Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Serije

Serije U nastavcima, a nisu sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.08.2014., 15:39   #181
skini engleske
__________________
So never refuse an invitation, never resist the unfamiliar, never fail to be polite and never outstay the welcome. Just keep your mind open and suck in the experience. And if it hurts, you know what? It's probably worth it.
Cesc is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 21:53   #182
Quote:
Cesc kaže: Pogledaj post
skini engleske
Nađoh srpske
lorelai75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 21:52   #183
Obozavam filmove ove tematike te cim saznah za ovu seriju odmah sam se zainteresovao te veceras krenuo s gledanjem i odgledao prve dve epizode.

Prilicno dobro, nastavljam dalje. Atmosfera je za 10
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 22:26   #184
Quote:
Jacob J. Harper kaže: Pogledaj post
Obozavam filmove ove tematike te cim saznah za ovu seriju odmah sam se zainteresovao te veceras krenuo s gledanjem i odgledao prve dve epizode.

Prilicno dobro, nastavljam dalje. Atmosfera je za 10
Ja sam gledala danski original, ovu američku verziju ne znam. Jedna od najluđih stvari koje sam ikad gledala na TV, pogotovo prva sezona. Zove se "Forbrydelsen" i ima ukupno 3 sezone.
__________________
No Man's Land
darius-britt is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 14:09   #185
Ep 12 (najbolja ep sezone i jedna od najboljih ep u serijama generalno)

Ep 13

Kakva zavrsnica sezone, koja dva twista

Odusevljen sam serijom za sada, prva sezona predobra !
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 10:11   #186
Original genijalan ! Amere škicnuo... Nepotrebni remake, ali ameri ko' ameri ! Original nenadjebiv !
__________________
Tvoja fabula je toliko neafirmistična da je u krajnjoj konsekvenci morbidno govoriti o tvojoj budućoj psihodijalektici?!
Derek Trotter is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 11:21   #187
I mene živcira kad ameri rade remakove i onda misle da su oni izmislili neku dobru seriju
Danski original je defitnitivno bolji od amerikanca, ali su i ameri napravili dobri remake s različitim ubojicama.
Dobro mi je što je jedino prva sezona danske verzije ista tema u američkoj, dok su ostale sezone potpuno drugi slučajevi.
jazz0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 11:57   #188
U pi*ku materinu kakav kraj devete ep druge sez Prve dve sezone

Odlicna serija, odlicna !

Ali kolio je je*eno dobro sto je svaka ep jedan dan te imam utisak kao da pratim pravu istragu, bas je detaljno odradjeno.
Da mi je neko pre pocetka gledanja rekao da ce tako biti te da ce jedan slucaj biti prikazan u dve sezone reko bi ma ajde to je bezveze da tako rastezu to mora da je dosadno te ne bi ni poceo da gledam seriju.
Genijalna i jedinstvena ideja da se tako uradi.

Quote:
jazz0 kaže: Pogledaj post
Danski original je defitnitivno bolji od amerikanca, ali su i ameri napravili dobri remake s različitim ubojicama.
Dobro mi je što je jedino prva sezona danske verzije ista tema u američkoj, dok su ostale sezone potpuno drugi slučajevi.
Bas mi je drago da to cujem, onda cu rado i original odgledati.

Bas me to zanimalo jel bas ovo remake da je sve isto kao u originalu ali drago mi je da nije.
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 11:16   #189
Kakav zavrsetak price Srceparajuce, cela prica mi je bila tuzna te sam na kraju i suzu pustio.... dok su gledali onaj video jednostavno mi je posla suza a pre toga me je vec rastuzila scena u kojoj prikazuju potonuce auta kako tone dok ona vristi uhhh.

Fenomenalne dve sezone !

Muzika u seriji je predobra, atmosfera, gluma, razradjenost likova i price sve je na najvisem nivou.
Ono sto mi se posebno svidja je sto je prica tako detaljna i misticna da je puno likova bas bilo sumnjivo i jednostavno nije moguce pogoditi ubicu.

Sada ce mi biti cudno da nastavim dalje kada je ovaj slucaj zavrsen.
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 10:37   #190
Deseta ep trece sez

Koliko tuznih i srceparajucih momenata serija ima, pretuzna ep 10 iz sezone 3.

Odlicna treca sez
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 15:56   #191
Izuzetna treca sezona, serija bas drzi kvalitet

Brutalno dobro finale Ali kakva sokantna zavrsnica - Holder:"Lin, ne ! Ne, ne, ne !" BANG! i mrak kraj sezone
Jbt, kakva serija nije me skoro neka serija ovako uzdrmala, jos od Treme pocetkom godine i eventualno Homeland s tim da je ovo klasa iznad Homeland.

Opet su odlicno sakrili ubicu, to mi se dopada sto tako dobro prikriju ko je ubica da se nikako ne provali i bas bude iznenadjenje kad se otkrije.
U prvom slucaju sam razbijao glavu ko je ubio Rosie i sumnjao sam na 5-6 njih i nisam upeo da pogodim, kapa dole ljudima koji su radili seriju.

Poceo sam zadnju sezonu te odgledao prvu ep i sta reci osim da je krenulo odlicno. Dopada mi se to sto su zapoceli noi slucaj a jos ih progoni stari (mislim na skrivanje onog sto je Lin uradila)

Citao sam da je serija cak dva puta otkazivana pa nastavljana te se nadam da ce mozda opet nastaviti. Jer stvarno je steta da ovako dobra serija zavrsi sa manje od 50 epizoda.
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 19:13   #192
Po meni ne treba nastavljati dalje.
Vidjet ćeš i sam, sve prilično dobro zaokruže, a i sam kraj je,
po meni, predivno urađen. Tko ne bi suzu pustio na onaj njen
završni govor, taj je srca kamena.

Moram priznat, nisam gledao prve 2 sezone,
nego sam počeo tek od 3. ali prirasli su mi srcu,
i kada vidiš što su sve prošli i kolika su potpora bili
jedno drugome, kraj je baš savršen za seriju.
__________________
There are only wrong choices. I’m finally seeing it for the first time. Nothing good can happen in this fucked-up world that we’ve made for ourselves. Can it?

AQUArium
inflame is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 14:26   #193
Quote:
inflame kaže: Pogledaj post
Po meni ne treba nastavljati dalje.
Vidjet ćeš i sam, sve prilično dobro zaokruže, a i sam kraj je,
po meni, predivno urađen. Tko ne bi suzu pustio na onaj njen
završni govor, taj je srca kamena.

Moram priznat, nisam gledao prve 2 sezone,
nego sam počeo tek od 3. ali prirasli su mi srcu,
i kada vidiš što su sve prošli i kolika su potpora bili
jedno drugome, kraj je baš savršen za seriju.
I ne sumnjam da je serija zavrsena sa stilom ali kao sto rekoh stvarno je steta da ovako dobra serija zavrsi sa manje od 50 epizoda.

Ja sam vec dva puta pustio suzu - finale druge sez i ep 10 iz sez 3.

Nisi gledao prve dve sezone ?!? ...zbunjen sam, zasto nisi ?
Cudno mi je da neko ne pocne seriju od pocetka nego od pola.
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 17:30   #194
Pa, jednostavno je, zapravo.
Netko mi je preporučio da gledam, a odluka da hoću je pala jednim dijelom zato što nije toliko opsežno,
a za samu radnju prijašnje sezone i nisu toliko važne, no odlučujući faktor je bio Peter Sarsgaard, čiji sam fan, jer lik genijalno glumi.


Bolje završit prije i sa stilom, nego da se pokvari. jel?

kad završiš, ako još nisi, preporučujem ti da pogledaš ovo: Bron - nikakve američke/engleske verzije nisu ni do koljena ovom originalu.
__________________
There are only wrong choices. I’m finally seeing it for the first time. Nothing good can happen in this fucked-up world that we’ve made for ourselves. Can it?

AQUArium
inflame is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 18:01   #195
Quote:
inflame kaže: Pogledaj post
Pa, jednostavno je, zapravo.
Netko mi je preporučio da gledam, a odluka da hoću je pala jednim dijelom zato što nije toliko opsežno,
a za samu radnju prijašnje sezone i nisu toliko važne, no odlučujući faktor je bio Peter Sarsgaard, čiji sam fan, jer lik genijalno glumi.

Bolje završit prije i sa stilom, nego da se pokvari. jel?

kad završiš, ako još nisi, preporučujem ti da pogledaš ovo: Bron - nikakve američke/engleske verzije nisu ni do koljena ovom originalu.
Uf, meni je to komplikovano jer ili cu poceti seriju od pocetka ili je necu gledati. Kod mene je to tako i zato te ne razumem ali ok nismo svi isti.

Da, slazem se s tim ali obzirom da u ovoj seriji kvalitet nije opao niti u jednoj ep kamo li u sezoni tu opciju (pad kvaliteta) nisam ni uzeo u obzir jer verujem ljudima koji rade na seriji.

Upravo tu seriju i nameravam da gledam cim, vrlo verovatno veceras ako ne iskrsne neka obaveza, zavrsim ovu seriju. Vec sam skinuo sam prvu sezonu Brona
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 13:07   #196
Finale serije Cela serija

Jos sam pod utiskom kako zadnje sezone i njenog finala koje je ujedno i finale serije tako i celokupnom serijom, vrhunski odradjena serija ubija totalno na svim poljima !

Zadnja ep je odradjena savrseno, posebno zadnji kadrovi... i opet sam pustio suzu po coni mi se treci put a to mi se nikad pre nije desilo.

Definitivno najemotivnija i najtuznija serija koju sam gledao, bas je bilo potresnih scena/situacija i to bez trunke patike nego realno tuznih situacija.

Bilo mi je zadovoljstvo gledati ovu jedinstvenu seriju, koju cu sigurno ko zna koliko puta reprizirati, i uvrstiti je mojih Top 10 serija.

Moja ocena serije: 10/10
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 22:38   #197
masterpiece..
veruda23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2015., 23:58   #198
Odgledao prvu sezonu i moram reći da sam očekivao više od ove serije. Nakon dosta pozitivnih komentara serija me nije oduševila iako nastavljam gledati dalje 2. sezonu najviše radi finala 1. sezone koje nije otkrilo ubojicu. Serija je tokom sezone napravila nekoliko šokantnih twistova, sugerirajući očite sumnjivce, sa naizgled bezizlaznim situacijama, da bi ih u samom početku iduće epizode u potpunosti pogazila.
No daleko od toga da serija ne valja, ali puno je situacija koje su mogle biti bolje odrađene navesti ću samo neke:
- Bennet je milimetar do uhićenja za grozno ubojstvo, svejedno ne govori policiji da skriva (drugu) djevojčicu od odvratnog vjerskog rituala (koji bi ga oslobodio sumnje)
- Holder i Linden tek nakon desetak dana slučaja pretražuju računalo ubijene Rosie (!!) te provjeravaju razinu goriva i kilometražu automobila u kojem je nađena. Sjajan detektivski posao!
- Stan Larsen kupuje kuću, ne govori svojoj supruzi Mitch. Žena saznaje za prazan račun, žena ne plaća jamčevinu za svog supruga, žena napušta svog supruga, suprug ne govori ženi da joj je kupio prokletu kuću!
- Vlasnik benzinske stanice hladno odgovara “Da, vidio sam crni automobil zatamnjenih stakala u kojem je nepoznata djevojka vikala upomoć. Ne, nisam ništa poduzeo.” Pa da, nije on jebeni Batman.
I vrh vrhova:
- Stan susreće trudnu suprugu Benneta Ahmeda, kojeg je nasmrt prebio, ona nema pojma tko je on. Ozbiljno? Čovjeku je ubijena kćer, nakon toga joj je gotovo ubio supruga, predao se policiji i završio u zatvoru. Je li ona kojim slučajem Amiš? Gdje ta žena živi??
Acista is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2015., 13:10   #199
Puuuno bolja 2. sezona, ove stvari koje su mi smetale u 1. sezoni u 2. su puno bolje odrađene tj. nema ih, fantastičan kraj i nevjerojatna napetost jer do samog kraja ne znaš ko je ubojica, ni približno

Holder je legenda, ovaj glumac je toliko spontan, totalno odudara od onih klasičnih pozitivaca i likova koji pošto poto žele da budu interesantni i duhoviti... kao i stan larsen, takoder odlicna gluma

Nastavljam dalje s 3. sezonom..
Acista is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2015., 22:48   #200
zanimljiva serija. iako tema upućuje na već pomalo klišejizirani sistem - tko je ubio malu, čik pogodi, ima u njoj nekoliko segmenata koji je posve miču iz takvih konstelacija. prije svega atmosfera koja plijeni mistikom i daje joj tonus, posebno u prvoj sezoni. zatim odabir glavnih glumaca, čije uloge također iskaču iz šabloniziranih američkih serija koje vrve manekenima. protagonisti šibaju kroz radnju uz sve svoje nesavršenosti, što samo pojačava dojam realističnoga. ekipa je manje-više spomenula nedostatke, pa ne bih puno o njima. budući da sam seriju pratio retroaktivno, ne bih se osvrtao na eventualne mane, jer je opći dojam više nego pozitivan. zadnja sezona sa 6 epizoda pun je pogodak. pomiče fokus radnje od onoga čime se glavni likovi bave na način da se zapravo radnja bavi glavnim likovima i na taj način sjajno zaokružuje cijelu priču. preporuka.
__________________
maxon universal !
fantasma12 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:43.