treba postaviti kakvu foliju ili filc ispod?
samo ne pretjeruj sa rasponom konstrukcije...50cm
__________________
dečko s motorkom traži djevojku sa šumom!
ravnalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2008., 13:09   #11
Malo sam pročitao starije postove o toj temi i sad mislim da imam problem.
Štafle koje bi stavio moraju biti suhe a ja nemam vremena kupiti friške daske u bauhausu i pustiti da se suše. Možda bih ih mogao impregnirati sa onim sredstvom protiv gljivica i ostaviti
dan dva da se provjetre. Pošto mi je stan izrazito suh mislim da bi one stare daske i šuta ispod povukle vlagu iz ovih friških dasaka i mislim da bi sve bilo u redu.
Drugo rješenje je da izvadim svaku treću ili četvrtu dasku i stavim ih poprečno na ostale a rupe ionako zapunjavam liapor kuglicama.
Treće rješenje je da izrežem par osb ploča na trake i postavim ih ispod kao štafle.

Što vi mislite koje je najbolje rješenje?

Eh da, koje bi bilo najbolje ljepilo za utore i koje šrafe za osb u dasku?

P.S.
Pod će me doći pravo bogatsvo a ja zaista nemam alternative. Stanujem na 4. katu u gradu a stari pod je bio mješavina kulira, parketa i nekakve crvene izlivene smjese.
Spojio sam sobu, hodnik, wc i špajzu u jednu veliku prostoriju te sam dobio pod na 5 razina i 3 podloge. Živi užas! Ajd, sveo sam to na dvije razine i dvije podloge kao što sam opisao
i ovo sa osb-om mi je najbrže rješenje. Glazura ne dolazi u obzir zbog vremena sušenja i zbog cijene jer kad majstor vidi di živim i u kakvom je stanju pod oće me odrapiti ko majmuna.
Kerefek76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2008., 14:09   #12
naravno! nekad previše filozofiraju oko "mokrih" štafli...koliko je to mokro
fiksiraj vijcima, impregniraj i sve ok.sve se bude osušilo jer je u doticaju sa prirodnim materijalom i svaki upija na sebe vlage koliko može i obrnuto...
uostalo ideš sa glinenim kugilcama
piči
__________________
dečko s motorkom traži djevojku sa šumom!
ravnalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2008., 14:46   #13
Bambus - zidne obloge

Imam neke ideje za uređenje otvorene terase, pa me zanima da li netko zna gdje se mogu kupiti zidne obloge od bambusa. to su tanke ploče, lagane koje se čavlićima stavljaju na zid. Našla sam jedno mjesto u lekeniku gdje je veleprodaja ali mi je to jaaaaaako daleko. ako itko ima informaciju gdje to nabaviti u zagrebu i kako se kreću cijene bila bih iznimno zahvalna....
sonjuška is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 00:58   #14
Bambus - zidne obloge

Već sam postavila pitanje prije pa mi nitko nije odgovorio. Tražim tanke zidne obloge od bambusa, u Furniru nema, firma koja je to nudila isto više ne prodaje. Naravno, kad pitam da li mi mogli preporučiti gdje da to nađem, odgovore je neeeeeeeeeee.....pliz, bitno mi je da nađem što prije te obloge da ih mogu postaviti na terasi, a već je sad ziiima. pomozite ludači da ostvari svoj projekt
sonjuška is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2008., 22:50   #15
http://www.webgradnja.hr/index-pojmova/zidne-obloge/
bricki is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2008., 22:37   #16
imaš možda sliku tih obloga?
građevinar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2009., 12:12   #17
MDF zidna obloga

Zanima me ima li na forumu da je postavljao MDF zidne obloge (slićno laminatu samo za zid)?
Ja bih to postavio na dio zida od poda pa 1,5 metar visine (ne do stropa). Pošto se radi o dijelu zida i ne ide sve do stropa pokušao bih ih postaviti direktno na zid, bez nosećih letvi i limica koje se zabijaju čavlićima (ne odgovara mi zračni međuprostor od oko 2 cm koji time dobijam). E sada, sa laminatom sam radio i znam da se on širi par mjeseci poslije postavljanja. Zanima me imaju li te MDF zidne obloge tu osobinu? Ako nemaju, da bi bilo dobro direktno ih nečime lijepiti na zid (i čime)?
Ne bih volio da ih postavim na zid pa da mi se ubrzo izvitlaju i iskrive, da ne kažem razlijepe sa zida. Na njima ništa ne piše o tome da li se šire. Ispod bi bio stiropor tako da ne bi trebalo biti problema sa vlagom iz zida.
ninoid is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2009., 19:58   #18
Nema nitko da je to postavljao?
ninoid is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 09:52   #19
Zidne obloge-paneli molim pomoć

Molim Vas ako mi može netko savjetovati sljedeće:
vanjski betonski zidovi u dvorištu su dosta ružno obrađeni.Prijedlozi stanara su bili da ih se ofarba ali bi i dalje ostao ružan izgled tako da sam mislio umjesto da ih ofarbamo staviti nekakve panele u boji.
Zanima me kakve panele se inače stavlja na takve zidove,znate li kojeg proizvođača i cijene?
Naglašavam da nije potrebna nikakva izolacija u tim panelima jer se radi samo ukrasnoj funkciji.
Ako je već bila tema molim da mi se kaže gdje.
Hvala
xstrom is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 11:49   #20
a da ih samo ožbukaš i prebojaš?
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:34.